Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Tu setnju u prirodi je furao Nice.

 

Inace od slikara sizofrenicara,najzanimljiviji su de Goya,Caravaggio,Van Gogh,iako su iz razlicitih perioda.Ili Rembrandtova starija faza,negdje na granici izmedju sizofrenije i teske depresije.Ako cemo o motivima,najveci sizofrenicar od pomenutih je bio Caravaggio :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu setnju u prirodi je furao Nice.

 

Inace od slikara sizofrenicara,najzanimljiviji su de Goya,Caravaggio,Van Gogh,iako su iz razlicitih perioda.Ili Rembrandtova starija faza,negdje na granici izmedju sizofrenije i teske depresije.Ako cemo o motivima,najveci sizofrenicar od pomenutih je bio Caravaggio :twisted:

Mislih na one toliko bolesne da su se uglavnom ubili.Najvise se secam jednog sto je crtao macke,ziveo je krajem 19 veka,teska psihodelija,ko da je bio na LSD-u su slike.A dok je bio zdrav sasvim normalne i lepe slike,kako napreduje bolest sve uvrnutije postaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je tema zastala, evo malo neke prelepe zanimljivosti, da se aktivira...

 

http://www.youtube.com/watch?v=7-ZJry4S7f0

 

Objasnjenja: http://www.world-mysteries.com/sci_14.htm

 

Slike: http://www.galactic-server.net/c45d8621k/

 

 

Poznato je da ova dela nisu napravili vanzemaljci nego ljudi, no koliko god govorili da oni to jesu, svako ko razmisli malo znace da nisu ali to nije bitno, bitno je sa kojom preciznoscu su napravljena ova dela. Takodje se veruje da ti krugovi nose neku posebnu vrstu energije, olaksanje, kao neko prosvetljenje i prociscenje. Licno meni to sve deluje kao placebo efekat ali da jesu umetnicka dela, jesu. Prvi put su se pojavili u Engleskoj, zatim su odjednom poceli da se sire...

Uzivajte u lepoti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je, ali kako to ljudi urade u toku jedne noci - u potpunom mraku, sa tako neverovatnom preciznoscu gde se dobija prava umetnicka slika - vidljiva u celini jedino sa velike visine, da ne kazem sa neba?

 

Btw ovo sa zitom i krugovima me podsetilo na nesto - desilo se kada sam bio mali, ali nisam siguran da li je san ili se zaista desilo. Da li i vi imate slicna iskustva iz detinjstva? Gde jednostavno ne znate jel se zaista desilo? :haha:

Secam se da sam setao nekakvim poljskim putem, sa jedne strane je bilo drvece a sa druge zitna polja. Bilo je bas vetrovito, i secam se da sam posmatrao krugove u zitnom polju, nije bilo nikakvih tragova u zitu, krugovi su bili dublje u polju a ja sam svakim naletom vetra mogao da ih vidim na brzinu. Cela scena je ostavila jak utisak na mene posto je sve bilo nekako neralno, ali i izuzetno realno istovremeno. :haha:

I danas nemam pojma gde se to desilo, kako sam se ja nasao sam tamo, ne secam se nicega pre i posle toga ali mogu da se zakunem u sve da se zaista desilo.

Edited by Novaliis
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preciznost nije problem, jer se ne prave "napamet" već pomoću štapa i kanapa :haha: A to što se prave u toku noći ne znači i da se prave u potpunom mraku. Kad si poslednji put bio van grada za vreme punog meseca? Možeš bez problema da ideš po šumama i gorama (naše zemlje ponosne) bez lampe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji snimak tako nekog dogadjaja?

 

Btw zivim jako blizu divljine i napolju sam svake noci, pa i za vreme punog meseca posebno. Znam da to nije potpuni mrak, ali opet mi deluje neralno i nesto mi smeta u celoj ovoj prici. :da:

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probali su studenti sa MIT da naprave krug, rekli su da je uspeh, ali krug je izgledao očajno, jedva su stigli da ga odrade za 4 sata koliko im je dato, dok su neki krugovi u žitu nastajali za svega 20-ak minuta. Koordinacija je najveći problem - možda se noću vidi na punom Mesecu, ali hajde nacrtaj krug prečnika 50 metara a da bude savršen krug. Ovi sa MIT su koristili neki fensi GPS a njihov krug je mnogo jadniji od mnogih koji su pronađeni. Neke slike u žitu su jednostavno previše komplikovane da bi mogle tačno biti odrađene od strane nekoliko entuzijasta za jednu noć. Zapravo, veliki broj krugova koji su geometrijski precizni, je možda i nemoguće napraviti, da su dimenzija nekoliko desetina metara puta nekoliko desetina metara, još da ih praviš noću i uz pomoć nekih presa, ma daj icon_biggrin.gif Mada, ko zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas mi je drago sto su probali. Dakle, trebali su samo krug? A sta bi bilo da su probali jednu od nekih slozenijih slika? :haha:

Stvano bih voleo da vidim snimak od pocetka do kraja, da vidim kako to rade? Nagledao sam se emisija i naslusao ljudi koji tvrde kako prave te oblike, ali nikada ne vidimo kako ih rade? :) Sa sve modernom tehonlogijom, pa je skoro nemoguce (za dato vreme), a kako su onda to radili pre vise godina, koliko znam ovaj fenomen se javio jako davno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle uz pomoc stapa i kanapa, u toku jedne noci, u velikoj tajnosti (jer kad bi bili otkriveni nastradali bi samo tako), par momaka napravi ovako nesto:

 

cropformationlittlelond.jpg

 

 

Svestan sam da danas postoji mnogo ovakvih stvari stvorenih od strane ljudi, ali pitanje je u kom vremenskom roku oni to odrade. Ja pricam o onim veoma komplikovanim sto nastanu za jednu noc, bez ikakvih tragova, savrsenih proporcija, oblika itd. Evo rece Stolet kako su nasi sa fensi modernom opremom imali problema samo da naprave jedan krug. :)

 

Plus, ovo je sve pocelo jako davno, pre nego sto su postojale kamere i avioni. Zasto bi pravili ovako nesto, ogromnih dimenzija, vidljivo jedino sa visine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I danas nemam pojma gde se to desilo, kako sam se ja nasao sam tamo, ne secam se nicega pre i posle toga ali mogu da se zakunem u sve da se zaista desilo.

Jesi li osećao posledice sondiranja? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre ce biti da sam ja to samo sanjao. :haha: Ili mozda spontano astralno projektovao. :rockdevil:

 

Ali secam se krugova u zitu ovde na selu, i kasnije dok sam setao cesto sam ih vidjao, ovde ih mislim povezuju sa vilama. A ima teorija koje vile povezuju sa vanzemaljcima.. haos zivi. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...