Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Odgovor je sledeci, bilo koji odgovor da izaberes bice tacan. :haha:

Okamova ostrica long story short...

 

Kljucne reci,

If you choose an answer to this question at random, what is the chance you will be correct?

 

Ili kada nisi siguran zaokruzi pod b (interna studentska sala).

 

A sada malo filozofiranja na temu... :haha:

 

Odgovor obicno nije pod A, jer niko ne zeli da odgovor da odmah, najcesce je pod B, zato sto ce vecina studenata prepisivajuci zaokruziti pod C, a pod D nije jer je poslednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nama su zbog Bolonje uveli testove na svake dve nedelje, koje su uslov da izadjes na ispit a inace nista ne znace,tako da blago tebi sto nisi imao testove. Jos uvek imam traume iz anatomije, kada smo na testovima imali "pitanje ubicu" ako njega ne znas, bez obzira ako znas ostatak, padas test. A na testovima se bazira kompletna zapadna edukacija studenata, tako da mi je jasan razlog njihove opterecenosti tacnim odgovorima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sex trivia

 

 

There are men in Guam whose full-time job is to travel the countryside and deflower young virgins, who pay them for the privilege of having sex for the first time.

 

The largest sex orgy in recorded history, involving 7,000 participants, took place in the year 200 B.C. in Rome.

 

In Lebanon, men are legally allowed to have sex with animals, but the animals must be female. Having sexual relations with a male animal are punishable by death.

 

 

1329516214565.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali ste pitanje ubicu iz anatomije?ohmy.gif jesu bila zajebana pitanja?cek pre koliko je to bilo?prvi put cujem za ovo...koji uzas jbt

 

Druga generacija Bolonje 2005/2006 god. to smo samo mi imali, kasnije toga vise nije bilo, mi smo im bili pokusni kunici za razvoj sistema :haha:

 

How musical are you? Test daje jako interesantne rezultate, try it :da:

https://ssl.bbc.co.uk/labuk/experiments/musicality/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je fora kod onog čuvenog trzanja nešto pre sna, ili neposredno posle početka sna? Znate svi sigurno te momente, samo što ste zaspali, i onda se iz nekog razloga trgnete kao da ste pali :confused:

 

Nisam bas najbolje shvatio pitanje, pa ovo mozda nije odgovor na tvoje pitanje, ali shvatam da u tom trenutku mozak izlazi ili ulazu u REM fazu. Posto mi dok sanjamo, i dok smo tokom REM faze, nas mozak luci odredjen hormon koji nam paralise telo. To se zove REM paraliza, i obicno ljudi ga osete kada ulaze ili izlaze iz sna i obicno traje nekoliko sekundi, ali moze da traje i po minut i u ekstremnim slucajevima i nekoliko sati(praceno panicnim ponasanjem). Uglavnom to se dogadja kod normalnih osoba, postoje ljudi kojima mozak to ne luci(to spada pod bolest i treba da se leci), i onda kada zaspu postanu veoma aktivni i ponasaju se kao u snovima. Inace tokom REM paralize, celo nase telo se paralise osim ociju, one su konstantno aktivne.

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta obrnuto? :bigblue:

 

Nebrojano puta u snu kažem sebi u sebi onako, u snu ( :lol: ) da je san, i svestan sam toga da je san, tako da otprilike mogu da krojim snove po svojim željama. Posle se bez problema i sećam kako sam u snu sam sebi ponavljao kako sanjam :da: Hm, ako je to ključ, onda ću se truditi da uvek ignorišem taj trzaj :pivopije:

 

Ulete i Lunar i dobi plus :mhihi:

 

EDIT: Btw, još jedno pitanje. Često prilikom tog trzaja imam osećaj da sam negde pao, ne sećam se nikad tačno šta se desilo, ali da li je moguće da mozak pri toj 'injekciji paralize' stvara slike koje odgovaraju situacijama tipa pada sa stepenica, ili npr. nekog leta i naglog prizemljenja?

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја бих рекао да је то ипак рефлексно. Но, не знам, тако да нећу да филозофирам.

 

А што се тиче свесности тога да сањам, једном ми се то десило и касније сам се изјутра пробудио сав скењан јер је сан био предиван, а ја сам буквално себи у сну рекао "штета што је ово само сан". :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se dosta interesovao za lucidno snevanje, i dosta sam citao o tome i nigde niko nije pominjao taj trzaj....

Imao sam skoro raspravu sa drugarima oko ove teme, posto oni svi tvrde da su u jednom trenutku u njihovim zivotima bili lucidni. Ja licno nikad nisam bio lucidan, i to je ironija, posto me snevanje veoma interesuje. Uglavnom trudim se da kada se probudim da se prisecam detalja snova i da zapisujem, naprimer koja boja je preovladjivala, kakvi su objekti bili oko mene. Kako sam poceo to da radim, pocinjem sve vise i vise detaljnije da se secam snova.

 

 

 

EDIT: Btw, još jedno pitanje. Često prilikom tog trzaja imam osećaj da sam negde pao, ne sećam se nikad tačno šta se desilo, ali da li je moguće da mozak pri toj 'injekciji paralize' stvara slike koje odgovaraju situacijama tipa pada sa stepenica, ili npr. nekog leta i naglog prizemljenja?

 

Pa bilo koja promena da se dogodi tvom telu, ti ces moci to da personifikujes u snovima. Tako da je veoma moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nama preporučila profesorka psihologije u srednjoj, to zapisivanje. Lično, ne zapisujem, ALI, skoro nikad ne ustajem naglo, ono, kada se probudim, odmah se prisećam snova i mislim o njima neko vreme, pre nego što ustanem iz kreveta, tako da se sećam jako dobro. Ima to i negativnu stranu. Jedno vreme sam imao horor snove, koji su bili previše jezivo stvarni, a bilo mi je teško da ih razlikujem od stvarnosti, jer sam sanjao da spavam u svom stanu, gde sam i spavao jelte, i da se u snu budim iz sna, uvek na neki nasilan način, a najčešće me je neka težina pritiskala, i nikada nisam mogao da podignem glavu da vidim šta me to pritiska, a bilo je neverovatno teško, i skoro da sam se gušio otprilike. Pošto sam naučio da se svojevoljno budim iz snova, tu sam taktiku i tada koristio, ali fora je što sam i u snu spavao, pa sam morao da se budim dva puta, i to je nekada bilo gotovo nemoguće, bukvalno sam jedva otvarao oči. Ne moram ni da napominjem kako sam se budio u panici, jer sam se budio u tom svom stanu, a živeo sam sam u garsonjeri, i uvek mi je bilo teško da se priberem posle tih snova, a sanjao sam skoro identične snove po nekoliko puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jos jedna stvar, ako zelite da pamtite san, kada se probudite, nemojte ocima direktno gledati u neki izvor svetlosti. Citao sam o tome, da ako se odjednom pogleda u neki izvor svetlosti nakon sna (prozor danju, sijalica, komp i slicno), automatski mozak zaboravi sta ste sanjali. Da li neki visak informacija ili sta god, ne znam.

 

Sto se tice lucidnog sna, ja ih povremeno imam, ali samo kada sam umoran kao pas, sto bi se reklo. Znate ono, dolazite umorni, padnete na krevet, i ne mrdnete. I onda osetite kako telo pocinje da trne i slicno. Tada mogu uglavnom da kontrolisem sne (da radite sta zelite i slicno). Ako ostanete prisebni u tom trenutku, da ne pomerite ni jedan misic, padate u svesnu REM paralizu, koju mozete iskoristiti tipa, da otvorite oci, i da sanjate otvorenim ocima, veoma tripozna stvar. Nikad nisam izveo to, ali citam po netu, da ljudi dozivljavaju to.

 

E sad, treca veoma mocna stvar, za koju treba vezba, je OBE (outer body experience). Kako sam ja citao, to je fora, kada vase telo spava, ali vi ste svesni, i mozete da "izadjete" iz tela, i da gledate svoje telo, pa sa vise vezbe da se krecete po sobi i slicno. To vec par veceri pokusavam da izvedem, ali ne ide. Tehnika je ista kao kod lucidnog sna, legnete na krevet, umorni naravno, ruke iznad glave, lezite na ledja, opustite se skroz, i kada krene da pecka svuda po telu da ostanete prisebni i da ne pomerite ni misic. Onda pocinju neke vibracije, a kada se to desi, trebalo bi da se upadne u lucidni san. E tu bi sada, po OBE tehnici, trebalo da se prekine taj proces sanjanja, ne znam kako, kod svakog je drugacije, i da pokusate (ovo je tricky deo), telom da izadjete iz svog tela. Da umom zamislite da (tonete, ili ustajete) iz tela, a da telo ne pomerite. Ja sam par puta dosao do ovog vibrirajuceg dela, ali nikada nisam uspeo da ustanem. Verovatno trebaju neke meditacije, smirenje uma i slicno. Pokusavao sam, zamisljao i sve i svasta, ali nikako da se odvojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam i ja nesto o tome, i vecina "spiritualnih" osoba govore da je to moguce. Ja ni malo ne verujem da je OBE i astralna projekcija moguca, shvatam da je lucidnost stanje uma, ali napustanje svojeg tela je duhovno stanje. A sve sto je duhovno, misticno i slicno tome ja ne verujem. Ali za svakog koga interesuje to trebalo bi da procita umetnost snevanja od Kastanjede, odlicno stivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago vama kad možete da pamtite snove, meni to nikako ne polazi za rukom. Ako ne zapišem ono što sam sanjao 5 sekundi posle buđenja ode san u nepovrat. Mada, probaću da izbegnem to gledanje u izvor svetlosti posle buđenja kao što je ShinigamY spomenuo, možda pomogne.

 

A što se tiče lucidnih snova, jedan kul savet je da u toku dana što češće sebi postavljate pitanje "Da li ja sanjam?" (možete u sebi ali je još bolje naglas) i onda ako to radite dovoljno često to pitanje će se automatski pojaviti i u snu što može biti okidač za lucidne snove.

 

Jedan moj savet radi intenzivnijeg snevanja je da legnete umorni, navijete sat da se probudite 2 sata pre normalnog buđenja, radite neku mentalnu aktivnost isto 2 sata (čitanje, pisanje, igranje igre, rešavanje nekog problema, enigmatika i sl.) i onda se vratite na spavanje. Snovi će vam biti ludilo (mislim, meni makar uvek budu ali kao što rekoh, uvek zaboravim šta sam sanjao).

 

I istina je da se bolje (intenzivnije) sanja kad ste umorni ili kad je mozak u toku dana bio izložen većim mentalnim naporima. Možda zato što tada ima više informacija i iskustava koje može obrađivati u toku noći? Veći nivo aktivnosti u toku dana se valjda po inerciji prenosi i u carstvo snova.

 

I jedan trip koji ne umem da objasnim. U zadnje vreme kad god pre spavanja u sebi nekoliko puta kažem da ću se probuditi u neko određeno vreme uvek tako i bude. Bukvalno je morbidno tačno a ne znam kako. Tako sam sinoć sebi rekao da ću se probuditi u 07:15. Legao u ponoć i čim sam se probudio uzeo mobilni i video vreme: 07:14. Sačekao desetak sekundi i paf: 07:15. I tako stalno. Ali kako?

 

 

Nego, zanimljivi su oni augmented reality snimci. Podsetilo me na onog lika što je branio doktorsku disertaciju na temu "virtuelna stvarnost" i za te potrebe je u potpunosti zamenio sva svoja čula digitalnim "čulima" i tako živeo punih šest meseci. 24/7, non-stop. Konstruisao je specijalnu kacigu u koju je ugradio dve HD kamere i LCD ekran (zamena za vid), dva mikrofona i zvučnik (glas i sluh), senzore mirisa i ukusa (njuh i jezik, hranio se isključivo intravenski), napravio posebne rukavice sa senzorima za dodir i sl. Dakle, celokupnu realnost je doživljavao isključivo preko digitalnih čula. Neverovatan trip. Ne mogu da se setim kako se zove (ako neko zna neka slobodno kaže) ali znam da je rad odbranio sa desetkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...