Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

slika

 

ovo mi je glupo, ja opusteno mogu da pocnem u suprotnim smerovima jedino je tesko da kontinuirano radis jedno a promenis smoothly smer drugog i tako saltas

 

mada sad nakon par pokusaja mogu i to

Edited by Čarli
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi vid terapije za HIV u buducnosti...

 

Ovo je zanimljivo jer je ideja poprlicno stara.

Naime, u Africi postoji pleme evolutivno rezistentno na infekciju HIV-om, jer virus funkcionise na sistemu kljuc u bravu, a potrebna su mu dva kljuca, a to pleme nema taj drugi kljuc, tako da virus ne moze da udje u celiju niti da se razmnozava i biva eliminisan od strane imuniteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi je glupo, ja opusteno mogu da pocnem u suprotnim smerovima jedino je tesko da kontinuirano radis jedno a promenis smoothly smer drugog i tako saltas

 

mada sad nakon par pokusaja mogu i to

 

evo probao i ja sad, može opušteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nema šanse da to možete, s tim što ne treba broj 6 već samo okretati ruku u suprotnom smeru

 

nešto radite pogrešno, ovo jednostavno ne može da se zaebe sem ako nemate tumor mozga, realno

 

pre će biti da nešto niste uradili prema uputstvu, ali ja sam pre par godina naišao na srpsko uputstvo, i tu nije šestica već prosto suprotan smer

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

šta da usporiš, kakav veliki pokret, jel to piše negde u uputstvu?

 

ja čitavo vreme i pričam da to može da se uradi samo ako se ne ispoštuje uputstvo

 

najjednostavnije, prvo nogom u pravcu kazaljke na satu, i posle desetak sekundi ubacuješ rukom u suprotnom pravcu

 

noga reaguje

 

ko tvrdi da ne reaguje - laže ili sebe ili druge

Share this post


Link to post
Share on other sites

bato znas onaj vulkanski pozdrav

e pocni od toga (stav 1) i onda skupi srednji i domali a rasiri mali i kaziprst (stav 2) i izmenjuj to dvoje u nekom tempu sa obe ruke sinhronizovano

i onda probaj naizmenicno, odnosno suprotno - da ti leva ruka bude 1 a desna istovremeno 2 i obrnuto, sinhronizovano i bez prekida

to je mnogo teze od ovoga sa okretanjem i zahteva bar deset puta vise koncentracije ali garantujem ti da svako moze to da navezba posto je to standardna manual dexterity vezba za muzicare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

a kakve veze ima vežba sa 2 ruke sa vežbom sa desnom rukom i desnom nogom?

 

Jedino ako su noga i ruka jedno te isto

 

dakle, poenta je da je reč o udovima desne strane tela, a ne o gornjim ili donjim ekstremitetima

 

i samim tim nema veze sa koncentracijom nego sa levom hemisferom mozga

 

 

uostalom, eo ko god da tvrdi da može da okreće desne nogu u smeru kazaljke na satu i istovremeno da okreće kažiprst desne ruke u suprotnom smeru, neka postavi klip na youtube gde to radi bar 10 sekundi, pa neka ga seciraju u nekoj laboratoriji posle

 

a dok ne vidim klip niko ne može da zajebe levu hemisferu mozga

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta je u koordinisanom kretanju. nije toliko bitno sto je ruka i noga. i jedno i drugo je jako tesko bez pocetne koncentracije ali kad svaku tacku u pokretu plotujes u glavi i odradis to par puta polako, nastane rutina u mozgu koja se samo reprodukuje. zar ne mislis da nesto tipa kosarka ili umetnicko klizanje ne zahteva 16000 puta "nemogucije" koordinisane pokrete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uostalom, eo ko god da tvrdi da može da okreće desne nogu u smeru kazaljke na satu i istovremeno da okreće kažiprst desne ruke u suprotnom smeru, neka postavi klip na youtube gde to radi bar 10 sekundi, pa neka ga seciraju u nekoj laboratoriji posle

 

a dok ne vidim klip niko ne može da zajebe levu hemisferu mozga

 

pozdrav za Batu i ostalu ekipu sa manjkom koordinacije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...