Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

prvo, ne menjaj teze, ovde je rec o tome da li ces pricati da je nemoguce i kad ti licno to uspes, kao sto verujem da hoces (i nadam se za tvoje dobro)

 

kao drugo, totalno si retroaktivan

 

prvo si rekao da je nemoguce a onda kad si skontao da mozda i nije nemoguce arbitrerno si odredio da je uslov pod kojim je moguce zabranjen, znaci iako moze da se navezba i izvede (ergo nije nemoguce), nemoguce je.

 

strasno intelektualno nepostenje. zahtevam ostavku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa i ti si rekao da je glupo :)

 

dakle, nemoj sad da budeš retroaktivan i pričaš da ako počnem da upražnjavam jogu i lupam bubnjeve ima da rotiram sve u šesnaes, jer to prvobitno nije ni pisalo, već se odnosilo na prosečne osobe a ne ninđa kornjače

 

i da, apsolutno bih pričao da je po pravilu nemoguće čak i kad bih ja to lično uspeo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa to se odnosi na prosečnu osobu, nisu računali da će naleteti na bubnjare

 

pre 5-6 godina, kad sam prvi put video tu sliku, probao sam bez namere da dokažem suprotno

 

noga je krenula u suprotnom smeru, i to je to

 

nisam vežbao da to zajebem, i činjenica jeste da leva hemisfera tako normalno funkcioniše

 

možda može da se poništi, al opet, svašta može da se poništi, pa niko ne priča da svaka osoba može da skoči 9 metara u dalj, iako bi uz vežbanje možda i mogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

moving the goalposts

 

ako je nesto moguce pomocu vezbe onda nije nemoguce. ti tvrdis da je nemoguce. slika ukazuje na to da je u najmanju ruku veoma tesko.

 

talvi je dokazao da nije nemoguce.

ta tvrdim da nije veoma tesko uz pravi metod. mozda je potesko.

 

dakle zasto "glupo"?

taj isti metod koji ja preporucujem (koji ti porices kao "neprirodan" sto inace podseca na appeal to nature) je koristan za mnogo teze izazove koji zahtevaju istu vrstu fokusiranja a *nemaju* veze sa mozdanim hemisferama (ranije opisana vezba s prstima)

 

to ukazuje na to da ovaj slucaj nije nista poseban u odnosu na bilo koji drugi, ajd recimo veci izazov u vezi s koordinacijom

 

slika je zato glupa jer pravi nesto jako specijalno od necega sto je u najvecoj meri obicno a mozda samo u maloj meri specijalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

batin metod - nemoguće je žonglirati tri loptice jer da bi "normalna" osoba uspela morala bi da to uvežba/nauči... takođe, istim pristupom, nemoguće je pretrčati 10km, rešiti sistem jednačina sa 2 nepoznate kao i množiti dvocifrene brojeve, skuvati pirinač...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Čarli, ako tako uzmeš zašto ja još nisam video da je neko opovrgao gornju sliku a po netu možeš da nađeš strulnjake koji će to potvrditi, i naravno reći ovo što ti kažeš da ja goalpostujem, ''most people can't''

 

no, ako me držiš za reč sa nemoguće onda bi red bio da se držiš i za ''glupo''

 

svakako su oba termina usko gledano pogrešna, ali kolokvijalno korišćena u svakodnevnoj konverzaciji sasvim ok

 

ja jesam mislio da je to praktično nemoguće, I stand corected

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eto talvi je opovrgao. covek je izneo cinjenice putem pokretne slike. deal with it. reality is a flux.

 

al ajd. ne krivim te za "nemoguce", ali ne odustajem od toga da je slika glupa jer je informacija koju prenosi pogresna. "tresla se gora rodio se mis" dobro opisuje sliku, a to lagano potpada pod dijapazon gluposti.

 

da je slika bila preciznija odnosno da je pisalo u fusnoti "iako se cini nemogucim u startu ovo i nije tako tesko navezbati" ne bi bila glupa

samo bi bila bezvezna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

1524898_641076452617785_515751935_n.jpg

 

In 1913 it was legal to mail children. With stamps attached to their clothing, children rode trains to their destinations, accompanied by letter carriers. One newspaper reported it cost fifty-three cents for parents to mail their daughter to her grandparents for a family visit. As news stories and photos popped up around the country, it didn't take long to get a law on the books making it illegal to send children through the mail.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitah ovo davno, nemam pojma da li je samo medijska patka ali bilo bi sjajno da postane dostupno, mada trebaće vremena da zaživi s obzirom da zahteva odlazak kod doktora i proceduru,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis kao sto spirala nije brzo zazivela? :D

Cak je i kod nas tona riba ima. A neuporedivo je teze ugraditi je, pogotovo kad uzmes u obzir skepsu domacih koza-doktorki (nece da ti je ugrade ako nisi jos radjala jer ne garantuju da te nece njom sjebati, al zato skroz mozes da uzmes pilulu od koje mozes da dobijes tromb ili kamen u zuci). Ne daj boze da neki doktor ode u Belgiju na obuku za Gynefix, koji ne moze da te povredi. Morala sam da idem cak u Nemacku po to.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je sve to, ja se više bojim da ovo uopšte i ne postoji, ovaj sajt je neki blog koliko vidim, i nama prodaju Beograd na vodi. Ovi razlozi koje autor navodi kao odgovorne za to što već nije dostupan ovaj vid kontracepcije su debilni i fuck logic, kao ono pronašli su lek za sidu i rak ali neće da daju da bi zarađivali na lečenjima i tabletama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije fuck logic, reci da ne postoji niko ko profitira od 'zenskih' metoda kontracepcije je malo glupo :da: Onda apsolutno nikakva zavera i tajna ne bi postojala u farmaceutskoj industriji.

Takodje sve te metode gde ti doktor i dodatna sredstva ne trebaju po nekoliko godina ubijaju prihode znacajno. Uporedi 500din mesecno za pilule ili x na kondome sa spiralom koja traje 5-10 godina ili ovim sto traje 10 :)

Razvija se u Indiji, ali daleko od toga da niko nije cuo, naletela sam u komentarima na jednu drugu potpuno kretensku vest (o cipu koji ispusta hormone isto kao pilula).

 

Mozemo lako i da ubacimo hriscanstvo u pricu jer je meni licno doktorka rekla da nece da mi to uradi ako nisam verena jer cu sa spiralom da se jebem uzduz i popreko tj. da ona izaziva droljasto ponasanje :haha:

 

Parafraziram.

Dakle zamisli ako doktor medicine, specijalista, misli da je pogresno biti bezbrizan sto se trudnoce tice.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja mislim da bi ovo bilo svakako dostupno da je razvijeno još sedamdesetih, a farmaceutske kuće bi svakako našle način da profitiraju.

I sada postoji vakcina protiv gripa pa većina ljudi se ne vakciniše nego baca milijarde na fervekse, septolete, aspirine i ostale stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia...._under_guidance

The drug is currently going under animal trials in the United States and they are proving successful. It was hoped to begin human trials by the end of 2013 and have the FDA approval so it can become accessible to people by 2015.

Aj me jos ubedjuj da je underground :haha:

Ja nisam rekla da potpisujem onaj tekst ali mislim da nije nemoguce da pokusavaju 30 god da je izbace na trziste kad je za ispitivanje efikasnosti i bezbednosti potreban ogroman novac, koji mnogima nije u interesu da se da (ili je u najmanju ruku cimanje).

Dovoljno je da nemas podrsku, ne mora neko da te aktivno sabotira. I naravno da jedna Indija ili Kina imaju vise interesa da daju novac za istrazivanje kad su overpopulated.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo da se slozimo da je i to nelagodno kao i tona stvari koje se vec rade, al kad neko kaze da je uzasno bocnuti semevod a nas boli paja jer su pilule bez mane dodje mi da mu resim problem s kontracepcijom :haha:

(ne jer sam feministkinja ko sto ste me zezali na nekoj drugoj temi, one su isti pacenici ko sovinisti, nego zato sto je prosto glupo).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sigurno je manje nelagodno nego da pet godina menjaš pelene i budiš se u 5 ujutru a to nisi želeo :haha:jbg šteta što nisam u americi, prijavio bih se da testiraju na meni, još bih i kintu dobio

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako primenimo logiku iz zenskog primera, gde pilula sprecava ovulaciju i posle npr 5 godina nemas vise libido jer je organizam skontao da ti ne sluzi nicemu, a sa spiralom je sve full kapiram da ni s ovim gelom nema takvih problema :haha:

Samo imajuci u vidu koliko ljudski organizam odbacuje vestacke filere za bore i sl. pretpostavljam da i ovo u trenutnoj fazi ima slicne nezeljene reakcije (tako nesto je i pisalo na onom Wiki linku).

Recimo hijaluronsku kiselinu telo ne odbacuje jer je vec ima, a koliko laicki kontam ovaj gel svakako nije nista takvo (pogotovo jer se ne apsorbuje), sooo kod vecine ljudi pre ili kasnije ce napraviti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...