Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

tumblr_nlku0wYAIX1tgrkdyo1_1280.jpg

 

One of the oldest “Beware of the Dog” signs in the world. Domus del Poeta Tragico, Pompeii

 

The House of the Tragic Poet is a typical 2nd century BC Roman house in Pompeii, Italy. The vestibule floor was decorated with a mosaic picture of a domesticated dog leashed and chained to an arbitrary point. Below the figure were the words “CAVE CANEM”, an ancient warning equivalent to the modern “Beware of the Dog”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bogdane vec sam ti rekla da ne otvaram linkove ako nemaju barem neko objasnjenje, znaci nista licno.

 

Anyway... ajd ovo ne govorim kao lekar jer lekari o ovom aspektu ne znaju, govoricu vise sa aspekta nekog ko se bavi naukom ;)

 

Ispitivanja na misevima su pokazala da ishranom mozes da usporis starenje, preverniras razvoj kancera i jos mnogo toga.

Zadrzacu se na kanceru i starenju. Stanja su povezana sa ubrzanom celijskom deobom, i sve slabijom definicijom funkcije celije. Ukoliko se misevi izloze postu, tj regulisanom gladovanju celije smanjuju stepen razmnozavanja a stepen funkcije celije se usloznjava.

Hipoteticki s obzirom da je koristio malo hrane bogate antioksidansima bio fizicki aktivan uz meditaciju (molitva za zapadnjake), koja dovodi do bradikardije i generalno smanjenog stresa menja se biohemijski i hormonski sastav na nivou nervnog sistema tako i sistemski.

Malo mi je tesko da poverujem u 200 godina zivota, jer sam skeptik ali ko bi ga znao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...