Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

U delu 'astronomija' sve same gluposti icon_ne.gif Sprdnja je za kineski zid što piše da 'astronauti iz misije Apolo nisu videli nikakve građevine na Zemlji sa Meseca' - pa, nisu ni bili na Mesecu icon_biggrin.gif Uvek mi je bilo glupo da se nešto visoko 10 metara može videti sa Meseca samo zato što je dugačko par hiljada kilometara, to jednostavno nema smisla pivopije.gif

 

EDIT: I ovo za matematiku i jednakost 0.9999... i 1 je vrlo diskutabilno icon_da.gif

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni uvek bilo glupo. :haha: I neki delovi vezani za religiju su bas glupi (ono oko Bude), bas i nije nesto zanimljivo. Ali ja sam stvarno mislio da se leto i zima smenjuju zbog udaljenosti od Sunca. Nikada nisam naisao na drugaciju informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta si navalio? Eno ti link gore pa pročitaj.

samo je bio nekonvencionalan i nije zhiveo po ustaljenim obichajima u indiji, pa je to smatrano skandaloznim, inache, nema dokaza da je bio nemoralan.. npr. on je bio potpuni anti-seksualac i za najstrikniji celibat, i vezhbao se u tome tako shto je bio u blizini mladih devojaka, chak i kad se skinu, da bi se chelichio, a to je bilo shokantno za tradicionaliste, jer su aksete uvek ako hocje da budu u celibatu "bezhali" od zhena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr. on je bio potpuni anti-seksualac i za najstrikniji celibat, i vezhbao se u tome tako shto je bio u blizini mladih devojaka, chak i kad se skinu, da bi se chelichio, a to je bilo shokantno za tradicionaliste, jer su aksete uvek ako hocje da budu u celibatu "bezhali" od zhena.

 

Vidis, opet mi je nesto sumnjiv..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, opet mi je nesto sumnjiv..

chovek se chelichio, neznam shta je tu sumnjivo.. x)

 

zanimljiv link.. samo treba editovati na pochetku ovo o vikinzima, gde kazhe da nema dokaza da su ikada nosili shlemove za rogovima- da ima dokaza da su srbi imali takve shlemove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni uvek bilo glupo. icon_smile.gif I neki delovi vezani za religiju su bas glupi (ono oko Bude), bas i nije nesto zanimljivo. Ali ja sam stvarno mislio da se leto i zima smenjuju zbog udaljenosti od Sunca. Nikada nisam naisao na drugaciju informaciju.

 

 

Ih pa kako nisi, ništa posebno komplikovano:

 

earth-tilt.gif

 

Udaljenost od Sunca nije toliki faktor što se tiče godišnjih doba, fora je u uglu koji osa rotacije zaklapa sa orbitom Zemlje oko Sunca blago nama :) 23.5 stepeni je ugao čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprdnja je za kineski zid što piše da 'astronauti iz misije Apolo nisu videli nikakve građevine na Zemlji sa Meseca' - pa, nisu ni bili na Mesecu icon_biggrin.gif Uvek mi je bilo glupo da se nešto visoko 10 metara može videti sa Meseca samo zato što je dugačko par hiljada kilometara, to jednostavno nema smisla

Odavno sam pročitao da to nije tačno, nego je u pitanju bio reljef, prirodna pojava. S' tim što sam pročitao da su neki od astronauta rekli da se zid vidi, što pokazuje koliko poznaju geografiju, zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam gledao intervjua i raznih izjava raznih astronauta, nekako mi deluje da su oni više nekakvi vojnici nego naučnici. Naravno, znaju da rukuju opremom, rade posao koji treba da urade, ali skoro pa uvek je to zatrovano nekim skoro ekstremističkim patriotizmom tipa 'pobediti Ruse, biti prvi, USA, USA' koji ne bi trebalo da ima nikakve veze sa njihovom ulogom. OK je trening, OK maksimalna kondicija, pa aj da razumem taj takmičarski duh, ali vidi se da NASA uzima i neke druge stvari u obzir pri izboru kandidata za najveće misije. Kao klinac sam astronaute doživljavao kao ljude koji imaju tu neverovatnu privilegiju da kroče tamo gde niko ranije nije kročio, da pomeraju granice ljudske mašte, pa još u stvarnosti, pa sam i sam maštao da se jednog dana vinem u te visine. Čovek misli da jedan takav pojedinac, koji je ostvario dečačke snove, razmišlja malo više o tome kako oni to rade za ceo svet, a ne za dominaciju Amerike i bezbednost američkog naroda, ali eto, ne čujem ih mnogo da o tome govore, za razliku od astronoma koji su izgleda najčešće vođeni tom idejom napretka celog čovečanstva, tj. nauke i civilizacije uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 Most Incredible Abandoned Mental Asylums

 

Atmosfera kojom ova napuštena mesta odišu je tako jaka, čak i preko fotografije. Kakvo li bi iskustvo bilo prošetati se malo... :D

 

Bas lepe slike, svidja mi se cetvrta, ona crvena zgrada. Ja bih voleo da prosetam po tim zgradama, inace volim napustena mesta, rusevine i sl. da istrazujem. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.elenafilatova.com/

 

Украјинска бајкерка која прави репортаже углавном о Чернобиљу и Припјату. веома занимљив сајт, са много занимљивих чланака.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 Most Incredible Abandoned Mental Asylums

 

Atmosfera kojom ova napuštena mesta odišu je tako jaka, čak i preko fotografije. Kakvo li bi iskustvo bilo prošetati se malo... :D

Viktorijanske ludare,slusao sam price o njima.Imali su englezi cudne ideje,ranije nisu socijalizovali psihicke pacijente do 70tih pa su krenuli tada da ih pustaju na slobodu sto je bilo dobro z avecinu ali bi neki flipnuli i ubili nekog i.t.d.Sve u svemu zanimljivo.

 

Nadam se da niste bili u lazi u padinjaku niti u kovinu,i zdrav covek bi tamo poludeo a kamoli neko bolestan.To vise lici na stalu sa zombijima unutra...A oni momenti sa vratima bez kvaka,joj...

 

Trebao sam ici u cernobil na leto al otkazah,2013 pokrivaju reaktor betonskim kovcegom-sarkofagom,tada vise to nece biti tako zanimljivo posetiti.

Edited by Egzistencijalni Bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se double postu,melinda bi trebala znati,ima vise likova koji su radili crteze a bolovali su od sizofrenije,pa sto su vise bolovali sve su im bili haoticniji crtezi,to veoma dobro pokazuje tu bolest.Zna li neko imena tih slikara?

 

izvinjavam se double postu,melinda bi trebala znati,ima vise likova koji su radili crteze a bolovali su od sizofrenije,pa sto su vise bolovali sve su im bili haoticniji crtezi,to veoma dobro pokazuje tu bolest.Zna li neko imena tih slikara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viktorijansko doba je samo po sebi ludo, ono malo sto sam proucavao mi je bilo dovoljno da skontam. A ludare svojom depresivnom i mracnom atmosferom nikada nikome nisu pomogle niti su ikoga izlecile. Najbolje je takve ljude pustiti u prirodu, da setaju medj drvecem kao Hajdeger. Edit - pardon, nije on nego Helderlin.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvinjavam se double postu,melinda bi trebala znati,ima vise likova koji su radili crteze a bolovali su od sizofrenije,pa sto su vise bolovali sve su im bili haoticniji crtezi,to veoma dobro pokazuje tu bolest.Zna li neko imena tih slikara?

Većina genijalnih slikara za koje danas znamo su patili od višestrukih poremećaja, tj. duboke psihopatologije. Sada ne mogu da se setim mnogo primera, ali dobar je Ralph Albert Blakelock, pa potraži. ;)

 

Inače, neko vreme sam pratio jednu grupu na deviantArt-u, "Mental Illness". Prepuno je slika, crteža i literarnih radova koji odlično oslikavaju svaki od poremećaja, kako pojedinačno, tako i u slučajevima višestrukih poremećaja. http://mental-illnessclub.deviantart.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...