Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

Meni josh shushti u ushima. Kad sam krenuo kuci sinoc, chuo sam i neki tihi metal u ushima uz shushtanje. To mi se nikad ranije nije desilo. :lol:

 

I ja sam popas'o na ulazu ZAPAD, i nisam verovao kad mi ovaj nije hteo vratiti kartu, ali sam capio jednu na izlazu.

 

WS su bili OK, iako ih nikad nisam slushao, niti cu. Dobra predgrupa. :razz: Ribe se lozhe na Coverdalea skoro k'o na Cholu. neke 2 su ispred mene skakale i pevale 1 drugoj. :haha: Dobra fora bilo bubnjanje bez palica i Coverdaleov solo Soldier Of Fortune. Coverdalea i Madonnu treba zajedno na stage, pa nek' se 'vataju dole i pokazhu shta ko ima. :lol:

 

Priest... trebalo je to dozhiveti. Malo mi je smetalo shto novog gitaristu guraju u prvi plan i shto je svirao chini mi se vishe solazha od Tipptona. Ali skroz je OK. Kupio me je kad par flasha vode doneo ljudima iz prvih redova i kasnije josh i pitao da li su OK. :pivopije:

Priest je pichio rutinski, ali se videlo da uzhivaju. Uplashio sam se da ce da nam zakinu koju pesmu kad su pocheli s bisovima,iako sam znao setlistu. I bojao sam se da necu videti motor. :) 130 minuta mogu matorci da izvuku, a Maideni sad vec jedva 100.

 

Nije bilo mnogo guranja, jedino mi je smetalo par debila koje boli kurac da li smeta nekom oko njih da li ih piche kosom ili ne, i stoka koja baca pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jer kad krenu da sviraju nesto sto ne ocekujes - TAJ momenat ce mi posle mnogo dublje ostati urezan u secanju,nego ono kad znas sta je na redu,pa samo cekas da to i odrade.

 

Potpisujem apsolutno :da:

 

To sam do sada radio za Helloween i Gamma Ray npr. i wow faktori mi definitivno ne bi bili ni upola toliki da sam znao liste. No, realno, takve stvari je moguce izvesti ako bend negde na startu turneje svira kod nas, kao isto za Guardiane skoro, ali kada je ovako situacija mesec dana pred gig, posebno za ovako veliki, negde ce kada tada iskociti nesto, ja l' yumetal, ja l' blabbermouth, ja l' last.fm, ja l' novine...jebiga, negde cu da uocim pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strahovito dobar koncert :rockdevil::muzicar::rockdevil:

Predgrupe su bile nepotrebne, naročito ovako dosadne i nekreativne. Zato sam i uzeo kartu za tribine (najbliže bini). Godine :icon_ne: , ne može se više stajati toliko :mhihi: .

Mnogo volim i jedan i drugi bend, i stvarno sam oduševljen. Matorci pevaju kao dečkići :rockdevil: . Vidi se doduše malo uticaj godina, ali sve im je oprošteno. Zvuk je mogao biti malo bolji (čistiji), ali sve u svemu ok.

Whitesnake je bio dosta bolji na Tašu, a Priest je svima pokazao!

"Many have tried to prove that thay're faster

but they didn't last and they died as they tried" :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

Nerviraju me samo neke stvari kod naših ljudi:

PRE KONCERTA, ispred ulaza, vidim jako lepu i mladu devojku kako tetura sa skoro praznom flašom vinjaka u ruci!

Pa dete, da li se sećaš gde si bila i šta si videla sinoć?!

Bilo je još takvih primera. Druga devojka povraća u sred gužve i po sebi i po drugima! Smrad trave, povraćke i još koječega se širi u talasima!

Pa bre!

Nije čudo što nas metalce omalovažavaju i pljuju po novinama i svuda pored takvih idiota! I da mi kažu kako je bolje ići na Cecu, jer su tamo bar svi čisti i namirisani! Užas!

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo redom...

 

1) Jes' da sam dva sata stajala ispred Arene, ali isplatilo se. Usli smo medju prvima i smestili se u cetvrtom redu fan pita.

2) Kad su nam uzeli karte, rekli su da cemo ih dobiti ponovo na izlazu. NIJE TACNO. Kad smo izlazili, saznali smo da su redari sa kartama otisli, i da je svega par njih uspelo da uzme karte. Jedan od njih je rekao nesto, tipa: "Necu ja ovde da stojim celu noc zbog parceta papira." :confused: I tako ja ostadoh bez vredne uspomene. :violent:

3) Predgrupe su neopisivo smorile.

4) SNEEEEJK! Deda Cov izgleda mnogo manje preparirano nego sto sam ocekivala - drzi se dobro. A sto pevaaaaa! I sve bi bilo lepo da neka govna iz prvog reda (sa desne strane) nisu radi fore krenula da nas guraju nazad. Devojka ispred mene je pala, i samo sto je nisu izgazili. :violent: Jedva smo je digli na noge. A onda smo krenuli da vracamo. I otud Dejvidovo: "Are you guys alright down there?" Dakle, nakon prve dve pesme upropastene guranjem, uzivancija! Kako prze gitare, to nisam ocekivala! A bubnjaaaar! :redface: I tek iznenadjenje sa Soldier of Fortune! Ufff! Nimalo me nisu razocarali. Hocu jos. A deka Cov bas lepo spika srpski.

5) JUDAS IS RISING! Jao, jao, jao, jao! Kako przenjeeeee! Ali najpre moram da se osvrnem na sve VELIKE METALCE koji su otisli nakon Snejka! Mamicu im njihovu, pa Jude zasluzuju prepun fan pit, a ne rastrkanu gomilu! :violent::violent::violent:

Stvarno su me odusevili, posebno novi gitarista Richie. Tu sam bila u prvom redu, sa leve strane ispred njega. Kakav kontakt ima sa publikom - neverovatno. Rukovao se sa mojim ortakom, a meni je pruzio trzalicu, (nije da se hvalim, ali da, rekao je: And this one's for you) koju MU je nazalost, neka kurva izbila iz ruke. Uz tuzan osmeh rekao je: Sorry, mahnuo, i otisao na sredinu bine. Jbg za trzalicu, al ono, dovoljno mi je i sto sam ih sve lepo videla. :pivopije: Zao mi je samo sto nisam imala mnogo snage, pa sam divljala znatno manje. Cuvala sam snagu za kraj. Ali ipak jesam, i zato sam ustala tek pre pola sata. :redface: Jako mi se dopao odnos publike i bendova, nekako su se bas uziveli, jedino smatram da je atmosfera na Judasima bila nesto slabija nego na Snejku - sto nije u redu, al' ajde sad...

6) Opsti zakljucak je da su oba benda rasturila!

Edited by AuroraFallen
  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bubnjaaaar! :redface: I tek iznenadjenje sa Soldier of Fortune!

 

 

Solo na bubnjevima je bio ekstra, samo to sviranje rukama je isto izveo dedica Tommy Aldridge na predhodnom koncertu Whitesnake na Tašu. Izgleda da to spada u redovnu tačku na njihovom koncertu :bigblue:

A i Coverdale je isto otpevao stofu i refren od "Soldier..." tako da ni to nije baš iznenađenje, mada je lepo čuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nerviraju me samo neke stvari kod naših ljudi:

PRE KONCERTA, ispred ulaza, vidim jako lepu i mladu devojku kako tetura sa skoro praznom flašom vinjaka u ruci!

Pa dete, da li se sećaš gde si bila i šta si videla sinoć?!

Bilo je još takvih primera. Druga devojka povraća u sred gužve i po sebi i po drugima! Smrad trave, povraćke i još koječega se širi u talasima!

Pa bre!

Sta se uzbdjujes covece...video si 2-3 takva primera u masi od 7-8 hiljada ljudi (sto je ~0,03%) i tu se sad uzbudjujes i vec prizeljkujes Cecin koncert (o,boze :uhoh: ).

Napili se ljudi,pa sta?Nije prijatno videti to,ali ko da je to sad...ne-znam-sta.Vrlo vazno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coverdalea i Madonnu treba zajedno na stage, pa nek' se 'vataju dole i pokazhu shta ko ima. :lol:

 

 

Vrh!! Coverdale poslednjih godina često peva Soldier Of Fortune acapella na bis. @ AuroraFallen: pogledaj Live In The Still Of The Night DVD od pre 5 godina.

 

Što se tiče Priesta, stvarno dobra svirka. Da je bio bolji sound bilo bi savršeno! Bina i intro-i na Battle Hymn i Night Crawler dočarali onaj bolesni feeling iz britanskih horror filmova/romana Clive-a Barker-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se uzbdjujes covece...video si 2-3 takva primera u masi od 7-8 hiljada ljudi (sto je ~0,03%) i tu se sad uzbudjujes i vec prizeljkujes Cecin koncert (o,boze :uhoh: ).

Napili se ljudi,pa sta?Nije prijatno videti to,ali ko da je to sad...ne-znam-sta.Vrlo vazno...

 

Ma u pravu si, samo nije ih bilo baš tako malo...

A to je jedan od argumenata koje šabani koriste kad pljuju metalce, pa me zato i nervira. (Daleko od toga da ja priželjkujem Cecin koncert, užas)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od njih je rekao nesto, tipa: "Necu ja ovde da stojim celu noc zbog parceta papira."

Pa organizacijo iz Arene,na kurac vas nabijem.

Da kradete karte od ljudi znate,a da ih posle vratite - ne znate?

 

Sto kazu ljudi - bilo je dosta drugih nacina da se taj problem oko karata za fan pit sredi,a vi izabrali bas taj?

Eeeee,gde smo mi u odnosu na koncerte u inostranstvu...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najebo si Miki kad si sad reko to :smile:

Kad te sad ovi metalci ovde do'vate... :lol::bigblue:

 

Ovi u prvim redovima uopšte nisu mogli da čuju Halfordov glas

Istina.

Ja bio drugi red,tacno ispred Halforda,ali skoro ga nista nisam cuo/razumeo dok je pricao izmedju pesama :icon_ne:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam malo sta se pise...kakvih sarana ovde ima.Bio sam na Whitesnake i na Tas-u i ovde i ja ne vidim razliku osim sto je ova postava jos ubitacnija od one sa Tas-a.Ja ne znam da li ste svesni da Coverdale iza sebe ima odred placenih ubica koji su vrhunski muzicari svi odreda.U ovoj poziciji kad su Judasi zvezde veceri sa komplet scenografijom i efektima mnogi pomisle da su Whitesnake tu da bi popunili program.

Po meni Whitesnake su najbolja grupa uzivo koju sam gledao a gledao sam dosta velikih grupa (ac/dc,iron maiden,rollingstonse,motrorhead,metallicu,deep purple....)

komentari tipa bili su bolji na Tas-u su smesni jer su na Tas-u odsvirali duplo vise pesama...ovo je ipak bila promocija novog albuma a tamo su svirali sve hitove i normalno je da su ljudi bili zeljni tih pesama.

  • Upvote 3
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko bi mu sad slatko nesto al je protivno pravilima yuma.Jebi ga moraju i takvi da postoje.Mislim na ovoga sto otiso kuci da spava sa Judasa.Mislim da ce za pola sata da ima 482 minusa.

Zaboravih malopre da kazem a vidim i da niko ne pominje da sam odlepio na Green Manalishi koja je meni bila prva pesma Judasa koju sam cuo 1987. kad mi brat presnimio Guitar wars kompilaciju sa ploce na kasetu.

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solo na bubnjevima je bio ekstra, samo to sviranje rukama je isto izveo dedica Tommy Aldridge na predhodnom koncertu Whitesnake na Tašu. Izgleda da to spada u redovnu tačku na njihovom koncertu :bigblue:

A i Coverdale je isto otpevao stofu i refren od "Soldier..." tako da ni to nije baš iznenađenje, mada je lepo čuti.

 

Videla sam taj snimak sa Tomijem. Nisam bila na Tasu, ali opet, cuti to uzivo, pa makar i ocekivati taj solo, ne ostavlja ravnodusnim. :D

 

@Dr. X: Imam DVD, znam da to cesto peva, ali sam se ipak iznenadila jer sam (nazalost i ne svojom voljom) videla vecinu setlista sa ove turneje, i sem 1-2 izuzetka, svaki koncert je zavrsen sa Still of the Night. Mada, mislim da je time hteo da se iskupi za par manjih falseva. :D A mozda je to ponovio namerno zbog Tasa. Ako me usi nisu prevarile, i rekao je pre toga: "Let's do THIS ONE again THIS TIME." :confused:

 

@LazaGNR: Ma skotovi, sad sam cula od jednog lika na fejsu, da je savatao redara sa kutijom, ali da mu NISU DOZVOLILI da uzme kartu, jer "se to BACA". Znam da je to samo parce papira, ali sigurna sam da nisam jedina koja kartu zeli da sacuva. -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko bi mu sad slatko nesto al je protivno pravilima yuma.Jebi ga moraju i takvi da postoje.Mislim na ovoga sto otiso kuci da spava sa Judasa.

Ma nemoj da trošiš reči i snagu na takve.

 

I jednom si okrenuo novi Flames. :lol:

Kako me samo nasmeja da samo znaš, prosuh kafu po stolu :haha:

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu svima ukusi jednaki,tako da...budite kulturni.

Kao sto postoje oni koji su jedva cekali Judas Priest,tako ima i onih koji su jedva cekali Whitesnake.

Sta da se radi.Ukusi se razlikuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam Laki,protiv toga nemam nista al mislim da je u pitanju vise kodeks i vaspitanje.Veruj mi da bih ja ostao da gledam Snake da je zadnji svirao i to ne samo zbog placene ulaznice vec iz postovanja prema Coverdale-u koji je mnogo ostavio iza sebe (ostalo su placenici,izvanredni muzicari al dzaba im bilo kad nemaju iza sebe nista autorsko ili neznatno).Jos smo mi obljesni i nije kod nas kriza cim se tako ponasaju mnogi.Kad sam video one cobane s tarzankama i fufama obucenim ko za splav na stiklama od 10cm kako izlaze posle Snejka u isto vreme mi je bilo muka a bio sam i srecan sto odlaze a voleo bih da ih bar na nasim dogadjajima ne vidjam.Jebi ga,osetljiv sam po tom pitanju,potuko bih se zbog toga.Mozda je u meni greska ali takav sam 20 godina i preko i necu se promeniti sigurno.

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno te razumem,i ja bih isto uradio (da su npr. Judas Priest bili prvi,a posle njih Whitesnake).Nepromisljen potez (blago receno),al sta da mu radis...njegove pare,njegova odluka.Ja to nikad ne bih uradio (sem ako bas mrzim/ne volim taj bend),al jebi ga...desava se :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsava se Whitesnake i horda ljudi odlazi, ja kazem ortaku: "Sta je bre ovo, kuda su svi posli?", a on kaze: "Gotov Whitesnake pa odlaze devojcice :mrgreen:" :evotigana:

 

Isto i kod mene. xD Da opisem situaciju guranja devojcica u prvi red na Snejku recima jednog postarijeg rokera koji je stajao do mene: "Sta vam je bre, klinke, pa Coverdale ima samo jedan k****, a to nije dovoljno za sve vas!"

 

Epic izjava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...