Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ja nikada ne bih otisao sa koncerta sem ako svirka nije nepodnosljivo losa. Pa slusam kojekakve sabane koji sviraju po klubovima pesme jedna ista 3 benda, a sada mi kao los Whitesnake. Ma idi. Dosao bih peske i njih da gledam, a za Judase da ne pominjem.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam bio na Tashu kada je bio WS ali je meni Koverdejl bio jako losh sinoc.. Halford mu je objasnio par stvari..

Evo ga jos jedan strucnjak...de mi objasni molim te kako to bio jako los ? Ja imam 41 godinu i sad prvi put cujem da je neko rekao da je Coverdale bio los ?Ja stvarno ne razumem :redface:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@1969 - Tako shto je vrishtao vishe nego shto je pevao, bio mi je krajnje neubedljiv, uz gomilu pesama spushtenih da bi on mogao iole dominantnije da zvuchi.. ali kontam ja da je on i mator i da ne mozhe bash da peva sve kako treba.. samo sam ochekivao vishe.. a mozhda i ne bi bio toliko razocharan da jednog Halforda koji ce uskoro da napuni 60 godina, nisam chuo shta je izbacio iz sebe..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i Dejvidovih utisaka sa oficijalnog sajta (u pitanju je message board):

 

"My thanks to you for a memorable evening, too, Belgrade... I hope we can do it again together soon... Love, DC... XX"

 

"Hi, Valeria... Belgrade was amazing... We were treated so incredibly well by the audience... A beautiful, emotional experience... It was extra charged because Serbian tennis star, Novak Djokovic, went thro´ to the Wimbledon Final... & no... why on Earth would people think this was the end?... We´re having too much fun out here... Mayaka... We are looking forward very much to playing our music for you in your lovely city... & here comes breakfast... Ravenous... If you would be so kind & excuse me, Lads & Bonnie Lassies... time to fuel the ol´ engine... Have a glorious weekend!... Love & LIGHT & Freshly Baked Croissants!..XX"

 

Nadajmo se i trecem dolasku... :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LazaGNR: Ma skotovi, sad sam cula od jednog lika na fejsu, da je savatao redara sa kutijom, ali da mu NISU DOZVOLILI da uzme kartu, jer "se to BACA".

Ako je to istina onda je to jos vece DNO koje organizacija moze da priusti posetiocima :puke:

 

 

RFT.jpg

Ne znam dal je ovo sa jebenog Facebook-a ili smrdljivog Twitter-a,uglavnom podsetilo me je na jednu situaciju od sinoc.

Pred drugi bis,kad je Scott Travis izasao da se pozdravi sa publikom i bacao palice,neki mladji lik pored mene je uzeo da urlice "Scott,see you on Facebook!Scott,you're my idol!!!".

Reko jebo te Facebook,de si se toga sad setio :smile:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@1969 - Tako shto je vrishtao vishe nego shto je pevao, bio mi je krajnje neubedljiv, uz gomilu pesama spushtenih da bi on mogao iole dominantnije da zvuchi.. ali kontam ja da je on i mator i da ne mozhe bash da peva sve kako treba.. samo sam ochekivao vishe.. a mozhda i ne bi bio toliko razocharan da jednog Halforda koji ce uskoro da napuni 60 godina, nisam chuo shta je izbacio iz sebe..

Ja ne znam jer smo mi bili na istom koncertu ? Halford je toliko vristao i podvriskivao da je ovaj moj ortak pored skoro ogluveo a da ne kazem da koristi razna pomagala u pevanju.Ja sam odrastao na Judasima i sad imam kuci plocu British Steel to je valjda drugi album koji sam kupio (prvi je bio Let There Be Rock) ali ipak moram sebi da priznam da mom uhu sada daleko vise prija zvuk Whitesnake i vokal Davida nego Judasi.Ja sam odusevljen sa Whitesnake vec drugi put...a Judase volim sto sam pogledao i nista vise

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze sta je to Halford rekao pre valjda...Beyond The Realms Of Death ili The Sentinel,uglavnom najavljujuci neku stariju pesmu i govoreci nesto kao "...how heavy metal song should be"?

 

Nista ga zivo nisam razumeo (ne samo to,vec i u drugim najavama pesama).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze sta je to Halford rekao pre valjda...Beyond The Realms Of Death ili The Sentinel,uglavnom najavljujuci neku stariju pesmu i govoreci nesto kao "...how heavy metal song should be"?

 

Nista ga zivo nisam razumeo (ne samo to,vec i u drugim najavama pesama).

 

 

 

Mislim da je bilo "... how classic heavy metal ballad should be''' ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upala svih misica, bez glasa, pun utisaka kao malo dete ... da, da ... bio je to jos jedan epski Hevy Metal spektakl !!

 

 

Whitesnake - prijatno sam iznenadjen s' obzirom da ih ne slusam (znam onih par poznatih pesama koje su i odsvirali)...muzicki fino zvuci, bubnjar je pokidao, Coverdale sasvim dobro peva !! Bilo je lepo uzivo cuti jos jedan vrhunski bend...ali previse blago za moj ukus !!

 

Judas Priest - tesko je opisati i jedan trenutak svirke ... jednostavno, to se mora cuti i videti! Od Rapid Fire pa do samog kraja...sve je zvucalo stvarno perfektno...ne mogu da verujem da covek od 60 godina moze u istom tempu pevati 2 i kusur casa...Halford je stvarno metal bog! Faulkner super svirao...glupo je reci, ali Downing mi uopste nje nedostajao! Ian standardno glavinjao u njegovom stilu ... Travis na vrhunskom nivou! Tipton legenda...perfekcionista u muzickom smisku,a oni njegovi osmesi i klimanje glavom prema publici...digne raspolozonje 100% !! Ozvucenje veoma dobro(bio sam negde na sredini fan pita), scenografija samo upotpunila vrhunski koncert !! S' obzirom da uzivam u celoj diskografiji Judasa...meni je setlista bila stvarno dobra ! :muzicar:

 

Retardirano bilo uzimanje karata u fan pitu...al' sam nekako dograbio jednu, tako da mi je ostao taj suvenir !

 

Vecina publike koja je otisla iz fan pita se i vratila...malo do wc-a da se osveze i olaksaju ! :) Stvarno bezobrazna cena vode...140 din, a verovatno i piva !?!?! Iskreno, svi koji su napustili svirku Judasa su mi samo upotpunili dogadjaj, a sigurno i samom bendu...kao sto neko rece, to je pitanje i same kulture i vaspitanja !!

 

Sve u svemu...sve ono zbog cega slusam i volim Heavy Metal !! :rockdevil:

 

edit:

I naravno, pozdrav za svu raju koju vidjam samo na koncertima ! :pivopije:

Edited by RaVeN
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć smo za malo para imali 2 predavanja vrhunskih svetskih profesora,na teme hard rock i heavy metal.Ko je bio video je,nema šta tu da se objašnjava.Nisu u pitanju bendovi koji imaju dobre i loše svirke,ovi bendovi imaju samo fantastične svirke,ko god tu svirao.Coverdale je čovek u godinama,normalno je da mu glas propada,ali ne znam šta mu zameraju pojedinci kad je svaka pesma zvučala kako treba.Jesu mu pomagali članovi benda,ali mi smo sinoć gledali Whitesnake,a ne Davida Coverdalea na takmičenju solo pevanja.Prijatno su me iznenadile nove pesme kako zvuče uživo.Solo na bubnjevima nepotreban,ali razumljiv.Svima je krivo što nastup nije duže trajao,ali ipak nisu oni zvezde večeri.A zvezde večeri su nam pokazali zašto su toliko popularni svih ovih godina.Svi dobro znamo ko su Bogovi metala,ali sve do sinoć nismo mogli doživeti tu magiju koju nam pružaju sa bine.To je trebalo osetiti,jer se to ne može videti na You tube,Dvd,Divx snimcima,niti čuti na različitim nosačima zvuka.Set lista fantastična.Koncert za pamćenje.Halford me je prijatno iznenadio,što zbog pevanja,što zbog odnosa prema publici.Imao sam drugačiju predstavu o njemu.Drago mi je da sam uspeo da povratim svoju kartu za fan pit,jer kad to parče papira vidim za 20 godina,setiću se jednog od najlepših trenutaka mog života.

Došao sam da gledam koncert,i dobio svirku za čistu desetku.Sastavni deo koncerta je i publika,ali je ona nažalost dobila negativnu ocenu.Ne razumem ljude koji su otišli posle Whitesnake-a.Da sam gledao moj omiljeni bend koji svira pre Bon Jovi,ostao bih da pogledam svirku jedne velike grupe iako ih ne podnosim.Ne znam da li ste primetili,ali ljudi su polako napuštali fan pit dok su Judas svirali zadnjih 5 pesama.Stvarno ne znam šta su pojedini ljudi tražili u fan pitu,jer niti su znali pesme koje ljudi sviraju,niti ih je svirka interesovala.Izgleda da su zbog teške finansijske situacije pravi fanovi ostali kući,a mamini sinovi kupili skupu kartu,samo da bi mogli da se hvale u društvu da su bili na super svirci.Njima karta za uspomenu i nije trebala,jer bi je bacili za godinu dana kada budu sređivali sobu,pošto će tada već biti u nekom drugom fazonu.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

271067_2203871378080_1286235726_32574401_4430085_n.jpg

Evo jedne slike iz prvog reda, da se vidi da se ovde umiralo, i publika nije bila "mrtva" kao sto je gore napomenuto, ovde je bila prava bitka. A ko nije hteo, bio je pozadi, gde je bio jos bolji zvuk.

Ne mogu da komentarisem koncert, svi ste bili i videli, dakle znate :D

Iako nista nisam uhvatila, moram da se pohvalim da kad sam Faulkneru pokazala da mi baci vodu, lik je bacio, samo su je drugi halapljivo uzeli (razumljivo jer smo bili na korak od dehidratacije), i kad je lik video moje ocajanje, otisao je i dodao liku iz obezbedjenja drugu flasicu pokazujuci na mene da mi je doda. Pruzio mi je u ruku, i tako je horda njih iza mene uhvatila flasicu, ali je nisam pustala, i morala sam lika da ujedem za ruku da bi je dobila :P

Posle sam cula da sam mu raskrvarila ruku, sta cu, 12 sati stajanja, bilo je ili ubij ili pustaj :D

A da, ne razumem zasto je vecina grabla prve redove a ne znaju skoro nijednu pesmu od judasa, sem onih najpoznatijih :s

Prvi red si,otvaras usta i blamiras se. A-a

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...