Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

 

Samo odslusajte Soldier of fortune i sve ce vam biti jasno. To je inace pesma od Deep Purple za mnoge od vas koji vec ukucavate u youtube da se ne zbunite.

 

Hvala na uputu!

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo ali cinjenica je da su WS svirali pola koncerta i da su bili predgrupa za JP.

 

Sto se tice Halforda i DC stvarno ste smesni! :) To sto neko ima veliki raspon ne mora nista da znaci, tj. to je samo jedan kriterijum. DC ima emocije, blues, snagu i autoritet u glasu. Ima autenticnost. Ne moze se pomesati sa drugim, a visokotonaca ima na kilo. Naravno da je Halford dobar pevac ali jedino zadrti fan ne moze da vidi da je DC kralj medju pevacima, a Halford jedan od sjajnih pevaca.

 

Samo odslusajte Soldier of fortune i sve ce vam biti jasno. To je inace pesma od Deep Purple za mnoge od vas koji vec ukucavate u youtube da se ne zbunite.

 

DC kao što ti pišeš ima kurac emocije naspram Halforda ,da si ti video Halforda kako peva iz srca a ne da pali i pali dalje,pa Halford ima najmoćniji vokal ikad kada čuješ prosto se naježiš koliko je dobar,autoritet u glasu šta ti to znači? Mnogo visokotonaca ? NPR?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Halforda i DC stvarno ste smesni! :) To sto neko ima veliki raspon ne mora nista da znaci, tj. to je samo jedan kriterijum. DC ima emocije, blues, snagu i autoritet u glasu. Ima autenticnost. Ne moze se pomesati sa drugim, a visokotonaca ima na kilo. Naravno da je Halford dobar pevac ali jedino zadrti fan ne moze da vidi da je DC kralj medju pevacima, a Halford jedan od sjajnih pevaca.

 

Samo odslusajte Soldier of fortune i sve ce vam biti jasno. To je inace pesma od Deep Purple za mnoge od vas koji vec ukucavate u youtube da se ne zbunite.

"blablblba...DC je bolji zato sto ja tako kazem..." - mislim, ima bluz, emocije, smesno... Da puno ima ljudi koji su imali/imaju rspon od 6 oktava... Pre ces naci lika koji ce skinuti DC-a, nego Roba, nemoj nas zajebavati... Vrlo si subjektivan i veze s mozgom nema ovo sto pises.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"blablblba...DC je bolji zato sto ja tako kazem..." - mislim, ima bluz, emocije, smesno... Da puno ima ljudi koji su imali/imaju rspon od 6 oktava... Pre ces naci lika koji ce skinuti DC-a, nego Roba, nemoj nas zajebavati... Vrlo si subjektivan i veze s mozgom nema ovo sto pises.

Pre ces naci lika koji ce da skine solo od Claptona nego od tamo nekog masturbanija ali zna se ko je bog! Toliko.

 

Preispitaj svoju logiku.

 

I preispitaj sta je muzika, tehnicke mogucnosti ili magija. DC = i jedno i drugo i to kako!

  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo UZIVANJE - jedan od najboljih koncerata na kojima sam bio!!!

 

Whitesnake - mnogo dobri, JP - mnogo mnogo dobri

 

Iako sam isao prvenstveno zbog JP (bio na WS 2006-te) nisam bio siguran sta mogu da ocekujem zbog stalne price da to vise nije to i da Halford vise nema tako dobar glas, MEDJUTIM...

 

Kao neko kome nisu preterano bitne sitnice, svestan da niko ne moze da zvuci tako dobro kao u dvadesetim i tridesetim, i kao neko ko nije toliki fan Priesta kao mnogi ovde, mislim da ce me utisak drzati godinama :mrgreen:upravo zbog toga sto je koncert bio mnogo dobar.

 

 

 

Nego, lececi rane danas (upala misica) gledam tekstove na netu i osim klasicnih (smesnih) tekstova koji se mogu ocekivati od nasih novinara naisao sam na jedan simpatican utisak (boldovani deo) smedia-e

 

..........................Zivopisna, dobro raspolozena ekipa, seksi metalke u koži, lancima i mrežastim čarapama, motoristi, ugladjeni poslovni ljudi u godinama, klinci i matorke.... Svi oni su se okupili u Areni da bi uživali u muzici sastava koji postoje više od 30 ("Whitesnake") i 40 godina ("Judas Priest").............................

 

 

 

i cini mi se jedina reportaza za pohvalu, i to zanimljivo RTS-ova

 

deo teksta - ..................Puna Arena govori u prilog tome da su oba benda vredna poštovanja, kao i o tome da tvrđi rok ima ogromnu popularnost iako ga nema mnogo u medijima, ali izvesno nerazumevanje, ipak, postoji..........

 

a tamo imate kratku video reportazu i par reci od Tiptona, pa ko nije video...

 

http://www.rts.rs/pa...lili+Arenu.html

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

155184_zlo8157_origh.jpg

Totalno osvezenje je bio, i skroz je nom nom sa sve snakebitom :3

 

Negde je napisan genjalan tekst, ne mogu da se setim koje novine, ali uglavnom pise da su Judasi bukvalno zadali domaci zadatak i cik da neki strani metal koncert u Srbiji bude bolji :)

Edited by Junikorn
  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio na Rammsteinu, sto mi je jako zao ali znam da su svi bili odusevljeni!! Zna se kakve koncerte oni priredjuju. Pored toga bih dodao da su mejdeni vec bili u areni i zna se ko su oni i zasto su najveci! Pored toga bilo je jos nekih koncertata vrednih pomena kao npr koncert Blaze Baylea koji je meni bio nebeski, a takodje i koncert In Flames koji je rasturio i da zavrsim sa Kamelot koji je takodje imao super koncert. I naravno, sada sam se setio, koncert Whitesnake pre par godina, na kojem nisam bio, ali nema coveka koji nije bio odusevljen.

 

Juce je bilo sjajno na WS ali pored nastupa benda mora da bude jos nesto posebno, da li je to osvetljenje, pirotehnika, koncept ili nesto drugo ali treba da postoji. WS su odrzali fantasticnu kratku svirku ali osim toga nista senzacionalno. Sto se JP tice bio sam na samo prve 3 pesme i ne mogu posebno da komentarisem osim da je Halford stajao ukopano sve vreme, sto nikako nije dobra osobina frontmena i mogao bi dosta toga da nauci od Dickinsona npr. ali mislim da je ipak kasno za tako nesto.

Edited by LazaGNR
Ne quote-uj sve bez potrebe covece...
  • Upvote 1
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se JP tice bio sam na samo prve 3 pesme i ne mogu posebno da komentarisem osim da je Halford stajao ukopano sve vreme, sto nikako nije dobra osobina frontmena i mogao bi dosta toga da nauci od Dickinsona npr. ali mislim da je ipak kasno za tako nesto.

Greska zivota! :D

To je sve smisljeno, da si ostao video bi da se on ponasa uzviseno, bukvalno je gospodario celom arenom zato sto je bog :)

U par navrata je gitaristima pokretom ruke diktirao kako da sviraju, oni su bili njegove marionete. Sve je to nastup. :D

 

 

Ne volim kad neko uporedjuje pevace. Svaki je razlicit, svaki ima neki svoj zanr u kome dominira. Halford je pre svih njih prozvan "metal god" i to ce ostati do kraja univerzuma tako.

Edited by Junikorn
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika se SLUSA, a ne da se gleda.

 

Kad zatvoris oci dok slusas muziku i kad ti se svidi to sto slusas, to je to. Tu muziku ces slusati do kraja zivota, ne trebaju ti nikakvi vizualni efekti.

 

Jedini vizualni efekat koji prihvatam su dobre ribe :mrgreen: (kao riba u beloj majici sa slike) i razmisljanje Junikorna i slicnih da je RNR/HM pure sex :mrgreen:

Edited by aldj011
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"blablblba...DC je bolji zato sto ja tako kazem..." - mislim, ima bluz, emocije, smesno... Da puno ima ljudi koji su imali/imaju rspon od 6 oktava... Pre ces naci lika koji ce skinuti DC-a, nego Roba, nemoj nas zajebavati... Vrlo si subjektivan i veze s mozgom nema ovo sto pises.

 

To apsolutno nema veze sa rasponom glasa, negde je teže skinuti Coverdale-a, negde Halford-a, ali Coverdale realno ima dosta bolju tehniku od Halforda, Rob ima vokalni potencijal, ali ne preterano tehnički unapređen...A to za 6 oktava...msm... reći ću samo :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest frozknot

najbolji su bili WHITESNAKE dzabe pricaju da nije bio i da judas su bili bolji, judas sam pratila celo vreme i od tribine i sve sam vidjela pozadi scene sta se dogadja i mogu da kazem da je previse bezenergicno za njin zanr muzike

vokalista je bio tako premoren da sam mislila kad ce da zapjeva dobice srceni udar kako se je napnuo za razlike od DAVIDA njegov glas jos uveijek drma ovaj nema silu da vikne dobro sto na breaking the law dopustio publici da pjeva on bi da pogine tamo ni malo ni je potpevnuo sa njim !!!! pa kad nema energije bre i kad vidite da whitesnakovom koncertu kako je bilo celo vreme energicno onda zasto kazete da su judas bolji ispali?!

  • Downvote 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste svi smo mi ludi i slusamo taj metal od prekjuce.Poredimo bend sa 40 godina karijere i 20 studijskih albuma sa covekom koji menja postavu svake godine i ima 6 hitova na 3 albuma.To kao ono kad Slejer bio predgrupa Fatboy Slimu na Exitu,ista prica.Samo sto Fatboy Slim ne mora da placa jos 4 muzicara vec uzima sam ceo honorar,hahahahaha!!!

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

To apsolutno nema veze sa rasponom glasa, negde je teže skinuti Coverdale-a, negde Halford-a, ali Coverdale realno ima dosta bolju tehniku od Halforda, Rob ima vokalni potencijal, ali ne preterano tehnički unapređen...

 

Ne. Coverdale možda ima tehniku koja je generalno u rangu sa pevačima tog žanra... Jedan od mnogih koji pevaju na taj fazon, školski, a od onih koji su se ugledali na njega, mnogi su ga nadmašili. Jorn Lande ga recimo šije uzduž i popreko. Rob je unikatan, fazone koje je on razvio mnogi su skidali, ali niko do kraja. Ripper i Scheepers ga tehnički odlično skidaju, ali - Rob ima tu jedinstvenu kombinaciju nečeg zlog i u isto vreme nečeg duboko emotivnog u glasu, što ova dvojica nemaju. Scheepersov glas zvuči pomalo komično, a Ripperov isuviše sirovo, vidi se da je čovek svojevremeno forsirano skidao Halforda.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve smisljeno, da si ostao video bi da se on ponasa uzviseno, bukvalno je gospodario celom arenom zato sto je bog :)

 

Halford je pre svih njih prozvan "metal god" i to ce ostati do kraja univerzuma tako.

Znam da je covek u tom S&M fazonu, ako ti volis da neko dominia tobom to je lepo, ja sam za demokratiju, zato sam i otisao kuci.

 

Ovo drugo ti je jedino na mestu. "pre svih njih", a kada su se "svi oni" pojavili ostao je samo nadimak LOL!!!

 

Muzika se SLUSA, a ne da se gleda.

Bas lepo. Ti si otisao na koncert da bi zatvorio oci i slusao. Ti si heroj dana!

 

Poredimo bend sa 40 godina karijere i 20 studijskih albuma sa covekom koji menja postavu svake godine i ima 6 hitova na 3 albuma.

Uh.

  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

@

mikki270

 

Ti si znaci jedan od onih koji jos uvek misle da je Clapton bog gitare. :mhihi: Ocigledno je da je tvoje poznavanje materije veoma siromasno. Nije sve sto procitas u novinama i cujes na televiziji istina. Pogledaj malo i druge gitariste i videces u kakvoj si zabludi. Samo sto se tice bluza ima mnogo boljih, a da ne pricam o roku i metalu jer ih tu ima na hiljade.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=h2v5UzOyOYA

 

Evo dok vi tu jedete govna ja sam upload-ovo video od 450 Mb,bolje da postavljate neke slike i snimke sa koncerta umesto tu što kenjate...

 

 

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.2222511805063.129852.1315762212

Ovde imate oko 80 slika sa koncerta i to je to od mene..

Edited by CROSSIĆ
  • Upvote 8
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...