Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

 

Ti si znaci jedan od onih koji jos uvek misle da je Clapton bog gitare. :mhihi: Ocigledno je da je tvoje poznavanje materije veoma siromasno. Nije sve sto procitas u novinama i cujes na televiziji istina. Pogledaj malo i druge gitariste i videces u kakvoj si zabludi. Samo sto se tice bluza ima mnogo boljih, a da ne pricam o roku i metalu jer ih tu ima na hiljade.

 

Ovo vec nije ni smesno! Uh.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, ja sam bio na koncertu podjednako zbog WS-a i JP-a pa cu izneti neke utiske:

 

WS - David Coverdale je rock bog, jedan od retkih koji i dalje prenose onu pravu, izvornu rock energiju i prototip savrsenog frontmena. Sam njegov stav je epski! Pevao je solidno, na nekim pesmama i odlicno, ali daleko ispod svojih najboljih dana. Setlista je bila fenomenalna, samo mi je krivo sto nisu svirali vise pesma, falilo je tu par kultova.

JP - Mene su oni raspametili, tako energican zvuk i precizna svirka - savrsentsvo! Od Halforda sam ocekivao da bude losiji od Coverdale-a, ali realno ga je natpevao iako ja vise volim Coverdale-ov glas. Covek ima neverovatno jak glas i samo pevanje u srednjem registru je bolje nego ikad. Sto se vrisaka tice, mnogo je bolji nego na Rising In The East, ali i dalje daleko iza najboljih dana. Ipak me je raspametio na Victim Of Changes i Blood Red Skies.

 

Da se sad nadovezem na pricu o tome ko je bolji vokal kad pricamo o njihovim najboljim danima... U pravu su i jedna i druga strana. Tehnicki gledano, Halford je mnogo bolji pevac sa boljom tehnikom, vecim talentom i peva daleko teze stvari. Takodje je on bukvalno izmislio heavy metal pevanje. Medjutim, Coverdale je covek, koji iako nikad nije bio u vrhu po tehnickim mogucnostima (daleko od toga da je los, samo nije elita), ima tu neverovatno posebnu boju glasa, emociju i karakter koji se retko srecu, zato je on i tako priznat i postovan. Licno ja vise volim Coverdale-a, ali nijanse su u pitanju.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično,krenulo je prepucavanje ko je bolji pevač!Javljaju se i likovi koji su bolji muzičari od članova benda,sa svojim zamerkama.Tu su i ovi što su gledali preko 1000 velikih koncerata,pa im nije problem da izađu posle par pesama da se ne smaraju.Blic i ostali bratski sajtovi objavili vrhunske tekstove.Dakle sve je na mestu.Kad dođe do ovoga,to je samo dokaz da je koncert bio odličan!

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama ljudi, pre nego sto pocnete da uporedjujete glasove, skontajte da su to razliciti zanrovi! DC peva rok stvari sa bluz prizvukom, RH peva CIST hevi! Mislim, dajte, pa ni njihovi bendovi ne mogu da se porede, to su dva razlicita pravca, iako imaju dodirnih tacaka! Dejvid vodi medju rokerima, Halford medju metalcima, i kraj.

 

 

tacno tako

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo vec nije ni smesno! Uh.

 

Mene bi bilo vise sramota da se javljam da me ovako svi poklope i naprave budalom i neznalicom.

 

ovo mi je fascinantno

 

thumb_qQWxwPShmhhYgGAHQKshFls5g.jpg

 

Zamisli kako je tamo bilo!Painkiller turneja a predgrupe Annihilator i Pantera sa prvim albumima BRAAATTTEEE!!!Imam maxi singl Touch of evil gde ima pozadi turneja Painkiller po Engleskoj.Hammersmith odeon bio rasprodat za petak pa svirali i u subotu!!!

Edited by Mr.Hate
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi bilo vise sramota da se javljam da me ovako svi poklope i naprave budalom i neznalicom.

 

 

 

Zamisli kako je tamo bilo!Painkiller turneja a predgrupe Annihilator i Pantera sa prvim albumima BRAAATTTEEE!!!Imam maxi singl Touch of evil gde ima pozadi turneja Painkiller po Engleskoj.Hammersmith odeon bio rasprodat za petak pa svirali i u subotu!!!

 

Čovek je išo kaže na koncert,a bukto je rat. Tad su bendovi bili u punoj znazi sa najviše energije sa najboljim setlistama i baš je kul što sam usliko ovu kartu parče istorije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je kod nas bilo ludilo zivot je tekao dalje i mimoilazio nas... :cry:

 

Elem da ne tugujemo za tim vremenima nego da se podsetimo,mi uporedjujemo ovu legendu:

 

28063710150294197106754.jpg

 

sa ovim pevacem jel tako:

 

27845110150294195666754.jpg

 

:haha::haha::haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jebote,ko babe ste neke,jel ste dosli da pricate o koncertu ili da raspravljate o tome ko je lepsi od dva muska lika? :haha:

 

Ccc...

 

Pa ja reko kad vec moze onolika zajebancija... :haha: A i trazili ljudi da se kace slike s koncerta. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli kako je tamo bilo!Painkiller turneja a predgrupe Annihilator i Pantera sa prvim albumima BRAAATTTEEE!!!

:rockdevil::pivopije:

Zaboravio sam da pitam Stojana,posto je vec bio i tad '91,a i sad na koncertu,da uporedi ta dva koncerta...bas me zanima kakvo bi to poredjenje bilo.I nastupa,i publike,i svega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whitesnake (Cowerdalle)postigao veci komercijalni uspeh u karijeri od JP,njihova muzika brze ulazi u usi pa nije cudno da su neki napustili koncert posle njihovog nastupa,jer su judasi dosta tvrdji ,a za one koji su dosli da cuju stvari poput Here i go again itd. Painkiller je suvise tvrd za njihove usi.Mnogi nisu mogli da izdrze tolko da stoje,tamo gde su sedeli tamo se nije ispraznilo.DC vise nema taj glas ko pre, sto je i normalno,dok RH se bolje drzi,preko dva sata posteno odradio sto je za svaku pohvalu s obzirom na godine. Inace interesantno kad je Gillan napustio Deep Purple ,u najuzi krug za novog pevaca su usli Cowerdalle i Chris Rea.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji su bili WHITESNAKE dzabe pricaju da nije bio i da judas su bili bolji, judas sam pratila celo vreme i od tribine i sve sam vidjela pozadi scene sta se dogadja i mogu da kazem da je previse bezenergicno za njin zanr muzike

vokalista je bio tako premoren da sam mislila kad ce da zapjeva dobice srceni udar kako se je napnuo za razlike od DAVIDA njegov glas jos uveijek drma ovaj nema silu da vikne dobro sto na breaking the law dopustio publici da pjeva on bi da pogine tamo ni malo ni je potpevnuo sa njim !!!! pa kad nema energije bre i kad vidite da whitesnakovom koncertu kako je bilo celo vreme energicno onda zasto kazete da su judas bolji ispali?!

 

Za prvi post si mogao/la da vodish rachuna o pravopisu.

 

A shto se tiche Halfordovog pushtanja publike da peva Braking The Law, to je fora na ovoj turneji, a ne pitanje da li mozhe da izdrzhi ili ne.

 

018WhitesnakebeogradskaarenaBeograd01072011photobyAleksandarZec-1.jpg

 

:bigblue:

Njoj bolje nego njemu. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...