Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

Bas lepo. Ti si otisao na koncert da bi zatvorio oci i slusao. Ti si heroj dana!

 

 

 

1. Govorio sam prvenstveno o muzici

 

2. Na koncert sam otisao zbog toga sto SLUSAM Whitesnake i Judase

 

3. Da, na nekim pesmama sam zatvorio oci. Nisam heroj, licni izbor je u pitanju i bolji dozivljaj

 

4. Vizualni efekti su kao lep omot, lepog i dobrog poklona (taman toliko potrebni)

 

5. Coverdale, Halford i ostali likovi iz benda i nisu neke ribe da bi ih gledao.

 

6. Po tome kako gledas na koncert, covek bi mogao da pomisli da bi ti koncerti Erica Claptona, B.B. Kinga ili cak AC/DC bili uzasno dosadni

 

7. I na kraju, ne vidim da je WS imao neke vizualne efekte, posebno ne na koncertu 2006, jer je raspali Tas mnogo jaci efekat od svih svetala na bini, a taj i ovaj koncert su bili zaista dobri.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji su bili WHITESNAKE dzabe pricaju da nije bio i da judas su bili bolji, judas sam pratila celo vreme i od tribine i sve sam vidjela pozadi scene sta se dogadja i mogu da kazem da je previse bezenergicno za njin zanr muzike

vokalista je bio tako premoren da sam mislila kad ce da zapjeva dobice srceni udar kako se je napnuo za razlike od DAVIDA njegov glas jos uveijek drma ovaj nema silu da vikne dobro sto na breaking the law dopustio publici da pjeva on bi da pogine tamo ni malo ni je potpevnuo sa njim !!!! pa kad nema energije bre i kad vidite da whitesnakovom koncertu kako je bilo celo vreme energicno onda zasto kazete da su judas bolji ispali?!

 

a odakle ti ispade? :haha::haha::haha:

 

nego, bilo je mamara!!!

 

pozdrav svima koje sam sreo, uvek mi je drago kad vidim neku staru ekipu, neke čak i posle više od 10 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smem da zamisljam...

Nego bre evo jedan klip gde se bas vidi kako se ispraznio fan pit i cela sala za Judase,nije bilo ni 100 ljudi:

 

 

 

 

pred kraj da,ljudi vise nisu mogli ni da stoje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj molim te da mi kazes da mislis da je Halford najbolji metal pevac. Ok dobar je ali nemoj da preterujemo.

 

Nisam to rekla. Rekla sam da VODI, sto znaci, medju najboljima je.

 

 

Halford, ok. Coverdale nikako ne mozhe da vodi. Pre svega od Gillana nije bolji, a ni od Planta...

 

Isto objasnjenje odozgo vazi i za DC-a. "Vodi" ne znaci "najbolji" vec "medju najboljima". Ali da, njih dvojica su za nijansu ispred.

 

Elem, da se vratimo koncertu. Richie Faulkner je pre par sati na svojoj oficijalnoj FB stranici postavio link sa opisom:

 

"One of my fav songs in the set. Pretty good vid quality too! BRS."

 

 

U pitanju je Blood Red Skies - snimak iz BEOGRADA! Svaka nam cast, ljudi! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Govorio sam prvenstveno o muzici

2. Na koncert sam otisao zbog toga sto SLUSAM Whitesnake i Judase

3. Da, na nekim pesmama sam zatvorio oci. Nisam heroj, licni izbor je u pitanju i bolji dozivljaj

4. Vizualni efekti su kao lep omot, lepog i dobrog poklona (taman toliko potrebni)

5. Coverdale, Halford i ostali likovi iz benda i nisu neke ribe da bi ih gledao.

6. Po tome kako gledas na koncert, covek bi mogao da pomisli da bi ti koncerti Erica Claptona, B.B. Kinga ili cak AC/DC bili uzasno dosadni

7. I na kraju, ne vidim da je WS imao neke vizualne efekte, posebno ne na koncertu 2006, jer je raspali Tas mnogo jaci efekat od svih svetala na bini, a taj i ovaj koncert su bili zaista dobri.

1. Znas ti dobro sta si rekao i posteno si se izblamirao.

2. ?

3. Respect!

4. Gresis! Zasto mislis da su tu gde jesu Iron Maiden, ACDC, Rammstein i drugi. Bitan je ceo koncept i da se vise cula ubace u dozivljaj.

5. Homofobija?

6. Bio sam na koncertu kleptona pre par godina u budimpesti i stvarno je bio los koncert, bas smor. Bez obzira na to, covek stvarno zna da napravi dobar koncert ali ne zbog efekata vec zbog drugacijih aranzmana od originala i improvizacija u odnosu na original. Sto nije osobina reciom Judas Priest i ne treba da bude. Na BB Kingu nisam bio ali sam gledao mnoge live izvedbe i jezio sam se kod kuce, a ne da sam tamo. Sto se tice ACDC ocigledno si promasio temu ili imas problem sa logikom. Pogledaj pod 4.

7.Pa taj raspali TAS i jeste efekat i stvara mnogo dobru atmosferu.

 

Sledeci put pre nego sto krenes nesto da pises, prvo unesi u tefter kod kuce pa procitaj pa ako te stvarno nije blam onda ukucaj u kompjuKter!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam to rekla. Rekla sam da VODI, sto znaci, medju najboljima je.

 

 

 

 

Isto objasnjenje odozgo vazi i za DC-a. "Vodi" ne znaci "najbolji" vec "medju najboljima". Ali da, njih dvojica su za nijansu ispred.

 

Elem, da se vratimo koncertu. Richie Faulkner je pre par sati na svojoj oficijalnoj FB stranici postavio link sa opisom:

 

"One of my fav songs in the set. Pretty good vid quality too! BRS."

 

 

U pitanju je Blood Red Skies - snimak iz BEOGRADA! Svaka nam cast, ljudi! :rockdevil:

 

Čovek je ocenio da im je beogradski nastup bio jedan od najboljih na turneji do sada, stvarno su sveli nedostatke na minimum. Hajde da mu verujemo da je dodatni činilac njegovog oduševljenja koncertom bila i publika. :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi je fascinantno

 

thumb_qQWxwPShmhhYgGAHQKshFls5g.jpg

 

Hej, znaci ti si jedan od onih sto su tu stajali sa Lazom i slikali Stojanovu kartu. Bio sam takodje tu prisutan. ;)

Stojan je navodno imao regularnu kartu za ovaj koncert, ali je rekao da ce je pred pocetak dati nekom drugaru, a on ce, kad bude ulazio u Arenu, redarima pokazati ovu staru kartu iz 1991. godine i reci im najnormalnije nesto u fazonu "Pa sta 'ocete, dosao sam na koncert Judas Priest i evo vam karta." :haha: :haha:

Da li je uradio bas tako kako je rekao - ne znam, ali vidio sam ga u fan-pitu, to je sigurno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, s' obzirom na odlican prijem uprkos svim "penzionerima" i izdajicama koje su otisle, i racunajuci na umorne ljude, moze se reci da smo ih lepo i docekali i ispratili. :muzicar:

 

To si dobro rekla, vala, meni je trenutno jedino krivo zbog toga što nisam Judase dočekao u punoj formi, nego grogi, neispavan i smoren nastupima prethodnih bendova.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, znaci ti si jedan od onih sto su tu stajali sa Lazom i slikali Stojanovu kartu. Bio sam takodje tu prisutan. ;)

Stojan je navodno imao regularnu kartu za ovaj koncert, ali je rekao da ce je pred pocetak dati nekom drugaru, a on ce, kad bude ulazio u Arenu, redarima pokazati ovu staru kartu iz 1991. godine i reci im najnormalnije nesto u fazonu "Pa sta 'ocete, dosao sam na koncert Judas Priest i evo vam karta." :haha: :haha:

Da li je uradio bas tako kako je rekao - ne znam, ali vidio sam ga u fan-pitu, to je sigurno. :)

 

Da ja sam onaj sa kratkom kosom,video sam ga i ja u fan pitu,posle je pričo nešto o bogu he he :bigblue: .

Evo Lazo jebem li ga kako ti ne učitava,

http://imageshack.us/photo/my-images/708/sdc10305e.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/171/sdc10307q.jpg/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se vidi :D

Da,da,to je matori Stojan,vidi se i deo Ognjena na drugoj slici,a i one dve zanimljive devojke (u pozadini) sto su drinkovale pored nas...

 

 

 

Anyway,ako neko ima da je ugrabio kartu viska (za fan pit) posle koncerta od onog mamlaza sto je krao karte od ljudi,i ako je voljan/voljna da mi da,neka mi se javi ([email protected]).Placanje u pivu ili po dogovoru...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i one dve zanimljive devojke (u pozadini) sto su drinkovale pored nas...

Te dve klinke bile valjda s' caletom, ova bliza ima na grudima ispisano whitesnake i puse k'o turci !! Stajale su blizu mene u fp-u ! Kazem ja drugu da im pridjemo da se malo zezamo...odgovor: "Pedofilcino, ti stvarno hoces da ti njihov tata okaci jaja i ukrasi one lance na bini...boli me kurac, ne placam kauciju kad odvedu u cuzu ?!" ! :haha: :haha:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=FhxLSywBU9w&feature=related

Aaaaaa....krv ti jebem...koje kidanje :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil::pivopije:

Zaboravio sam da pitam Stojana,posto je vec bio i tad '91,a i sad na koncertu,da uporedi ta dva koncerta...bas me zanima kakvo bi to poredjenje bilo.I nastupa,i publike,i svega...

Ti to ozbiljno?Ja sam poslednjih mjeseci za njega bio Zoka,a večeras me sreo i oslovio sa Rade.Misliš da se sjeća kako je bilo?Jesi našo crkvu u kojoj ćeš se Bogu moliti.

 

Na drugoj slici nije dio Ognjena,nego dio mene :bigblue:

 

 

@Runner

Skupio je keš i pajtosu kupio kartu,a on je sa kartom za parter uletio u fp.Davio me sat vremena da mu dobacim slike.Već dva dana proganja Nenada(Gugu) da trejduje sa njim trzalicu JP za Kreatorovu.

 

60063828.jpg

Edited by metallicus
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Night Prowler:iznad svih,hahahaha :haha::rockdevil:

Curi znoj sve u 16 za vreme Judas Priest-a...

EDIT:dobre slike ima taj Aleksandar Zec (https://picasaweb.google.com/zec.aleksandar/WhitesnakeJudasPriest )

 

 

EDIT:

Ti to ozbiljno?Ja sam poslednjih mjeseci za njega bio Zoka,a večeras me sreo i oslovio sa Rade.Misliš da se sjeća kako je bilo?

Auh.Pa on se ni mene garant ne seca :ph34r:

Mislim,imena mi se ne seca.Al se seca da smo se sreli na Legacy festivalu :haha:

 

 

Na drugoj slici nije dio Ognjena,nego dio mene :bigblue:

Ucinilo mi se da je Ognjen,znam da si ti stojao pored mene (i van kadra) :pivopije:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Znas ti dobro sta si rekao i posteno si se izblamirao.

2. ?

3. Respect!

4. Gresis! Zasto mislis da su tu gde jesu Iron Maiden, ACDC, Rammstein i drugi. Bitan je ceo koncept i da se vise cula ubace u dozivljaj.

5. Homofobija?

6. Bio sam na koncertu kleptona pre par godina u budimpesti i stvarno je bio los koncert, bas smor. Bez obzira na to, covek stvarno zna da napravi dobar koncert ali ne zbog efekata vec zbog drugacijih aranzmana od originala i improvizacija u odnosu na original. Sto nije osobina reciom Judas Priest i ne treba da bude. Na BB Kingu nisam bio ali sam gledao mnoge live izvedbe i jezio sam se kod kuce, a ne da sam tamo. Sto se tice ACDC ocigledno si promasio temu ili imas problem sa logikom. Pogledaj pod 4.

7.Pa taj raspali TAS i jeste efekat i stvara mnogo dobru atmosferu.

 

Sledeci put pre nego sto krenes nesto da pises, prvo unesi u tefter kod kuce pa procitaj pa ako te stvarno nije blam onda ukucaj u kompjuKter!

 

1. Znam sta sam rekao i opet ti kazem - MUZIKA JE DA SE SLUSA

 

Juce je bilo sjajno na WS ali pored nastupa benda mora da bude jos nesto posebno, da li je to osvetljenje, pirotehnika, koncept ili nesto drugo ali treba da postoji. WS su odrzali fantasticnu kratku svirku ali osim toga nista senzacionalno.

 

U petak je bilo sjajno i bez efekata - osvetljenja, pirotehnike, koncepta i slicno.

Stavise, kao sto si napisao, i tebi je bilo sjajno.

 

 

 

2. Sto se tice ovoga - Na koncert sam otisao zbog toga sto SLUSAM Whitesnake i Judase - Isao sam zato sto slusam tu muziku i njih kao bendove. Njihove koncerte nisam gledao, koliko god ce to nekome zvucati cudno.

 

 

 

4. Moje misljenje je da su Iron Maiden, AC/DC i drugi, tu gde jesu, jer su dobri bendovi.

70-tih i 80-tih ljudi su isli na koncerte zato sto su slusali tu muziku, a ne zato sto su ih gledali na TV-u, videli vizualne efekte, pa rekli ajmo na koncert.

Danas jedan deo ljudi ide iz razloga sto su gledali nesto. To je posledica razvitka tehnologije.

 

 

 

5. Sto se tice ovoga - Coverdale, Halford i ostali likovi iz benda i nisu neke ribe da bi ih gledao - nije u pitanju homofobija, vec posalica (zbog tvog dela teksta ispod).

 

Sto se JP tice bio sam na samo prve 3 pesme i ne mogu posebno da komentarisem osim da je Halford stajao ukopano sve vreme, sto nikako nije dobra osobina frontmena i mogao bi dosta toga da nauci od Dickinsona npr.....

 

Gledao si ga, umesto da si ga slusao.

RNR je energicna muzika i nemoguce je da pevac i bend stoje u mestu sve vreme. Kretace se to je sigurno.

A gde su na bini i koliko se krecu bilo bi mi bitno samo da su neke ribe u pitanju pa da ih gledam, ovako bacim pogled na binu s vremena na vreme.

 

 

 

6. Sto se tice ovoga

6. Bio sam na koncertu kleptona pre par godina u budimpesti i stvarno je bio los koncert, bas smor. Bez obzira na to, covek stvarno zna da napravi dobar koncert ali ne zbog efekata vec zbog drugacijih aranzmana od originala i improvizacija u odnosu na original.

 

O tome (boldovani deo) i govorim sve vreme. Ako si se smorio jer nije bilo nekih efekata, jbg-a sta da ti kazem, nadoknadi to uzivanjem u muzici.

 

7.Pa taj raspali TAS i jeste efekat i stvara mnogo dobru atmosferu.

 

7. Nikakav vizualni efekat nece nadoknaditi los koncert, a sjajan koncert ce uvek biti sjajan koncert.

Atmosferu prvenstveno stvaraju ljudi i bend.

 

 

Sledeci put pre nego sto krenes nesto da pises, prvo unesi u tefter kod kuce pa procitaj pa ako te stvarno nije blam onda ukucaj u kompjuKter!

 

Sto se tice ovog poslednjeg - nisam u fazonu da se nadmudrujem - pljuvacinom. Tu govori svako za sebe.

 

 

 

Izvinjavam se svima zbog duzine posta.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

KONCERT DO J..A,zadovoljan sam,steta sto WS nije jos svirao neku staru stvar,uglavnom sve sto sam pozeleo od WS chuo na koncertima 97e u Budapest i 2006e na Tašu...J P razbio u svakom pogledu...

Elem,znam Stojana,zovu ga i VUK,bio mi jednom kuci,sredinom 90ih,a upoznao ga 91e u Budapest na Monsters of rock,čovek je išao i u Beč i u Budapest na svirke,stopom uglavnom,dobar lik...Zvao me pred koncert na mob,al sam ja tad još :muzicar: bio u NS,nismo se videli ispred Arene,a ni unutra...NEXT TIME...Vidimo se ljudi na EXPLOSIVE STAGE na EXIT :pivopije::rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...