Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

sve je bilo na nivou , i repertoar i publika i ozvucenje i sve. ne volim nesto whitesnake , prvenstveno sam bio zbog , razume se , judasa ; ali su mi se i oni , stavise , dopali. vreme sporta i razonode* e da , veliki pozdrav za spontanu i pijanu danijelu koja mi se iznenada ispovracala po jakni. :rockdevil::alkos:

 

cisto jos da napomenem da sam , uz doduse dosta natezanja , primio i blowjob od jedne slatke crvenokose posle certa , ali necu sada o tome da vam ne raspirujem komplekse. :pivopije:

 

BREJKIN D LO BEJBEEE!!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

cisto jos da napomenem da sam , uz doduse dosta natezanja , primio i blowjob od jedne slatke crvenokose posle certa , ali necu sada o tome da vam ne raspirujem komplekse. :pivopije:

 

 

Jesi joj se bar ispisao posle toga u usta?

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije htela kuja :( , dobro je da sam i testerisanje djoke dobio... ne mogu sad u sitna creva , dobio sam upozorenje od forumskih organa reda da ne iznosim referate o ljubavnim dozivljajima.

i jedan veliki pozdrav za sve one elitne pozercine iz kruga dvojke ( :pivopije: ) sto su poceli da beze nakon izlaganja coverdala i ekipe. borha im nije ravan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Znam sta sam rekao i opet ti kazem - MUZIKA JE DA SE SLUSA

Ne, rekao si da se na koncert ide da se slusa i samo da se slusa. I da cak treba zatvorenih ociju slusati.

 

U petak je bilo sjajno i bez efekata - osvetljenja, pirotehnike, koncepta i slicno.

Stavise, kao sto si napisao, i tebi je bilo sjajno.

Da, rekao sam. Ali bilo bi jos mnogo bolje da je bilo na tasmajdanu, da je bio neki dobar koncept, a ne samo par momaka na bini sa banerom iza sebe. To su mogli i JP pa nisu, vec su se potrudili, otvorili dzep i napravili atmosferu kao sto to rade i ostali bendovi koje sam ti nabrojao.

 

4. Moje misljenje je da su Iron Maiden, AC/DC i drugi, tu gde jesu, jer su dobri bendovi.

70-tih i 80-tih ljudi su isli na koncerte zato sto su slusali tu muziku, a ne zato sto su ih gledali na TV-u, videli vizualne efekte, pa rekli ajmo na koncert.

Danas jedan deo ljudi ide iz razloga sto su gledali nesto. To je posledica razvitka tehnologije.

Naravno da su dobri bendovi, samo ima jos mnogo dobrih bendova koji nisu doziveli njihov status, komercijalno, po broju fanova itd. Znam o Iron Maiden i previse i reci cu ti da su tu gde jesu jer su dali sve od sebe, to se odnosi pre svega na Steve Harrisa! Oni su putovali malim kombijem, ubijali se godinama pre nego sto su izdali album. Sve parice koje bi zaradili, ulagali su u svoj SHOW!!!!!!! Samo procitaj kako je doslo do Edija njihove maskote i dovoljan je pokazatelj. Uvek su ulagali u svoj show jer to i jeste, nije samo svirka i po tome su se izdvajali. Naravno da su najbolji (moje licno misljenje) ali su njihovi koncerti medju najpoznatijim na svetu, gde se najezis kada krene intro, kada izadje edi na binu, kada bacaju gitare, dickinson trci u nekoj odori po bini itd itd. To je VELIKI deo njihovog uspeha. Zar stvarno mislis da bi sve bilo isto da samo izadju na binu odsviraju zakopani u mesto sa banerom iza sebe?

 

Gledao si ga, umesto da si ga slusao.

RNR je energicna muzika i nemoguce je da pevac i bend stoje u mestu sve vreme. Kretace se to je sigurno.

A gde su na bini i koliko se krecu bilo bi mi bitno samo da su neke ribe u pitanju pa da ih gledam, ovako bacim pogled na binu s vremena na vreme.

Rekao sam da se prve tri pesme covek jedva pomerio. Ako mu je to stil i ja ne razumem onda je to moj problem, samo sam istakao cinjenicu. A ti opet o tvom ne gledanju bine, ok to je tvoja stvar, mozda si isao na koncerte upravo takvih bendova gde mozda i nema sta da se vidi. Kada si na koncertu mejdena ne smes da trepnes, stalno se nesto desava i u pesmu unose novi zivot!

 

Ako si se smorio jer nije bilo nekih efekata, jbg-a sta da ti kazem, nadoknadi to uzivanjem u muzici.

Ako nemas argumente nevaspitano je izvrtati necije reci i lagati. Rekao sam ti da mi se npr koncerti BB Kinga dopadaju koji naravno nisu show i rekao sam ti da su takvi koncerti drugaciji od Judas Priest ili Iron Maiden tipu koncerta. Rekao sam ti i da mi se dopadaju koncerti Claptona. Koncert na kom sam bio, svirao je 10 pesama, tako sto su 7 od njih trajale po 15 minuta tako sto bi svirao on i jos 3 tipa po trominutna sola! Cak je 3 minuta previse i da samo on solira ali da slusam neke tipove za koje me boli uvo i koji mi se nisu ni dopali kako drkaju gitaru pola koncerta meni nije bio dozivljaj. Eto zasto sam se smorio.

 

Na kraju mi uopste nije jasno zasto si ti otisao na koncert Judas Priest. Nije ti bilo do gledanja vec samo do slusanja. Koliko vidim na forumu pricaju uglavnom da peva mnogo gore nego ranije. Tako da si slusao live izvedbe bez improvizacije pesme u mnogo gorem izdanju od originala. Nije mi bas jasno, mogao si na jako dobrom sistemu da odvrnes do daske te pesme lepo se zavalis u kauc i pijuckas pivo i uzivas daleko vise.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju vizeulni dozivljaj nije najbitniji, moze samo kolko tolko da dopriniese kompletnom dogadjaju, ali nikako da ga pokvari.

Meni je najbitnije da sve lepo zvuci, a sad dal cu videti vatre, munje i ostala pomagala mi je sasvim sporedna stvar.

Mogu da kazem da sam se nalozio na sam show kad sam gledao Therion i Rammstein, sve ostalo nekako tipicni metal koncerti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju vizeulni dozivljaj nije najbitniji, moze samo kolko tolko da dopriniese kompletnom dogadjaju, ali nikako da ga pokvari.

This.

 

Anegdota iz prevoza pred koncert, momak i devojka pričaju "Šta je ovo večeras u Areni?" "Ma sviraju Whitesnake i Iron Maiden" :haha:

:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anegdota iz prevoza pred koncert, momak i devojka pričaju "Šta je ovo večeras u Areni?" "Ma sviraju Whitesnake i Iron Maiden" :haha:

To je ista ona ekipa koja je otišla na splav posle Koverdejla. :haha:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike, blentavi splavari znaju za Mejdene, ali ne i za Džudase.

I za Star Wars i LOTR su skoro svi culi pa ne znaci da je komercijalno ili izlizano nego je u pitanju cist KVLT ;) .

 

koliko je bilo otprilike ljudi zna li ko?

 

12 000

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najbitnije da sve lepo zvuci, a sad dal cu videti vatre, munje i ostala pomagala mi je sasvim sporedna stvar.

Slazem se i upravo o tome i pricam jer kao sto rekoh izmedju ostalog

 

Nikakav vizualni efekat nece nadoknaditi los koncert, a sjajan koncert ce uvek biti sjajan koncert.

sa ili bez efekata, naravno.

 

 

 

Naravno da ne zmurim sve vreme koncerta (bilo bi nenormalno), kao sto ne gledam ka bini sve vreme.

 

3. Da, na nekim pesmama sam zatvorio oci. licni izbor je u pitanju i bolji dozivljaj

 

 

 

 

 

 

.................

 

Ali OK, da se dalje ne bi nastaviljali i smarali ljude, bolje je da zavrsim(o).

 

Tebi je koncert bio sjajan, meni je koncert bio sjajan, a koliko sam razumeo (iz ovoga ispod) tebi su nedostajali efekti.

 

Juce je bilo sjajno na WS ali pored nastupa benda mora da bude jos nesto posebno, da li je to osvetljenje, pirotehnika, koncept ili nesto drugo ali treba da postoji. WS su odrzali fantasticnu kratku svirku ali osim toga nista senzacionalno.

Iz tog razloga sam napisao prvi post zeleci da ti predlozim da mozda vise usmeris paznju na muziku, sto se ispostavilo kao nepotrebno.

 

 

 

Mislim da si neke stvari koje sam rekao shvatio prilicno ekstremno, a ja onda bez veze krenem u objasnjavanje i pojasnjavanje i to onda ode u nezeljenom pravcu.

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

271067_2203871378080_1286235726_32574401_4430085_n.jpg

Evo jedne slike iz prvog reda, da se vidi da se ovde umiralo, i publika nije bila "mrtva" kao sto je gore napomenuto, ovde je bila prava bitka. A ko nije hteo, bio je pozadi, gde je bio jos bolji zvuk.

Ne mogu da komentarisem koncert, svi ste bili i videli, dakle znate :D

Iako nista nisam uhvatila, moram da se pohvalim da kad sam Faulkneru pokazala da mi baci vodu, lik je bacio, samo su je drugi halapljivo uzeli (razumljivo jer smo bili na korak od dehidratacije), i kad je lik video moje ocajanje, otisao je i dodao liku iz obezbedjenja drugu flasicu pokazujuci na mene da mi je doda. Pruzio mi je u ruku, i tako je horda njih iza mene uhvatila flasicu, ali je nisam pustala, i morala sam lika da ujedem za ruku da bi je dobila :P

Posle sam cula da sam mu raskrvarila ruku, sta cu, 12 sati stajanja, bilo je ili ubij ili pustaj :D

A da, ne razumem zasto je vecina grabla prve redove a ne znaju skoro nijednu pesmu od judasa, sem onih najpoznatijih :s

Prvi red si,otvaras usta i blamiras se. A-a

 

Slikano je na Judas-ima, jer se ja nisam pomerala na WS-u. Koja sam Amazonka -.- i Ovo nije trebalo kačiti xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...