Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

ko se uzeleo Gothic i Doom Metala, neka slobodno svrati u cetvrtak u Underworld.

 

novi klub je u pitanju, cene pristupacne (nesto kao u Voodoo sto je bilo), s tim da je ovaj prostor lepsi. :D

 

od muzike bice bendovi kao sto su

Paradise Lost, Anathema, Tiamat, Amorphis, My Dying Bride, Saturnus, Moonspell, Lacuna Coil, The Gathering, Katatonia, Opeth, Sentenced, Charon, Type O Negative, Rammstein, NIN, Faith No More + Patton projects, Tool, Soundgarden, A Perfect Circle, Deftones, Muse, Radiohead, Portishead, Massive Attack itd itd itd.

 

od 23h pa do 04 ujutru (il' dokle ko izdrzi :D)

 

evo gde se nalazi:

IPB Image

 

u pitanju je prvi podzemni prolaz dijagonalno preko puta Tramvaja. sidjete niz stepenice i odma' levo.

 

dodjite bar na pivo :D

 

see ya

:pivopije:

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ovako...ja bih preporucila:

 

Sisterse - obavezno !!! jedan veeeeeeeoma veoma veoma super gothic band iako mnogi ne misle tako :razz::razz:

Sentenced - NAJBOLJI BEND NA SVETU !!! bar je bio...

Charon - i oni valjda spadaju tu negde...

Nightwish - gothic ili ne (a verovatno - NE) super su

Within temptation....paaa nisu ni oni loshi

Type O Negative - odlichni su !

Poisonblack...mozda....sve zavisi kako se kome svidi

 

 

A moonspell...hm...cula sam za band ali nista od pesama...pa kad smo vec kod preporuka ajd' recite mi neke pesme za koje mislite da su dobre pa da ih odslusam. HVALA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pa ako i u jednom pravcu od bitlsa do dan danas postoji neprokosnoveni tata, to su onda Sistersi za gothic. :da:

Ali ovo je ipak gothic metal, a sistersi se svrstavaju u gothic rock. Sad razlika je u nekim elementima i medju nekim benodvima minimalna, a opet na nekim mestima ogromna. Poenta je da ako gothic zato sto ti se svidja ono sto je gothic u svojoj sustini, onda preporucjem goth rock, ali nemoj ni da zazires od inustriala ili doom metala.

 

Jbg, ako slushate gothic, pa istrazujete nove bendove, gledajte u temi o goth rocku, a ako slushate metal pa trazite neke mracnije pravce, probajte medju goth metal bendovima. Meni se iskreno drone i doom mnogo vishe svidja (uz goth rock) od gothic metala.

 

Mislim da gothic rock i gothic metal pre imaju dodirne tacke u nekim svojim NE sustinskim elementima nego sto imaju u svojim korenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti kazem najiskrenije- ne razumem se mnogo u te stvari. Slusham ono shto mi se dopadne. Za Lacrimosu mnogi kazu da su oni gothic rock, mnogi da su gothic metal. Meni se chini da oni u svojim pesmama imaju razlichite stilove- neki vishe idu prema rocku, drugi prema metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Upravo sam bila na sajtu www.underworldserbia.com i sve sto mogu reci je:Svaka cast na ideji,realizaciji,samom sajtu i upoznavanju....Vidim da je sve to "mlado" ali cini mi se da ce to jos mnogo da napreduje!Uglavnom,prvom prilikom kad budem u Bg-u to je sigurno mjesto koje cu da posjetim :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

preporucujem norveski gothic metal....jedini pravi gothic metal :)))

odlicni bendovi kao sto su: the sins of thy beloved,trail of tears,tristania,theatre of tragedy,sirenia...svi su dobri ...

e da...i holandija....takodje.....jebote zaboravih na The Gathering :))) pa onda After Forever(koji sad vise i ne sviraju gothic metal nego nesto trece, ali nebitno)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sentnced je za svaku preporuku, na zalost ovaj bend vise ne postoji, momci su ga sahranili pre nesto vise od godinu dana (pogledati sliku na avataru) ali su ipak za sobom ostavili nekoliko fenomenalnih albuma :rockdevil:
Svaka cast za preporuku Sentenced! Fenomenalan , bend. A DVD koji su izdali pre raspada " Buried alive" najjaci koji sam videla. Vile Laihala ( pevac ) koncert zavrsava tako sto mu se suze slivaju niz lice... Najemotivniji i najjaci koncert koji sam ikad videla... Obavezno pogledajte !!!Evo linka za zadnju stvar na koncertu, End of the road !!!!http://www.youtube.com/watch?v=CZMZYvlyw4E
Sentnced je za svaku preporuku, na zalost ovaj bend vise ne postoji, momci su ga sahranili pre nesto vise od godinu dana (pogledati sliku na avataru) ali su ipak za sobom ostavili nekoliko fenomenalnih albuma :rockdevil:
Svaka cast za preporuku Sentenced! Fenomenalan , bend. A DVD koji su izdali pre raspada " Buried alive" najjaci koji sam videla. Vile Laihala ( pevac ) koncert zavrsava tako sto mu se suze slivaju niz lice... Najemotivniji i najjaci koncert koji sam ikad videla... Obavezno pogledajte !!!Evo linka za zadnju stvar na koncertu, End of the road !!!!http://www.youtube.com/watch?v=CZMZYvlyw4E a evo i teksta...

 

SENTENCED - End Of The Road Lyrics

 

Here we are, now

lay the burden down

We're coming to the end of our road

Sorrowful yet glorious somehow

To be humming this one last odeSo calm and still...

it wasn't all that bad, or was it now?

Fulfilled... it doesn't only hurt to end it now

The funeral

The memories beneath the dust of years

They seem like those of someone deceased

There's no more to be done,

or hoped or fearedJust waiting for the final releaseSo calm and thrilled...

it wasn't all that bad, or was it now?

Still, it doesn't only hurt to end it nowIs life over,

this life's over?

Or has it only just begun?

It grows colder,

starts to moulder...

Coming apart yet still not done

Forever one

Edited by Angels fall first

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...