Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

Guest pedja1505

pe kad si vec poceo sa nightwish-om onda bih ti preporucio da i dalje nastavis da ih slusas jer su stvarno neverovatni

pored njih za pocetak mogao bi da slusas i

kamelot rapsody kruahan :mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusaj da poslusas pa mozda i otkrijes... Deggial, Vovin, na poslednjem ima mnogo manje...na posledenjem je vise symphonic..ali ovako je goth..ne znam gde bi ga drugde svrstao.. Sigurno nije black a jos manje power. Prema tome kazem da su goth ali ni slusajno cist, mada se retko nalazi bend koji je cisto u jednom zanru tokom celog postojanja tog benda. Uostalom i bolje je kad se kombinuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja dobro njihov opus i bas zato i pitam. Gothic u osnovi cine dve stvari a to su atmosfera, u smislu specificne gothic atmosfere naravno, koju Therion nema, kao i specificna emocija i odnos prema svetu sto se usko specijalizovano zove Angst. Therion to takodje ne poseduje. Zato Therion, ma koliko ce to nekoga razocarati, nije gothic. To sto se ne zna gde ga onda svrstati ne znaci da Therion automatski treba trpati pod gothic jer gothic nije, sem ako se ne pribegne onoj ideji da je gothic sve onosto ne znamo gde drugde da smestimo. Ako bi vec trebali da negde Therion smestimo t obi onda bio neki "okultno-simfonijski metal". Opsti problem je u tome sto je sada jako popularno lepiti na stvari etiketu gothic pa izdavaci onda mesaju babe i zabe samo kako bi im diskovi bili konkurentniji na trzistu. Ja bas dobio neku kompilaciju "bizarne gotike i elektro groteksnosti", mozda je i obrnuto reklamirano, nije ni bitno. Tamo su zajedno neki black i doom metal bendovi i Die Form recimo!? Zbog takvih stvari i dolazi posle do zbrke ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kruahan se definitivno ne cita. To su svi uglavnom pokupili sa 202 a kako to njima pade napamet stvarno ne znam?!?

A nisu ni goth. Sviraju folk metal a ponekam mozda tu i ulete neki goth elementi ali zar to nemamo i u Dimmu Borgir ? Za njih ne kazemo da su goth.

 

A kako se Cruachan tacno cita ne znam. Ja ga citam kruacan (ajd tako da napisem a c je ch .. ako me razumete :roll: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja dobro njihov opus i bas zato i pitam. Gothic u osnovi cine dve stvari a to su atmosfera, u smislu specificne gothic atmosfere naravno, koju Therion nema, kao i specificna emocija i odnos prema svetu sto se usko specijalizovano zove Angst. Therion to takodje ne poseduje. Zato Therion, ma koliko ce to nekoga razocarati, nije gothic. To sto se ne zna gde ga onda svrstati ne znaci da Therion automatski treba trpati pod gothic jer gothic nije, sem ako se ne pribegne onoj ideji da je gothic sve onosto ne znamo gde drugde da smestimo. Ako bi vec trebali da negde Therion smestimo t obi onda bio neki "okultno-simfonijski metal". Opsti problem je u tome sto je sada jako popularno lepiti na stvari etiketu gothic pa izdavaci onda mesaju babe i zabe samo kako bi im diskovi bili konkurentniji na trzistu. Ja bas dobio neku kompilaciju "bizarne gotike i elektro groteksnosti", mozda je i obrnuto reklamirano, nije ni bitno. Tamo su zajedno neki black i doom metal bendovi i Die Form recimo!? Zbog takvih stvari i dolazi posle do zbrke ...

 

Gothic atmosfere ima i mislim da tu gresis. Ono sto stvara atmosferu je muzika a ona je definitivno goth. Mnogi goth bendovi (koje svrstavamo u 'pravi' goth) su uparavo i nastali na korenima Theriona. A koliko ih je samo tek bendova navelo kao uzor ...

Ako posmatramo sa zvucne strane jesu goth, i tu nema govora o necemu drugom. Nacin pevanja pevacice, nacin koriscenja hora, klavijature ...

A ako posmatramo tematiku njihovih dela i tekstove onda jedino mozemo da zakljucimo da bas to i nisu standardne gothic teme. Ali koliko je to uopste i bitno? Mislis da se nikad ni jedan power metalac nije zamislio o bezizlaznosti svog zivota i da non stop razmilja o zmajevima i vitezovima, ili pa neki blacker ili bilo ko ko svira neki drugi zanr metala.

 

Muzika je u svemu tome najbitnija. To je ono sto se prvo cuje i sto prvo utice na onog ko slusa. Po zvuku ce uvek nalakse biti razvrstatibendove a ako bi svaki bend koji zbog neceg ne mozemo svrstati u tacno odredjen zanr i njegove granice svrstavali u novi zanr gde bi nam bio kraj? Pa i sada ima toliko zanrova i podzanrova da je nemogu ce naborojati ih sve bez malo vise razmiljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fireborn, da li ti uopste znas sta je gothic tacno? Iskreno, ne bih rekao.Therion nemaju "gothic" atmosferu. Atmosfera nastaje iz odredjenog pogleda na svet oko nas. Therion nema takav

pogled, a atmosfera je pre pseudo-sakralna i sladunjavo-misticna na momente nego sto je "gotska".

Sem toga, ne znam koji je to "pravi goth" bend koji ima Therion kao uzor?

Sto se tice nacina pevanja, horova, klavijatura i sl ne vidim po cemu je to "goth"? Po toj logici i Vangelis i italijanski progresivni rokeri sedamdesetih (Premiata Forneria Marconi i ekipa) i mnogi drugi bi bili "goth"?! A nisu naravno. Elementi klasicne muzike ne cine nesto gotikom. Postoji elektro gothic koji lici na tehno mnogim metalcima. Postoji "ambijentalni" gotik. Postoji gothic rok. Postoji gotik sa elementima folklora... Gotik je kategorija odvojena od muzike, dakle muzika nije najbitnija, a kako ce se to kasnije artikulisati muzicki je samo stvar necije kreativnosti i trenutne estetske potrebe.

 

Ne znam ko o cemu misli, no gothic nije prica o bezizlaznosti kao takvoj i kao samoj sebi svrsishodnoj. Black i gothic su "idejno" dijametralno suprotni pogledi na svet i zato definicije kao "black metal sa primesama gotike" ide opasno u smeru oksimoronstva...

I gothic je, ponavljam, pogled na svet a tek posle toga muzika. Znao sam devojke koje nisu slusale "gothic", sasvim sigurno ne bi mogle da navedu ni par bendova, ali su bile goti 100 %.

 

I nije stvar u formiranju zanrova i podzanrova, no ne moze se svaka muzika koja ima elemente klasike ili operskog pevanja trpati pod gothic. Kraj price!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta svadje oko Therion-a.. Posto sam ja pocela ja bih mogla i da zavrsim sa ovim.

 

Za Gwydion-a : Sam si rekao da postoji "elektro gothic koji lici na tehno mnogim metalcima. Postoji "ambijentalni" gotik. Postoji gothic rok. Postoji gotik sa elementima folklora... "... to znaci da je goth ono sto i jeste - najsiri pravac gde se svrstava sve sto nije death, black, trash, power, heavy i progressive otprilike. Veoma sirok pravac koji svakim danom prima sve vece granice. Za prave goth bendove se danas moze samo malo pricati, jer ih ima veoma malo. Svi su se odlucili za mesavinu svega i svacega sto moze biti dobro ili lose...Trenutno kad se prica o gothic-u svi prvo pomisle na zenske vokale zbog cega mnogi pljuju po ovom pravcu. Pre toga nije bilo i bilo je mnogo bolje.

 

Sto se tice samog gothic-a, smatram da je neizbezno povezan sa doom metalom i da ova dva zanra imaju vrlo malo razlika. Naime mozda to sto je atmosfera dinamicnija u gothic-u, a melanholicnija u doom-u. Mada opet kazem, veoma je tesko razdvojiti recima. Uglavnom su textovi sami po sebi jedinstveni i neobicni, dok ima i onih koji samo pisu o normalnim motivima tipa: smrt, ljubav, patnja itd...ali na neki neobicni nacin i svako pise iz svog ugla gledanja tako da se ti textovi veoma retko poklapaju...Mozda i glavna karakteristika na izgled ovih bendova da je oblacenje skoro uvek u neizbeznoj crnoj boji. Ali to je na izgled. Trenutno sloobodno mogu da priznam da ne znam da nabrojim pravi goth bend koji nije promenio zvuk u toku svog istorijata. To nije pravi goth...evo npr. Paradise Lost... bili black/death, doom, goth, pa sad tehno..katastrofa.. Pa sta imas gore od menjanja zvuka u jednom istom projektu(bendu). Ako zelis da promenis zvuk za to sluze drugi bendovi koji ce zadovoljiti svoj zvuk, a ne ovako.. Mnogi bendovi misle da ce ih vise ceniti ako menjaju zvuk jer priblizavaju veci broj fanova... Smesno.. The Gathering je goth, Lacuna Coil je goth, to je sa neizbeznim zenskim vokalima....Ali evo Moonspell - Irreligious album je goth po meni.... Love Like Blood je mesavina goth-a i doom-a ali ne iskace iz tih okvira - album 'Enslaved & Condemned'. Mozda i Entwine moze da udje u goth

 

Dakle dosta vise o Therion-u. A za goth. Postoje neke opste karakteristike, neke su spomenute, ali svako to dozivljava na svoj nacin, kao sto i svaki bend pravi zvuk na svoj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta Christofer rece za Hard&Heavy Zine (ocekujte ga uskoro!):

 

H&H: A long time ago you were playing death metal, then you released some albums which have been experimental and you started to change sound in gothic metal. From album ‘Deggial’ we can say that you are playing only opera/gothic metal. How can you explain that change in sound?

Christofer: For me it has been a totally logic change if one listens from the first album till now. With each album there was another step taken towards how we sound now. There was never any reason behind that I just wrote songs spontaneously and they happened to develope in this direction.

 

H&H: Did you have some problems from other metal bands when you change sound in gothic metal. Many people and bends don't justify any transitions? You crossed from very brutal metal genre to gothic metal and Goth is very slow in a compare with death metal?

Christofer: Back in 1992 there was some bad comments about us using keyboards (we actually even used keyboards on our first album too, but not so much), having clean vocals and female voice. Quite funny, because today almost every band is using that.

There was also a comment or two about us using some heavy metal influences on our 3.rd album in 1993, that is also something that is rather common today.

But we never cared of such things. We always made the albums that WE would like to buy and never cared of what other people said (this is probably why we never sold any records in the beginning).

 

 

Ili ako neko vise voli na srpskom:

 

H&H: Nekada davno svirali ste death metal, onda ste izdali neke albume koji su bili eksperimentalni a onda ste poceli da menjate zviuk u gothic metal. Od albuma ‘Deggial’ mozemo reci da svirate samo opera/gothic metal. Kako mozete objasniti promene u zvuku?

Christofer: Za mene je to bila logicna promena. Ako slusate albume od prvog pa da poslednjeg, sa svakim albumom cinio se korak prema zvuku koji imamo sada. Za to nema nikakvog posebnog razloga. Pisao sam pesme spontano I zvuk se razvio u ovom pravcu.

 

H&H: Da li su vam drugi metal bendovi pravili problema kada se promenili zvuk u gothic metal. Mnogi slusaoci I bendovi ne podnose bilo kakvu promenu? Vi ste presli iz veoma brutalnog metal pravca u gothic metal koji je u poredjenju sa death metalom veoma spor?

Christofer: 1992 su se javili losi komentari na to sto koristimo klavijature (a mi smo u stvario koristli klavijature I na svom prvom albumu, ali ne u tolikoj meri), sto imamo clean vokale I zenske glasove u pesmama. Prilicno smesno s obzirom na to da danas skoro svaki bend koristi to.

Pojavili su se I neki komentari na to sto koristimo heavy metal uticaje na nasem treecm albumu 1993, a to je nesto sto je bas uobicajeno danas.

Ali nikada nismo mnogo brinuli zbog toga. Uvek sko stvarali albume koje smo MI zeleli da kupimo I mikada nismo brinuli o tome sta drugi pricaju (ovo je verovatno razlog zaso nismo prodali mnogo ploca na pocetku).

 

{All rights reserved by Hard & Heavy Zine. Gothsbl Fireborn }

 

Dakle ako nas sam bend tj Christofer nije negirao onda Therion definitivno jesu goth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic nije kanta za metal otpatke - gothic cak i nema veze sa metalom. Gothic nije "neizbezno"

povezan sa doom metalom, vec sa pankom. Tacnije, gothic je nastao iz panka i prvobitno je nazivan post-pankom.

 

Gathering su jedno vreme koketirali sa nekim uslovno receno gothic metalom, ali su uvek bili previse pop, a danas su ruku na srce pop-rock koji bas i nema veze ni sa metalom, ni sa gothicom. Moonspell nisu gothic, sorry. Love LIke Blood nisu, niti su ikada imali veze sa doom-om. Kad je o njima rec u pitanju je bio pokusaj da se napravi nemacki odgovor na Sisters of Mercy. Sve u svemu, kako ja vec rekoh priblizavanje gothic-a metalu je krenulo sa Lacrimososm i Umbra et Imago. Posle su se pojavili bendovi kao Haggard (koji za sebe kazu ako se ne varam da su black a ne gothic) i Tristania i nastao je nekakav gothic metal kao poseban pravac u metalu. No tu ne spadaju nikako Therion i slicni. A to sta on kaze je nebitno, posto to sto oni rade ni po kojem kriterijumu nije gothic a on ocigledno nema pojma. Kako se ono kaze u narodu "sta zna svinja sta je dinja"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko si Gwydion-e, ali mislim da bi svako vise poverovao pre svega svom sluhu pa onda coveku Christofer-u koji je stvara tu muziku vise od 10 godina, koji je stekao slavu preko svog zvuka i POSTOVANJE. 90% popoulacije smatra da je to goth, kao i da je goth jedan od zanrova metala, a 5% medju koje spadas i ti, smatra da goth nije metal. Ostalih 5% nista ne smatra.

 

Najbolje bi bilo kad bi ostavio ljude da sami procenjuju da li je goth ili nije. Zasto Therion vaze za jednu od poznatih svetskih metal grupa ako nije metal?!, zapitaj se!

a ovo sto si nabrojao Tristania, Haggard... da vaze za black metal bendove vaze, tacno je, ali isto tako i za goth.

 

Ukolko gothic nije metal, ne znam sta bi rekao za power, koji ne da nije metal nego ne znam u koje smece da ga svrstam. Svala cast izuzetno retkim dobrim power metal bendovima ,ali ima ih veoma malo;.. npr Luca Turillli .. ono metal??? - uzas blagi!

 

Posto nisam primetila da si predlozio neki goth METAL bend, vec samo kontriras, svadjas se i zbunjujes razneee ljude ovde, pa i mene samu... bolje predlozi nesto sto je 100% GOTH... ili to ne postoji, mozda po tvom jedinsvenom misljenju ?!??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:|

Niko nije rekao da Therion "nije metal".Goth nije u svakom slucaju.

Ali,pre nego sto pocnem i ja da te zbunjujem :roll: ,uzmimo u obzir da si u pravu sa svojom tvrdnjom da je goth iskljucivo jedan od zanrova metala.Ako je tako,budi ljubazna i objasni svima nama koji zivimo u zabludi vec deceniju i vise,sta to zapravo mi slusamo?Koji pravac pratimo i koju atmosferu?Ti,kao neko ko jednostavno ZNA sta je goth i cemu pripada,sigurno imas objasnjenje za nase veliko neznanje.Kako objasnjavas cinjenicu da postoji masa izvodjaca,koji objasnjavaju svoju muziku kao nesto sto je gothic,i nema nikakve veze sa metalom-da li je moguce da svi oni lazu?Vec godinama?

Vratimo se malo kroz vreme....Onih 5%,za koje ti kazes da su procenat populacije koja smatra da goth nije metal,izgleda da su postojali jos kasnih '70ih,nazivajuci sebe "novim gotima",koji su se rodili,vec je Gwydion rekao,iz panka.Ali,skratimo pricu,do momenta kada se pojavljuje nova generacija muzicara koji su zapravo,sebe nazivali iskljucivo,gothic bendovima.Podseticu te da ni jedan od tih bendova neces naci ni na kakvoj "metal listi" .Gothic je postao posebna subkultura,kojoj se razlicite generacije priklanjaju vec godinama.Ako je zaista tacno da 5% populacije misli da goth nije metal,ko su svi oni ljudi koji idu u GOTH klubove,sirom sveta,da slusaju muziku koju im pusta DJ,na cijoj playlisti se nalazi vecina bendova koje ni iz zezanja ne mozes nazvati metalom?

Da ne zvucim kao snob,moguce je da nisi imala prilike da se kreces po inostranim klubovima,ali onda,zarad svoje informisanosti,NEMOJ da pokusavas da ubedis iskusnije od sebe u nesto sto je pogresno.Prihvati najbolju nameru Gwydiona,koji samo hoce da te informise o necemu u sta se razume,a ti ocigledno,ne.Poslusaj ljude koji su deo cele,toliko puta sazvakane price,vec godinama,ljude koji te muzicki i kulturno obrazuju,iako ne bi morali.

Gothic je evoluirao.Kao pravac postoji vec godinama,neminovno je bilo da ce se razni pravci roditi imajuci njega u osnovi.Tako se desio i gothic metal.Gothic je,opet ponavljam ono sto ti je Gwydion sve lepo objasnio,PRVENSTVENO atmosfera iz koje se radja muzika,poezija,film...Da ne nabrajam.

Nadam se da sam ja govorila jednostavnijim jezikom,koji bi ti mogao biti razumljiviji od Gwydionovog,posto mislim da nisi shvatila/ili nisi htela,uopste ni delic onoga o cemu ti je govorio.

I da ti pomognem u informisanju:kad vec imas pristup internetu,idi na bilo koji svetski pretrazivac,baci pogled na yahoo,ukucaj history of goth,i videces vecina cega ce da ti se pojavi.

Kad vec ne verujes nekome ko ti sve govori iz prve ruke,mozda ce ti ovako biti interesantnije(sumnjam).

Thankyouverymuch :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

... jel postoji jos neka rasprava sa ovako dugim postovima? smile.gif

 

Goth se ne javlja samo u metalu - tacno!

Goth se ne javlja prvo u metalu - I to je tacno!

Goth je posebna kultura koja je nezavisna od metala - Tacno! ALI je koliko mi se cini ima najvise medju onima koji slusaju metal (a i vas dvoje Cypher i Gwydione psadate u one koje slusaju metal, valjda). Goth je neizbezan deo metal kulture i ako pricamo o metal muzici ne mozemo a da ne spomenemo gothic metal.

Zato vas dvoje bolje predlozite neki pravi goth metal bend. Naziv teme je gothic metal/gothic preporuke pa ajd vas cujem posto ostali na ovom forumu ocigledno ne mogu da predloze nista pored vas ...

Predlozite gothic METAL bend koji bi osoba koja je zapocela ovu temu trebalo da poslusa a ako gothica nema u metalu nego samo u ne metal bendovima onda ne znam koja je svrha vaseg ubedjivanja. Mi u metalu imamo nesto sto zivemo gothic i to je za nas gothic a svi koji ne slusaju metal ne znam sta traze na YU METAL NET-U.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko si Gwydion-e, ali mislim da bi svako vise poverovao pre svega svom sluhu pa onda coveku Christofer-u koji je stvara tu muziku vise od 10 godina, koji je stekao slavu preko svog zvuka i POSTOVANJE. 90% popoulacije smatra da je to goth, kao i da je goth jedan od zanrova metala, a 5% medju koje spadas i ti, smatra da goth nije metal. Ostalih 5% nista ne smatra.

8O 8O 8O 8O :ne:

 

Znash shta... i Srbi misle da su nebeski narod, pa nisu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic je evoluirao...Tacno

Atmosfera - tacno.. Nisam nista opovrgla od toga niti sam zelela . Shvatam sta je Gwydion zeleo da kaze. Ali smatram da iako svasta nazivamo gothic-om, opet je nesto od toga i metal. To je sve. To je bilo moje izlaganje u ko zna koliko postova. Ta jedna recenica bi mogla zameniti one silne postove

 

I jos nesto.. Ovo je uvreda! Niko nije rekao da ja ZNAM, pa da hocu da naucim ove ljude necemu.. Ne..jer i sam znam da veca vecina ljudi sa ovog foruma i uopste yu metal neta zna pet puta vise od mene, stariji su i jednostavno znaju.. Tako da bih te zamolila da se ne postavljas tako. A pre ne znam koliko, bas na internetu nadjoh ovo:

"Gothic Metal

1990 ... Veliko osvezenje na evropski metal

 

sceni i drugaciji pogled na heavy metal uopste,

 

najvazniji uticaj poslije 80-tih .

 

 

 

grupe :

 

Therion , The Kovenant, Moonspell

 

 

 

UPLIVI OSTALIH MUZICKIH PRAVACA...

 

 

 

- Klasicna Muzika

 

Kod naprednijih grupa izrazeno je ogromno

 

spajanje sa klasikom na razlicite nacine .

 

 

 

Grupe :

 

Therion , The Kovenant , Rhapsody , Emperor

 

Arcturus , Cradle Of Filth , Yngwie Malmsteen

 

i jos gomila gothic i black bendova .

 

-----------

 

To je jedan deo. Svrha svega sto i dalje mislim da ne gresim, da gothic metal postoji. Therion jeste metal. al ajd reci mi u sta ga svrstavas... Mrzim da delim tako ali ajd kad mora... Death nije sigurno..to su napustili posle drugog albuma... KAko da ih definisem kada u svakoj biografiji koju sam citala i prevodila pise goth. Evo imas na nasem site-u bio Therion-a koju naravno nisam izmisljala vec sastavljala na osnovu intervjua i biografija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

 

 

Meni je Cypher tebe stvarno zao :cry::cry:

 

Ti stalno vodis istu borbu... kada ces da shvatis da nekim ljudima jednostavno ne mozes da objasnis... ne mozes...

 

Ironija je u tome sto neko ko se ne razume objasnjava drugima (tu prije svega spadaju gothsbl i fireborn)! Necu da se svadjam ali sam vase postove citao sa suzama u ocima (od smijeha).

 

Jos nesto...nemoj da mi vredjas power...nije bilo nikakvog razloga za to a i ovde tome nije mjesto...

 

Pozdrav Cypher...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goth se ne javlja samo u metalu - tacno!

Goth se ne javlja prvo u metalu - I to je tacno!

Goth je posebna kultura koja je nezavisna od metala - Tacno! ALI je koliko mi se cini ima najvise medju onima koji slusaju metal (a i vas dvoje Cypher i Gwydione psadate u one koje slusaju metal, valjda). Goth je neizbezan deo metal kulture i ako pricamo o metal muzici ne mozemo a da ne spomenemo gothic metal.

Zato vas dvoje bolje predlozite neki pravi goth metal bend. Naziv teme je gothic metal/gothic preporuke pa ajd vas cujem posto ostali na ovom forumu ocigledno ne mogu da predloze nista pored vas ...

Predlozite gothic METAL bend koji bi osoba koja je zapocela ovu temu trebalo da poslusa a ako gothica nema u metalu nego samo u ne metal bendovima onda ne znam koja je svrha vaseg ubedjivanja. Mi  u metalu imamo nesto sto zivemo gothic i to je za nas gothic a svi koji ne slusaju metal ne znam sta traze na YU METAL NET-U.

Bilo bi lepo da si se DELOM ovako postavio na pocetku rasprave. :|

Ali nisi. :|

Ako cemo vec da analiziramo,vratimo se malo na tu pricu.

Vec kazes da se gothic NE javlja prvo u metalu.Kako to onda:

"mnogi gothic bendovi,koje svrstavamo u 'pravi' goth,su upravo nastali na korenima Theriona..."?

Da se ne lazemo:ako je gothic kao pravac u muzici nastao krajem davnih '70ih,svitanja '80ih-i svoj 'vrhunac' doziveo te decenije,koje onda goth bendove ti nazivas 'pravim'?Koji su to pravi goth bendovi nastali na korenima Theriona?Svako,ko se i najmanje razume u muziku,zna koji su PRAVI goth bendovi,i kad su nastali.Uporedi i videces kako se nesto ne uklapa sa tvojom tvrdnjom.....

Cele ove price,ovako dugacke,ne bi ni bilo,da ste vas dvoje malo vise upuceni krenuli u ovaj pohod.Meni je jasno da vi volite metal,Therion...

I moj komsija voli Dzeja,pa se ne ubedjuje sa okolinom kako je on 'pravi goth' izvodjac.

Cinjenica jeste da gothic metal postoji;

nazalost,koliko god vi,ili gospodin iz Theriona to zeleli,Therion NIJE gothic,Therion NIJE ni gothic metal.

I ono sto me je fasciniralo: 8O smile.gif

"Goth je posebna kultura koja je nezavisna od metala....ALI je koliko mi se cini ima najvise medju onima koji slusaju metal....."

8O Na ovo ne znam da li da se nasmejem,ili da ti jednostavno kazem:covece,nisi svestan koliko NISI u pravu!!!!!!!!!! :ne:

smile.gif Goth kao kultura najzastupljenija medju metalcima?!?!?!?!? :? 8O smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Mozda,u Boru :| .

Hej,pa na takvu glupost ce se slatko nasmejati i bilo koji metalac,redovni posetilac KST-a ponedeljkom!!!!

Pa da li ti uopste znas sta je goth kultura? :?

Ako cemo iskreno,mislim da si tom izjavom uvredio vecinu metalaca u svetu,ne samo nase Balkance smile.gif

Ne mogu da se otrgnem misli koja mi se zbog te tvoje izjave vrti po glavi:moj poznanik,macho metalac od 2 m,kome je metal "u krvi",kako se seta u spicastim cipelicama,cipkanoj kosulji,nasminkan sa gomilom nakita 8O smile.gif ...Da li ti tako sebe zamisljas? :? smile.gif Verujem da ne.Zato se mani price o goth kulturi o kojoj nemas pojma.

Da je u nasoj zemlji,kod omladine,popularniji 'gothic metal' od gothic muzike,JESTE.Ali to je potpuno druga stvar.I mi ne mozemo pricati o nasoj zemlji kao bilo kakvom primeru-cinjenica je da je ovde od muzike popularan techno sa svim podpravcima,crnacka muzika sa svojim pravcima,i naravno,narodnjaci.Tako da se ne mozemo ni u snu stavljati kao primer,pa i da kod nas niko nije cuo za Bauhaus,i da svi misle kako je pravi gothic Therion.To bi opet bila tvrdnja zemlje u kojoj preovladava gore pomenuto misljenje.

Goth atmosfera ocigledno nije onakva kakvu je zamisljas,i Gothic nije ono sto ti mislis da jeste,pa zasto bi voleo da je tako?

Svidja ti se naziv?Nije mi jasno zbog cega toliko insistirate na prisvajanju tog imena.

Idi slusaj Therion,i to zovi muzikom koja ti se svidja,metalom,ali ne necim sto NIJE.Jednog dana ces doci u situaciju da pricas sa nekim ko ce ti se u lice smejati,ili misliti da se zajebavas,ako mu ponovis svoje tvrdjenje.

I,da,informacija za tebe:vidim da si clan ovog foruma od Avgusta 2002.godine.E,pa posto OCIGLEDNO nisi procitao prvi opis OVOG foruma:

"for goths only".

Takav komentar u nedostatku argumenata,zaista ti nije bio potreban :|

A posto je tema Gothic metal/Gothic preporuke,ja cu dati svoju Gothic preporuku:

The Sisters Of Mercy-Svi radovi,narocito First&Last&Always.

A za gothslb:ne znam kad i ne znam gde si nasla tvoju listu.Ja ti rekoh da ukucas "history of gothic",da vidis kako je nastao citav pokret.Ovo sto si ti postovala,nema veze sa mojom tvrdnjom,sem sto se spominje rec "internet". :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Therion jeste metal. al ajd reci mi u sta ga svrstavas ...

Ja ti ne mogu pomoci u ostvarenju zelje da stavis neki bend koji volis u odredjeni zanr.

Jedino sto mogu,jeste da ponovim:Therion SIGURNO nije gothic.To je ono sto znam,i sto bi i ti trebalo da znas.Pa zar je uopste bitno da postoji odredjeni zanr kome Therion pripada?

Ja zivim u ubedjenju da je jedino bitno da ti se nesto svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukolko gothic nije metal, ne znam sta bi rekao za power, koji ne da nije metal nego ne znam u koje smece da ga svrstam. Svala cast izuzetno retkim dobrim power metal bendovima ,ali ima ih veoma malo;.. npr Luca Turillli .. ono metal??? - uzas blagi!  

 

 

:ne: :ne: :ne: :ne: :ne: :ne:

 

savjet : metak u celo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice spoja gotike i metala savetujem ti za pocetak nemacki bend Umbra et Imago posto je od njih u neku ruku to i pocelo. Zatim, bio je jedan mislim holandski sastav koji se zvao Diabolique, ili tako nesto. Svirali su doom, ali su posle presli u gothic i snimili izvanredno lep gothic pop EP pod nazivom Butterflies ako me secanje dobro sluzi.

Takodje, postoji jedan veoma artizirani slovenacko/italijanski bend koji se zove Devil Doll. Svrstavaju ih u gothic - no oni to u potpunosti nisu. Svrstavaju ih u metal - no oni to u potpunosti nisu. Svrstavaju ih u postpank - no oni to u potpunosti nisu. Svrstavaju ih u progresivni rok na tragu italianskih bendova iz sedamdesetih - no oni to u potpunosti nisu. Dakle, ruku na srce oni cisti gothic nisu, no od gotske atmosfere imaju verovatno vise nego cela ta bulumenta "besnih i namrstenih" metalaca koji se pojavljuju po raznoraznim Beauty of the Darkness kompilacijama. Izuzetno zanimljiv bend/projekt na koji treba definitivno obratiti paznju

smile.gif

 

Sto se ostalog tice ja se ne bih slozio da najvise metalci slusaju gothic. Ja nisam video metal pesme na plejlistama svetskih goth klubova i svetskih goth radia u nekom broju koji bi to sto kazes potkrepio. Gothic je u velikoj meri plesna kultura, a mene je oduvek zanimalo kako izgleda metalska zabava uz Haggard recimo? Da li malo skacu i mlate kosama, a uz one delove sa klasicnom muzikom stoje ukoceno sa prstom na celu i znacajno klimnu glavom metalcu pored njega kada ih fascinitra neki izuzetno briljantan deo? Tako pretpostavljam da bi to izgledalo kada bi se pustalo u goth klubovima.

 

Pominjes ovaj forum? Pa u celoj Srbiji 95% mladih ljudi nisu bili cak ni u Segedinu da kupe salamu. O cemu mi onda govorimo? Srbija je, na zalost, poseljacena do maksimuma i mi smo danas posle deset godina izolacije ono sto su za nas nekad bili Rumuni.

Jednostavno, ljudi ovde nemaju pojma ni o cemu i trebace nam vremena da se vratimo u civilizaciju, naravno cast izuzetcima ali ovo je zemlja gde su 25% ljudi skroz nepismeni a bar jos toliko uzaludno pismeni. I to se odrazava svuda pa i na sub kulture sad.gif Lep primer toga je recimo Rex/Mex koji je izuzetno neprofesionalna publikacija koja na momente zbog subjektivnosti "autora" tekstova lici na malo bolje stampan fanzin pun klinackih tekstova. Elem, ja ne krivim nikog sto nije informisan, iako priznajem da web omogucava dobru samoedukaciju po tom pitanju, posto ovde jednostavno niko od tih neinformisanih ljudi nije ni imao priliku da dobije tacne informacije. Lepo je i pohvalno sto ti spremas fanzin, no moj ti je savet da se dobro pripremis po pitanju materije posto tebi ide u racun da se ne blamiras ni po kom osnovu. Ja sam recimo bas sada malo potrazio po webu ima li nesto o gothic metalu i odmah sam nasao neku plej listu koju ti pastujem ovde:

 

 

1.

Dark Side of Moon

Basilisk - Gothic Metal

 

2.

Und auch der Himmel brennt (FULL VERSION)

Basilisk - Gothic Metal

 

3.

Vampire

ZERBERUS - the gothic band - Gothic Metal

 

4.

Die Schlacht (Demoversion)

Dux Herpes - Gothic Metal

 

5.

Crimson Tears

Golgotha - Gothic Metal

 

6.

LOST

LOST - DarkRock - Gothic Metal

 

7.

LA TRAICION

LAHYLAT - Gothic Metal

 

8.

Grave Situation

Gallows Hill - Gothic Metal

 

9.

with no doubt

BURIED TIME - Gothic Metal

 

10.

Mirror of disgrace

BURIED TIME - Gothic Metal

 

11.

The Rebel Inside

BURIED TIME - Gothic Metal

 

12.

Sea of Tears

Flaming Dawn - Gothic Metal

 

13.

Dammerung

Basilisk - Gothic Metal

 

14.

Fading Stars

Blessed Suicide - Gothic Metal

 

15.

The Shades Of Infinity

Crystal Shadow - Gothic Metal

 

16.

Damonium

Tharsys - Gothic Metal

 

17.

A dedication

Still it Cries - Gothic Metal

 

18.

Dead Love

Gallows Hill - Gothic Metal

 

19.

Zeitlos

Dux Herpes - Gothic Metal

 

20.

Requiem

Perpetuum Overdose - Gothic Metal

 

21.

Resurrection

Perpetuum Overdose - Gothic Metal

 

22.

Ground Contact

Perpetuum Overdose - Gothic Metal

 

23.

Hass

Schattenleben - Gothic Metal

 

24.

Crystal night

Madrigal - Gothic Metal

 

25.

Der Uebermensch

The C.O.U.N.T. - Gothic Metal

 

26.

Evil Dead

smooxie3 - Gothic Metal

 

27.

The Latest Creation

The C.O.U.N.T. - Gothic Metal

 

28.

Black Rose

ZERBERUS - the gothic band - Gothic Metal

 

29.

Letters From 1809

Wintersoul - Gothic Metal

 

30.

Laura

Sinister Dexter - Gothic Metal

 

31.

Kizoghana

Dark Gamballe - Gothic Metal

 

32.

Gothic Girl

69 Eyes - Gothic Metal

 

33.

Frozen Memories (full)

ICE EDGES - Gothic Metal

 

34.

stop me suffering

no pride - Gothic Metal

 

35.

Shallow Ground

Watchers On The Storm - Gothic Metal

 

36.

2000 Years of Maniacs (perversion)

A FONDS PERDU - Gothic Metal

 

37.

Lagerarbeit

Ardulph Ardebahr Wald - Gothic Metal

 

38.

Femalicious

Enlighten - Gothic Metal

 

39.

Deep Sleep

Graymalkin - Gothic Metal

 

40.

Lonesome Grave

Still it Cries - Gothic Metal

 

41.

do not dare

shizm - Gothic Metal

 

42.

I Gave Up

Blue Slumber - Gothic Metal

 

43.

Through the Mists of Oblivion

ATARGATIS - Gothic Metal

 

44.

Gathering (The Intro Pt 1)

Gathering of Destiny - Gothic Metal

 

45.

uproot tree

no pride - Gothic Metal

 

46.

Autumn

Hora Suprema - Gothic Metal

 

47.

Mhorn

Dark Gamballe - Gothic Metal

 

48.

Carpe Noctem

Twizted Toyz - Gothic Metal

 

49.

Preparatory

Our Souls - Gothic Metal

 

Mislim da je ovo plej lista nekog nemackog radia, no mrzi me sad da citam o cemu je rec. The 69 Eyes, takodje na ovoj listi, po meni nisu metal, ali oni se trpaju svuda kako bi se sto bolje prodali pa neka im bude. Sto se tice ostalih bendova samo sam par imena cuo, ostalo mi je skroz nepoznato. Ako nije nepristojno da ti sugerisem mozda bi mogla da ta imena potrazis na webu i vidis ima li nesto o njima.

Mozda su neka od tih imena brutalno dobri, za one koji vole tu muziku, gothic metal bendovi - ko zna?

Malo samoinicijative i radoznalosti i mozda ces uskoro postati ekspert za pravi gothic metal koji,

kako vidimo, ovde jako malo ljudi stvarno poznaje.

Mozda tvoj fanzin bas to promeni i iskreno, ne vidim zasto se zalepiti samo za najjaca imena kad je jedna od svrha fanzina bas i da promovise neka, u sredini u kojoj izlazi nepoznata, imena. Dakle posto vidim da tebe gothic metal interesuje, ja ocekujem da ti nas koji ne pratimo bas nesto pomno gothic metal, kao i sve ostale na forumu, ubrzo informisem o nekim kvalitetnim gothic metal rupama smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...