Jump to content

Gothic Metal/Gothic preporuke


fiction

Recommended Posts

Vidim upoznavao si se sa power metalom smile.gifsmile.gif....

Gothic....Pa za pocetak je definitivno najbolje da uzmes fino Sisterse i Mission....To ti je za pocetak...

 

ccc

lazes coveka

vidis da covek hoce gitare a ti mu dajes neke sisterse

slusaj ovako:

1. Within temtation

2. Antichrisis

3. Estatic fear

4. Arise from thorns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ostajem pri tome, da decko ako tk pocinje sa gothic-om treba da uzme Sisters Of Mercy i Mission.... Najpoznatiji su, i ako mu se oni ne svidjaju, onda mu se ni nece svidjeti gothic atmosfera uopste. Doduse ako mu se Mission ne svidi (malo su vise neki popic, za razliku od Sistersa), to je oprosteno, ali ako mu se Sistersi ne svide, e to je vec probelm... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, da se vratimo na temu

 

ja bih preporucio tristaniu (bilo koji album, mada bi za pocetak verovatno najbolje "legao" world of glass)

Ja i dalje ostajem pri tome, da decko ako tk pocinje sa gothic-om treba da uzme Sisters Of Mercy i Mission.... Najpoznatiji su, i ako mu se oni ne svidjaju, onda mu se ni nece svidjeti gothic atmosfera uopste.

 

meni se sistersi ne svidjaju, a za mission nisam ni cuo, pa mi se i dalje neki gothic bendovi svidjaju. jednostavno pravim veliku razliku izmedju bendova kao sto su siters, moonspell, paradise lost i onih kao tristania, tot, haggard (nemojte me ubiti ako neki od ovih bendova nije cisti gothic, ili ako je jedan gohic a drugi gothic metal, ne snalazim se najbolje u tim pravcima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic Angel, pocni meni derati kozu biggrin.gif.

 

Ma kakva Tarja, jel cuo neko ovdje za L'ame Immortelle, za Impression Of Winter, za Loreenna-u McKenitt.....

Sta su se svi uvatili tog nekog metala... Ako ocete da cujete ljep zenski glas slusajte malo ove sastave (izvodjaci)....

 

Firey, nije problem da li ti se svidjaju pojedini bendovi, nego da li ti se u globalu svidja pravac, kuzis? Za Mission ne znam kako nisi cula, ali to nije ni bitno, mozda bi mogla uzeti nesto od njih, nisu losi.... Iako ih ja nesto ne volim......

 

P.S. E da, umalo da zaboravim......... TARJA FALSIRA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav bre sisters,mission to je pre pop(mission) i psyco rock(sisters)

poslusaj malo widow's weeds od Tristanie, ali zavisi da li hoces gothic

metal ili gothic ambijent, ambijent je vise Arcana, Nightwish je power-gothic mesavina, probaj Theatre of Tragedy(gothic), imam nesto specijalno mozda ti se svidi mozda ne zove se Falkenbach(nesto kao folk gothic, orginalno ali znam samo jedan i po album)

Pokusaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav bre sisters,mission to je pre pop(mission) i psyco rock(sisters)

poslusaj malo widow's weeds od Tristanie, ali zavisi da li hoces gothic

metal ili gothic ambijent, ambijent je vise Arcana, Nightwish je power-gothic mesavina, probaj Theatre of Tragedy(gothic), imam nesto specijalno mozda ti se svidi mozda ne zove se Falkenbach(nesto kao folk gothic, orginalno ali znam samo jedan i po album)

Pokusaj...

Psycho rock :? :? :? :? :? :? :?

Ne vjerujem da sam cuo za taj pravac, a i ako postoji, onda Sistersi ne spadaju u njega.... Za Mission sam i rekao da malo vuku na pop, ali ipak se svrstavaju u goth....

 

ToT zavisi koji album gledas. Samo Aegis je cist gothic, ostali su mjesavine svega i svacega....

Arcana, je etherial, ili to sto kazes neki gothic ambient... Nisu losi, ali ima i boljih u tom zanru....

 

Ako oces PRAVI gothic, e onda uzmi Fields Of The Nephilim... Najbolji goth bend svih vremena.... Nisam ih odma preporucio, nego sam davao nesto za pocetak, iza cega i dalje stojim, i mislim da treba da pocne sa Sistersima, jer je vecina kasnijih dark bendova nastalo na njihovoj muzici.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora da su se sistersi mnogo promenili u odnosu na vreme kad sam ih ja slusao (doduse polovicno slusao) ali ako su isti kao pre recimo da te ne lazem jedno 5> godina onda me obrazuj-gde je tu gothic osim ako nije neki pod pravac

Interesuje me sta mislis o Tristaniji widow's weeds koji je za sada meni najbolji goth uopste a ja cu nabaviti nephilim (cuo sam za njih po casopisima ali ih nisam slusao-mozda si u pravu ko zna)

 

p.s. rekao sam psiho rock jer je to sto sam slusao od njih DEFINITIVNO

bilo psihodelicno a rekao sam rok jer su bili previse brzi za gothic(iako gothic moze da bude veoma brz)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si t idecko pobrkao neke pojmove. Gothic metal je sam opodskup gotik muzike. Od Sistersa pocinje tzv gothic rock, a to sto i mislis da jesam ogothic metal jedin ogothic to je tvoj problem. I UK Decay su recimo gothic mada ti da ih cujes nikada to ne bi pomislio. BTW, ja i dalje ostajem kod toga da treba poceti sa Roseta Stone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si t idecko pobrkao neke pojmove. Gothic metal je sam opodskup gotik muzike.

 

Preciznije: nije ni podskup nego presek gothica sa metalom biggrin.gif

Meni se cini da tu ipak preovladjuje taj utisak 'metala' a da su gothic elementi nekako nadodati. Ima tu i stvari koje dobro zvuce, ali nazalost najvise tih goth metal bendova se svede na neke sablone (citaj: pevacice sa odgovarajucim glasom, odecom i sminkom, odgovarajuce klavijature, odgovarajuci omoti etc.) Ne kazem da u gothic rocku nema sablona al ipak mi se cini da su ovi skloniji tome.

 

A sto se tice preporuke, Sistersi su stvarno klasika za pocetak, ali ja bih recimo dodala i Christian Death, jer sam ja od njih pocela da upoznajem gothic klasike i nista mi nije falilo smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firey, nije problem da li ti se svidjaju pojedini bendovi, nego da li ti se u globalu svidja pravac, kuzis? Za Mission ne znam kako nisi cula, ali to nije ni bitno, mozda bi mogla uzeti nesto od njih, nisu losi.... Iako ih ja nesto ne volim......

 

da je meni neko dao sisterse pre nego sto sam cuo ikakav gothic i rekao mi da ako mi se oni ne svide, nece mi se svideti gothic uopste, sada uopste ne bih znao za tristaniu, haggard, vanitas,... obilazio bih sve sto ima gothic kao prefiks. razumes sta hocu da kazem?

 

btw, ja sam musko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sam ja rekao da ovde ima shta da se nauchi. biggrin.gifa: Odlichna tema! Od nepomenutih bih preporuchio Type O Negative i Moonspell. Mozhda zvuchi previshe za pochetak ali mene su Type O negative ne samo navukli na Gothic nego i totalno uvukli u metal. Ostalo je legenda... biggrin.gif 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa blackeru, ne znam sta da ti kazem sto Bozo i Sanguinia vec nisu rekli (hvala :wink:)

 

Samo ti mogu napomenuti da Sistersi nisu ni svirali prije 5 godina.....

U svakom slucaju nisu izdali nista, cini mi se, desetak godina (Trip The Light je samo koncert sa naravno starim pjesmama)....

A i ono pod P.S. me je zbunilo :?. Nije goth, jer je previse brzo, iako gothic moze biti brz :?. Ne znam kako tebi, ali meni to ne zvuci narocito logicno....

 

 

Firey, izvini, stvarno jesi musko, pomijesao sam te sa jednom drugom osobom....

A sad sto ti volis vise gothic metal, pa sta znam, onda, ako cemo iskreno, tebi se ni ne svidja gothic pravac (naravno ako uzmemo da je goth metal vise metal, nego sto je gothic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...