Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

VARG JE KRALJ, PA SVI BI ODLEPILI DA STE 15 GOD U ZATVORU, DUNKELHEIT, LOST WISDOM, PA TO SE BRUTALNE PESME, JA SAM MISLIO DA JE OVO SPRDNJA OD MUZIKE , naravno drugovi su tako predstavili, kao zatvor, svira sa pertlama...cccc

 

 

ima muzickog talenta, i mislim da mu ambiental black stoji dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, danas nešto razmišljam. Kada je Varg zapalio iz zatvora 2003, svi su pisali i pričali o tome. Kada mu je odbijena uslovna 2006, opet su svi pričali o tome, a Blabbermouth bio pun. Sad u aprilu je trebalo da ima saslušanje, a vesti o tome - nema. Ni odbijena, ni nije odbijena.

 

Moj zaključak je - Varg je na slobodi, ali je izašao sa minimalno publiciteta, verovatno zbog straha od osvete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa morao bi neko nesto da zna? da se bahs nijedna mediska stanica nije raspitala o ovome, je bash cudno.

 

Pa ono ima dosta angry Mayhem(ima ono How Burzum killed Mayhem ili tkao nesto) fanova koji ga nevole, ali ima dosta Black metal fanova koji ga obozavaju, ko bi ga znao......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

okle 2pac sad na vargovoj temi?

ja mislim da je mozda to preuvelicavanje sa pricom kako je 2pac ziv. citao sam i one faktove zbog kojih se tako misli (stihovi, slike i jos neke podudarnosti), medjutim misljenja sam da su se chamuge porokale medjusobno, and that's it. mada, kad covjek pogleda sa druge strane, tupac je bio veoma inteligentna osoba, i pisao je odlicne tekstove(kad uzmemo u obzir da se vecina rep lyricsa svodi na alkohol, drogu, picke i oruzje, i to na najnizem mogucem nivou). samim tim, moguce je da je covjek odlucio da izrezira nesto poput ovoga, ali opet ponavljam - nesto bi se vec doznalo. jos jedna zanimljivost - kad covjek vidi kako su mediji zapakovali 9/11 dogadjaj, zasto nas ne bi zacudilo i ovo.

 

offtopik, jebi ga, ali boli me kita. staljine, na osnovu cega mislis to sto mislis(da je lik ziv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

siguran sam da postoji topik vezan za njega, pa možete i tamo da nastavite...

 

Što se Varga tiče, u nedostatku informacija koje je trebalo da izađu još prije mjesec dana, uvjeren sam da je pušten na slobodu, i nadam se konačno da uživa u njoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, danas nešto razmišljam. Kada je Varg zapalio iz zatvora 2003, svi su pisali i pričali o tome. Kada mu je odbijena uslovna 2006, opet su svi pričali o tome, a Blabbermouth bio pun. Sad u aprilu je trebalo da ima saslušanje, a vesti o tome - nema. Ni odbijena, ni nije odbijena.

 

Moj zaključak je - Varg je na slobodi, ali je izašao sa minimalno publiciteta, verovatno zbog straha od osvete.

 

Jbt, sinoc tako lezim i slusam Filosofem i bukvalno iste misli mi padose na pamet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm, prvo te obrtanje istog rifa u Jesus' Tod 100 puta zaredom baci u trans, a onda te drugi deo albuma odvede u neke druge predele, van sada i ovde... Malo je takvih albuma koji su van granica bilo kakvog blacka ili žanra uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ljudima koji to povrsno posmatraju djeluje cudno (mozda zbog sustinske jednostavnosti), ali meni je Filosofem jedan od najdrazih albuma ikada objavljenih... A bas ta jednostavnost sa kojom se tako lako postize cilj, oduvijek i jeste bila "simptom" genijalnosti...

Uprkos svim svojim ekscentricnostima, ponekad i glupostima, Varg za mene ostaje veliki umjetnik.. A ne zaboravimo i Hvis Lyset Tar Oss!

 

Inace, slican osjecaj kakav imam prema Filosofemu imam i za Sin/Pecado od Moonspella (a na pomen tog albuma bukvalno 9 od 10 ljudi kaze da je to njihov najgori album) koji mi je medju deset albuma svih vremena... Remek djelo kakvo se jednom stvara...

 

Eto, mali offtopic, ali ako mu nisi posvetio dovoljno paznje, uradi to, VRLO mracan i sjeban album krajnje hipnoticke atmosfere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u te sfere odletim sa nekim drugim bendovima...ukusi

 

Pa da, ali nebitno, bitno je da imaš neke. Bez ikakve namere da vređam bilo koga, neko ko sluša npr. isključivo brutal i technical death teško da može to da razume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad razmišljam, Vargu će verovatno trebati dobrih 6 meseci da se aklimatizuje kad izađe :) Kaže da otkad je u zatvoru nije čuo ni sekund metala. Zamislite da izađete sad iz ćorke i da ne znate šta je internet, niste nikad čuli Emperor, WTF is Dimmu Borgir, šta je DVD, šta je mp3 plejer, iPod, nu metal, metalcore, Pro Tools...

 

Jadan čovek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad razmišljam, Vargu će verovatno trebati dobrih 6 meseci da se aklimatizuje kad izađe :) Kaže da otkad je u zatvoru nije čuo ni sekund metala. Zamislite da izađete sad iz ćorke i da ne znate šta je internet, niste nikad čuli Emperor, WTF is Dimmu Borgir, šta je DVD, šta je mp3 plejer, iPod, nu metal, metalcore, Pro Tools...

 

Jadan čovek :)

 

Neverujem bash da je tolko zatucan XD . Pa kako je pisao muziku, dok je bio u zatvoru, bash se pitam?

 

Inace bice lepo cuti ponovo Black metal album od Burzuma, posle dva ambijentalna. Mozda nesto bolje od Philosophy ovaj put napravi, sad kad je slobodan :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...