Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Whatever dawg, ja samo znam da nisam album prestao već dva dana da slušam, drugi kriterijum mi ne treba ;)

 

Kakve to veze sa životom ima, i ja sam novi RC obrnuo 10 puta dana kad je procureo pa sam veoma daleko od proglašavanja istog najboljim njihovim radom. To što ti nazivaš naprednošću ja zovem ishitrenošću, sačekaj da prođe 5 godina, pusti Belus i ako te i tad bude šutnuo u muda kao danas možemo pričati o klasiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sačekaj da prođe 5 godina, pusti Belus i ako te i tad bude šutnuo u muda kao danas možemo pričati o klasiku.

 

Jea rajt, najbolje i recenziju da ostavimo za 2015. :haha: Zamisli kad bi nam sve recenzije albuma bile "ovo je dobro, a da li je bolje od svih prethodnih albuma, videćemo za koju godinu". Ili ti je bolji, ili ti nije bolji, nema tu šta. Okej da se kristališe mišljenje kad nisi siguran, ali ni to ne traje duže od koju nedelju, kakve crne godine.

 

svaka cast vama koji ste preslusali album,ja sam dosao do trece pesme i izbrisao isti sa plejliste. ne pamtim kada sam se ovako smorio...

 

Kad si slušao Wormwood? :haha:

 

Šalu na stranu, je l' ti gotiviš uopšte Burzum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva stvar koju uradiš kad izađe album benda je da uporediš sa ostatkom diskografije, ne znam šta je tu čudno. Potpuno kapiram vaše stanovište, ali sećam se kako me je Grob prozivao kada sam otkrio 1349 i posle mesec dana rekao da su BTA i Hellfire u top 10 black metal albuma. Ali meni su oni i dan-danas, posle tri godine, u top 10 black metal albuma. Prosto me nikad nije prevario utisak koji mi se stvori na početku, to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si slušao Wormwood? :haha:

 

Šalu na stranu, je l' ti gotiviš uopšte Burzum?

pre par nedelja posle par meseci,isto kao i ovaj burzumov.dosao do trece pesme i ugasio winamp :haha:

i ne bas..nisam neki ljubitelj ali sam skinuo da cujem sta je spremio ovog puta.bome ovo nije album za mene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali je potrebno dosta toga da za novi album kazes kako je bolji od prethodnih, koji su dostigli kultni status. Nije Burzum neki lijevi bend, plus nisu izdali gitarski album od 96e.

A ti si tako nesto zakljucio za 24h slusanja Belusa. To sto ti se ne mjenja misljenje vremenom, ne znaci da si u pravu, vec mi vise govori da se zadrto drzis nekih stavova koje ponekad nepromisljeno izvalis. Nije ti prvi put.

Edited by morbid god
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva stvar koju uradiš kad izađe album benda je da uporediš sa ostatkom diskografije, ne znam šta je tu čudno. Potpuno kapiram vaše stanovište, ali sećam se kako me je Grob prozivao kada sam otkrio 1349 i posle mesec dana rekao da su BTA i Hellfire u top 10 black metal albuma. Ali meni su oni i dan-danas, posle tri godine, u top 10 black metal albuma. Prosto me nikad nije prevario utisak koji mi se stvori na početku, to je to.

 

Šta znam, ne mogu ja to tako, volim da odleži malo album a često mi se i menja mišljenje sa vremenom, ne preterano ali dešava se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to znači da su svi kao ti?

 

Stvarno preterujete ti i morbid malo u poslednje vreme. Svako doživljava album na svoj način. Svako ima različit ukus. I ko si ti, Gojko, dimmu ili Kopitar lično da govori nekome kako treba nešto da shvati? Nekome je dovoljno da presluša neki album jednom i da stekne kompletan utisak, a nekome mnogo više i, naravno, u zavisnosti i od albuma.

 

Mene npr. ako neki album odmah oduva i istog trenutka skontam da je nešto najbolje što sam u životu čula (recimo kao što se desilo sa Maranathom) - evo, godinu dana je prošlo, a utisak nakon prvog slušanja i nakon 5375823758275. se nije promenio. Sve ZAVISI. (Dok, eto, npr. Privilegium sam preslušala par puta i bio mi je ok, ali sam previše bila zadivljena Wormwoodom da bih se koncentrisala na SOTM -tek posle par meseci sam skontala koliko je Pr. fenomenalan)

 

A to diranje u kultove je već posebna priča.

 

Svako može napisati svoj utisak, ali rečenice tipa ne može Gojko posle 2 dana da proglazi Belus za najbolji Burzumov album PO NJEGOVOM MIŠLJENJU su urnebesne. Sve je to subjektivni doživljaj nečega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, Hilda se razgoropadila. :D Ali realno, preterujete malo. Gojko je rekao:

 

ali meni ovo za sada deluje kao najbolji Burzum.

 

Njegovo misljenje, jednostavno. Covek je svakako preslusao prosle albume 100 puta a i ovaj je preslusao podosta za ova dva dana i izvukao taj zakljucak. Naravno da sve moze da se menja i da treba vremena da album sazri i da ga proglasimo za klasik, ali ako je to njegovo misljenje - why bother?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to znači da su svi kao ti?

 

Mene npr. ako neki album odmah oduva i istog trenutka skontam da je nešto najbolje što sam u životu čula (recimo kao što se desilo sa Maranathom) - evo, godinu dana je prošlo, a utisak nakon prvog slušanja i nakon 5375823758275. se nije promenio. Sve ZAVISI. (Dok, eto, npr. Privilegium sam preslušala par puta i bio mi je ok, ali sam previše bila zadivljena Wormwoodom da bih se koncentrisala na SOTM -tek posle par meseci sam skontala koliko je Pr. fenomenalan)

 

 

Hm, aj sad, teraš me da idem u offtopic žestok, ali Lunar će mi oprostiti, nežniji je otkad je postao gej.

 

Ne negiram ja Gojku ili bilo kome mišljenje (samo možda tako izgleda jer se često razilazimo) - da ne poštujem ono što kaže ne bih ni pričao sa njim, ne? Samo mi je tako olako bacanje "najbolji ikad" kategorije malo besmisleno, i ja sam kad sam bio mlađi se tako ložio na nešto a kad prođe vreme vidim da sam požurio, pa mi posle bedak da priznam :mhihi: I kako ja da shvatim te izjave za preterano ozbiljno ako znam da će mu npr za koji mesec novi Watain biti nešto naj, pa onda novi DsO... samo hoću da kažem - čekajte, ne žurite, jedno od krucijalnih dimenzija remek dela jeste vreme, da nešto traje i sija godinama kao i prvog dana.

 

A to diranje u kultove je već posebna priča.

 

Naravno da se u svetinje ne dira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću reći - Skyforger. :P

 

Možda je bilo malo oštro (baš malopre napisah Gojku da bi moj post bio mnogo gori da je bio upućen nekome za koga me boli određeni deo anatomije).

 

 

I mislim da si ga pomešao sa Narsilom, on je imao običaj da svaki album proglašava albumom godine. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to znači da su svi kao ti?

 

Stvarno preterujete ti i morbid malo u poslednje vreme. Svako doživljava album na svoj način. Svako ima različit ukus. I ko si ti, Gojko, dimmu ili Kopitar lično da govori nekome kako treba nešto da shvati? Nekome je dovoljno da presluša neki album jednom i da stekne kompletan utisak, a nekome mnogo više i, naravno, u zavisnosti i od albuma.

 

Mene npr. ako neki album odmah oduva i istog trenutka skontam da je nešto najbolje što sam u životu čula (recimo kao što se desilo sa Maranathom) - evo, godinu dana je prošlo, a utisak nakon prvog slušanja i nakon 5375823758275. se nije promenio. Sve ZAVISI. (Dok, eto, npr. Privilegium sam preslušala par puta i bio mi je ok, ali sam previše bila zadivljena Wormwoodom da bih se koncentrisala na SOTM -tek posle par meseci sam skontala koliko je Pr. fenomenalan)

 

A to diranje u kultove je već posebna priča.

 

Svako može napisati svoj utisak, ali rečenice tipa ne može Gojko posle 2 dana da proglazi Belus za najbolji Burzumov album PO NJEGOVOM MIŠLJENJU su urnebesne. Sve je to subjektivni doživljaj nečega.

Ako ste toliko nijezni da vam smetaju komentari, mozda da ubuduce zadrzite za sebe 'subjektivni dozivljaj necega'? I naravno da su sve to subjektivni komentari, pa necemo da iznosimo tudja misljenja i dozivljaje.

 

Mislim, to je poenta foruma - izneses misljenje, onda idu komentari, diskusija. Ja sam rekao da mi je skroz nerealno Belus nazvati najboljim Burzum albumom samo 24h od izbacivanja linka. Nije to stvar ukusa, vec potrebnog vremena da se objektivno sagleda nesto. Pa eto i Grob koji je dugo u metal vodama, ne donosi olako zakljucke, vec iskusno saceka da to malo odlezi. Il ste vi sad nesto prepametni, i sve znate.

 

Ma sto se ja opterecujem koji djavo da ista ikom objasnjavam. Necu vise izrazavati neslaganje sa neistomislenicima, i to je to.

 

edit: Grob je isto objasnio, na ljepsi nacin nego ja. Ih, sto ti je iskusni recezent i novinar, crko dabogda.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću reći - Skyforger. :P

 

Pa eto, lep si primer uzela - toliko sam oduševljen tim albumom pa se još nisam usudio da ga proglasim za najbolji Amorphis ikada.

 

I mislim, jbg, nisam ja došao ovde da menjam sličice već da diskutujem o muzici. Ako nekog ne volim jednostavno neću komunicirati sa njim, a ni na kraj pameti mi nije da Gojka proglasim debilom zbog totalno oprečnog muzičkog ukusa.

 

Jednostavno sam tokom tolikih godina i proglašavanja mase albuma koje se niko ne seća posle 6 meseci za klasike naučio da treba biti obazriv sa tom reči. i realno, aj sad hipotetička situacija - dođeš ovde, oduševiš se nekim albumom do zla boga, i skontaš malo kasnije da nije tako bajan - hoćeš priznati to? ;)

 

Darove sa nebesa olicene u oblicju komada plastike ne treba stavljati u istu raspravu sa obicnom, svetovnom muzikom.

 

A može i ovako :lol::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj sad hipotetička situacija - dođeš ovde, oduševiš se nekim albumom do zla boga, i skontaš malo kasnije da nije tako bajan - hoćeš priznati to? ;)

Пре пет година сам изјавио да су албуми Liquid Tension Experiment -а нешто најбоље што постоји на свету... :no:

 

Пажљиво са воздизањем у небеса.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M.G. - nisi skontao poentu. Nije isto reći "E, ja ne smatram da je Belus najbolji Burzumov album" i "To nije tako i ti ne možeš to da misliš posle par slušanja".

 

 

@Grob - Hm, retko koji album me totalno oduševi, uvek ima neko ALI. Kad me, pak, nešto ipak oduva totalno, teško da ću promeniti mišljenje za par meseci. Možda ga neću toliko slušati, ali mišljenje će ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...