Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Burzum...Varg...

Jebeno dobra muzika, ali definitivno mi se vise svidja celokupni Varg-ov

trip. Tip je stvarno genije! biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Po cemu? Lik ocigledno nije sam sa sobom...ako je vec imao viziju o vracanju Norveske prirodi,paganskim bogovima,zasto je to morao ispoljavati spaljivanjem crkava? Zasto se koji kurac prikljucio satanistickoj organizaciji (ciji je cilj bio nesto sasvim suporotno od onoga sto je on,navodno,zeleo)?

Hriscanstvo je 100% protiv prirodna religija,uostalom hriscanstvo=humanizam=kapitalizam=demokratija=industrijska revolucija su najveci unistitelj(i) prirode.Sta njih briga za zemlju kada ih raj ceka na kraju.Jednostavno industijska revolucija-najvece zlo koje je moglo da se desi majci zemlji je naslo opravdanje u humanizmu,tj. hriscanstvu.Steta,mogli smo svi ziveti u OvoZemaljskom Raju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam shta trazi humanizam u gore-spomenutom nabrajanju , pa humanisti su prilichno hteli da se vrate starim idealima i imali neke ideje koje su se direktno suprostavljale crkvi i bile prilichno pagan (recimo gole ribe i tipovi na slikama i slavljenje chulnog zivota smile.gif ).a to shto je Varg spaljivao crkve uopshte nije za pohvalu jer su u pitanju krasne drvene crkve (vrlo originalna skandinavska arhitektura) koje su pri tom bile vrlo stare shto ce reci da je Varg seljak koga boli za kulturu i za ochuvanje necheg lepog samo zato shto se to suprostavlja s nekim njegovim tripovima , mislim , njegovo ponashanje mi deluje prilichno neodraslo....naravno ,u njegovij filozofiji, ako tako mogu da je nazovem ima veliki broj postavki sa kojima se , moram priznati , prilichno slazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je OK,ali nisam mislio na period Humanizma i Renesense(ni sa tim se ne mogu identifikovati,iako je bilo nekih lepih stvari),vec na humanizmu na kojem se bazira hriscanstvo,tj. da je zemlja stvorena da sluzi coveku sto znaci da covek treba da je eksploatise i unistava koliko zeli.Tachno je i to da su te crkve bili spomenici kulture,ali Varg se digao iznad toga jer sigurno misli da se hriscanstvo mora iscupati iz korena te je zapalio crkvu iz 12.veka(nisam siguran).Varg je stvaralac,a "tvrda su srca stvaraoci".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Christian Varg Vekernes je jedina prava ikona black metala,

ne zato sto je spalio 4 crkve,ne zato sto je morao da ubije Euronymusa...nego samo zato sto je to covjek koji je bez komleksa ostvario svoju licnost...covjek koji moze sam da iskomponuje Hlidskjalf a da je prije toga odradio album kao sto je hvys liset tar oss je jednostavno bog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni je spljivao crkve vec sinagoge.

e da je... :D

 

ma Varg je car, mada mnogo se proserava za neke stvari, npr. nece da vise pravi black metal zato sto gitare po njemu nisu dovoljno arijevski instrument... - e to je proseravanje vec...

Onda sam pogresno informisan,ma nije vazno sta je palio vazno je da je Varg legenda. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam shta trazi humanizam u gore-spomenutom nabrajanju , pa humanisti su prilichno hteli da se vrate starim idealima i imali neke ideje koje su se direktno suprostavljale crkvi i bile prilichno pagan (recimo gole ribe i tipovi na slikama i slavljenje chulnog zivota smile.gif ).a to shto je Varg spaljivao crkve uopshte nije za pohvalu jer su u pitanju krasne drvene crkve (vrlo originalna skandinavska arhitektura) koje su pri tom bile vrlo stare shto ce reci da je Varg seljak koga boli za kulturu i za ochuvanje necheg lepog samo zato shto se to suprostavlja s nekim njegovim tripovima , mislim , njegovo ponashanje mi deluje prilichno neodraslo....naravno ,u njegovij filozofiji, ako tako mogu da je nazovem ima veliki broj postavki sa kojima se , moram priznati , prilichno slazem...
O,pa na ovom forumu ima nekoga ko razmislja kao ja! biggrin.gif POZDRAV! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je OK' date='ali nisam mislio na period Humanizma i Renesense(ni sa tim se ne mogu identifikovati,iako je bilo nekih lepih stvari),vec na humanizmu na kojem se bazira hriscanstvo,tj. da je zemlja stvorena da sluzi coveku sto znaci da covek treba da je eksploatise i unistava koliko zeli.[/quote']

ma da , tek sam ja kasnije skapirala da su u periodu renesanse ljudi (tipa Francais Bacon) doshli do krasne ideja da Prirodom treba zavladati i istu exploatisati....tako vam je to ,s jedne strane su ljudi tog doba uradili dobre stvari za razvitak civilizacije a s druge strane su z#$%&/()bali stvar , sve je to tako bedachki....no nije vazno, interesanto je to shto ako vec razgovaramo o vanmuzichkim aktivnostima lepog dechka Varga zashto se ne spominju zdrave postavke njegove filozofije (e moracu da radim diplomski iz Burzuma na Filozofskom smile.gif ) nego se vishe paznje obraca na sr$%%&&/()nja koje je pravio i gluposti za koje se zalagao (ne znam ko josh moze da se lozi na rasizam i slichno, da li je iko lepo seo i isprichao se sam sa sobom pa posle toga mogao da izjavi kako je cool izbosti Eura ,spaljivati crkvea i biti rasista).

 

Varg je stvaralac,a "tvrda su srca stvaraoci".[/quote

smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

 

nego , kazite vi meni lepo da ne pishem kilometarske postove :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Christian Varg Vekernes je jedina prava ikona black metala,

ne zato sto je spalio 4 crkve,ne zato sto je morao da ubije Euronymusa...nego samo zato sto je to covjek koji je bez komleksa ostvario svoju licnost...covjek koji moze sam da iskomponuje Hlidskjalf a da je prije toga odradio album kao sto je hvys liset tar oss je jednostavno bog

e svaka ti cast,pogotovo za Hvis Lysset Tar Oss!!!!!!!!!!!!

i ponovio bih molbu da oni koji ne cijene Varga,neka otvore poseban

link,pa neka tamo pljuvaju.ovo je link LJUBITELJA VARGA VIKERNESA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

satanizam je samo obrnuto hriscanstvo. Bar ga tako dozivljavaju napaljeni klinci i klinceze.

A onda se pojavi neko i kaze da je satanizam nesto sasvim drugo. Znam da ima lavejev satanizam, klasicni satanizam itd.

Sve je to isti kurac. Izaberi religiju, da vise ne bi bio sam. Budi dio necega smile.gif

 

Be yourselfe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Christian Varg Vekernes je jedina prava ikona black metala,

ne zato sto je spalio 4 crkve,ne zato sto je morao da ubije Euronymusa...nego samo zato sto je to covjek koji je bez komleksa ostvario svoju licnost...covjek koji moze sam da iskomponuje Hlidskjalf a da je prije toga odradio album kao sto je hvys liset tar oss je jednostavno bog

e svaka ti cast,pogotovo za Hvis Lysset Tar Oss!!!!!!!!!!!!

i ponovio bih molbu da oni koji ne cijene Varga,neka otvore poseban

link,pa neka tamo pljuvaju.ovo je link LJUBITELJA VARGA VIKERNESA!

Ne,ovo je tema o Burzumu biggrin.gifa: E,blago vama kad vas on fascinira! smile.gif Mada,moram da priznam,strasno mi je sladak biggrin.gifa: :oops: :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako sto se ne pljuva nijedna od ikona Metala,a malo dijete bi vidjelo

da to Varg jeste.Ja ni Euronimusa ne pljuvam,jer znam koliko bi

iskrenih Metal srca ta izjava zaboljelo.ako se medjusobno ne postujemo,

nikad ni nece biti Metala kod nas,niti ce iko dolaziti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek ti je sladak..ti nemas pojma....vrati se u ormar
Idem,idem... smile.gif Ma,imam ja pojma,veruj mi smile.gif Da je sladak-jeste,ali je ovo bilo cisto moje infantilno zapazanje,da mu nesto fali u glavi-fali mu. Mislim,sve sam ja to vec objasnila negde ranije...lik nije bio sam sa sobom,postoje i drugi nacini da se svetu stavi do znanja kako si ti "veliki paganin",crkve zasta nije morao spaljivati... :ne:

morao je

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako sto se ne pljuva nijedna od ikona Metala,a malo dijete bi vidjelo

da to Varg jeste.Ja ni Euronimusa ne pljuvam,jer znam koliko bi

iskrenih Metal srca ta izjava zaboljelo.ako se medjusobno ne postujemo,

nikad ni nece biti Metala kod nas,niti ce iko dolaziti...

Ma nisi me dobro shvatio. Pazi,daleko od toga da sam ja njega pljuvala,jednostavno se ne slazem sa nekim njegovim postupcima. Ja sam lepo vaspitana i znam da postujem starije,tako da ne planiram da ti protivrecim,Varg jeste veliki... A ovo za medjusobno postovanje... :ne: E,to mene boli. Samo pogledaj kakvi sve likovi dolaze ovde. Prozivanje,prozivanje i jos prozivanja...samo smisliti razlog zbog kog je onaj drugi pozer... :ne: Nisi trOO ako nisi cuo za neki bend iz neke vukojebine sa severa Norveske...nervira me bre to. Ja nisam u mogucnosti da cujem toliko bendova koje bih zelela,uglavnom zbog toga sto nemam od koga da ih uzmem,a nemam ni kinte da ih kupim. Jesam li i ja zbog toga pozerka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako sto se ne pljuva nijedna od ikona Metala,a malo dijete bi vidjelo

da to Varg jeste.Ja ni Euronimusa ne pljuvam,jer znam koliko bi

iskrenih Metal srca ta izjava zaboljelo.ako se medjusobno ne postujemo,

nikad ni nece biti Metala kod nas,niti ce iko dolaziti...

Ma nisi me dobro shvatio. Pazi,daleko od toga da sam ja njega pljuvala,jednostavno se ne slazem sa nekim njegovim postupcima. Ja sam lepo vaspitana i znam da postujem starije,tako da ne planiram da ti protivrecim,Varg jeste veliki... A ovo za medjusobno postovanje... :ne: E,to mene boli. Samo pogledaj kakvi sve likovi dolaze ovde. Prozivanje,prozivanje i jos prozivanja...samo smisliti razlog zbog kog je onaj drugi pozer... :ne: Nisi trOO ako nisi cuo za neki bend iz neke vukojebine sa severa Norveske...nervira me bre to. Ja nisam u mogucnosti da cujem toliko bendova koje bih zelela,uglavnom zbog toga sto nemam od koga da ih uzmem,a nemam ni kinte da ih kupim. Jesam li i ja zbog toga pozerka?

da bi bila trOO ne moras da znas neki bend iz vukojebine,nego ako vec

slusas TRUE BM,moras da poslusas one koji znaju sta je to,pa pitas hoce

li ti ko dati,pa dobijes i cujes...pa procijenis.shvatas?

a svaka cast VELESU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

tako sto se ne pljuva nijedna od ikona Metala,a malo dijete bi vidjelo  

da to Varg jeste.Ja ni Euronimusa ne pljuvam,jer znam koliko bi  

iskrenih Metal srca ta izjava zaboljelo.ako se medjusobno ne postujemo,

nikad ni nece biti Metala kod nas,niti ce iko dolaziti...

Ma nisi me dobro shvatio. Pazi,daleko od toga da sam ja njega pljuvala,jednostavno se ne slazem sa nekim njegovim postupcima. Ja sam lepo vaspitana i znam da postujem starije,tako da ne planiram da ti protivrecim,Varg jeste veliki... A ovo za medjusobno postovanje... :ne: E,to mene boli. Samo pogledaj kakvi sve likovi dolaze ovde. Prozivanje,prozivanje i jos prozivanja...samo smisliti razlog zbog kog je onaj drugi pozer... :ne: Nisi trOO ako nisi cuo za neki bend iz neke vukojebine sa severa Norveske...nervira me bre to. Ja nisam u mogucnosti da cujem toliko bendova koje bih zelela,uglavnom zbog toga sto nemam od koga da ih uzmem,a nemam ni kinte da ih kupim. Jesam li i ja zbog toga pozerka?

 

 

Ti da si upoznata sa njegovim razmisljanjima (a nisi), drugaciji bi pricala...

Informishi se malo a ne pali se na neke povrshne tekstove iz Rex-a i Mex-a...

A ovde niko nije pominjao pozere pre tebe jer ova tema s' tim veze nema nema...a za slushanje nekih UG bendova mozes se obratiti nekome sa foruma...

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg je veliki covek!

 

Ovo sto cu reci je sledece i to ce vam objasniti Vargove postupke!!

 

Varg je nacional-socijalista!!!To vam objasnjava sve od njegovih tekestova do njegovih postupka paljenja sinagogi i crkava.Hriscanstvo je Jevrejska sekta i nista vise!!!

 

Mrzelo me pravo da vam kazem sta sve ovde ljudi pisu o Vargu, ali u jedno budite sigurni Varg je u pravu!!!

Dragmo mi jer da ima toliko postovalaca u Srbiji!!!

Slava mu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...