Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

jeste, bas sam procitao to u jednom intervjuu sa njim,

znaci farbao se u crno...

 

p.s. koja je bre prirodna kosa Euronyousa, crna?

ili se i on farba... icon_wink.gif

Jeste li čitali Vargasmal? Tu opisuje čitavu farsu oko farbanja kose i ostalog, oko toga kako su htjeli da budu "zli" i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na tom sajtu procitao da ta njegova knjiga nece biti prevodjena na engleski. icon_confused.gif

 

Inace otkrio sam da sliku koja stoji na naslovnoj stranu hvis lyset tar os-a slikao norveski slikar Theodor Kittelsen kraje 19. veka. Mozda je vama vec poznato ali za mene je novo otkrice.

Covek inace ima mnogo jake slike. Sve su u stilu trolova i drveca koje se krece.

Imate slike na onom sajtu burzum-band.narod.ru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa daj neki ink mrzi me da pretrazujem...

 

Ajde sad malo o Varg-u...posto niko nije ovo spomenuo evo sta je Varg poslednje izjavio :

 

http://www.burzum.org/eng/library/article38.shtml

 

 

Planira se da se uradi intervju sa njim preko nekih likova iz Grim Battle net-a...

Trazili su neka pitanja od fanova...a ja sam poslao par a videce da li ce ih ubacuju... icon_biggrin.gificon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko ovog da je Vikernes satanista... On i jeste satanista ali samo ako rech satan prevedete bukvalno sa hebrejskog shto onda znachi protivnik ili suprotno od judeizma. Svi smo mi uglavnom satanisti ako tako gledamo na tu rech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

" However, the only way I can correctly be called a "satanist" is if you intepret the hebrew word "satan" as "the adversary". I am definately an adversary to everything jewish, including their childish fairytail "god""-Interview with Burzum from Genocide Zine

 

 

 

"I have on the other hand used the term in the meaning "opponent to all Jewish religions""

 

"I quickly stopped using it when I found out that no one else interpreted the term in that way"-Interview from "Fritt Forum/Norsk Blad" magazine (# 7-8, 1997)

 

Tako da je to samo pitanje kako gledate na tu rech.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg Vikernes je obicna kukavica, a njegove ideje o Slovenima kao potcinjenima "visoj germanskoj rasi" su uvredljive za svakog Srbina pogotovo zato sto je on sam veoma inferioran primerak ljudskog roda evotigana.gif

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg Vikernes je obicna kukavica, a njegove ideje o Slovenima kao potcinjenima "visoj germanskoj rasi" su uvredljive za svakog Srbina pogotovo zato sto je on sam veoma inferioran primerak ljudskog roda evotigana.gif

Savetovao bih te da josh jedanput procitas svoj post, i onda skapirash sta si napisao. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I shta u ustvarri hocete da kazete svojim reagovanjima na moju poruku?

 

Da Varg Vikernes nije protivnik svih jevrejskih religija?

a cus...

ako znas njegovu teoriju o kruzenju dusa kroz kosmos shvatices koliku si glupost rekao.

procitaj Vargsmal pa vidi...

mada semalo Varg tripovao sa NHF,ideja je prava,ali svi znamo kako su sve

utopije zavrsile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo procitajte tekst pesme Burzum(Dunkelheit)...covek je sve rekao...

Oni koji zele da razumeju njegovu duhovnu ideologiju i politicku filisofiju treba samo "...da prosetaju shumom zimi,usred noci sami...i suma ce im sve reci...".

Nisam siguran gde sam ovo procitao,ali se slazem u potpunosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to je ukraden text...

 

inace, neko rece da je Varg prestao da pravi BM albume zbog toga sto gitara nije arijevski instrument? ma daj... icon_rolleyes.gif

 

cinjenica je da je Vargova pojava odavno pogresno shvacena.

Pritom ne mislim na neko pateticno sranje, vec uopste.Jos uvek se vezuju "kojekakva" sranja za njegovo ime, mamlazi pisu debilne poruke "u njegovu cast", opet onaj idiotizam zvani Inner Circle itd. itd.

kad je video poruke tipa "Hail Satan" shvatio je neke stvari...

 

kada neko prevrce tvoje reci ume da iznervira? zar ne? mene bi sigurno...

Neke intervjue koje je radio su kasapljeni i prepravljani, novinari sve cine da bude interesantnije i uzbudljivije...dizu se sajtovi o njemu i njegovoj ideologiji koji nemaju veze sa mozgom... misconception you might say!

 

Secam se da je neko rekao da je Varg bio za ubijanje hriscana...opet netacno!!!

ima covek mozga, nije popaljen ko ' vecina...

 

“I think that’s ridiculous. What’s the logic in that? Why should we kill our own brothers? They’re just temporarily asleep, entranced. We have to say ‘Hey, wake up!’ That’s what we have to do, wake them up from the jewish trance. We don’t have to kill them - that would be killing ourselves, because they are part of us.”

by Varg

 

kazete da je tek odnedavno postao odinista i nazional socijalista?

On je Odinista vec duze vreme, isto i NS...ljudi koji tvrde da je svoja skorija

uverenja pronasao tek posle trpanja u zatvor varaju se...

Ragnarok je kolekcija starih snimaka i ostalog neobljavljenog materijala

napisanog pre zatvora!

na pesmi Håvamål je islandski odinista Sveinbjorn Beinteinsson.

To je ustvari tradicionalna molitva Odinu koja se koristi u Asatru vec hiljadama godina. Beinteinsson je umro 1993. i nema nikakve sanse za pricu da je varg uskocio u paganizam tek tako... a za javnost je i dalje satanista...

 

vecina su uvek bili maloumni i jos uvek ono sto se vezivalo za BM stoji i danas i to je ono sto ga je nateralo da promeni stavove. Nece covek da se vezuje za njega sve i svasta...to je vam je odgovor za novija burzumova izdanja...

Edited by Stribog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...