Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Pa vidi se da nemoze da bude head Black baja, ali kada izadje (ili bolje ''ako'' izadje), neverujem da ce neko imati petlju da mu se suprotstavi!? Ovaj nordijski metal o kome se prica im stoji ali da mogu da biram, izabrao bi stari bend pun Black-a i neispoljene energije koja je stetna po covecanstvo ali korisna po metal!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Regurgitated guts:

ovi u mexu kazu da ga je ubio zbog nekih para ili sta ti ja znam........
icon_confused.gificon_confused.gif

 

Hm, u kom broju je receno!?

Sada sve je moguce ovo je tajna policije kao sto je i za Morrison-a bilo! K'o zna sta je bilo? Toga su samo svesni ubijeni, i ubica!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad jedno pitanje - Zasto je iko stavio forum Burzum(Varg).Zbog cega nije stavio Galder ili Dead(1 Mayhem singer).Naravno zato sto je Varg obelezio BLACK.Uz to ja sam na strani Vikinga i mislim da on treba da se razvija jos vise,i bolji je od Starog Black metala(Dark Throne & Company) iz vise razloga:1)nije satanisticki

2)vise se koriste klavijature i dobija se na atmnosferi

3)odgovara na Prog metal i privlaci fanove istog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi bendovi neteze da budu satanizovani, jer je to postao uobicajan vid raspoznavanja Black metala, tezi se ka melodicnosti i dovodjenja zvuka u starije doba, sve se vise koriste fazoni koji spajaju Black sa Keltskom kulturom! Vredi experimentisati, meni se licno svidja, ali i to ce imati negativne uticaje, Black ce postati da se otudjuje i vise nece biti Black, vec White! Znaci isto je kao kod pica, treba znati zaustaviti se da ne bi napravio sranje!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima tu neke skrivene logike,ali doslo je do toga da/ili ces tamo ili ces vamo;nema izmedju/tj. ili ces poceti da koristis kompjutere(Kovenant,Samael,Ulver,Arcturus,Gorgoroth,Old Man's Child,Burzum...) ili ces da povezujes muziku sa Keltima,Vikinzima & sl.(Borknagar,Bal Sagoth,Storm,Helheim,Einherjer,Forlorn...) a oni koji ostanu u sredini propasce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, upravo tako!

Ja kada bi birao otisao bih na Kelte, jer mi je muzika i tajming bas realistican za Black metal! Kompjuteri su unistili muziku, ali nemam nista protiv bendova koji se trude da sa minimum comp-a utvrde kako bi nesto zvucalo u drugcijoj sferi!

 

icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da su nekako kelti najbolja varijanta.Uz to ovaj forum se zove Burzum tako da bih bilo bolje da pricamo o njemu.Skinuo sam "Tuistos Heart" sa najnovijeg Burzum albuma i naravno nije metal ali je dopadljiva.Neka vrsta Goth ambijenta.Interesanto.Uvek sam voljan da prihvatim experiment bilo kakav bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto nije povezano!!!!!!!!!!!!!

Lagana muzika(ambient) sluzi za Ucenje,uz to ako je ambient i ako opusta Metairanje.Uz to ispusta mrak i mistiku iz sebe tako da se moze koristiti za neke rituale.

I sto sad to ne bi bilo povezano.

Samo treba ukljuciti sive celije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Varg je preklao Euronymousa zbog novca i zbog devojke.

Svoju muziku je usmeravao na Arijevsku stranu i pricao je kako ostali nebi trebali da je slusaju! Mislite o tome!

Mrzela ga je cela Norveska scena zbog toga sto se preseravao po raznim dnevnim novinama.

Nije postojao nikakav crni krug vec se pokret zvao "Inner Circle".

Verujem da vecina nezna, Policija u Oslu je imala specijalnu jedinicu koja je pratila desavanja na Norveskoj black metal sceni.

 

Prvi BURZUM albumi su obelezili pocetak Evropskog Black metala. Koliko se meni cini Varg je prvi na citavoj sceni poceo koristiti klavijature...

 

Mislim da su ovi zadnji Ambientalni albumi trebali izaci pod drugim imenom a ne pod BURZUM! Ista stvar i sa MAYHEM!

Samo unistavaju KULT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mozemo da nagadjamo zasto je Vikernes ubio Euronymousa.

Istina je da Varg zeli da izadje iz Black Metala. Ali njegove pesme su tako dobre da ce ga ipak svi pamtiti po BM pesmama. To sto je rekao da ostali ne treba da slusaju to je mozda zbog tog sto mozda ima utisak da su Metalheadsi ili metalci ljudi koji ne razumeju ono sto on zeli. Ipak, po meni Burzum i dalje ima odlicne pesme.A u stvari te izjave sa kojima ide iz krajnosti u krajnost su mozda samo trenutne.

 

"Mislim da su ovi zadnji Ambientalni albumi trebali izaci pod drugim imenom a ne pod BURZUM!"

 

Da trebalo je da izadju pod imenom zadnjeg albuma.Valjda Hlidskjalf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Euronymousovom ubitstvu je vec toliko receno da je svaki detalj poznat u javnosti... Pod "receno" mislim na ono sto se culo iz Norveske...

Varg je davno izasao iz black metala sto se njegove muzike tice. "Filosofem" je izdat '95 kad je Varg vec bio u zatvoru...

Sto se tice arijevske klase na koju se ugledao Varg, pogledaj knjizicu sa "Filosofem" CDa. Prilicno opsirno filozofirano, pisano na Norveskom i prevedeno na Nemacki jezik. To govori sve!

Inace, Varg je davao "arijevske" izjave dok jos nije bio u cuzi...

Licno mnogo cenim BURZUM. Uglavnom su sve BURZUM pesme objavljene do danas, snimane od 1990-1993 ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

"Lost Wisdom" (Jun '91)

While we may believe

our world - our reality

to be that is - is but one

manifestation of the essence

 

Other planes lie beyond the reach

of normal sense and common roads

But they are no less real

than what we see or touch or feel

 

Denied by the blind church

cause these are not the words of God

-the same God that burnt the knowing.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ma Varg je genije...

Imati svoj bend jos kao balavac(!), i ne samo da je postao svetski poznat, vec i udario temelje jednom citavom muzickom pravcu, sasvim sam...pa saradnja sa MAYHEMom...pa na kraju je i iz zatvora nastavio da izdaje i prodaje ploce, koje se nalaze u svakoj metal prodavnici koja drzi do sebe...iako ta muzika nije uopste metal(?)...

mislim da je glavno pitanje : zasto svi genijalci moraju da zaglave ili robije ili nekog drugog djavola i prodju kroz nemilost sistema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burzum>>>>Ma Varg je genije...

Imati svoj bend jos kao balavac(!), i ne samo da je postao svetski poznat, vec i udario temelje jednom citavom muzickom pravcu, sasvim sam...pa saradnja sa MAYHEMom...pa na kraju je i iz zatvora nastavio da izdaje i prodaje ploce, koje se nalaze u svakoj metal prodavnici koja drzi do sebe...iako ta muzika nije uopste metal(?)...

mislim da je glavno pitanje : zasto svi genijalci moraju da zaglave ili robije ili nekog drugog djavola i prodju kroz nemilost sistema?

 

 

Pa tako je u zivotu!

Inace trenutno slusam Filosofem i ne mogu se cudom nacuditi!

Perfekcija,toliki izliv mraka i bolesnih emocija - prosto sam slusajuci ga doziveo ponovno prosvetljenje!

Bas je genije!

 

Inace sve ovi postovi gore su tacni,ali sta bi trebao onda da znaci Ragnarok(a new begining)!

 

I jos plus kad on izlazi iz zatvora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma svi su mu albumi strava...u ono vreme uraditi onakvu muziu...

 

cisto tehnicki, muzika nije nikakvo cudo, dosta je jednostavna i na prvi pogled sirova ali pogledaj silinu emocija koje su ispoljene...koliko ima bendova iz velikih kuca koji su svoje albume doveli do tehnicki daleko viseg nivoa, pa opet na njihovu se muziku tesko i osvrnes...a pogledaj od BURZUMa "dunkelheit", "black spell of destruction" , "det som en gång var", "a lost forgoten sad spirit"...covek bukvalno isplakuje svoju dusu, sve te jeza hvata...

ko moze da cuje "det som en gång var" (ono sto je nekad bilo) i ostane ravnodusan ?

 

sto se tice poziva da ne slusamo Vargovu muziku jer je on bio "arijevac" - to su ciste gluposti...pa onda ne bi trebali slusati niciju drugo muziku osim srpske, a ni srpsku ne bas svaku (jer neki su zaboga jos sa komunistickim simpatijama)...

NO BRAIN - NO PAIN !

 

a Varg izlazi 2016 ako sve bude odlezao, jer je dobio 21 godinu, sad ima 29 godina, znaci kad vec predje 40-tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mozete da slavite toga ludaka i ubicu? I to sto je najgore, sa LEDJA je izbo Euronymousa. Upoznao sam ljude sa norveske black scene koji znaju obojicu (tj. sad samo jednoga) i svi kazu da je Varg lud i to kazu blackeri. Nek je slavljeno ime Euronymousovo, a njegovog ubicu neka proguta vjecna tama i zaborav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...