Jump to content

Whitesnake


Volvox

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hard-rok zvezde jače od pljuska

Autor: N. DŽ. | 07.07.2008 - 06:48

 

Nakon odličnog „Grin festa“ prošle nedelje u „Beogradskoj areni“ ovaj festival održan je prvi put i u Bugarskoj. Na stadion „Akademik“ u Sofiji, u petak uveče, došlo je više od 20.000 ljudi da uživa u nastupima legendarnih hard-rok grupa „Whitesnake“ i „Def Leppard“, a među njima bilo je i fanova iz Srbije koji su, zahvaljujući „Tuborgu“, dobili interesantno putovanje na taj koncert.

 

Krcat stadion delovao je potpuno nestvarno, hiljade odlično raspoloženih fanova u majicama svojih omiljenih bendova iščekivale su početak koncerta. Na taj hard-rok „Grin fest“ Bugari su uglavnom dolazili porodično, pa tako nije bio redak prizor da je muškarac preko pivskog stomaka navukao majicu „Iron maiden“, dok je njegova supruga nosila majicu s natpisom „Whitesnake“, a sin dva broja veću „Judas Priest“ majicu. Jedini problem u tom trenutku bio je taj što niko u publici nije znao da će do početka koncerta morati da čeka skoro tri sata!

Hiljade ljudi na travi ispred bine uzaludno je skandiranjem pokušavalo da dozove Koverdejla i „Whitesneake“ ne znajući, kako smo kasnije saznali, da je navodno oprema za njihov koncert zadržana granici. Iako je početak bio najavljen za 20 sati, tek nakon skoro tri sata neizvesnosti „Whitesnake“ su se pojavili na ogromnoj bini, a u publici je nastala potpuna euforija. Svi su bili na nogama, i oni iz VIP lože. Pevajući iz sveg glasa hitove popularnih hard rokera, u prvi mah je malo ko primetio da je počela kiša. „Fool for your lovin“, „Aint no love in the heart of the city“, „Here I go again“ i druge poznate pesme mnogima su bile dovoljan razlog za igranje na kiši i euforično pevanje. Nakon sat vremena počeo je i pravi pljusak, a „Whitesnake“ su svoj nastup iskusno priveli kraju. Zbog lošeg vremena, polovina publike se odmah razišla, a pod jedinom natkrivenom tribinom na stadionu jedva se disalo zbog gužve. Oko deset hiljada fanova, koliko je ostalo da prkosi kiši, ipak je bez nervoze dočekalo da članovi legendarne grupe „Def leppard“ izađu na scenu. Gromoglasno vrištanje publike utopilo se ubrzo u pesmu „Rocket“, kojom su Britanci počeli svoj nastup. Iako u godinama, članovi grupe pokazali su da i dalje mogu dobro da zvuče. Hard-rok spektakl na kiši završen je oko dva sata ujutro.

- Nisam do sada imao priliku da vidim ove dve grupe zajedno. Odlično je bilo sve osim kiše, ali nije mi žao što ću morati da se sušim do Beograda - rekao je jedan od fanova iz Srbije cedeći majicu koja je prethodna dva sata upijala kišu.

 

Blic, 7.7.2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodjavola, sada mi brat rece kako je citao na teletextu hrvatskog RTL-a da je umro neki gitarista Whitesnake-a, ja reko, zajebava me fenser.. kad djavola... RIP :'(

 

Dodjavola, sada mi brat rece kako je citao na teletextu hrvatskog RTL-a da je umro neki gitarista Whitesnake-a, ja reko, zajebava me fenser.. kad djavola... RIP :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi ortakinja iz HR da je bilo super u Osjeku... steta sto su nas zaobisli na ovoj tour :(

 

Bilo je fenomenalno u Osijeku...ostaviću komentare na temi o koncertu uskoro kad se slegnu utisci malo...još sam van sebe u euforiji :)

Edited by Ronnie_Wood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendarni britanski hard rock bend Whitesnakes oduševio oko 4000 Osječana i gostiju

Autor Gorana Korać

 

Za ono što se preksinoć događalo na osječkom Srednjoškolskom igralištu može se s pravom reći bio je to spektakl! U sklopu svoje svjetske turneje "Good to be bad" nastupio je legendarni engleski hard rock sastav Whitesnake. Već su predgrupe Opća opasnost i Divlje jagode zagrijale oko 4000 obožavatelja engleske hard rock atrakcije, među kojima je bilo i mnogo fanova iz BiH i Srbije.

 

-Jako mi je drago što sam mogao sudjelovati u ovako velikom događaju. Iako imam vlastiti bend Cotu 64, povremeno nastupam i u Divljim jagodama. Ovo mi je drugi koncert, koji smatram svojim velikim izazovom bile su riječi mladoga daruvarskog vokala Marka Osmanovića, koji je uz Tonyja Jankovića iz originalne postave publiku zapalio nezaboravnim stihovima pjesama "Motori" i "Kap po kap".

 

A ono što je slijedilo poslije, može se opisati epitetima fantastično, žestoko, izvrsno. Whitesnake, bend koji je sredinom 80-ih godina bio na vrhu popularnosti, izazvao je euforiju i sveopće oduševljenje mahom mlade publike, koja je znala sve stihove pjesama, primjerice, evergrina "Is this Love?" i "Fool for Your loving no more".

 

-Od 34 grada u sklopu svjetske turneje u kojima nastupaju whitesnakeovci Osijek jedini nije glavni grad. Time se posebno ponosimo. Dečki iz benda vrlo su jednostavni i simpatični, inače fanovi hrvatske nogometne reprezentacije i izbornika Slavena Bilića. Na moj upit mogu li dečkima pokloniti dresove naše reprezentacije, menadžer Gideon je, naravno, odobrio.

 

Mogli smo vidjeti i kako je gitarist Doug Aldrich u drugome dijelu koncerta s ponosom nosio prepoznatljivu majicu s crveno-bijelim kockicama sa zadovoljstvom je konstatirao Renato Lukić, direktor Gradskog radija, glavnog organizatora ovoga glazbenog događaja.

 

Whitesnakeovci su iskazali oduševljenje gostoprimstvom, odličnom hranom, gradskim ljepotama, a i prelijepim pogledom na Dravu. No, odmah nakon koncerta, već u 22.40, morali su krenuti put Njemačke.

 

Večernji List, 12.07.2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...