Jump to content

Whitesnake


Volvox

Recommended Posts

Vezano za Whitesnake, je li slusao neko od vas Blue Murder - John Sykes-a? Pretpostavljam da bi to trebalo da je on jedan od Blondie-nih omiljenih heavy likova (sa obzirom na svoju neznu, suptilnu pojavu)

biggrin.gifsmile.gif

(U to vreme je bio aktuelan trac da ga je Coverdale sutnuo iz benda jer nije mogao da podnese to sto je Sykes veci baja od njega)

Definitivno jedan od mojih najomiljenijih sviraca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za Whitesnake, je li slusao neko od vas Blue Murder - John Sykes-a? Pretpostavljam da bi to trebalo da je on jedan od Blondie-nih omiljenih heavy likova (sa obzirom na svoju neznu, suptilnu pojavu)

biggrin.gif  :)  

(U to vreme je bio aktuelan trac da ga je Coverdale sutnuo iz benda jer nije mogao da podnese to sto je Sykes veci baja od njega)

Definitivno jedan od mojih najomiljenijih sviraca

 

jeste jedan od omiljenih heavy likova, ali brate... nema niko sanse pored coverdalea! mislim, kad covjek uhvati zalet pa ispusti dah u mikrofon, pola riba pada u nesvijest, a to sykesu nece poci za rukom, bar ne u velikim kolicinama! biggrin.gifa:

dalje, u te traceve ne vjerujem, to sve stampa naduvava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dalje, u te traceve ne vjerujem, to sve stampa naduvava...

Dobar deo tih "traceva" u vezi sa Coverdaleom potice od samih ex - clanova Whitesnake, i ne bi se reklo da su se uvek rastavljali u ljubavi.

Kompletna postava Whitesnake je promenjena kada je Coverdale resio da malo modernizuje svoj zvuk. Slide it In turneja je sa Sykesom i Cozy Powel-om i Nil Murray-om ako se nevaram, pa onda odmah posle turneje svi lete iz benda sem Sykes-a. Doveden je Unsley Dunbar da odlupa bubanj na albumu (i samo to), dolazi Rudy Sarzo, a ceo 1987 album biva iskomponovan za samo par nedelja i ide se u studio...Sam Sykes nije ni dovrsio snimanje svih gitara kada je obavesten (bukvalno) da nije clan benda, i gitare su dovrsene tako sto su se on i tonac na svoju ruku uvukli na dan -dva u studio i dosnimili preostale deonice,a naravno, Coverdale se nije cak ni pojavio. Naravno nova postava traje kratko, Vivian Campbell je solo gitarista samo za turneju a onda i on leti. Siroti Vanderberg (koji je inace ladno uspeo da bude 10 godina clan Whitesnake-a i da ne odsvira vise od tri note na albumima smile.gif ) radi muziku za "Slip of the Tongue" ali nakon sto je Steve Vai na ponudu Coverdale-a da pristupi Whitesnake-u odgovorio sa : "Moze ali, toliko i toliko Cash-a + ja sam sviram sve gitare" Adrian misteriozno i nenadano povredjuje ruku i ne snima album vec Steve Vai snima sve gitare, dok Coverdale po 27-mi put ima plasticnu operaciju lica. biggrin.gif Vai odradi turneju i bezi bez glavom bez obzira, a to urade i svi ostali...Itd.

Generalno nikada nisam procitao intervju nekog clana benda da je pominjao Coverdale-a u pozitivnoj konotaciji...Eventualno su to neke vrlo diplomatske izjave tipa "Ipak je to njegov bend, on ima prava da ucini ono sto misli da je najbolje, on je jaka osoba koja zna sta hoce, itd"...Naravno ima i nekih vrlo ruznih prica, al sad... biggrin.gif Coverdale je veliki pevac ali sujeta mu je jos veca...

 

A sto se tice Sykes-a kad se pojavio prvi album Blue Murder, nije ni bilo potrebno da ispusti dah u mikrofon, pola riba je padalo u nesvest odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

(Faca je, mora se priznati.)

 

Nego da se ne zamajavamo, pa tako se to radi. Ne daj nam Bože demokratiju, tek bi nas to sjebalo...

Inače, čitam malo recenzije za radove Johna Sykesa, svi se slažu da su to izgubljeni dragulji, i da su (što su trebali) dobili više pažnje od strane izdavačke kuće... Pa, bilo bi svega...

A legendaran je Vai-ev komentar na to što su ga kritikovali zbog te turneje sa WS, čovjek je odgovorio:'Bilo je to prijatno i poučno iskustvo za mene, od Davida sam pokupio dosta trikova oko održavanja kose...'

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesantna je pricica za coverdale-ov ego... i jos interesantniji momenat o odrzavanju kose... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

kada je rec o egoistima iznenadio sam se da vrlo visoko mesto na listi drzi niko drugi do gary moore????!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada je rec o egoistima iznenadio sam se da vrlo visoko mesto na listi drzi niko drugi do gary moore????!!!!!

Ne znam za egoizam, ali znam da je zajeban lik kad se zakaci sa nekim biggrin.gifsmile.gifbiggrin.gif

Dok je svirao u Thin Lizzy, Gary Moore i Fil Lajnot su obicavali da pre svirke u nekom novom mestu odu u bar i zapodenu kavgu sa lokalcima, pa bi onda posle tuce isli pravo na svirku...Posto je i Sykes svirao u jednoj od postava Thin Lizzy, ko zna, mozda je covek krenuo u teretanu da bi bolje prolazio na ovakvim zabavama :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dalje, u te traceve ne vjerujem, to sve stampa naduvava...

Dobar deo tih "traceva" u vezi sa Coverdaleom potice od samih ex - clanova Whitesnake, i ne bi se reklo da su se uvek rastavljali u ljubavi.

Kompletna postava Whitesnake je promenjena kada je Coverdale resio da malo modernizuje svoj zvuk. Slide it In turneja je sa Sykesom i Cozy Powel-om i Nil Murray-om ako se nevaram, pa onda odmah posle turneje svi lete iz benda sem Sykes-a. Doveden je Unsley Dunbar da odlupa bubanj na albumu (i samo to), dolazi Rudy Sarzo, a ceo 1987 album biva iskomponovan za samo par nedelja i ide se u studio...Sam Sykes nije ni dovrsio snimanje svih gitara kada je obavesten (bukvalno) da nije clan benda, i gitare su dovrsene tako sto su se on i tonac na svoju ruku uvukli na dan -dva u studio i dosnimili preostale deonice,a naravno, Coverdale se nije cak ni pojavio. Naravno nova postava traje kratko, Vivian Campbell je solo gitarista samo za turneju a onda i on leti. Siroti Vanderberg (koji je inace ladno uspeo da bude 10 godina clan Whitesnake-a i da ne odsvira vise od tri note na albumima smile.gif ) radi muziku za "Slip of the Tongue" ali nakon sto je Steve Vai na ponudu Coverdale-a da pristupi Whitesnake-u odgovorio sa : "Moze ali, toliko i toliko Cash-a + ja sam sviram sve gitare" Adrian misteriozno i nenadano povredjuje ruku i ne snima album vec Steve Vai snima sve gitare, dok Coverdale po 27-mi put ima plasticnu operaciju lica. biggrin.gif Vai odradi turneju i bezi bez glavom bez obzira, a to urade i svi ostali...Itd.

Generalno nikada nisam procitao intervju nekog clana benda da je pominjao Coverdale-a u pozitivnoj konotaciji...Eventualno su to neke vrlo diplomatske izjave tipa "Ipak je to njegov bend, on ima prava da ucini ono sto misli da je najbolje, on je jaka osoba koja zna sta hoce, itd"...Naravno ima i nekih vrlo ruznih prica, al sad... biggrin.gif Coverdale je veliki pevac ali sujeta mu je jos veca...

 

A sto se tice Sykes-a kad se pojavio prvi album Blue Murder, nije ni bilo potrebno da ispusti dah u mikrofon, pola riba je padalo u nesvest odmah...

 

uf, al` si ti naucio gradivo! svaka cast!

 

sve to jeste kako si rekao (osim par sitnica, mrzi me da pisem) ali Coverdale je baja glavni u svakom slucaju. niko od njih nije mogao ni da mu cipele cisti, dok on ne da znak!

 

takav je slucaj sa vecinom muzicara tog kalibra...

 

 

ne radi se tu brate o muzickim kvalitetima iskljucivo... dosta toga je u igri. od ega pa sve do harizme.

a niko od pomenutih u tome nije mogao sa daveom da se takmici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, al` si ti naucio gradivo! svaka cast!

Pa dobro, to je omiljeni bend mladosti moje...Normalno :wink:

 

sve to jeste kako si rekao (osim par sitnica, mrzi me da pisem) ali Coverdale je baja glavni u svakom slucaju. niko od njih nije mogao ni da mu cipele cisti, dok on ne da znak!  

 

takav je slucaj sa vecinom muzicara tog kalibra...  

 

 

ne radi se tu brate o muzickim kvalitetima iskljucivo... dosta toga je u igri. od ega pa sve do harizme.  

a niko od pomenutih u tome nije mogao sa daveom da se takmici!

Pa znas, nije bas da se slazem...On je sjajan pevac, tu nema spora, ali definitivno nije medju simpaticnijim likovima.

Da bi neko uspeo potrebna je velika glad i volja, kao i mnogo srece, a one se cesto ne nalaze kod talentovanih i vrednih ljudi. Dapace, obicno su kompletni kreteni od ljudi ti koji su najgladniji uspeha i najspremniji da vladaju nad drugima, pogledaj recimo politiku ili nasu "estradu". David Coverdale je kroz karijeru uvek cinio sve da radi sa talentovanim ljudima, i gomila sjajnih muzicara je prosla kroz Whitesnake. Treba imati u vidu koliko od Whitesnake materijala je uradio Coverdale a koliko drugi clanovi (imajuci narocito u vidu da se pod autorstvom napolju podrazumevaju akordi+glavna melodija+linija pevanja), tako da su pesme koje je uradio "samo" Coverdale stizale pred muzicare kao akordi odsvirani na ukustari uz pevuckanje. (nije retka ni situacija da se autorski doprinosi ostalih clanova benda potpisuju imenom gazde, kao vrsta isplate sto doticni ima tu "cast" da svira u datom "velikom" bendu, a ima i jos ruznijih i prljavijih stvari) Kako to izgleda kad Koverdejl radi sam onako kako misli je bilo prilike da se cuje, i bolje da nista nije ni izdavao 90-ih. Bez nekoga kao sto je John Sykes 1987 ne bi postojala kao takva, a ako bi i postojala, ne bi zvucala ni blizu tako dobro.

Normalno je da ljudi poistovecuju muziku nekog benda sa njenim frontmanom, jer je glas najekspresivniji instrument, a pevaca najvise slikaju biggrin.gif ali Coverdale je pre svega vest poslovan covek, koji je pazljivo odrzavao kontrolu po svaku cenu u svojim projektima, cesto i na sopstvenu stetu.

Eh da, nisam pomenuo ni njegova cesta sabloniziranja po pitanju tekstova koji su cesto imbecilno glupi i puni klishe recenica i pocinju sa "I was" biggrin.gif i uglavnom se krajnje mastovito bave njegovim seksualnim uspesima i neuspesima.

 

Nasuprot tome mnogo vrednih ljudi ne voli "spotlight" na njima i iza svakog uspeha neke zvezde je mnogo "sivih eminencija" za koje publika ne zna...

(digresija: pretpostavljam da ti kao vatreni fan doticnog benda na primer znas ko je Desmond Child i na koji je on nacin odgovoran za uspeh koji su Bon Jovi postigli? )

 

Naravno volim ja Whitesnake i Dave-a, ali volim i da sagledam stvari iz svih uglova biggrin.gifsmile.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasuprot tome mnogo vrednih ljudi ne voli \"spotlight\" na njima i iza svakog uspeha neke zvezde je mnogo \"sivih eminencija\" za koje publika ne zna...  

(digresija: pretpostavljam da ti kao vatreni fan doticnog benda na primer znas ko je Desmond Child i na koji je on nacin odgovoran za uspeh koji su Bon Jovi postigli?)

 

Upravo! U većini slučajeva su za uspjeh 'krivi' ljudi iz drugog plana - bilo koji bend da se navede može se utvrditi da je tako... Problem je što premalo ljudi obraća pažnju na to...

A u jednom Rock Express-u je izašao članak o Desmondu tako da pažljiviji čitači nisu propustili da saznaju nešto više o čovjeku sa 'platinastim rukama'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasuprot tome mnogo vrednih ljudi ne voli \"spotlight\" na njima i iza svakog uspeha neke zvezde je mnogo \"sivih eminencija\" za koje publika ne zna...  

(digresija: pretpostavljam da ti kao vatreni fan doticnog benda na primer znas ko je Desmond Child i na koji je on nacin odgovoran za uspeh koji su Bon Jovi postigli?)

 

Upravo! U većini slučajeva su za uspjeh 'krivi' ljudi iz drugog plana - bilo koji bend da se navede može se utvrditi da je tako... Problem je što premalo ljudi obraća pažnju na to...

A u jednom Rock Express-u je izašao članak o Desmondu tako da pažljiviji čitači nisu propustili da saznaju nešto više o čovjeku sa 'platinastim rukama'...

 

ok, sta ste napali kao blesavi... :roll: :wink:

sto se tice desmonda, cula sam za tog lika jos krajem 80-ih. vidjala sam to ime potpisano ispod mnogih pjesama, a i ono u rex-u je bilo prilicno sturo napisano. (doduse, svejedno, niko nije bas obratio panju)

 

sto se tice toga da li je dave simpatican ili ne... to ostavljam masama koje drze njegov poster iznad kreveta.

generalno, slazem se Dusanom u vezi nekih stvari... ali muzika jeste biznis, jako isplativ i coverdale je prirodno morao da drzi konce u svojim rukama. ocit primjer su ti recimo sebastian iz skid row ili jon bon jovi. svi oni imaju pored sebe sjajnu ekipu muzicara, gitarista, kompozitora, ali dok GLAVNI ne kaze sta treba i kako treba da se radi - nema nista od pjesme.

naravno, treba sagledati stvari iz svih uglova... ali stvari stoje tako da ti je prva asocijacija na WS coverdale a ne recimo sykes.

ne potcjenjujuci znacaj nikoga od njih, naravno... uvijek cu prije skinuti kapu glavnokomandujucim... jer oni su ti koji moraju znati kako funkcionise biznis, sta ce se najprije prodati, a takodje moraju da znaju i da otpjevaju svoj dio, plus poslije da se smaraju s novinarima. veliki dio citave price je na njihovim plecima brate... i taj trud treba da se cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa tobom u svemu, ali:

Treba koristiti svaku moguću priliku da se ukaže na značaj ljudi iz drugog plana jer da se njima poklanja više pažnje bilo bi znatno više kvalitetne muzike (barem u medijima, jer uvijek ima kvalitetne muzike, samo je pitanje koliko je problem je naći), a znatno manje smeća za jednokratnu upotrebu... (To rekoh i lupih šakom od sto, kakva komunjara.)

John Sykes, John Sykes!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, sta ste napali kao blesavi...

Ko i koga je napao? biggrin.gif

Slažem se sa tobom u svemu, ali:  

Treba koristiti svaku moguću priliku da se ukaže na značaj ljudi iz drugog plana jer da se njima poklanja više pažnje bilo bi znatno više kvalitetne muzike (barem u medijima, jer uvijek ima kvalitetne muzike, samo je pitanje koliko je problem je naći), a znatno manje smeća za jednokratnu upotrebu...

Upravo. Teznja da se pravi zvezda a da se umanjuje znacaj ostalih ljudi ukljucenih u stvaralacki proces je i bio jedan od metoda muzicke idustrije u zadnjih 10-ak godina. Lakse je napraviti instant zvezdu nego skupiti kvalitetan tim ljudi, zato je i toliko malo popularnih bendova danas a toliko mnogo solista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, moja greska! biggrin.gif

Tawny Kitaen se pishe, zato nisi mogao naci slike :wink:

Ali se ne bi posrecio, njeni pokusaji glume su zaboravljeni i zadnje sto se moze naci je njena (nimalo lepa) slika i tuzna prica koja ide uz to

http://www.thesmokinggun.com/archive/kitaen1.html

 

Neki lepsi linkovi

http://www.mpomerle.com/Auto/Celebrities/T...ny_Kitaen.shtml

sa jednim nam dragim likom... biggrin.gif :

http://www.ecelebrities.com/On/Holly/Shows...ery/index4.html

Tu imas celu galeriju slika

 

I konacno u svojim najboljim danima:

http://www.jemcorp.com/celebs/images/accep...awny_kitaen.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

C C C

Daj link za taj video sa Bretom... Da vidimo čim se to bave prljave plavuše...

Nego nešto vezano za bend, prokomentarisati obavezno drugu stavku...

This week in hard history (sa www.hardradio.com - obavezno posjetiti)

August 13, 1997: WHITESNAKE release Starkers In Tokyo

1999: a news item reports that Eddie Van Halen and David Coverdale recently met up and jammed together. Could a possible collaboration in the works?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

i ja nisam kolovodja! boro je... na svakoj temi!

 

Da, da, sve na malog toplog teba svaliti...

 

E, da, skinuo sam ovaj spot, ali nigdje Tawny da briše Jaguara? Možda je druga verzija spota, drugačije montirana, ali ovdje ona samo u jednom trenutku dolazi u garažu, ali ništa krpa, ništa šlauf, ništa plaženje po autu u kupaćem kostimu... Da taj dio možda nije na kraju, nakon što ga uhapsi 'Seks Policija'? Bilo bi logično, kako ona od muke što su njega uhvatili tužno briše njegovog ... Jaguara ... E taj dio na samom kraju je isječen na ovom spotu što ja imam. PIH

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, skinuo sam ovaj spot, ali nigdje Tawny da briše Jaguara? Možda je druga verzija spota, drugačije montirana, ali ovdje ona samo u jednom trenutku dolazi u garažu, ali ništa krpa, ništa šlauf, ništa plaženje po autu u kupaćem kostimu... Da taj dio možda nije na kraju, nakon što ga uhapsi 'Seks Policija'? Bilo bi logično, kako ona od muke što su njega uhvatili tužno briše njegovog ... Jaguara ... E taj dio na samom kraju je isječen na ovom spotu što ja imam. PIH  

 

:?

Koliko ja znam, Sex Police hapsi Coverdale-a na kraju spota za "Still of the night" , a tu se Tawny Pojavljuje nesto skromnije, setka nocu po ulici itd...Ono sto smo mi pominjali su spotovi za "Is this love" i "Here I go Again"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

da,da jedni od oceva METALA!!!

 

JAO MAJKO ZEMLJO OTVORI SE .. PROGUTAJ OVOG "TIPA" .. ZNACI UZAS !!!

 

Whitesnake .. jedna od boljih HR grupa .. zajedno sa Deep Purple,Rainbow i jos nekoliko bendova definitivno najjache grupe IKAD !!! Ono Coverdale ..mislim.. pa nema shta da se komentarishe .. dovoljno je samo pustiti neki album i uzivati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle trazim i trazim ovu temu......i evo je!

 

Dakle Whitesnake,je bend nad bendovima,i bas me briga sta drugi pricaju..ali definitivno jedan od najboljih bendova ikad.

 

Istina tekstovi im nisu neka dubina,ali tako imaju odlican osecaj....da je to strasno.....onaj Coverdale,koji i sa 60 godina peva ko slavuj,a pri tom pusi i nema zube......da se sledis. Tako ima sexy glas i tako ga dobro kontrolise.....svaka m cast.pretpostavljam godine iskustva tu cine svoje!

 

Onaj njihov pocetak,tipa nekog bllues roska.....nije lose,ali tekstovi su katastrofa....ali kasnije.........habahaba!!! tongue.gif

 

Album Restless heart OBOZAVAM!!!! biggrin.gifa:

 

Sta vise reci,osim da su fenomenalni.....i da zivim za to da ih vidim i cujem uzivo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...