Sign in to follow this  
Volvox

Whitesnake

1182 posts in this topic

Moje mišljenje o bendu Whitesnake je sledeće: Bili su prilično solidan bend s početka 80tih zaključno sa albumom Slide It In, pre svega mislim na period Moody/Mardsen, Lord i Paice. Posle su otišli za američkim dolarom i postali pudlasti hair metal bend i tada kvalitet njihove muzike je dosta opao, a album 1987 je čista komercijala. Still of the Night je jedina njihova hit stvar koja mi se sviđa iz tog njihovog perioda posle 1984. A inače neki rok fanovi kod nas vole da precenjuju ovaj bend - oni realno nikada ne mogu da budu ni blizu top 10 rok bendova svih vremena, a kamoli jedan od najboljih. I takođe po muzičkim kvalitetima ne mogu da dotaknu njihove preteče Deep Purple i Rainbow. I još jedna velika mana -WS je nestalan i nedosledan bend sa čestim promenama postave, jedino je Koverdejl ta faca koja je glavna i koji uvek ostaje, tj. Whitesnake je zapravo on plus zamenljivi likovi koji predstavljaju njegov prateći bend. Npr. ZZ Top postoje preko 40 godina kao trio vrlo dobrih muzičara i to u jednoj istoj postavi i dobro rokaju sve vreme i muzički opus im je bolji od Vajtsnejka.

Eto toliko.

Мајку му, роспијетине са рекламе клинике за венеричне болести и пјесма која би упала на прошли албум Ван Гога.