Jump to content

Moondive


Nesha

Recommended Posts

 

wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Kazi mi, kazi, kako da te zovem? Kazi mi kakvo ime da ti dam? Moze li Debilko Glupic?

Ja o kvalitetu i popularnosti benda nisam ni govorila vec o kvalitetu GITARISTA navedenih bendova!!!!!!!!!! I opet samo po mom skromnom misljenju...

Ukapirao??? Daj Boze da je tako.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je jedan od najjacih gitarista koje znam, ne kazem to kao neko ko svira sa njim, nego kao skolovani kriticar icon_mrgreen.gif ..

Ne volim rec ''cudno'', tako da cu reci da su mi Alicia-ini (kako vec) postovi cudesni, uopste ona mi je sva cudesna. Al treba ovom svetu i takvih.

 

Ljudi, ja uzivam u nasem albumu zato sto sam (pored ostalih iz benda) u njega ulozila vise od 3 godine zivota i, ako cemo iskreno, zabole me sta neko misli o produkciji i ostalim za mene nebitnim stvarima. Kad budem imala para, imacu i produkciju. Zasad dajem sve od sebe da moje pesme lice na nesto. Nema jaceg osecaja od sopstvenog CDa u rukama - CDa u koji nije ni dinara ulozeno, ali jeste zivaca i vremena u neogranicenim kolicinama. I, po mom misljenju, taj CD za takve uslove nije mogao bolje da ispadne. Kome se svidja - svidja, kome se ne svidja - neka trazi nesto bolje. Forum jeste za komentarisanje, ali moraju se znati pozicije onoga ko komentarise, ali i onoga sto se komentarise. Meni je dovoljno ako ce neko da zvizdi nasu pesmu. Nece da zvizdi produkciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je jedan od najjacih gitarista koje znam, ne kazem to kao neko ko svira sa njim, nego kao skolovani kriticar icon_mrgreen.gif ..

Ne volim rec ''cudno'', tako da cu reci da su mi Alicia-ini (kako vec) postovi cudesni, uopste ona mi je sva cudesna. Al treba ovom svetu i takvih.

 

Ljudi, ja uzivam u nasem albumu zato sto sam (pored ostalih iz benda) u njega ulozila vise od 3 godine zivota i, ako cemo iskreno, zabole me sta neko misli o produkciji i ostalim za mene nebitnim stvarima. Kad budem imala para, imacu i produkciju. Zasad dajem sve od sebe da moje pesme lice na nesto. Nema jaceg osecaja od sopstvenog CDa u rukama - CDa u koji nije ni dinara ulozeno, ali jeste zivaca i vremena u neogranicenim kolicinama. I, po mom misljenju, taj CD za takve uslove nije mogao bolje da ispadne. Kome se svidja - svidja, kome se ne svidja - neka trazi nesto bolje. Forum jeste za komentarisanje, ali moraju se znati pozicije onoga ko komentarise, ali i onoga sto se komentarise. Meni je dovoljno ako ce neko da zvizdi nasu pesmu. Nece da zvizdi produkciju...

Apsostrumfno si u pravu, nije malo snimiti album! icon_da.gif

 

Podrska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, decko znas li ti da citas? Vec me ozbiljno zabrinjavas no.gif

Nisam govorila o kvalitetu bendova vec o kvalitetu gitarista iz tih bendova rolleyes.gif

 

 

 

Ne, sviram sitar i mandolinu, povremeno i sargije icon_smile.gif

Ma sta je Malmsteen za Marka, on nikad nije svirao pod satorom a cisto sumnjam da bi mogao da odsvira uzicko kolo. Ko zna mozda bi i mogao ali ja ne znam to da procenim jer ne znam da sviram gitaru icon_biggrin.gif

Videla si marka kako svira pod satrom. icon_confused.gif Znaci i ti se kreces po takvim mestima pivopije.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko je jedan od najjacih gitarista koje znam, ne kazem to kao neko ko svira sa njim, nego kao skolovani kriticar  icon_mrgreen.gif ..

Ne volim rec ''cudno'', tako da cu reci da su mi Alicia-ini (kako vec) postovi cudesni, uopste ona mi je sva cudesna. Al treba ovom svetu i takvih.

 

Ljudi, ja uzivam u nasem albumu zato sto sam (pored ostalih iz benda) u njega ulozila vise od 3 godine zivota i, ako cemo iskreno, zabole me sta neko misli o produkciji i ostalim za mene nebitnim stvarima. Kad budem imala para, imacu i produkciju. Zasad dajem sve od sebe da moje pesme lice na nesto. Nema jaceg osecaja od sopstvenog CDa u rukama - CDa u koji nije ni dinara ulozeno, ali jeste zivaca i vremena u neogranicenim kolicinama. I, po mom misljenju, taj CD za takve uslove nije mogao bolje da ispadne. Kome se svidja - svidja, kome se ne svidja - neka trazi nesto bolje. Forum jeste za komentarisanje, ali moraju se znati pozicije onoga ko komentarise, ali i onoga sto se komentarise. Meni je dovoljno ako ce neko da zvizdi nasu pesmu. Nece da zvizdi produkciju...

Tacno, i onda ti (svima nama) dodju razni idioti da pljuju po tom trudu, a u svom mizernom zivotu nikad nista nisu uradili, niti ce.

 

Poz! pivopije.gif

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je bio mnogo puniji kad su pevali i Smiljka i Maja ... a i vizuelni efekat je bio dupliran icon_smile.gif ... obe su lepe devojke icon_da.gif ... ali to je manje bitno ... moje misljenje je da bi sve zvucalo mocnije sa jos jednom gitarom i jos jednim zenskim vokalom. Ako bend ne moze ili ne zeli da radi u takvom sastavu, nemam nista protiv naravno, i ovako je veoma dobro musik19.gif Nije lako naci 2 odlicna soprana, a Maja je imala suvise obaveza ... ma samo nek nastave ovako i bice sve kako treba icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam svracala na forum,podjoh da pohvalim konacno izdavanje albuma kad nailazim na totalno infantilnu rapravu...neke stvari se zaista nikada ne manjaju....

no.gif

Dakle-Marko nije prosecan gitarista...Vlada je nadprosecan klavijaturista jedan od sacice koje bih na metal sceni mogla da izdvojim.

Citavog albuma uprkos Smiljkinoj kreativnosti nikada ne bi ni bilo da nije bilo Markove i Vladine pozrtvovanosti....pozdrav ovom prilikom.

 

Ne bih da ponavljam neke stvari koje godinama kucam i kucam over&over again.... icon_spava.gif

za sve clanove bendova...ovaj forum je cisto trosenje vaseg vremena,nerava i kreativnosti....manite se corava posla i mislite o vasem radu i kvalitetu. icon_rolleyes.gif

 

Ovom prilikom pozdravljam i palog andjela Smiljku koja nestaje sa lica zemlje i ne nalazi za shodno nikad ni da se javi....history repeating....of skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je sa Majom? Ona je sad neka faca, a? icon_smile.gif Moondive je dobar bend, podrska Smiljki na onom post-u. Za Marka ne mogu reci da je prosecan gitarista, cuo sam ih samo jednom uzivo, a oni spotici koje imam govore da je odlicno odsvirao ono sto je sviraao. Solaza u "We`re walking in the air".... PERFEKTNO!!!! Vlada - WoooooooooooW blink.gif Odlicno svira lik, bar po onom sto sam nasao na net-u od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je bio mnogo puniji kad su pevali i Smiljka i Maja ... a i vizuelni efekat je bio dupliran icon_smile.gif ... obe su lepe devojke icon_da.gif ... ali to je manje bitno ... moje misljenje je da bi sve zvucalo mocnije sa jos jednom gitarom i jos jednim zenskim vokalom. Ako bend ne moze ili ne zeli da radi u takvom sastavu, nemam nista protiv naravno, i ovako je veoma dobro musik19.gif Nije lako naci 2 odlicna soprana, a Maja je imala suvise obaveza ... ma samo nek nastave ovako i bice sve kako treba icon_da.gif

Soli, znam ja da bi ti i tri ili cetiri pevacice na bini, nista ti ne bi smetalo icon_smile.gif Ali, bine umeju da budu i male, a tek od drugog gitariste pevacice se ne bi ni videle! icon_wink.gif Salim se, naravno. Problem je sledeci - za sada kad probamo, kad putujemo i sviramo lakse nam je da se izorganizujemo kad nas je manje, a kad bude neki veci koncert, kad budemo snimali DVD laugh.gif - bice podrske, kako zenske tako i muske! Poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS:U pravu si Soli,Maja sad ima josh 15 puta vise obaveza i sprema se za prave turneje po Evropi,jer ne gubi vise vreme na ovakvim mestima....sem kao sad-kad dodje da proveri postu.... icon_wink.giforangelistening.gif

Majo, ti si car! pivopije.gifpivopije.gif

 

Pozdrav za Planet_Hell, Lakija (ajde, bre, dovlaci se u Bg da se konacno vidimo) i sve druge i eto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim rec ''cudno'', tako da cu reci da su mi Alicia-ini (kako vec) postovi cudesni, uopste ona mi je sva cudesna.

 

Hvala na komplimentu, lepo je cuti da se razlikujes od mnogih ovde, tako da ovo moze samo da mi imponuje icon_biggrin.gif

 

Ljudi, ja uzivam u nasem albumu zato sto sam (pored ostalih iz benda) u njega ulozila vise od 3 godine zivota i, ako cemo iskreno, zabole me sta neko misli o produkciji i ostalim za mene nebitnim stvarima. Kad budem imala para, imacu i produkciju. Zasad dajem sve od sebe da moje pesme lice na nesto. Nema jaceg osecaja od sopstvenog CDa u rukama - CDa u koji nije ni dinara ulozeno, ali jeste zivaca i vremena u neogranicenim kolicinama. I, po mom misljenju, taj CD za takve uslove nije mogao bolje da ispadne. Kome se svidja - svidja, kome se ne svidja - neka trazi nesto bolje. Forum jeste za komentarisanje, ali moraju se znati pozicije onoga ko komentarise, ali i onoga sto se komentarise. Meni je dovoljno ako ce neko da zvizdi nasu pesmu. Nece da zvizdi produkciju...

 

Apsolutno si u pravu. Nemoj misliti da ja to ne razumem. Nazalost, niste jedini koji koji su primorani da rade u losim uslovima.

 

Produkcija i nije bas nebitna stvar u celoj prici, bar ne bi trebala da bude.

Ne smem ni da zamislim kakvih bi sve bilo materijala da se i ostali rukovode tom tvojom konstatacijom - zabole me za produkciju, to je nebitna stvar!

'Ajd sad svi da snimamo u bilo kakvim uslovima! Pa nije bas sve tako...

 

 

Ja stvarno ljudi ne znam sta je sa svima vama!

Ja uopste nisam pljuvala, kako Lakic kaze, po ovom bendu. Cak naprotiv, rekla sam da mi se svidja.

Realno gledano produkcija nije dobra i konstatovala sam da to treba da im se progleda kroz prste jer eto i sama Smiljka kaze da je posledica toga losa finansijska situacija. Nista drugo ni ja nisam rekla.

Ne, nego bih ja trebala da kazem da je savrsena (iako to nije) i da prosipam samo reci hvale da me uvazeni gospodin Lakic ne bi smatrao "idiotom koji pljuje po tudjem trudu".

Ono sto sam napisala (a toplo bih preporucila svima da se ponovo podsete predhodnih postova) apsolutno NIJE pljuvanje i omalovazavanje bilo koga.

Ako kritiku jos niste naucili da primite i ako se jos niste navikli na nju, ne treba ni da se bavite ovom vrstom posla, jer valjda vam je jasno da ce ih uvek biti i da su neizbezne, da su nesto sasvim normalno, da cesto znaju i da pomognu da iz svega toga izadjete sto jaci i bolji a samim tim i srecniji.

Sta drugo reci?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, i onda ti (svima nama) dodju razni idioti da pljuju po tom trudu, a u svom mizernom zivotu nikad nista nisu uradili, niti ce.

 

Poz! pivopije.gif

Hm, kako je ovo zanimljivo...

A secam se kad si znao da komentarises mnogo i daleko jace produkcije

a sad podrzavas ideju da je produkcija nebitna stvar. Jadno no.gifno.gifno.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

solicitore i alicia, nadam se da mi necete zameriti (i da cete shvatiti salu), ali ja ovde vidim tenziju medju vama koja ima neku blagu "uzmi me" atmosferu. icon_smile.gif znate ono u spanskim serijama, prvo se samaraju i cupaju, a zatim sledi izliv strasti. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

salu na stranu, sad ozbiljno.

ja kao gitarista skidam kapu marku. oni unisi su jako jako teski za snimanje. teze je snimiti unis u tempu 140 nego solo u 180. solo uglavnom trpi odredjena odstupanja u tempu, ali unis je druga prica. tu kad malo zabrljas i ispadnes za milisekund, to odmah bode usi i cuje se. obojica moraju da odsviraju vrlo, vrlo precizno. to se mora postovati.

 

budite dobri. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajd sad svi da snimamo u bilo kakvim uslovima!

 

 

Ono sto sam ja mogla da kazem odradivsi pesme za Moondive bilo je ''Ajd sad da snimamo u bilo kakvim uslovima'' jer su uslovi bili takvi kakvi su i nisu mogli biti bolji. Da nije bilo nagrade na Gitarijadi, ni bubanj ne bi bio ziv, jer smo tako dobili mogucnost da ga snimamo u studiju, eto kakva je to situacija. Na kraju krajeva, mislim da je produkcija tako losa kao sto ti kazes bas zbog tih bubnjeva. Neki bendovi sa ritam masinama zato umeju da naprave fenomenalnu produkciju i ja uopste nisam protiv ritam masine. Mislim da je jedina druga mogucnost super studio, vreme u studiju - tacnije, pare za sve to. Ili, sopstveni studio!

icon_cool.gif

 

Da ne bude da se vadim, da kukam... Rekoh u prethodnom postu koliko sam zadovoljna. Puno smo radili, to se cuje, nekoliko pesama bas vredi (stalno pokusavam da budem objektivna koliko mogu, da profesionalno izanaliziram) i nadam se da ce sto veci broj ljudi znati to da prepozna. Hvala svima koji jesu. Ima vremena za one koji nisu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

solicitore i alicia, nadam se da mi necete zameriti (i da cete shvatiti salu), ali ja ovde vidim tenziju medju vama koja ima neku blagu "uzmi me" atmosferu. icon_smile.gif znate ono u spanskim serijama, prvo se samaraju i cupaju, a zatim sledi izliv strasti. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

salu na stranu, sad ozbiljno.

ja kao gitarista skidam kapu marku. oni unisi su jako jako teski za snimanje. teze je snimiti unis u tempu 140 nego solo u 180. solo uglavnom trpi odredjena odstupanja u tempu, ali unis je druga prica. tu kad malo zabrljas i ispadnes za milisekund, to odmah bode usi i cuje se. obojica moraju da odsviraju vrlo, vrlo precizno. to se mora postovati.

 

budite dobri. icon_wink.gif

Unis u pesmi Sin for atlock je vise nego brz i verovatno isto toliko tezak da se snimi.Zato rasprava o tome da li je Marko dobar gitarista nema smisla.Produkcija nije savrsena ali sta je ovde pa savrseno.Samo tako nastavite icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kao gitarista skidam kapu marku. oni unisi su jako jako teski za snimanje. teze je snimiti unis u tempu 140 nego solo u 180. solo uglavnom trpi odredjena odstupanja u tempu, ali unis je druga prica. tu kad malo zabrljas i ispadnes za milisekund, to odmah bode usi i cuje se. obojica moraju da odsviraju vrlo, vrlo precizno. to se mora postovati.

 

Akcenat je na klavijaturama, gitara je u drugom planu i to ne smatram uopste losim ali skinucu kapu Marku kad to bude vise gitarski album.

 

 

Ja znam da je u nasim uslovima tesko odsvirati sve perfektno i precizno i uzivo zvucati kao sto to zvuci na albumu ali sam za to da to uzivo makar priblizno treba da zvuci kao kad pustimo studijski snimak, odnosno da su to muzicari u stanju da odsviraju.

Ne kazem da Moondive to ne moze ali oni moraju naci adekvatnu zamenu za klavijaturistu koji bi, ne tako lake i jednostavne pesme, mogao da otprati na nacin koje one to zasluzuju.

 

Na kraju krajeva, mislim da je produkcija tako losa kao sto ti kazes bas zbog tih bubnjeva. Neki bendovi sa ritam masinama zato umeju da naprave fenomenalnu produkciju i ja uopste nisam protiv ritam masine. Mislim da je jedina druga mogucnost super studio, vreme u studiju - tacnije, pare za sve to. Ili, sopstveni studio!

 

Nemam ni ja nista protiv ritam masine ali zna da mi zasmeta kad na studijskom snimku cujem nesto sto se u live nastupima mnogo razlikuje (cesto i ne cuje) od onoga sto imamo priliku da cujemo dok slusamo album.

Znaci treba raditi u skladu sa mogucnostima.

A za produkciju ne brini toliko jer ima i losijih... verujem da te nisam utesila icon_wink.gif

 

Moondive ima perspektivu, pesme su interesantne i Smiljka to radi stvarno profi, Marko jeste dobar gitarista i sve u svemu dosta obecavaju.

Verujem i navijam za novog klavijaturistu, kao i za ceo bend pivopije.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unis u pesmi Sin for atlock je vise nego brz i verovatno isto toliko tezak da se snimi.Zato rasprava o tome da li je Marko dobar gitarista nema smisla.Produkcija nije savrsena ali sta je ovde pa savrseno.Samo tako nastavite icon_mrgreen.gif

Za Marka niko nije ni rekao da je los gitarista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...