Jump to content

Plaćanje karticom preko neta


vegeta

Recommended Posts

sa internet intezom to ne moze, posto je ona "one way" da tako akzem, moras da otvoris poseban devizni racun da bi mogao da dizes kintu.

mada su meni jednom vratili pare ali ja sam bas kukao i vristao u ekspozituri jer mi je ostalo na racunu zarobljeno 200 evra

 

a ovo sto rezervisu, taj sitan iznos vrate cim transakcija prodje tako da i nije bas da je provizija u klasicnom smislu

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam na nekom drugom forumu procitao da intesina visa internet prolazi svuda, podneo zahtev i evo danas mi je stigla. jos sam uzeo i visa electron, da se nadje, i e-bankingom prebacujem novce sa jednog racuna na drugi, po potrebi. plus odrzavanje obe kartice je besplatno a provizije su minimalne.

ryanair nije hteo da mi prihvati ni jednu visa karticu drugih banaka, nadam se da cu bolje da se provedem sad sa intesom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odeš u banku, kažeš teti na šalteru da ti dadne dolare, pa ih nakon toga turiš u pdže.

Jel funkcioniše to i sa USA karticama banaka kojih nema kod nas? Pošto me bankomati šure za proviziju. Na 330 i nešto dolara, bankomat mi uzeo oko 1500-1600 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam na nekom drugom forumu procitao da intesina visa internet prolazi svuda, podneo zahtev i evo danas mi je stigla. jos sam uzeo i visa electron, da se nadje, i e-bankingom prebacujem novce sa jednog racuna na drugi, po potrebi. plus odrzavanje obe kartice je besplatno a provizije su minimalne.

ryanair nije hteo da mi prihvati ni jednu visa karticu drugih banaka, nadam se da cu bolje da se provedem sad sa intesom.

 

ja placao kartu za JAT i prosla je opusteno, placao hotele, kupovao na amazonu, drugim sajtovima... svuda je prolazila bez problema

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

то ћеш морати Ајлин да питаш :D

 

 

sa internet intezom to ne moze, posto je ona "one way" da tako akzem, moras da otvoris poseban devizni racun da bi mogao da dizes kintu.

mada su meni jednom vratili pare ali ja sam bas kukao i vristao u ekspozituri jer mi je ostalo na racunu zarobljeno 200 evra

 

a ovo sto rezervisu, taj sitan iznos vrate cim transakcija prodje tako da i nije bas da je provizija u klasicnom smislu

 

 

Upravo zato i nemam više to sranje Virtuon :haha: čemu služi a uz to i ne radi, ne znam stvarno

 

 

Jel funkcioniše to i sa USA karticama banaka kojih nema kod nas? Pošto me bankomati šure za proviziju. Na 330 i nešto dolara, bankomat mi uzeo oko 1500-1600 dinara.

 

Ne funkcioniše. however, u nekim zemljama (npr znam da Poljska to ima, ne znam koja bi nam zemlja bila najbliža) postoje bankomati koji ne uzimaju proviziju na dizanje keša. Probaj da proguglaš, ako u Madžarskoj ima eto ti rešenja. Maybe. :D

 

ja placao kartu za JAT i prosla je opusteno, placao hotele, kupovao na amazonu, drugim sajtovima... svuda je prolazila bez problema

 

Da zato što je JAT srpska firma. Na nekoliko sajtova gde sam ja pokušala sa kupovinom karata, nije mi prošla nijedna kartica, ni kreditna. Morala je koleginica sa nemačkom karticom da pazari i moju kartu pa sam ja odnela keš. Bzvz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa visa virtuon sam pazario sa amazona, ali sam i sa electron. dakle amazon radi 100%, naručivao sam diskove, postere, knjige i majice, ostalo uglavnom ne šalju.

 

kad ti stigne paket vredniji od 20€ plaćaš carinu i pdv

Edited by Sale B.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada mi nisu carinili ništa preko Amazona od muzike, po 3-4 diska je stizalo znači dosta vrednije od 20E. Čak udare i onaj pečat 'ne podleže carinjenju' na paket.

 

Međutim ako pošaljete kurirskom službom (ekspres pošiljka, npr UPS), onda carina zeza. Evo ja još čekam povraćaj novca od jedne pošiljke sa 2 knjige što su hteli da mi ocarine :haha: Znači, samo regular USPS i sve stiže, ako nije mnogo kabasto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Ne funkcioniše. however, u nekim zemljama (npr znam da Poljska to ima, ne znam koja bi nam zemlja bila najbliža) postoje bankomati koji ne uzimaju proviziju na dizanje keša. Probaj da proguglaš, ako u Madžarskoj ima eto ti rešenja. Maybe. :D

 

 

 

Da idem u Mađarsku da podignem pišljivih 30 dolara? :haha:

Pa bolje da dam Dinkiću proviziju, jeb'o mu ja mater. :haha:

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

da ne otvaram novu temu, kapiram da moze i ovde

pokusao sam da kreiram nalog na google wallet-u, ali, kad treba da ukucam postanski broj kaze "Invalid Postal Code. Please enter the correct Postal Code" i trazi 6 umesto 5 cifara

ima li neko slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, kapiram da moze i ovde

pokusao sam da kreiram nalog na google wallet-u, ali, kad treba da ukucam postanski broj kaze "Invalid Postal Code. Please enter the correct Postal Code" i trazi 6 umesto 5 cifara

ima li neko slican problem?

 

Ne trebas da kucas stari postanski broj, nego PAK (postanski adresni kod). Nadji ovde koji ti je PAK.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

jedno pitanje, ako moze neko da odgovori...

planiram da izvadim Intesinu Visa Internet karticu, pa me zanima da li jos uvek prolazi PayPal registracija na neku od susednih zemalja? citam po pojedinim forumima komentare (od kraja prosle godine) da to vise ne funkcionise, ko je ugrabio priliku ugrabio je. reko' da proverim zna li ko odavde nesto o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre mozes da pokusas... Uplati 20 evra na racun, registruj na Bosnu (najbliza nam je, a i jezik je isti skoro), unesi sve podatke kao iz Srbije, a samo drzava Bosna. I to je to. Nisam cuo da su poceli da blokiraju tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Може неко од вас искусних, кад је куповина преко нета у питању, да ми каже колико би ово изашло са поштарином?

 

http://www.oristore.com/ASPHYX-Deathhammer-T-Shirt

 

Капирам да не би прешло 30 евра.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...