Jump to content

Ascension


morbid god

Recommended Posts

3540292116_photo.jpg

Njemacki black metal bend osnovan 2007. godine, pod izdavackom kucom WTC (World Terror Committee). Za kratko vrijeme su stvarno postali hit, obzirom da su sva 3 izdanja (demo, ep, LP) izdali u razmaku od godinu dana. Postava nije poznata, ali se navodi da su u bendu likovi iz Katharsis-a.

 

Bave se klasicnim temama kao sto su smrt, magija, satanizam.. Sto se muzike tice, moze se rec da se kod Ascension mogu pronaci uticaji sledecih bendova - Katharsis (normalno hah), Ondskapt i Watain. Ali opet imaju svoj stil sviranja, navedene bendove mozete posmatrati samo kao smjernice.

 

Evo sto su izdali do sad (sa linkovima za download)

 

2009 - With Burning Tongues [demo]

25369.jpg

http://www.megaupload.com/?d=OHDL70JU

 

2010 - Fire And Faith [ep]

Ascension%2B2010%2BFire%2BAnd%2BFaith.jpg

http://rapidshare.com/#!download|877l33|438049782|Ascension2010_black-interior.blogspot.com.zip|27926

 

2010 - Consolamentum

ascension.jpg

http://www.megaupload.com/?d=M6E1W3P7

 

Demo je stvarno odlican, i pored muzike je odradjen stvarno profesionalno (digi CD, buklet). Sto se Consolamentum-a tice, trebalo mi je malo vremena da udjem u taj album. Al kad je 'kliknuo' kako treba skoro, mogu rec da ga bas sa uzivanjem slusam.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusić za otvaranje teme, plusić za CDRip.

 

Mene su ovi momci zaista oduševili, materijal je ono što ja smatram crnim metalom, rekao sam to negde već. Reže oštro, rifovi čisto crnilo, vokal prikladan i izražajan, produkcija je legla na sve to samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, moraju imat nekakav koncept. Samo sam htio da kazem da ne idu na klasican sablon kao sto su 'izuzetno' religiozni i filozofski tekstovi, koveri, gomila disonantnih rifova.

 

U svakom slucaju, muzicki odskacu mod vecine novih bendova koji furaju slican stil.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ako ćemo precizirano, album je iz 2010. A najbolji black album 2010. ne može biti nikako jer je "AEALO" izašao 2010.

 

Niko normalan ne računa izdanja koja su izašla 7 dana pred Novu godinu u izdanja iz te godine, tim više što se CD pojavio tek u februaru.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdat je u kalendarskoj 2010. godini, znaci da je izdanje iz 2010. :haha:

 

Al nebitno, Ascension ubija i moram rec da je jedno od najprijatnijih otkrovenja protekle godine. Povrh svega, opet me je naveo da opet pomalo krenem u istrazivanje tog ortodoksnog talasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko normalan ne računa izdanja koja su izašla 7 dana pred Novu godinu u izdanja iz te godine, tim više što se CD pojavio tek u februaru.

 

Ja, vala, računam. :haha: Očigledno su sami hteli da im izađe tada, a mogu i da ga izdaju na kaseti 2015., to ništa ne menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, vala, računam. :haha: Očigledno su sami hteli da im izađe tada, a mogu i da ga izdaju na kaseti 2015., to ništa ne menja.

 

Odprilike recezenti i urednici u casopisima gledaju da je kraj godine 15 dana pre 31 decembra, sve sto izadje posle tog datuma spada u sledecu godinu, i stavljaju je u liste sledece godine(jer ako nesto tada izadje bice objavljeno u januarskom broju). :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...