Jump to content

Ascension


morbid god

Recommended Posts

Meni je album bez greške, sve mi je bolji što ga više slušam, a slušam ga praktično svakodnevno otkad je izašao. Ne mislim da im je Consolamentum bio i blessing i curse u jednom pakovanju kao što mnogi misle, meni je sve što su izdali podjednako interesantno i mislim da bend stari vrlo dostojanstveno, gospodski. Kad pomislim na elitizam u black metalu (u pozitivnom smisli reči), oni mi prvi padaju na pamet. I Ondskapt.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simpa mi krenuo album, od odma se čuje da su čuli kritike i vratili se malo na zvuk Consolamentuma, što je i dobro i loše, jer npr Ecclesia zvuči kao intro iz Angel of the Burning Sun nastavljen Rebellion Flesh rifovima, baš je reciklaža

 

Ae da vidimo drugu polovinu, nadam se :blek:

 

Inače ni ja ne mislim da im je Consolamentum bio i blessin i curse u smislu jednom-u-životu dostignuća, jer mi je i With Burning Tongues odličan, a nakon C ide pad

 

Poslušaću u ovoj turi i Deathless Light opet... xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače sad kad me natera da ga puštim opet, deo od 1:49 je ripoffčina od

 

DESCEND

AND FLY AWAY

TO ANOTHER DAY

ANOTHER NIGHT

 

sleep forever or serve to justify

 

 

i rif i vokal

 

Dobar je ovaj novi album, sviđa mi se? Možda ipak nisu menjali gitaristu.

 

Kaže i moj ortak jedan to, ja ipak i dalje mislim da jesu, ovo mi je slično kao na Esoteric Warfare što oni momci pokušavaju Blasphemera da emuliraju :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pameti haha

 

Najjače je što najviše tekstova ranog Morbid Angela dolazi iz ''Simon Necronomicon-a'', koji je mishmash sumerske mitologije i Cthulhu mythosa, uz urbanu legendu da je ta knjiga THE Necronomicon koji se pominje u Cthulhu pričama

 

Dakle lupetali su gluposti celom dužinom :D

 

kapiram na šta misliš sa 'u pameti' nego ono, ironia sudbine xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Pa da se zapoce izvestaj sa kultnog puta u Dortmund da isprati Three altars burning turneja koji je pohodila zajebana ekskurzija go hard or go home momaka naoruzanih kapama i grickalicama za nokte, i odmah da izrazim ogromno zadovoljstvo sto nije bila varijanta sa pay to play smece bendovima vec je to zaista bilo tematsko vece probranih ekstremnih bendova. Verujem da ce se kroz godine pominjati ovaj paket kao prava poslastica ug metala - bar znam da je nama tako bilo.

Klub odgovarajuce nazvan Helvete izgleda kao neka KST rupa ali na srecu sve lepo fercera, na nase iznenadjenje Ascension prvi na sceni. Trebao je raspored da bude drugaciji po stazu ali po prikazanom je ipak jasno bilo da je Ascension treca violina veceri. I dalje nema sanse da se prepozna ko je ko, debeli gitarista kome je korpspejnt spao do kraja svirke poseban ftw mada sad gledam Michael Zech-ovu fotku na arhivama, jes to ta lobanja pevaca rekao bih. Upravo on mi je i bio najslabija karika benda jer deluje kao da nije bas naviknut na ulogu frontmena - valjda mu vise lezi ta gitara koju fura po ostalim bendovima. Statican dosta i vokal mu ne prilazi albumskoj izvedbi, i zvuk je bio preglasan za ono grotlo ali cepovi su resili problem (hvala rezervni cepovi beareru). Kao plus moram dodati sto mi je setlista bila bas po ukusu: najbolje pesme sa Under Ether, tri sa Consola i jedna sa Dead koji i jeste najslabiji (ja bih doduse izabrao Deathless light ali jbg), jos da je pala npr With Burning tongues pa da bude bas lepa retrospektiva karijere.

Sve u svemu moze se reci dobro ali ono sto je usledilo posle je ipak zasenilo njih, u svakom slucaju vrv cemo ih opet videti o kurcevdanu tako da ipak pisem pluscinu.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo sam da kucam na temu članstva u bendu kacte to pričali, ali ako treba da se premišljate ko je član  i čkiljite gledajuć fotku na arhivama i nakon Towards the Inevitable-ovog gonzo ispada, onda i ne treba da znate :P

Najluđa teorija je da je Drakh u bendu, mada uz njegovo izlaženje iz ormara, ne bi čudilo da se njegovo članstvo drži u tajnosti, možda se zaželeo čovek bma malo bio :D

Neki lik na redditu kaže da je fanboj Secrets of the Moona i da prepoznaje na Consolamentumu Thrawna Thelemara iz SotM, kaže činele ga odaju... I sviđa mi se da mu verujem, ako je već toliko slušao SotM, uklapa se i u period kad je Michael došao u SotM.

Ako neko i dalje sumnja da li je M.Z. u Ascensionu, poslušajte vokal na ovom albumu:

 

 

uzgred budi rečeno vuče inspiraciju od onog boljeg Enslaveda u odnosu na ovu Gaahlovu Jegulju :D

A ima i Emperora, a i Ascension šmeka, samo je manje strejt bm, dosta dobar album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bass nek je bila pokojna LSK wild guess, bilo bi do jaja (svakako ona pušta na albumu one bolesne dugačke vriske na Grey Light Sibling), na ovom band photosu skroz levo osoba liči da je žensko :D

maxresdefault.jpg

 

I jedna gitara je Michael, ostaje samo da se otkrije ko je ludi gitarista koji je svirao na WBT i C, a 100% nije na trećem i četvrtom, vidi se da je rad sub-par u odnosu na to, naročito na poslednjem koji je malo anemičan povratak na stari fazon, vidi se da gitara pokušava Consolamentum a nije baš to to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...