Jump to content

Planescape Torment


Jabba the Hutt

Recommended Posts

postoji mod za rezoluciju

 

http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=15544

 

ovu igru je ujebalo malo to sto borba nije izbalansirana i sto je prelagana i sto nema dovoljno klasicnog grinda i nelinearnosti. (za razliku od oba bg-a koji nemaju taj problem)

takodje, igra nije dovrsena u nekim aspektima, tako da nema oklopa u igri recimo itd.

 

sto se tice radnje, najbolja je, ali sto se tice gameplay-a iza ostalih infinity igara.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo krenuo ponovo da prelazim, neverovatna igra stvarno, i posle toliko godina ne gubi na vrednosti. Kada bi se gaming kompanije ugledale malo vise na ove stare kultove sada bi ponovo imali kvalitetne RPG-ove.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji i roman napisan prema igri ali nije dobar nazalost.

 

mislim da bi dobro napisana knjiga koja bi na dostojan nacin predstavila okruzenje, likove i radnju iz igre i imala takvu dubinu (sto je prilicno nemoguce jer u svet docaran u igri ozivljavaju interaktivnost, dijalozi i tekstovi koji sluze samo radi backgrounda; svi ti backdrop i "atmosfericni" elementi ne bi mogli naci mesto u obicnoj knjizi; sto je i dobar prilog tvrdnji da se igre mogu smatrati zasebnim umetnickim medijem) da bi se mogla smatrati za ozbiljno knjizevno delo, daleko ozbiljnije od kojekakvih fantasy romana

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, igre su odavno ozbiljna umetnost, u produkciju mnogih se ulaže više nego u neke visokobudžetne filmove, ali kao i filmovi, polako gube dušu zbog sterilne estetike modernog mejnstrima. Nešto sa mudima i šmekom kao Planescape izađe dvaput/triput u deceniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada se samo obraća pažnja na što bolju grafiku i što više akcije, bez mnogo razmisljanja. Danasnji RPG-ovi se sve više uprošćavaju kako bi privukli što veću masu igrača.

 

Čak su, koliko vidim, i Diablo novi uprostili, za Elder Scrolls serijal necu ni da pričam.

 

Iskreno, najviše se radujem ovom novom uglancanom Baldurs Gate-u nego bilo čemu drugom. Samo kad se setim koliko sam sati provodio uz ovu igru, beskrajno mnogo opcija i pregršt zanimljivih likova i dijaloga. Vreme pravih fantasy role playing igara je prošlo, nažalost. Nadam se da grešim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispizdeo sam, ovog puta nisam uspeo da pronađem Nordoma u onom lavirintu, tako da sam morao bez njega, nisam imao zivaca da ga tražim vise. Jos sam crtao mapu lavirinta i nikako da nadjem prostoriju u kojoj je on. Ko ga jebe. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znam, smara taj deo upićkumater'nu, ali dobar je Nodrom, ima neke strelice, skroz jebe sa njima! Ali najjači mi je onaj baja u onoj kafani što gori, pa ga poliješ onim Endless Decanterom, te ti se pridruži, ima bolesne mađije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican igra nema sta, mozda jedan od retkih western RPGova koji mi se u potpunosti dopadaju. Mada ima sigurno 6 godina od kada sam presao Planscape... davno je to bilo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče je pređoh ponovo. Nemam reči stvarno, nikada ova igra zastareti neće i ništa joj nije ni do kolena nije od ovih novijih stvari.

 

Poslednji dobar RPG sa kvalitetnom i zanimljivom pričom i dijalozima bio je Vampire: The Masquerade Bloodlines.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ове игре се сећам са насловне стране "Гејмера". х) Пробао бих је, али је много матора па ми се не би зато допала. :/ Ако је исполирају онда ценим да бих. А "Балдурову капију" ћу сигруно да одиграм ако добро одраде то што раде. Њу сам играо, али мало јер сам се слабо сналазио са командама + смарало ме да читам. х) И кад смо код тога, ја бих волео да налицкају Систем шок. То сам чуо да је дојајно и прича ми се допада. То бих радо одиграо. :)

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care, tebi je zahtev bilo sta da odigras ako ga nalickaju, a sve igre koje si naveo su vec fantasticne onakve kakve jesu. Nema razloga da ih ne odigras ionako, al ako neces da citas i da provaljujes malo komplikovaniji gameplay, onda nista od navedenog nije za tebe.

 

Za System shock 2 ima koliko oces novih tekstura, modela i tome slicno, kopaj malo pa ces naci nesto od "nalickanih" verzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ове игре се сећам са насловне стране "Гејмера". х) Пробао бих је, али је много матора па ми се не би зато допала. :/ Ако је исполирају онда ценим да бих. А "Балдурову капију" ћу сигруно да одиграм ако добро одраде то што раде. Њу сам играо, али мало јер сам се слабо сналазио са командама + смарало ме да читам. х) И кад смо код тога, ја бих волео да налицкају Систем шок. То сам чуо да је дојајно и прича ми се допада. То бих радо одиграо. :)

 

u bg 2 ima vise "citanja" (duza je igra uostalom) ali ps:t se vise oslanja na pricu i ima manje side questova. bg moze biti koliko toliko zabavan ako zanemaris pricu (pratis questove iz journala i skapiraces eventualno koja je radnja i sta se tu desava), ali torment nema nikakvu poentu bez price.

ne znam sta ima da se snalazis s komandama posto se ceo interfejs zasniva na kliktanju dugmica i objekata, mislim komande ne postoje, osim hotkeyeva ali to nije neophodno. sto se tice tezine, obe igre su ekstremno lake na normal a najteze protivnike mozes da zaobidjes.

takodje, obe igre su ekstremno ispolirane, a izasli su i nezvanicni pecevi za obe igre koji ih dodatno pecuju, a i mod, odnosno konverzija koja na vrlo zgodan nacin spaja bg1 sa bg2 u jednu igru.

 

mozes da igras icewind dale 1 i 2, to je isto kao baldur's gate samo nema citanja nego samo ubijanje, odnosno taktika/strategija.

 

a kod system shock 2 iako je izvodjenje iz prvog lica se po mehanici igre mnogo vise vidi da je stara igra u pitanju i mnogo vise frustrirajuca ume da bude, a i teza je neuporedivo, tako da ti nije nesto ta logika po kojoj si se odlucio bas za tu igru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није тачно да је мени само графика важна. Мени је све битно. И то што хоћу да уживам у доброј графици је на месту. Не видим шта није у реду са тим? И треба добро игре да изгледају. Мислим, шта би сте ви? Да све буде четвртасто као пре, са грубим ивицама и текстурама? Не капирам. Све треба да ваља да би доживљај био комплетан и мислим да ћете се сложити са тим.

Њос, кажеж да су избацили неке модове и закрпе? Можда се наканим да потражим све то. Тренутно ме мрзи. х) Ааа, што се тиче "Балдурове капије", тад сам био мали и нестрпљив па сам дигао руке. х) Тад сам преферирао брже игре и простије. Мени је то било сувише компликовано. Касније кад сам мало порастао то је постало превазиђено и појавиле су се боље и лепше игре, бар за мене.

А "Систем шок" сам поменуо у контексту старих хитова који бих воело да играм, а не као рпг. Ето.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije postalo prevazidjeno jer se od tada do danas nije pojavila igra sa tako lepom izometrijskom grafikom i tako dobra adaptacija stonih d&d pravila (dobro, u icewind dale je bolja jos ali isti kurac). Da li je prica najbolja, mozda nije - iako je jedna od najboljih, ali kvalitet pisanja i "imerzivnost" (od 'immersive') okruzenja su na najvisem nivou, visem nego kod danasnjih igara koje podsecaju na soap opere.

Da bi dozivljaj bio kompletan, mislim da je vazno da igra ima vizuelni identitet a on se moze sastojati od vrlo jednostavnih grafickih elemenata, dakle makar to bila i primitivna grafika.

Meni je recimo jedna igara sa najboljom grafikom svih vremena R-Type: http://hardcoregaming101.net/rtype/rtype.htm

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je izgled igre jedna od stvari koje me vuku da igram dalje, ali to nema mnogo veze sa tehničkim dometima grafike.

Igra može da ima najoštrije teksture i najveći broj poligona pa da opet izgleda ružno i dosadno, Oblivion je primer toga - gde je sve random generisano i bezlično do bola ili F.E.A.R. koji je imao spektakularne efekte, ali debilan level dizajn.

BG ima neverovatan broj prelepih scena koje će takve (prelepe) biti zauvek i zbog toga što 2D grafika sporije zastareva (ili ne zastareva?), ali pre svega zato što su jednostavno takve - prelepe.

Ima i brdo 3D igara koje izgledaju zastarelo, ali dizajn lokacija ili arhitektura zgrada prosto i dan danas oduzimaju dah.

 

Na kraju čovek se navikne na grafiku, bila ona najmodernija ili bolno zastarela još pre deset godina, posle nekoliko sati dođe na isto i tada je bitno da li je priča zanimljiva, da li se gejmlej izlizao i da li i dalje prolazite kroz jedne te iste hodnike...

Neko ko je propustio sistem šok, deus ex ili half lajf zbog grafike je gejmerski slepac.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...