Jump to content

Alice In Chains


Thule

Recommended Posts

Pa, jesto to malo oko sekcija na forumu nejasno. Da sam prvi put na ovom forumu ida ocu da nadjem AiC, pre bih pogledao u Rock nego u Ostala Ne-Metal muzika. Neko, to Ostala Ne-Metal muzika, deluje kao pop ili Hip-Hop ili tako nesto.

Mogla bi mozda da postoji neka tema kao "Alternativa" ili nesto, ali problem je sto se pojam Alternativa danas ne vazi za one bendove koji su pre, recimo, 30 godina bili alternativa. Mozda, kad vec ima poseban Gothic forum, da se nekako napravi neki koji ce bit nesto tipa Grunge (plus josh recimo 1-2 pravac bliska tome).

Edited by Brace

Share this post


Link to post
Share on other sites

tema je vec 4 i po godine bila na nemetalnoj, ne vidim kako im je zvuk evoluirao u medjuvremenu ka hard roku...

 

...mislim, mogu da se naviknem i ovde da je nadjem, no problemo, ali ipak...

 

vratite temu na mesto!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt, ko je taj kreten koji misli da su AIC rock ili hard rock? :udri:

Prvo,lakse malo sa takvim izjavama (ovo ti je javna opomena).

Drugo,nemoj mi reci da Alice In Chains ne bi mogli generalno da se stave pod "rock"?

 

dobro bre sto ste prebacili temu ovde?

Video sam da ovde (na Rock-u i Hard Rock-u) ima tema o Alice In Chains,kao i na Ostaloj ne-metal muzici,pa sam hteo da te dve teme spojim u jednu (bilo je nekih OK postova u ovoj prvoj).

 

Ali, koga briga za moje misljenje... :)

Pa nadlezne moderatore valjda :lol:

 

...ne vidim kako im je zvuk evoluirao u medjuvremenu ka hard roku...

Ne naravno ka hard rock-u,ali da generalno pod "rock".

 

 

 

Uglavnom,ako vecina zahteva da se tema vrati na Ostalu ne-metal muziku - nije problem nikakav.

Ako pak vecina trazi da tema ostane ovde - onda ostaje ovde.

Meni je svejedno :bigblue:

 

P.S. - Da otvorim temu sa kratkim glasanjem (tipa 3-4-5 dana) i za sve ostale grunge bendove gde da ih smestimo (k'o sto je svojevremeno bilo glasanje sa Manson-om)?Posto je situacija onako - malo ih je ovde,malo ih je tamo :uhoh: Sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, nemoj mi sad i pearl jam mrdati... ako su i Nirvana i PJ tamo daj i ove...

Niko nije rekao da ce se ti bendovi mrdati,nego da cujem(o) sta clanovi misle o tome.Rekao sam - kako vecina odluci tako ce i biti :da:

Ako mislite da glasanje ne treba - OK,losa ideja,bice onda kako se mi (michelle,Kile,ja,SerbZmaj i Black Totem) dogovorimo.

 

a mozhda da se napravi poseban grunge forum ili subforum u rock/hard-rock forumu? just a thought :)

Imas temu "Predlozi i ideje o forumu" (na "Obavestenja & predlozi") pa predlozi to tamo (sto da ne).

 

 

@AIC:ne brini za offtopic,bice to sve izdvojeno (kao i drugi offtopic-i sa ove teme - npr. onaj private chat na pocetnim stranama teme) ;):twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nadlezne moderatore valjda :lol:

 

Do sad to nije bio slucaj. :rolleyes: Druga tema o AIC-u ovde je postojala vec izvesno vreme, i ja sam, kao i jos neki, od pocetka ne znam koliko puta ponavljala da se tema ovde zatvori, zato sto je bila suvisna, ali apsolutno niko od moderatora nije ni prstom mrdnuo povodom toga. :da:

 

Nepotrebno je glasanje, po mom misljenju, jer, kao sto rece neko vec, toliko dugo je tema bila na ostaloj ne-metal muzici, da su se svi navikli... Pritom, to povlaci i pitanje pomeranja i ostalih tema (Nirvana, PJ...). Toliko. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad to nije bio slucaj. :rolleyes: Druga tema o AIC-u ovde je postojala vec izvesno vreme, i ja sam, kao i jos neki, od pocetka ne znam koliko puta ponavljala da se tema ovde zatvori, zato sto je bila suvisna, ali apsolutno niko od moderatora nije ni prstom mrdnuo povodom toga. :da:

Pazi,ne mozes ocekivati od coveka da prati apsolutno svih 200 tema na ovom pod-forumu.Da ih prati u smislu da svaki put gleda sta se desava na svakoj od tema :uhoh: Ja tada (kad si otvorila tu drugu temu) nisam bio moderator,a oni koji jesu su verovatno prevideli to (da je dupla tema).Zato sam i rekao lepo (imas link na tu temu u mom potpisu) da ne cekate dok moderator vidi nesto,nego ga bolje obavestite (putem PM ili "report"-a),tako ce biti efikasnije :da:

Mislim,morate ljudi shvatiti da je za dobro funkcionisanje foruma veoma bitna stalna saradnja moderatora i clanova.Sto je Black Totem jos davno rekao "Moderatori su tu zbog clanova".Recite sta mislite,videcmo sta vecina kaze,pa ce tako i biti :pivopije:

 

Nepotrebno je glasanje, po mom misljenju, jer, kao sto rece neko vec, toliko dugo je tema bila na ostaloj ne-metal muzici, da su se svi navikli...

...al' eto - i ti si otvorila prvo temu Alice In Chains ovde (na Rock-u) :bigblue:

Dobro,sto kazes navikli se ljudi da bude ova tema na Ostaloj ne-metal muzici...

Mada i dalje stoji ono sto je Vlaja Buraz rekao (a niko od vas jos nije prokomentarisao):

"Šta je to GRANDŽ da mi neko objasni, i zašto AIC da ne stoje ovdje.

 

Ono, meni to sve isto i taj rok i hard rok i grandž. Svi imaju neke duge kose, sviraju neke električne gitare, nose teksas hlače. Jedino ovi grandž, oni su izmislili jedan divan izum koji se zove karirana košulja, a onda pjevač kad obuče tu kariranu košulju, on ne može normalno da pjeva, nego nešto kao mumlja, ali ne mumlja, kao da stenje, ali ne stenje, pa mora da skine košulju da bi pjevao." ( :lol: )

:da:

(i to ne zaboravite ;) )

 

 

EDIT:mislim da ce tema biti desetkovana posla odstranjenja offtopic-a :uhoh:

Al' ce biti (ipak) tema :bigblue:

(samo jos da vidimo gde cemo sa njom)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. :bigblue:

...al' eto - i ti si otvorila prvo temu Alice In Chains ovde (na Rock-u) :bigblue:

Ne, nisam... :confused: Ne znam na sta mislis. Napisala sam da je druga tema ovde postojala vec neko vreme, ali ona prva je bila mnogo starija od ove, i na njoj sam postovala od pocetka.

Svakako, trebalo je obavestiti modove :da: ranije, no valjda ce sad da se zavrsi ova agonija... :)

Sa temom nazad u ostalu ne-metal muziku, again (and again- ko razume, shvatice). :bigblue:

 

Koga zanima -> grunge se razlikuje od rocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. :bigblue:

Bitno je da tema postoji pre svega :bigblue:

 

Ne, nisam... :confused: Ne znam na sta mislis.

Kako nisi,kad jesi? :lol:

Mislim na to da kad si ti otvarala (onu duplu) temu o Alice In Chains otvorila si je ovde - na Rock-u i Hard Rock-u (a ne na Ostaloj ne-metal muzici) :da: Na to sam mislio...

 

Koga zanima -> grunge se razlikuje od rocka.

Prva recenica (sa tog linka):

"Grunge (sometimes referred to as the Seattle Sound) is a genre of alternative rock..."

Znaci alternativni rock,sto mu opet dodje pod-vrsta rock-a :D

Ima razlike neke (od klasicnog roka),ali je i dalje generalno "rock" :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ne vredi da pokusavamo uopste nas petoro koji vec zelimo nazad temu? kad ti imas fiks ideju da to ovde treba da stoji?

 

mislim, cemu? evo, svi koji su se javili do sada oce temu na OStaloj Ne-Metal... but nooo

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ne vredi da pokusavamo uopste nas petoro koji vec zelimo nazad temu? kad ti imas fiks ideju da to ovde treba da stoji?

Pazi,fix ideju imas ti ako tvrdis da Alice In Chains nisu generalno rock bend,OK?

 

mislim, cemu? evo, svi koji su se javili do sada oce temu na OStaloj Ne-Metal... but nooo

Svi? :)

Vlaja buraz?Brace?Svi? :)

But nooooo,sto je babi milo to joj se i snilo :) :) :)

 

OK,vidim da se vas cetvoro (ne petoro) vec jasno reklo da zeli temu tamo (ti,darthmaul,ALEXIE AIC i recimo scum).Ostali se ili nisu precizno izjasnili ili nemaju nista protiv toga da tema ostane ovde.Dakle nisu svi,ne lupaj :meshuggah:

 

 

=================

 

Uglavnom,vidim da glasanje ne zelite (nije problem),tako da ostaje onda izmedju moderatora da se dogovore,pa kad se dogovorimo smesticemo temu gde smo se dogovorili.Ako to bude bila Ostala ne-metal muzika najmanji problem ce biti da se tamo i prebaci (tj. vrati) :pivopije: Ako ne ostaje ovde :D

I...valjda ce te izdrzati jos dan-dva (mozda i manje) dok se ova "agonija" ne zavrsi :bigblue:

 

 

To je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa meni je sve to rock... cak i taj klasicni rock je klasicni rok, a ne rock... pa metal, hc, punk... sve se nekako svodi na rock...

 

ali mi AIC vise idu tamo zbog slicnosti sa "onim-tamo" bendovima, nego da mi stoji ovde uz KISS na pr...

 

i ok, nema nas mnogo koji smo se pobunili, ali zasto jednostavno ne ostaviti tamo, pa makar bilo zbog 1 osobe... niko nikad nije rekao da treba da stoji ovde... well....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali mi AIC vise idu tamo zbog slicnosti sa "onim-tamo" bendovima, nego da mi stoji ovde uz KISS na pr...

Pa i ovo (Rock i Hard Rock) ti je sarolik forum:imas od R'n'R-a pa do Hard Rock-a.U tom smislu bi (valjda po nekoj logici) ovde trebalo da ide sve od rock-a od 50-ih i 60-ih pa do danas...sem metala,koji je izdvojen posebno.Opet,ceo ovaj deo (Rock i Hard Rock,Gothic, Electro & Industrial i Ostala ne-metal muzika) je izdvojen kao "Ne-metal muzika".Dakle,ako Alice In Chains vcec ide u "ne-metal" samo treba 'izvagati' gde su priblizniji - rock-u ili ostaloj ne-metal muzici... :ph34r:

 

i ok, nema nas mnogo koji smo se pobunili, ali zasto jednostavno ne ostaviti tamo, pa makar bilo zbog 1 osobe... niko nikad nije rekao da treba da stoji ovde... well....

al nema logike ni da ide ovde...tako je pametnije da se vrati tema tamo odakle je i doshla :da:

OK,kazem,bice dogovor sa ostalim moderatorima pa ce te saznati (uskoro) sta smo se dogovorili :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto ljudi koji su smisljali koncept za forume nisu mogli bas sve da predvide. Mozda i nedostaje neki forum, jerbo je Grunge ipak bio pokret, ali onda treba lepo prvo smisliti kako to sve postaviti. A za ono stoje Darthmaul reako da su AiC pre metal neko rock stvarno nemam reci. Koja je tebi njihova pesma metal. Sve pesme su rock sa primesama nekog bluesa i cega josh, samo sa malo melanholicnijim harmonijama. Iz aviona se vidi da je to zasnovano na rocku, a ne na metalu. Metal se i potpuno drugacije svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...