Jump to content

Empyrium


botorius

Recommended Posts

INTERESUJEME DA LI NEKO IMA NJIHOV PRVI ALBUM bend je strava zna li neko nesto slicno njima(iz faze doom-a)

 

Imam ja Wintersunset, i muzika nije mnogo razlicita od Songs of moors and misty fields, melanholicna i melodicna. U sustini sva tri albuma su podjednako "doomicni" samo sto je treci akustican. Bas sam slusao pre neki dan gledajuci kako zalazeci suncevi zraci osvetljavaju sumu koja je vec pocela da zuti i, mogu vam reci, opasno je leglo.

 

Sto se tice slicnih bendova, poslusaj Estatic Fear (posebno album A sombre Dance). Nije los ni Novembers Doom samo sto nije toliko melodican i okrenut prirodi (vise vuce na My Dying Bride).

Share this post


Link to post
Share on other sites

e postoji li neka sansa da podelis sa nama taj album.i ja imam ova zadnja dva i znam za sigurno da ce i sledeci biti akustican.njihov pevac kaze da vise nece svirati metal(nazalost po neke a super za druge)inace oni uposte ne sviraju live! sad.gif (nazalost)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mnooogoooo su dobri i sto kazu doomicni. Ja ih obozavam i imam sva 3 (za sada 3) albuma.

Samo jedini problem je sto mogu da ih slusam samo kada sam u nekom bedaku ili nesto slicno jer potpuno opisuju moje raspolozenje.

Jedva cekam novi album ali mi je zao sto nece svirati metal jer to im mnogo doprinosi atmosferi ali je Where at night... dosta dobar. Ma, jedva cekam sledeci biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Imam sve albume i mogu da kazem samo jednu stvar...cisto savrsenstvo!!!Moji najomiljeniji doom bend.

Zadnji album im je na nemackom tako da ne razumem bas o cemu se radi(moracu da nabavim prevodioca wink.gif)

Steta sto im je to zadnji album ali posto je Ulf Theodor Schwadorf pravio svu muziku i pisao reci nadam se da ce napraviti jos puno melanholicne

muzike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Opasan bend... Nemam samo prvi album, slozicu se da je Songs of Moors & Misty Fields najbolji...

Najgore je bilo kad mi je drugarica pitala, slusajuci ih kod mene da li to pevac folira glas laugh.gif, i od tad ne mogu da se otrgnem od tog utiska kad slusam neke pesme... :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nisam bas neki njihov veliki fan, ali skroz su mi OK, mada sto se tice ovakvog atmosfericnog dooma moj izbor ce pre pasti na recimo Ashes You Leave, The 3rd And The Mortal ili na In The Woods... Slusam ih uglavnom pred spavanje. Najbolji album po meni je "A Wintersunset..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko njihov demo "Die wie ein Blitz von Himmel fiel"??

Traclkisting:

1. Introduction: Astrum luciferi

2. Midnight, moonlight and a dark romance

3. My nocturnal queen

4. Outroduction

 

(these tracks were re-released later on the vinyl edition of "A Wintersunset..." as a bonus!)

 

Recorded and mixed at R+A studio, Munnerstadt, during 19th and 2-th of December.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...