Jump to content

Empyrium


botorius

Recommended Posts

Schwadorf najavio da če da radi nešto novo i sa Sun of the sleepless, jedva čekam i to.

 

Desilo se i ovo konačno, na leto konačno izašao debi album To the Elements koji je u pravom moru noviteta definitivno sleeper hit za ovu sezonu imho. Nenametljiv ali odlično urađen 90s BM worship za fanove starog Ulvera, Satyricon, Kvist i svih sličnih melodično agresivno atmosferičnih divnih kultova.

Tražio sam linkove za album da ostavim ali sve poskidano, evo spota od mene bar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Nema i dalje novog Empyriuma, koliko znam snima se ali ja ne zurim, neka uzmu vremena koliko treba da snime nesto kao sto je bio prethodnik.

Za to vreme stigao novi Noekk https://mega.nz/#!3YVngSDC!Texz819QvDE2KvBYte2JEZu6z_8CyVWcINHL0LPe2kg

Nisam ocekivao uskrsnuce ovog projekta ali i ne smeta naravno, proggy verzija glavnog benda sa zanimljivim idejama no ipak mi se cini da je ovo zagrevanje pred glavno jelo.  Sun of the sleepless album mi je bolje legao za par nijansi. No sve u svemu, samo neka rade njih dvojica pod svim mogucim imenima, uvek cu rado ispratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Izasao je

0003560401_100.png
 

Sun Of The Sleepless / Cavernous Gate - Split

 

https://sun-of-the-sleepless.bandcamp.com/album/sun-of-the-sleepless-cavernous-gate

 

2 full pesme i 3 interlud-a Sun of the Sleepless . Odlicne su.  Nije los ni ovaj drugi bend . Ceka se novi Empyrium nadam se uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voimja oca da vise ne soliram na temi, split je naravno ubio, prevashodno zbog Sun of the sleepless dela koji je produzetak albumcine. Objavljeno izdanje u pravo zimsko vreme. Verujem da necemo skoro dobiti nista novo od ovog projekta ali dok se radi ovako nemam za sta da se bunim (ne usudjujem se ni da sanjam da cu ih negde pogledati uzivo). Cavernous gate je inace projekat Sebastiana iz Helrunar, isto dobar pocetak, pratice se.

I da, novi Empyrium najavljen za sledecu god, ne znam tacan datum doduse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Fantastican album, kao i za Tribulation sto sam napisao - jebe mi se za etikete i pravce, ovo je muzika za dusu.

A moze se i reci da su se lepo vratili malo tvrdjem zvuku ali uz svoj prepoznatljivi neofolk stil :D jedan od albuma godine ce biti sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam htio da ostavim komentar. Namerno nisam zurio, poslusao sam album pazljivo 5-6 puta (sa sveze nabavljenim slusalicama WH-1000XM4 🙂 ). Trebalo je par slusanja da legne sve na svoje mesto a sada svakim slusanjem sve vise raste , i sto se mene tice album je savrsen od pocetka do kraja. Album definitivno treba slusati kao celinu, pesme su savrseno ukomponovane i album tece. Nikada nisam pruzio pravu priliku njihovim akusticnim/folk albumima, ali sad cu definitivno da se vratim na iste. Meni ozbiljan kandidat za album godine (bar sto se tice atmosfericno/melodicnih zanrova).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je album korektan ali ne tako ubedljiv. Na stranu što nikako nisam fan ovog operskog pevanja koje čini 30% vokala, ali ispaše najbolje prva i poslednja pesma koje su izašle pre cele stvari. Ima i nekih smor momenata pri sredini - Moonrise i The archer su baš dosadne, akustika na istu foru bez ičega naročito zanimljivog, odsvirano ubedljivije 100 puta na drugim mestima. Atmosferičnost i melanholija se ne mogu osporiti kao i nelinearna struktura albuma, ima super deonica al sve u svemu kao ceo paket tek korektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...