Jump to content

Empyrium


botorius

Recommended Posts

PA DJE JE ONAJ RAVEN??????????????????????????

on sanja empyrium i ja mislim da nema veceg fana od njega...

ps ja mislim da sam vec rekao o ovom bendu.prvi put sam ih cuo za novu godinu 2003 i kod mene se obreo njihov 1. album ni dan danas neznam ciji je ali vazno je da sam dobio vrhunski poklon za novu g.

najaca stvar je ode to melancholy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nesto fali u muzici Empyrium-a? Ne bih rekla... Kveld, poslusaj pesme sa albuma "Songs of moors and misty fields" - secem nogu ako ti se ne svide... icon_smile.gificon_da.gif

Preslushala...ma OK je , samo ja nikad necu seci vene na njih (a 'bem ti bend uz koji ne mogu seci vene icon_smile.gif )...Wintersunset mi se vishe svidja , samo ima malu manu -pesme traju predugo , mislim da mogu da kazu shta imaju da kazu za znatno manje vremena (a i veliki je problem pri narezivanju njihovih diskova , nikad ne mozesh da narezesh dva albuma odjednom icon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put sam ih cuo sa novim i zadnjim albumom WEILAND, koji je koncept album sa 3 dela, prvi i drugi deo imaju bubnjeve ali treci je malo dosadan. Jako sinfonicna folk muzika , sa dubokim emocijama. Idem da nadem ostale albume, zato sto retko ima ovakvo kvalitetnih bendova.

Edited by Iz Pakla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto fali u muzici Empyrium-a? Ne bih rekla... Kveld, poslusaj pesme sa albuma "Songs of moors and misty fields" - secem nogu ako ti se ne svide... icon_smile.gificon_da.gif

Naravno da muzici Empyrium-a ne fali nista...ama bas nista.....tako sam mislio pre 3,4 godine ,tako mislim i sada ,tako da ne vidim ni danas dan sta njima fali...predugacke pesme ? icon_confused.gif ..ne bih rekao icon_smile.gif

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put sam ih cuo sa novim i zadnjim albumom WEILAND, koji je koncept album sa 3 dela, prvi i drugi deo imaju bubnjeve ali treci je malo dosadan. Jako sinfonicna folk muzika , sa dubokim emocijama. Idem da nadem ostale albume, zato sto retko ima ovakvo kvalitetnih bendova.

treci disk Weiland-a je mozda i najbolji zato sto podseca na Tenhi.

 

Sympho-folk?! ne bih rekao. Dark - moze. Medieval - moze da prodje. Ma koga boli **** sta su, doklegod je mjuza dobra?

 

Kome se svidjaju poslednja 2 od Empyrium-a, nek' obavezno nabavi Tenhi. Secenje vena ZAGARANTOVANO icon_mrgreen.gif

 

Btw, kako ne mogu da stanu 2 albuma na disk?

Songs of Moors + Where at Night = 42 + 32 min =.... ? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

treci disk Weiland-a je mozda i najbolji zato sto podseca na Tenhi.

 

Sympho-folk?! ne bih rekao. Dark - moze. Medieval - moze da prodje. Ma koga boli **** sta su, doklegod je mjuza dobra?

 

Kome se svidjaju poslednja 2 od Empyrium-a, nek' obavezno nabavi Tenhi. Secenje vena ZAGARANTOVANO icon_mrgreen.gif

 

Btw, kako ne mogu da stanu 2 albuma na disk?

Songs of Moors + Where at Night = 42 + 32 min =.... ? icon_smile.gif

Covek zna znanje! TENHI je nesto apsolutno neverovatno i bice ludilo kad izadje novi album. Svi trkom na temu o TENHI=ju koju sam otvorio na avatguarde-u, pa da malo caskamo. Takodje bih preporucio i isto finski NEST.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

TEK DANAS SAM CUO WHERE AT THE NIGHT AND WOODGROWS PLACE

kratak je ali je ludilo,a WAILAND je fantazija

ja mislim da ovim ljudima das trijangl i dvojnice da bi opet napravili remek djelo tako da mi nisu dosadni ni bez bubnja

 

 

MELANCHOLY STILL MY DESIRE icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

TEK DANAS SAM CUO WHERE AT THE NIGHT AND WOODGROWS PLACE

kratak je ali je ludilo,a WAILAND je fantazija

ja mislim da ovim ljudima das trijangl i dvojnice da bi opet napravili remek djelo tako da mi nisu dosadni ni bez bubnja

 

 

MELANCHOLY STILL MY DESIRE icon_da.gif

osecam da si nabavio neku teshku piratchinu.

naslov prvog albuma koji si pomenuo je Where At Night The Wood Grouse Plays

, a drugog Weiland.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naslov prvog albuma koji si pomenuo je Where At Night The Wood Grouse Plays

, a drugog Weiland.

covjece,prvi album je A WINTERSUNSET imam original

drugi je SONGS OF MOORS AND MISTYFIELD i najjaci je

mini album je WHERE AT... I traje kratko

zadnji je WAILAND i raspali msu se posle njega

evo posto smo u nedoumici THYRAVEN je njihov naj. fan na forumu pa neka nas edukuje ako grijesimo

STAY DOOMED!!!!!!!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tragedy,

jedan mali savet - shvati ga dobronamerno... icon_biggrin.gif Ko boga te molim, kucaj sporije, jer stalno izvrćeš & gutaš slova, tako da je teško ponekad čitati tvoje postove...

 

poz

MA NE COVJECE

previse sam ja zdoomljen da bih bio prgav,ovo je samo docaravanje moje konfuzije,jer me veljko/THERAVEN/ JEDNO VRIJEME TOLIKO EDUKOVAO SA OVIM BENDOM DA ME SMORIO.

 

STAY DOOMED!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Album je "Where At Night The Wood Grouse Plays" Izdat 1999. godine (ako se ne varam )

The Shepherd And The Maiden Ghost,Many moons ago,Dying Brokenhearted i instrumental Wehmut su me ocharale. icon_wink.gif

 

Od njih takodje imam Songs of Moors & Misty Fields i Weiland

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nja nja preslusala sam sve...samo ne posjedujem discove...mery sys , znam ko ce mi dat da narezem to,da se ne bedachim sa owim razjebanim kompom...p.s. ponowo sam u crnini

Hehe da da dacu ti ja da narezesh.Opet si sva u crnini?Pa fino icon_da.gif

 

Ne znam mene odushevljavaju Moonromanticism,A gentle grieving farewell kiss sa A wintersunset.

When Shadows Grow Longer i The Blue Mists of Night sa Songs of Moors & Misty Fields.Ali instrumental Nebel....fantazija

 

 

 

icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Имам сва четири издања. Ово је бенд који ме је дефинитивно изненадио својом музиком, у најпозитивнијем могућем смислу.

Можда бих издвојио The Ensemble Оf Silence и Waldpoesie, а можда не бих ништа издвајао ph34r.gif. Било како било, фантастичан бенд. Текстови су јако добри, и опет, несвакидашњи, како на "енглеским" албумима тако и на Weiland-у.

Нема код њих BM утицаја, осим што човјек понекад вришти док пјева, што помало подсјећа на ово, али је суштински и концептуално то сасвим другачији начин вриштања, са посве другом сврхом icon_smile.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...