Jump to content

Liturgy


darthmoog

Recommended Posts

Liturgy may own a few legit black metal records and utilize a few elements from black metal music, but they are not a black metal band. They’re something else – whatever that may be is up to them and to their listeners."

 

ova sam rekao na prvoj stranici u svojoj recenziji, ne znam sto vam je trebalo ovoliko rasprave da se dogovorite oko ove cinjenice. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

while Ghost’s is a groovy Satanic singalong."

 

Ne daj bože da je nešto keči, to nije metal!!!!111!

Retardirana izjava koja samo dokazuje koliko se ekstremni metal davi u sopstvenim truer than thou govnima klinaca koji misle da je prvi metal bend Mayhem a da je Don't break the oath nešto što se maže po 'lebu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobe, "groovy Satanic singalong" je činjenica. ALI, ne vidim da je čovek rekao da je to loše, ispravi me ako grešim. Pre mi se čini da si ti to doživeo kao neki napad na bend, budući da je čovek lepo rekao da mu se sviđaju pesme koje Ghost svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, kroz ceo tekst provejava animozitet i ironija prema oba benda, nisam baš doživeo tekst kao pozitivan za Ghost. Kao što se priča na njihovoj temi i što je Talvi rekao, hajp nije njihova krivica a jedan od najvećih argumenata protiv njih u globalu je činjenica da su catchy i poppy. Glupo mi je to.

Mada ono, ipak je Liturgy gore prošao pa nema veze :twisted:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to mi je bezveze: pa šta ako su ishajpovani? Ne treba da slušam neki bend zato što je ishajpovan? Pa svako će da radi na sopstvenoj promociji što više može, nekad se to otme i stvori se hajp.

To mi nekako smrdi na onu "neću da slušam bend jer su previše poznati" filozofiju zamotanu u na oko prihvatljiviju foliju.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, diši. :haha:

 

Evo, pazi šta ja mislim o tome - ne volim kada se digne prašina oko potpuno prosečne stvari, neću navoditi bendove, nego idem uopšteno skroz. Masa odlepi na nešto što se iz mora sličnog ne razlikuje ni po čemu osim po tome što je nekako priča o tome prekopirana na mnogo blogova, pa stigla u magazine, emisije i slično. Tada nije problem ni sam kvalitet toga, ni da li ću obratiti pažnju na to niti da li mi se to uopšte sviđa, nego što će svi da pominju, obrću istu priču, ponavljaju i smaraju druge koji nemaju ništa protiv tuđih izbora, ali su prinuđeni da naiđu na pomenutu priču gde god da se okrenu.

 

Zamisli da si prvi put juče čuo rep i neka to bude Lil Wayne. I naprosto se oduševio, jer jebi ga, to ti je nešto novo (kao što su stvari koje Liturgy i Ghost sviraju nove dobrom delu ljudi koji ih sada hajpuju, a potpuno su ili delimično neupućeni u metal muziku i scenu - budimo realni da je takvo činjenično stanje). I onda ti kreneš da pričaš okolo koliko je Lil Wayne dobar i kako tu ima semplova, matrica, on baca rime. Ali kita, jer ja odavno znam tog majmuna, ali znam i Bigija, tako da me boli kurac za petu klasu repera. Ali ok, ti to slušaš, voliš, primio si se i meni to nije problem. E, onda počneš da ponavljaš koliko je to dobro, danas, sutra, preko FB-a, na pivi, šalješ linkove i kačiš gde stigneš. I to uradi još par stotina hiljada ljudi čije se prethodno znanje o repu nimalo ne razlikuje od tvog. Uživancija.

 

Naravno, govorio sam ovako, drugom licu, jer je to u duhu srpskog jezika, a ne zato što ciljam na bilo šta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, diši. :haha:

 

Evo, pazi šta ja mislim o tome - ne volim kada se digne prašina oko potpuno prosečne stvari, neću navoditi bendove, nego idem uopšteno skroz. Masa odlepi na nešto što se iz mora sličnog ne razlikuje ni po čemu osim po tome što je nekako priča o tome prekopirana na mnogo blogova, pa stigla u magazine, emisije i slično. Tada nije problem ni sam kvalitet toga, ni da li ću obratiti pažnju na to niti da li mi se to uopšte sviđa, nego što će svi da pominju, obrću istu priču, ponavljaju i smaraju druge koji nemaju ništa protiv tuđih izbora, ali su prinuđeni da naiđu na pomenutu priču gde god da se okrenu.

 

Nije to ništa novo i ne dešava se prvi put sa Ghost. I kao što Talvi reče, npr Fenriz ih je hailovao još sa demosom, njegovo mišljenje nije baš nevažno. Ili ih Paradise lost lično tražili da im budu predgrupa... da li su oni podlegli hajpu, ne bih rekao.

 

Zamisli da si prvi put juče čuo rep i neka to bude Lil Wayne. I naprosto se oduševio, jer jebi ga, to ti je nešto novo (kao što su stvari koje Liturgy i Ghost sviraju nove dobrom delu ljudi koji ih sada hajpuju, a potpuno su ili delimično neupućeni u metal muziku i scenu - budimo realni da je takvo činjenično stanje). I onda ti kreneš da pričaš okolo koliko je Lil Wayne dobar i kako tu ima semplova, matrica, on baca rime. Ali kita, jer ja odavno znam tog majmuna, ali znam i Bigija, tako da me boli kurac za petu klasu repera. Ali ok, ti to slušaš, voliš, primio si se i meni to nije problem. E, onda počneš da ponavljaš koliko je to dobro, danas, sutra, preko FB-a, na pivi, šalješ linkove i kačiš gde stigneš. I to uradi još par stotina hiljada ljudi čije se prethodno znanje o repu nimalo ne razlikuje od tvog. Uživancija.

 

I onda se oduševim Lil Wayne-om i kopam dalje i naiđem na Public enemy npr.

 

paralela

 

Oduševim se Ghostom i kopam dalje i naiđem na Mercyful Fate.

 

Ne vidim ništa loše tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ništa novo i ne dešava se prvi put sa Ghost. I kao što Talvi reče, npr Fenriz ih je hailovao još sa demosom, njegovo mišljenje nije baš nevažno. Ili ih Paradise lost lično tražili da im budu predgrupa... da li su oni podlegli hajpu, ne bih rekao.

Pa niko nije rekao da se događa prvi put. Šta Fenriz misli je meni, recimo, nevažno. Njegovo mišljenje je poznato, znamo ko je on i šta je sve uradio, ali to ne znači da je u pravu, zar ne? Isto kažem i za Britance. Misliš da su imuni na hajp? Kurac moj.

 

I onda se oduševim Lil Wayne-om i kopam dalje i naiđem na Public enemy npr.

 

paralela

 

Oduševim se Ghostom i kopam dalje i naiđem na Mercyful Fate.

I to je moguće, ali je to već druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odusevim se sa guns and roses i otkrijem manowar.

 

Ne vredi raspravljati se preko tastature... samo uživo!

 

Pa niko nije rekao da se događa prvi put. Šta Fenriz misli je meni, recimo, nevažno. Njegovo mišljenje je poznato, znamo ko je on i šta je sve uradio, ali to ne znači da je u pravu, zar ne? Isto kažem i za Britance. Misliš da su imuni na hajp? Kurac moj.

 

Čisto sumnjam da ljude koji su zagazili u četrdesete i imaju brdo klasika iza sebe zabole koji je poslednji hit na sceni.

I na kraju krajeva, po tebi niko nije u pravu, reci da ti se ne sviđa i završi priču :haha: jbg i ja mislim da je novi Black Metal ishajpovano smeće ali ti bendovi, za razliku od Ghosta, proglašavaju sami sebe za neku senzaciju i zato su govno.

 

Naravno u tu "govno" grupu ide i Liturgy.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slusam Liturgy, ali danas mi je bas na mejl stigla ova pesma da pocujem,

, i skroz mi simpa zvuci.

Pri tom nisam ljubitelj hipsterkih tendencija u black metalu. Ne znam koliko bi mi se album vrteo u plejlisti, ali im ova pesma nije losa uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto sumnjam da ljude koji su zagazili u četrdesete i imaju brdo klasika iza sebe zabole koji je poslednji hit na sceni.

I na kraju krajeva, po tebi niko nije u pravu, reci da ti se ne sviđa i završi priču :haha: jbg i ja mislim da je novi Black Metal ishajpovano smeće ali ti bendovi, za razliku od Ghosta, proglašavaju sami sebe za neku senzaciju i zato su govno.

Ja sam rekao da mi se ne sviđa odavno. :D Nije da niko nije u pravu, nego nema razloga da se složim sa Fenrizom ili bilo kim drugim zbog reputacije. To što su Paradise Lost lično zahtevali da Ghost budu predgrupa može da se protumači i kao dovlačenje dodatne publike dok traje popularnost novog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova sam rekao na prvoj stranici u svojoj recenziji, ne znam sto vam je trebalo ovoliko rasprave da se dogovorite oko ove cinjenice. :confused:

 

Ja sam se generalno složio sa tobim, ali ništa nisam pričao jer nisam dovoljno slušao album pa mi bilo glupo da pričam o tome. Inače ja sam i za Krallice rekao da mi ne zvuče kao black metal uopšte, već ko neki Extreme Math(Technical) Metal. Inače ovaj Aesthetica šije novi Krallice samo tako koji ima zanimljive trenutke, ali u globalu je dosadan.

 

 

Ne slusam Liturgy, ali danas mi je bas na mejl stigla ova pesma da pocujem,

, i skroz mi simpa zvuci.

Pri tom nisam ljubitelj hipsterkih tendencija u black metalu. Ne znam koliko bi mi se album vrteo u plejlisti, ali im ova pesma nije losa uopste.

 

Pogledaj ovo

, to je otprilike to, svi argumenti su tu.

 

Eh, da i ovako mi sada zvuči mobilni kada me neko nazove.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gMMF2wHfQ9U&feature=related

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

1878@400.jpg

 

01. "Fanfare"

02. "Follow"

03. "Kel Valhaal"

04. "Follow II"

05. "Quetzalcoatl"

06. "Father Vorizen"

07. "Haelegen"

08. "Reign Array"

09. "Vitriol"

10. "Total War"

 

http://www.visions.de/news/21945/Liturgy-emanzipieren-sich-mit-drittem-Album-The-Ark-Work-virtuos-vom-Black-Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...