Jump to content

2011.06.04. *Beogradska arena, Beograd* The Cult


crusader84

Recommended Posts

Everyman and Woman Is A Star

Rain

Horse Nation

Sweet Soul Sister

Saints Are Down

White

Dirty Little Rockstar

Nirvana

Spiritwalker

Embers

War (The Process)

Go West

Wild Flower

She Sells Sanctuary

Until The Light Takes Us

Love Removal Machine

Encore:

 

Rise

Ghost Dance

 

------------

 

Navodna lista sa Eventa sa fejsa... hmm ...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj kakav cert ... znaci oduvali ... i totalno me prijatno iznenadili sa playlistom!!!!!! =)))))))))))))))))))

 

Svaka im cast!

 

Uprkos jebenoj Areni i tehnickim problemima bilo je extra.. i jedino nisam skontala sto je Ian kad je prvi put uzeo neku konzervu (pretpostavljam da je bilo pivo) sto ju je onako pogledao i bacio pozadi hahaha. ... i uzeo drugu neku i popio ...

 

Joj divan koncert ... puno mi je srce sto sam cula neke stvari uzivo ... kako ljudi sviraju..kako on peva...ludilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj kakav cert ... znaci oduvali ... i totalno me prijatno iznenadili sa playlistom!!!!!! =)))))))))))))))))))

 

Svaka im cast!

 

Uprkos jebenoj Areni i tehnickim problemima bilo je extra.. i jedino nisam skontala sto je Ian kad je prvi put uzeo neku konzervu (pretpostavljam da je bilo pivo) sto ju je onako pogledao i bacio pozadi hahaha. ... i uzeo drugu neku i popio ...

 

Joj divan koncert ... puno mi je srce sto sam cula neke stvari uzivo ... kako ljudi sviraju..kako on peva...ludilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cult ponovo pokidao, zaista vanvremenska grupa. setlista prejaka, a arena prilicno prazna kolko primetih. i inace ne secam se kad sam se zadnji put onako bez problema zabo u prvi red :haha: Ian Astbury kralj.

hajlajtsi veceri: Rain, Nirvana, Rise, Fire Woman, She Sells Sanctuary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista dobar koncert sa pregrst cvrstih rifova i dosta iskrenog rokenrol vajba! Odsvirali su za svakog ponesto, od velikih hitova pa do manje poznatih pjesama. Meni je samo nedostajala „Vorholova kraljica Eddie”, ali sta je tu je.

Arena solidno popunjena, nekoliko hiljada ljudi, ozvucenje uglavnom dobro, Estburijev vokal isti kao na studijskim snimcima, sto je za pohvalu, drago mi je da sam uzivo cuo taj prepoznatljivi glas.

Bilo je nekih zanimljivih momenata, npr u po koncerta napravise pauzu i pustise trominutni klip o jednom indijanskom rezervatu ili recimo Estburijevo obracanje organizatorima ovogodisnjeg EXITa uz poruku da je ove godine EXIT sranje jer nema pravog rokenrola :) Lik je faca i po, pravi rock frontmen i smeker :))

Nakon koncerta na izlasku sa partera me odnekud pogodi Billyjeva trzalica, pa nenadano dobih taj mali suvenir :D

Sve u svemu, zadovoljan sam koncertom – i vuk sit i ovce na broju :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno fantastičan koncert ponovo, fenomenalno veče! Odlična set lista, komunikacija, vrhunska svirka... Pokidali su, ukratko.

Svi su bili na visokom nivou, ali ipak Duffy je car!

 

Meni je hajlajt bio Saints are down koja je u ovom izvodjenju zvucala cak i bolje i emotivnije i mracnije nego na albumu, da se najezis.

Rame uz nju su bile i Rain, Horse Nation, Rise i Ghost Dance, kao i standardno odlicna atmosfera na Sanctuary i Break on through od Doorsa. Ma sve je bilo odlično!

 

Sve u svemu, pamtiće se koncert i jedva čekam da ih gledam ponovo, a najradije bih već sutra :)

Edited by Descender
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj, zar niko nije primetio koliko je Ian prs'o? Sve ostalo OK, svirka je stvarno bila odlična, ali užasno je otpevao, od svih ovih matorih pevača koji su nas pohodili poslednjih godina, a bilo ih je vala i matorijih, Ian je najzreliji za penziju. :/

 

Inače, pokazalo se da je lista koje se odnekud pojavila u medijima pre koncerta čista glupost, ipak je ispalo mnogo bolje, samo Edie falila.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je bre Ian prsao? Ne lupaj molim te ... cist i predobar vokal, bukvalno samo kapa da se skine i da mu se salutira... nista se u boji glasa a ni u tonu nije promenilo... to je ono sto sam slusala sve ove godine, nepogresivo!

 

 

Prsao je u onom "emotivnom trenutku" kad je izjavio "stop the violence" zbog lika koji je gurao i sutirao sa leve strane partera sve oko sebe u smislu da prestane to da radi .. a svi smo podrzali sve sto je rekao. a onda se nastavilo na pricu o filmu jer to je i islo njihovom programskom semom...

 

Falile su jos neke pesme sa starijih albuma...no dobro, izuzetno sam zadovoljna i ovim :D

 

Iako svi znaju da je Ian "opsednut" Doorsima, nekako nisam ocekivala da ce njima zatvoriti koncert, tako da je to bilo prijatno iznenadjenje! :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put sam ih gledala sinoc i mogu da priznam da su me bas prijatno iznenadili :) Nisam ocekivala ovoliko ljudi, al eto, napunise Arenu :)

Sto se tice setliste-prezadovoljna sam :) Samo da nije bilo onih tehnickih problema, ali dobro..u principu je sve proteklo okej :)

 

Sto se tice Ianovog pevanja, sasvim je bilo solidno, zapravo cak sam se iznenadila koliko je dobar :)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je bre Ian prsao? Ne lupaj molim te ... cist i predobar vokal, bukvalno samo kapa da se skine i da mu se salutira... nista se u boji glasa a ni u tonu nije promenilo... to je ono sto sam slusala sve ove godine, nepogresivo!

 

Čuj, volim ih i ja, ali budimo realni. Jedino ako si bila u većoj gužvi gde su svi ljudi pevali pa nisi mogla da ga čuješ jasno, ja sam stajao sa strane skroz, par nas krene više nego poznate stihove, očekujući da se uklopi sa Ianom, međutim on krene pa izgubi dah, zastaje, preskače, baš mi je pokvario doživljaj na većini omiljenih stihova. Boja glasa mu jeste ostala ista, ali, da li je nešto bolestan ili šta, baš nije mogao da otpeva kako treba, poželeo sam da su u publci sve sami fanatici kao npr na Gardijanima pa da se on ni ne čuje (a cenim i da bismo onda izvukli Edie :mrgreen:).

 

Je l' ima neko kompletnu set listu? Meni fale možda pesma-dve.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stekao utisak da se puno mucio sa glasom. Stajao sam na nekih 20 – 30 metara od bine po sredini i vokal mu je uglavnom bio sasvim OK. To je taj glas, ta boja glasa, taj stil pjevanja, sta vec... Ajd mogu reci da je djelovao malo slabije na polovini koncerta, pred onu pauzu, rekao bih da su trapavo odradili "Rise" (mislim na njegovo dopunjavanje sa basistom na vokalima), ali poslije pauze se povratio „u normalu”. Jeste da se na momente slabije cuo usljed prejakih gitara ili basa, mozda se ponegdje i malo stekao, kad bi publici dao prednost na nekom poznatom refrenu, ali opet sam generalno zadovoljan kako je pjevao i nisam stekao utisak da mu je vokal pukao.

Moguce da je i do pozicije u dvorani na kojoj se svako od nas nalazio.

 

Evo neko nabacio par klipova:

 

Ovo je jedan nesvakidasnji momenat :) Bio sam na dosta koncerata, ali ne mogu da se sjetim da sam prisustvovao situaciji da neki veci bend iznova zapocne pjesmu. Biliju je valjda zastekala gitara, jbg.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jedan nesvakidasnji momenat :) Bio sam na dosta koncerata, ali ne mogu da se sjetim da sam prisustvovao situaciji da neki veci bend iznova zapocne pjesmu. Biliju je valjda zastekala gitara, jbg.

Meni je ovo bio kul momenat, Bili izadje i kaze nesto u fazonu "jebi ga, izvin'te" i krene ispocetka... Car! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...