Jump to content

Blackmore's Night


blondie

Recommended Posts

Ekstra je! Ima koncert i G-O-M-I-L-A bonusa: spotovi, acoustic sessions, dokumentarci, intervjui, biografije, diskografiije, strava odradjen 3D animirani meni, tipa kao iz neke mediaeval epic igre (da je tu moj ortak zaludjenik za igre, sad bi rek'o koji je žanr laugh.gif). Na koncertu ima, osim BN pesama, Child In Time, Black Night i Soldier Of Fortune! icon_rockdevil.gif

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

A evo, posle ko zna koliko preslusavanja, i moje detaljne recenzije, pesmu po pesmu:

 

1. 25 Years

Naginje malo na orijentalni zvuk, a instrumenti i produkcija vokala stvaraju donekle mracnu atmosferu (koliko je to moguce reci za BN muziku), koju donekle kvari neka totalno bespotrebna vesela melodijica ubacena u sredinu pesme. Text je zanimljiv, takodje mracan, govori o kosmarima jedne devojcice......

 

2. Old Village Lanterne

Pocinje nekim progresivnim klavijaturama (gotovo nju ejdz osecaj), da bi se tu ubacili svi zivi akusticni instrumenti, i izuzetno marsirajuci ritam......pesma osobito dobija na tempu pri kraju, kad se ubacuje bombastican renesansni orkestar........veoma vozeci refren.......samo mi nije jasno kakve sad veze s tavom pesmom i textom ima stara seoska baklja (sa sve muklim E u LanternE), ali 'ajde.......

 

3. I guess it doesn't matter anymore

Pesma pocinje bubnjarskim uvodom, koji nas uvodi u glavnu pevljivu melodiju koju sviraju elektricna gitara i neki duvacki instrumenti......prava rok pesma, veooooma pevljiva, sa refrenom koji ulazi u glavu, Kendis koja zvuci mnogo zesce nego inace, i textom koji govori o fantomskoj autostoperki........mada opet ne razumem cemu recenica iz naslova.........no hajde i to da im oprostim...........

 

4. The Messenger

Tipican BN instrumental.........Rici se izivljava na Boga pitaj kojem zicanom akusticnom instrumentu........samo sto sad u pozadini umesto duvaca idu nju ejdz klavijature.......posebno na kraju se vidi moderna produkcija..........

 

5. World of stone

Ova pesma me izuzetno podseca na Ivory tower, samo sto je ovde mracna atmosfera izvedena potpuno, bez glupih veselih upadica.....pocinje monaskim muskim pevanjem, Kendis se ubacuje, a pri kraju postaje krajnje dramaticna pesma, pravi ratni poklic.......takav je i tekst..........donekle lozacki, ali smislen.........

 

6. Faerie Queen

Najbolja pesma na albumu, i jedna od najboljih pesma od BN uopste. Po emotivnom naboju i dramatici moze se porediti samo s Ghost of a Rose........veoma nezna balada, vodjena flautom i mandolinom, Kendisini najdelikatniji vokali ikada (na momente cak podseca na Sharon den Adel), predivne melodije, romanticno-mitski stihovi......prosto zamisljam dok slusam ovaj deo pesme neku cvetnu livadu okupanu zalaskom sunca, i vile kako igraju iznad zlatnih cvetova.......sve do kraja pesme, kad krece fantasticna brza zavrsnica u vidu divljeg paganskog plesa i uzvika koji vas tera da skacete na noge..........ovaj deo sigurno oslikava muski element, noc u sumi pokraj logorske vatre, dok senke igraju u plamenu, vilenjaci daju oduska svojoj mracnoj strani.........predivno......

 

7. St Teresa

Pocinje akusticnim uvodom, da bi prerasla u pravu rokacinu.......u ovoj pesmi je najzanimljivije slusati kako Kendis experimentise sa svojim vokalom, jer zvuci veoma.......besno.........

 

8. Village Dance

Opustajuci instrumental, gde ovoga puta opet samo Rici onanise po nekom zicanom cudu........samo opet totalno promaseni naziv.......ne da ne bih uz tako sporu muziku mogao da igram, nego ni da Zaspim......

 

9. Mond Tanz/Child in time

Pocinje njihovim starim instrumentaom sa albuma Shadow of the Moon, ovoga puta znatno ubrzanim i poboljsanim.......on polako posle prerasta u elektricni hit.......mnogo bolji od oroginala, po mom misljenju......posebno oni harmonijski operski vokali, prosto se zaledis........i na klimksu Deteta, opet se ubacuje renesansni orkestar sa melodijom Mond Tanza, i zavrsava ovaj medli.

 

10. Streets of London

Balada, veoma oputajuca, lepa, ali, pomalo dosadna, moram priznati.......mada text mi se veoma svidja.....

 

11. Just call my name (I'll be there)

Najpevljivija pesma na albumu......jos jedna prava rokacina.......snazne gitare, snazni belting vokali i neverovatno pevljiv refren........mnogo dobra stvar.........

 

12. Olde Mill Inn

Tipicna BN himna iz krcme. Cak je i produkcija takva da deluje kao da je snimljena uzivo u kafani: pijani hor koji falsira, Kendis koja se vise dere nogo sto peva, zvizdanje, pljeskanje........Inace zanimljivo je da ova kafana zaista postoji, kao i sbvi likovi pomenuti u pesmi......

 

13. Windmills

Lepa balada, sa plutajucom melodijom i opustajucim efektom........no njen najveci adut jeste tekst......opisuje donkihotovsku kob........

 

14. Street of dreams

Takodje bolja od originala.........doduse ovde nema ni r od renesansnih upliva..........iskreno, meni se vise svidja Kendiin duet sa Tarnerom, nego njena solo verzija, ne zato sto nije otpevala dobro, vec zato sto kombinacija muskog i Zenskog glasa daje posebnu draz i kontrast pesmi.......

 

15. Once in a garden

Ovo je pesma prvobitno namenjena za Kendisin solo album.........ako su joj sve pesme ovakve, ne verujem da bih ga kupio........jeste text setan, i balada opusta, ali je brate i poprilicno dosadna.......no to je samo moj utisak............

 

 

Utisak o celom albumu:

Iskreno, vaj album ne moze da nadmasi Duh Ruze (koji je moj omiljeni album uopste), jer ipak ne mogu se prevazici reek-dela poput Ghost of A Rose, Cartouche, Way to Mandalay, Diamonds and Rust..........mada tu su opet neka druga remek-dela koja mi daju za pravo da smestim VL za nijansu ispod Duha........Jedino sto je na albumu totalno omaseno jeste naziv kako albuma tako i nekih pesama.......mislim, naziv Seoska baklja daje utisak da je album inspirisan starim vemenima i rustikom, dok je ovo zapravo namoderniji i najheavy album BN do sada.........Tokom godina oni su presli put od renesansnog benda sa uplivima roka, u rok bend sa uplivima renesanse, sto im, iskreno, savrseno pristaje.........sto se vokala tice, Kendis je definitivno mnogo uznapredovala.......sada se moze cuti kako beltuje kao prava rokerka...mnogo vise snage i emocije u njenom glasu.......

 

Toliko za sada.............

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

imala sam par spotova ..koje sam pobrisala. sad ne mogu tacno da se setim kako se zovu..

u jednom je valjda pevacica obucena kao neka ciganka (wtf??!!) i nesto se gubi na plazi(ili sam ja prsla)..

ne znam..mogu svasta da slusam,ali to mi se ne svidja..

mozda za nekih 20 god..ko zna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Znas li ti ko je Ritchie Blackmore? Da dodje Metalika da svira opet u Areni, i da dodje Blekmur da me pozove da samo sedimo i pijemo chaj i sok..pre bih otishao u kafic.

 

Upravo tako.Jesi li gledao onaj snimak u backstage-u(taverni) sa DVD-a?Ne znam koji metal koncert bi se mogao mjeriti sa takvim dozivljajem.Volim i postujem mnoge metal bendove,ali onakva muzika i atmosfera nosi potpuno drugacije emocije,tako da je lijepo vidjeti i nesto sto nije metal.

 

Cekaj, da li stvarno dolaze...

 

Postoji najava,ali jos nema zvanicne potvrde,imas link iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su zakon. Svi albumi su carobni, a meni posebno, Fires at Midnight. Blackmore na svakom albumu savrseno svira, a cini mi se da svakim novim albumom, kao da hoce da pokaze koliko mu fali Rainbow i Purple.

 

Candice izgleda da mnogo gotivi Stevie Nicks, koja je ranije imala bend Buckingham Nicks (cak je i ime slicno). Ali, moram reci da Blackmore's Night prosto obozavam. Ma to je premala rec. Sjajni su.

 

Da li neko zna koliko ce otprilike biti karta za koncert? Istrosih se na Maidene posteno, a ne verujem da ce za Blackmore's Night biti manja cena od 2000 dinara. Njihove ulaznice se krecu po ceni od 20 do 30 funti, ali nadam se da ce biti malo jeftinije za ove krajeve.

 

Pozdrav svim BN fanovima!!!

 

e ljudi moji...

ima li iko predstavu gde ce biti i ko uopste to organizuje?

 

:veseli:

 

 

Ja nemam pojma, ali moj burazer tipuje da ce biti u Narodnom pozoristu, ili nekom teatru.

Ma bilo gde, samo da bude koncert.

 

Poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezvanične informacije kažu da će koncert biti u Domu sindikata, termin nešto izmedju Kamelota i Saxona, neki 20. april otprilike.

Jedino "opipljivo" što imamo još uvek je ovo: http://candicenight.wordpress.com/tag/tour/

 

Valjda će da potvrde više.... :can't wait smajli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...