Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Tema na kojoj mozete izraziti odusevljenje ili neslaganje sa radom i delom benda.

Bez svadje, podbadanja, flejmovanja, trolovanja i slicnog.

 

Spam na ovoj temi i dupli nalozi bice surovo sankcionisani.

 

 

http://www.alogia.rs/

 

Alogia je rock/metal grupa iz Smedereva koja je nastala po ideji braće Srđana i Miroslava Brankovića. U početnoj postavi bend je radio sa 2 pevača - Nikola Mijić i Ivica Lauš (obojica su finalisti 3K dur ciklusa), kasnije je kao stalni član i frontmen ostao Nikola Mijić.

 

Alogia za sobom ima 2 studijska albuma na srpskom jeziku u izdanju "One records-a". Prvi je objavljen 2002. godine ("Priče o Vremenu"), a drugi 2004. godine ("Priče o životu"). Oba albuma su rasprodata u tiražima od po 4000 diskova, a bend je za kratko vreme napravio prekretnicu na tadašnjoj srpskoj "heavy metal" sceni i pokrenuo lavinu novih i mlađih bendova koji su počeli raditi pod uticajem Alogije. Još uvek, Alogia ostaje zapamćenja kao najtiražniji srpski metal bend.

 

Alogia ima i jedan album na engleskom ("Secret spheres of art") izdat na stranom tržištu pod okriljem "Locomotive Music"-a, koji su poznati po objavljivanju mnogih velikih bendova (Carmine Appice, Astral Doors, Elegy, Prong..). CD je distribuiran širom sveta i bend je dobio mnogo odličnih recenzija u većini velikih svetskih metal/rock magazina.

 

Bend je nedavno objavio i prvi DVD sa snimkom koncerta u prepunoj velikoj sali beogradskog SKC-a. DVD je objavio "One records". Na pomenutom koncertu su gostovali i članovi grupa Divlje Jagode, Riblja Čorba, Kerber, Osvajači...

 

Alogia je trenutno jedan od koncertno najaktivnijih srpskih rock bendova.

 

Alogia je nastupila kao revijalni bend na mnogim velikim festivalima (EXIT, BEER FEST, HENDRIX FEST, GITARIJADA ZAJEČAR...). Takođe, Alogia je nastupala kao specijalni gost na koncertima nekih stranih velikih bendova - WHITESNAKE, APOCALYPTICA, SAVATAGE...

 

Alogia je poznata i po rasprodatim koncerima u velikoj sali SKC-a - 2002/2005. godine.

 

Tokom svih ovih godina, bend je imao nastupe širom ex-Yu. Neki od gradova su: Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Banja Luka, Pirot, Split, Sarajevo, Smederevo, Skoplje, Leskovac, Kovin, Kosovska Mitrovica, Čačak, Bosanska Gradiška, Trebinje, Bratunac, Kotor, Inđija, Bačka Palanka, Odžaci, Arilje, Jagodina, Šabac, Pančevo, Pozega, Kula, Kruševac, Paraćin, Vrnjačka Banja, Gornji Milanovac, Bečej, Ćuprija, Požarevac, Aleksinac, Zrenjanin, Čelarevo, Obrenovac, Senta, Krupanj...

 

Srđan je u 2008. godini objavio CD ("Expedition Delta") za američkog izdavača "Prog Rock Records/SPV". Cd je dobio gomilu fenomenalnih kritika, a distribuira se i prodaje širom sveta pod okriljem jednog od najvećih svetskih distributera - SPV. Na albumu su svirali mnogi afirmisani muzičari iz inostranstva. Neki od njih su sarađivali sa veličinama kao što su Dave Weckl, Dream Theater, Yngwie Malmsteen...

 

2011. godine dolazi da promena u postavi i bendu se priključuju novi članovi - Miloš Kovačević za bubnjevima i Vladimir Ranisavljević kao basista.

 

Članovi grupe:

 

Nikola Mijić - vokal

Srđan Branković - gitara

Miroslav Branković - gitara

Vladimir Djedović - bubnjevi

Miloš Kovačević - bubnjevi

Vladimir Ranisavljević - bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je u pitanju pojavljivanje na Pink-u,ja sam za. Kako drugachije neki bend da postane popularniji kod nas bez marketinga...taman malo i shire narodne mase da vide shta znachi pojam "Rock n Roll"

pa da sviraju svoju mjuzu bi i moglo,ovde svirase neke gej obrade ako se dobro secam.Dakle konformisti :puke:

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

What a feeling ako se dobro secam... Realno, volim ranije Alogijine albume, ovo novo sto sam cuo mi se nije preterano svidelo, poslusacu kad izadje album. Toliko o tome. A o pojavljivanju na pinku... Pa i Death Saw su se pojavili koliko ja znam? Jel to znaci da su i oni osudjeni na ogovaranja i negodovanja kako su prodali scenu itd...? Manite se toga, svi znamo da, kada bi nekom anonimus bendu ponudili da se pojavi na pinku makar 10 minuta, ne bi razmisljali 10 minuta o tome da li da prihvate ili ne. Naravno da bi svaki bend prihvatio takvu ponudu. Nama je scena govno (po marketingu, po kvalitetu bendova manje-vise), jer ljudi nemaju para za to sto zele da rade. A realno, kako bi i imali para, kad je drzava takva kakva jeste...

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

What a feeling ako se dobro secam... Realno, volim ranije Alogijine albume, ovo novo sto sam cuo mi se nije preterano svidelo, poslusacu kad izadje album. Toliko o tome. A o pojavljivanju na pinku... Pa i Death Saw su se pojavili koliko ja znam? Jel to znaci da su i oni osudjeni na ogovaranja i negodovanja kako su prodali scenu itd...? Manite se toga, svi znamo da, kada bi nekom anonimus bendu ponudili da se pojavi na pinku makar 10 minuta, ne bi razmisljali 10 minuta o tome da li da prihvate ili ne. Naravno da bi svaki bend prihvatio takvu ponudu. Nama je scena govno (po marketingu, po kvalitetu bendova manje-vise), jer ljudi nemaju para za to sto zele da rade. A realno, kako bi i imali para, kad je drzava takva kakva jeste...

 

What a feeling je bilo pre par godina, bili su ponovo pre par meseci... Taj Death Saw koji spominjes nisu, niti ce ikada biti deo scene, ako zbog niceg drugog onda zbog toga sto su izdali za city records ili neko neku njenu sestrinsku izdavacku kucu, a o njhovoj muzici necu ni da pricam. Ja se iskreno nadam da nijednom anonimnom bendu ne bi trebalo ni 2 minuta da razmisli da li da prihvati ili ne, vec bi odmah odbili. Zamisli Rain Delay kod Lee Kish? Uzas...

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se What a feeling svidja, ali mi je ipak omiljena Politics of war. Ali kao sto rekoh, cekamo taj album da poslusamo, mozda ove pesme sa Brajicem nisu na albumu. Brajic je verovatno samo obostrani marketinski potez, da metalke cuju za Brajica i da fapuju na njegovu sliku, a Brajiceve fensi ribe da cuju za Alogiju. Pesma kao pesma je govno, barem se svi u tome slazemo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi ih napadaju jer su se kao prodali a ne shvataju da su i do sad bilo teško smeće. Svaka pesma im ima skoro pa isti tekst (obavezno moraju da se spomenu nekoliko puta sledeće reči - San/dan, Bog/Bogovi, vreme, život, sećanje, raj/kraj). Tipične power metal riffove s nekim dosadnim progressive solažama. A pesme kao što je "Sećanje na slike iz sna" su rađene samo da bi ih puštali na radiju. Sami su platili da im izdaju CD-e (što niko živ ne radi). Onda u intervjuu kažu da su izdali za neku Brazilsku diskografsku kuću Locomotive i da je to najvažniji ugovor u Srbiji a zapravo je to neka totalna underground kuća (mogu i ja tako da "izdajem" tr00 raw BM na kaseti limited to 88 copies i tvrdim da sam najveća izdavačka kuća u inostranstvu).

Edited by LazaGNR
Lepse se izrazavaj
  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to lepo sto si ti napisao, ali mene boli jaje za to.

Sta je neko rekao, izjavio, na kojoj televiziji se pojavio, da li im se u nekoliko tekstova ponavljaju reci (a ponavljaju se i kod najpoznatijih bendova u istoriji metala).

 

Muziku slusam ako mi se svidja, cak su mi i tekstovi manje vazni ako je sama muzika dobra. Ko je voleo Alogiju slusace i dalje ponekad prva dva albuma (za treci cemo da vidimo kad izadje).

Ko nije nece ni dalje, ne kontam potrebu da se otvaraju nekome oci kako je bend u stvari los...

 

 

 

 

Slusajte sta ocete i ne mracite fanove bilo kog benda. Ja ne idem uopste ne teme bendova koje ne slusam i ciju muziku ne cenim. Sto bih gubio vreme.

 

Na koji nacin je neko izdao cd, sta je izjavio u intervjuu, kakav im je spot ili dal sviraju na pinku me zabole ako mi je sam album slusljiv.

Edited by LazaGNR
Skretanje previse sa teme
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne idem uopste ne teme bendova koje ne slusam i ciju muziku ne cenim. Sto bih gubio vreme.

Upravo.

Plus ono sto vam pise ovde:http://www.yumetal.n...jaidejeprimedbe

 

 

Dakle,da ne ponavljam ubuduce:ako vam se vec ne svidja bend najbolje bi bilo da zaobidjete temu u sirokom luku.

 

Ako ste pak vec toliko detinjasti,iskompleksirani i nedorasli da ne mozete da izdrzite da obuzdate sebe i da ne postujete na temi benda koji mrzite (a da vas niko pre toga nije pitao za misljenje) - OK,recite svoje misljenje na temi,niko vam ne brani da kazete to,ali gledajte da to kazete na normalan,kulturan nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz tog razloga sto je ovaj novonajavljeni album vise rock nego metal,tako da se to poglavlje Alogije vezano za metal zavrsilo (postoji negde ona stara tema o njima,bice vidljiva za sve jednog dana).

 

Od sada ce se o njima diskutovati ovde,na ovom pod-forumu,posto moderatori na Domacoj metal sceni vise nemaju vremena/zivaca/dobre volje da se zezaju sa vasim zajebancijama,dok je eto imam. Al to naravno ne znaci da cu ih trpeti ('pametne' upadice,flame,troll,offtopic,itd.).Tako da ni to ne ponavljam vise.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od sada ce se o njima diskutovati ovde,na ovom pod-forumu,posto moderatori na Domacoj metal sceni vise nemaju vremena/zivaca/dobre volje da se zezaju sa vasim zajebancijama,dok je eto imam. Al to naravno ne znaci da cu ih trpeti ('pametne' upadice,flame,troll,offtopic,itd.).Tako da ni to ne ponavljam vise.

 

Otkad je Alogia tabu tema?

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...