Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

I je neko okačio negdje link da konačno čujemo album?

'De sme neko... Vidis da braca Brankovici drze yumetal na speeddialu na kecu, pa cim neko pljucne a oni salju zahteve za brisanje teme...

 

Dao bih levu ruku da ponovo mogu da procitam postove iz zatvorene teme. Moze li se do nje nekako ili je zauvek obrisana?

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

publika vama bendovima nije ništa dužna i nikakvo poštovanje ne pada s neba. Samo rad, kvalitet i doslednost mogu doneti poštovanje i kakvu takvu bazu fanova, kult ako hoćeš

 

koja publika? koliko ja pojmim muzički biznis, publika se stvara, a stvara je marketing, to podrazumeva ogromna finansijska (pre svega) ulaganja. to da li si ti celim svojim srcem snimio neku pesmu ili album i šansa da to neko prepozna i vrednuje, kao da li si ti nejtalentovaniji muzičar nemaju ama baš nikakvu vezu sa tvojom mogućnošću da se dopadneš publici, to može biti potreban ali nije dovoljan uslov. imaš milion strašnih muzičara za koje niko nije čuo i gomilu smeća za koje su svi živi čuli, tako da treba razgraničiti te dve stvari. jedno je biznis a drugo umetnost, a jako su retki umetnici koji su ostali dosledni, (da ne kažem - furali svoj fazon bez obzira na sve i iskreno se muzički izražavali), a koji su uspeli da im to bude životni poziv. A ako ti je ciljno tržište ovaj naš region, takav kakav je, tu od rokenrola leba nema, osim u nekim uskim monopolskim krugovima, koji su uspeli da uglave svoje parče kolača u ionako usku tržišnu nišu ''nenarodne'' muzike i koji grčevito drže to svoje mesto. uostalom pogledaj ko sve sebe zove pop pevačima kod nas i koliko se tu koketira s narodnjacima.

 

 

 

edit:

neko je pričao o kvalitetu i mudima partibrejkersa, čorbe...svi ti bendovi koji su nastali još u sfrj izgradili su svoje ime u vreme kad je izdavaštvo imalo smisla i dok smo imali daleko veće tržište, postojala je koncertna kultura, u današnje vreme to je daleko teže, iako ima klinaca koji sve te ex-yu muzičare mogu da pojedu za doručak, mada mi ti hvalospevi nisu baš najjasniji, mislim da su današnji klinci inovativniji i da je smanjen kvalitativni jaz u odnosu na situaciju od pre 20-30 godina. uporedite recimo bubnjare tada i sada, bili smo kao scena daleko izolovaniji pre, pogotovo zbog jezičke barijere, pevanja (osim par izuzetaka) na srpskom. mislite li da bi recimo nemačka power/speed scena igde dospela da su rokali na švapskom?

Edited by Sale B.C.
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико је овај бенд скупина искомплексираних људи са малим курчићима. Ако правиш музику буди спреман и да примиш лошу критику. Кажу "да се омаловажи достигнуће бенда, и његов тренутни статус на домаћој музичкој сцени". Којој сцени они па припадају? Метал? Рок? Поп? Ни сами не знају где се налазе и где бију, а овамо нешто серендају. По њиховој логици, и Стоја би требало да попизди ако неки металац каже за њен албум да је срање.

 

Не знам да ли бенд жели да се потпуно дистанцира од метала, али ако им је то циљ онда не треба да шаљу промосе метал фанзинима, часописима, вебзинима и осталим медијским представицима тврђег звука. Нека узму сами да пишу рецензије за своја издања, нека промо материјал шаљу у Гранд ревију, ОК, и остале часописе у којима ће да их дижу у небеса.

 

Када је први албум изашао био сам клинац и одмах ми се свидео. Ниједан излазак у град није могао да прође без певања песама са њега од стране нас 10, 20, 30... И стварно ми је супер био албум, иако сам себе проналазио у потпуно другим жанровима метала. Ваљда зато што је наговештавао да би на нашој метал сцени могло коначно нешто опасно да се деси. Био сам чак и на оном фамозном концерту у СКЦ-у. Данас, што се мене тиче, овај бенд више не постоји. Не само због музике која је отишла у потпуно другом смеру већ и због тога што, по мом мишљењу, у музици не можеш бити егоситични манијак, а у исто време циљати на што ширу публику покушавајући да направиш неке компромисе које, вероватно, ни сам не желиш.

 

Што се Лакића тиче, иако смо он и ја имали својевремено неке несугласице (ништа озбиљно, музички укус је био у питању) њему свака част на свему што је до сада радио са СМП и желим му успешан наставак рада.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se Lakiju, ogreših se o čoveka. Pretpostavio sam da je opet bio na strani benda, kao prilikom brisanja teme i svega što se dešavalo pre toga. Sada je jasno o čemu se radilo od početka, što donekle i opravdava pljuvanja koja su ovde mogla da se pročitaju.

Svaka čast na iznošenju činjenica, moglo je i mnogo oštrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se Lakiju, ogreših se o čoveka. Pretpostavio sam da je opet bio na strani benda, kao prilikom brisanja teme i svega što se dešavalo pre toga. Sada je jasno o čemu se radilo od početka, što donekle i opravdava pljuvanja koja su ovde mogla da se pročitaju.

Svaka čast na iznošenju činjenica, moglo je i mnogo oštrije.

 

fino je sto si se izvinuo. :pivopije:

ja nisam njegov advokat, ali lep gest. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

И то је лоше?

 

Ne znam stavrno.

Ne znam koja je svrha tog portala uopše. Ako je isključivo "podrška" bendova, onda mogu shvatiti da ako ne može da piše dupelizačke hvalospeve, ne piše uopšte, mada ja tako ne vidim podršku.

Ali ako je Laki novinar i ako na taj portal treba da dođe neko ko traži informacije, onda je normalno da na njemu stoji recenzija albuma najtiražnijeg domaćeg metal benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, crkao sam od smeha kad sam pročitao ovaj deo:

 

"Nema pohvala", "nije učinjena usluga", "nije dobra reklama za Paradox studio", "nije dobra reklama za predstojeću promociju benda", "neće ljudi kupiti disk", "negativna je", "zlonamerna", a potpisnik redova "dvoličan", i sa njim će, veli dotični, "od sada drugačije da postupa", kada je reč o njegovom muzičkom i novinarskom radu. Kaže još: "lukavo, i namerno iz negativnog ugla pisano", sa ciljem "da se omalovaži dostignuće benda, i njegov trenutni status na domaćoj muzičkoj sceni".

 

Kao da se usrali od straha ljudi... Pa ko će jebote da kupi taj album, ko još kupuje CD-e osim ljudi u metal undergroundu koji kupuju sve što ima veze s metalom. Ovde nema alternative metal publike kao u Americi. Možda i bi slučajno kupila neka klinka od 13 godina ako se album prodaje u supermarketima pored Twilight DVD-a i albuma Justin Biebera. Možda su nekad i prodali nekoliko stotina primeraka domaćoj metal publici kojoj su okrenuli leđa, sad neće ni tolko.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...