Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Gresis jer si pristrasan. Niko njima nije okrenuo ledja. Ja redovno idem na njihove svirke i sve je vise fanova na njima. A vidjam se godinama i sa istom ekipom koja se uvecava. Ne pricaj napamet.

 

moram da opovrgnem ovo jer je sustinski vazno mislim.

isao sam i ja godinama na svirke i vazda se smanjivala posecenost dok se nije intenziviralo s tezgarenjem, pa se to malo promenilo, ali kad tezgaris onda ljudi koji ti dolaze na koncert vise nisu u svojstvu fanova, nego obicna masa u izlasku. to vise nije rok koncert, pravi dogadjaj, nego zabavljanje pijane gomile i backdrop muziciranje.

tuce ljudi u prvom redu jeste okrenuto ka stejdzu (za razliku od ostatka), ali kad ti se najzagrizeniji "fan" koji je te veceri dosao vise lozi na obradu mejdena i ne znam cega nego na bilo koju autorsku stvar onda ti je jasno da se tu radi o uzasnoj degradaciji odnosa benda i publike (a to je smisao rok koncerta i muzike, pocetak i kraj svega) i sopstvenog autorskog rada.

 

 

i to nije nikakav problem za mene. u ovoj zemlji je to realnost; ne glumim ne znam sta, sveca ili nesto, tezgario sam i ja. ono sto je neshvatljivo (i smesno pomalo a la teatar apsurda) je zasto je bend uopste izdao album?

pesme su napisane da se bolje uklope u tezgaroski set. niko nece kupiti taj album; mislim koji kurac, ko jos kupuje albume domacih rok bendova u cede sopovima. svakako ga nece kupovati na svirkama gosti kluba dosli na "zivu svirku" (da je snimljen normalan album i da nije bilo citave ove papazjanije, mozda bi ga i kupio na svirci neko iz prave publike, zapravo sigurno bi ga tu i tamo neko kupio a i merch pokoji mozda).

 

kad je vec radjen album zasto je otaljan tako i zasto izgleda kao neki poluproizvod; zajebana je to rabota u nasim uslovima, ali bas zato sto je toliko ulaganje bar da znas da to ima neki smisao.

zasto niste jednostavno ako ste shvatili da je tezgarenje unosnije (a jeste unosnije, znam to itekako) krenuli ful tim stopama, pa makar i ne menjali ime (i to razumem koliko god nekarakterno bilo).

 

zasto bi ste i dalje glumili da ste rok bend i toliki trud ulagali u snimanje u toj meri derivativnih i neinteresantnih pesama da se brise granica izmedju autorskog i ne-autorskog. sto niste jednostavno samo isli da tezgarite ko sav normalan svet i to je posao za coveka nista gori od bilo kog drugog prosecnog zanimanja. sto bi jeli govna kad ne morate, eto to mi nije jasno.

 

 

  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

не може на кецу, ту је говорна пошта

Mislio sam na speed dial u browser-u... :pivopije: Dodje mi da kupim disk, samo da bih mogao da diskutujem po pitanju albuma, jer nisam cuo vise od 2-3 pesme...

 

 

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te Jovane su se pojavljivale i na zatvorenim temama Alogije prethodnih 10 godina sa istom retorikom.

 

Nije to važno, htedoh reći nešto kao čovek koji iskreno ceni ono što su Brankovići uradili za našu metal scenu, u bilo kom bendu ili projektu da su radili.

 

U prvih 4-5 godina postojanja benda sam išao na sve svirke i ponekad sam pričao sa Cikijem i Mikicom. Nažalost, svaki put sam bio totalno odvaljen od alkohola pa sam ih verovatno prekomerno i smarao, ali mislim da sam im uvek rekao "ovo je do jaja" ili "ovo može bolje". Isti je slučaj i sa Vladom Đedovićem, s kojim sam imao prilike nešto više da pričam i u treznom stanju.

 

Smatram da je Alogia, kako Sloba reče par stranica ranije bila, i imala potencijal da bude jedan od najvažnijih metal bendova sa naših prostora, ali je taj status nažalost izgubila predugom pauzom između poslednja dva izdanja, kvalitetom izdanja, ali i nekim postupcima. Neću sada ulaziti u opravdanost postupaka, ali nemile scene sa radiom 202, a sada i sa Lakijem, govore da nešto nije baš kako valja, jer su taj isti 202 i taj isti Lakić bili ljudi koji su, koliko ja znam podržavali Alogiu iz sve snage.

 

Još vek verujem da Brankovići imaju dovoljno kreativnosti da nas obraduju nekim dobrim izdanjem. U tom slučaju bih zanemario njihove razmirice sa ovim ili onim, meni je muzika najvažnija, ali sigurno je da i njihovi potupci imaju uticaja na evidentno smanjivanje baze fanova.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kad se pise o Alogiji onda ''ne valja dobos.'' Mislim, halo, o cemu se tu radi? Od toliko dobrih stvari se pominje ''dobos.'' Pa koga to od fanova zanima???

Sad kada znamo sa kime pričamo, da ti lepo nešto objasnim - jedno moje opažanje.

 

Laki je bezbroj puta komentarisao bubnjeve, njihov zvuk, produkciju i tehniku bubnjara u svojim recenzijama. To sam primetio još davne 2003. ili 2004. godine kada sam počeo da kupujem "Rock Express" i "Metal Express". Na najgrđem black metal izdanju je izdvojio prekomernu upotrebu ride činele kao detalj. Čovek svira bubnjeve i obraća pažnju na te stvari, pa ih i ubaci u priču. Ali, jebi ga, primetio si sada kada to piše za tvoj bend. Očigledno je on više pratio tvoj rad, nego ti njegov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebiga, opet prestaju argumenti i kreću ogavštine, od sve muke ću sad da odem i da kupim album pa da napišem recenziju, ne bi li vratio ontopic

 

Немој то да радиш. Има онда да те јуре људи из бенда и да те попљују.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...