Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Postoji ogromna razlika izmedju negativne kritike i besmislenog vredjanja i zlonamernog ismejavanja koje ni na jednoj temi otkako sam na forumu od 2001. nije bilo do te mere dozvoljeno kao na našoj. Uostalom, Dushan S je u par postova to jako lepo objasnio i iskreno mu hvala na tome. Da su moderatori na ovo drugo reagovali blagovremeno ne bi ni tražili svojevremeno da se tema ugasi. Na stranu to što nikad nisam razumeo zašto osoba koja sluša isključivo agresivniji metal ima potrebu da piše na našoj temi.

 

Inače, kada te već zanima, uživo toga uglavnom nema ni u tragovima, jer ne postoji anonimnost foruma.

 

Iskreno, ne bih više pričao na tu temu jer ne mislim da se tiče ostalih - ako želiš, imaš privatne poruke. Razlog zbog koga sam došao ovde jeste da postavim ovo i ništa drugo.

Edited by Lordring
  • Upvote 4
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na to da si rekao da pomenuti bend ''cmizdri'' znaci da ti nemas veze sa ''realnoshcu'', sta god znacila rec koju si napisao. Sta je ''realnoshcu''? Dalje, recenzija uopste nije napisana pozitivno. Vec podmuklo i dzukacki. Pisu se hvalospevi o realno daleko daleko slabijim bendovima, sa ocajnom produkcijom, sa vokalima u falsu a kad se pise o Alogiji onda ''ne valja dobos.'' Mislim, halo, o cemu se tu radi? Od toliko dobrih stvari se pominje ''dobos.'' Pa koga to od fanova zanima??? I jos je pomenuta produkcija koja MOZDA nece moci da parira. Kome??? Vrlo lepo smisljeno. Prave namere pseudo novinara i bubnjara u 17 bendova u pokusaju su se videle tek zadnjim clankom na najneposecenijem portalu na planeti.

Dalje, na osnovu kojih merila ti kazes da je album ispran, ''zasheceren'' (opet neka svahili rec, pretpostavljam), bez muda i neoriginalan. Jos na kvadrat. Po tebi? Alogia i Apartman imaju najvise publike u Srbiji a Alogia i u okruzenju. Da li su ti fanovi koji dolaze na njihove koncerte maloumni? Po tebi i sacici isfrustriranih pljuvaca na kuloarskim forumima, da. Srecom, malo vas je, nemate nikakav uticaj, niko vas ne shvata ozbiljno (pa ni u sopstvenim porodicama) i vasa rec ne vredi nista. Jedino vam ostaje da se gusite u sopstvenoj mrznji i zlu.

Ovde se mogu naci i razne uvrede i pogrdni nadimci na racun clanova benda Alogia. Koja vi muda imate da vredjate te predane i vredne muzicare? Pa o kome bi pricali da nije njih? O smejuriji zvanoj Nebeska Kisa? Da li je neko od njih vas uvredio? Mozda time sto su popularni i kvalitetni? Sta ustvari trazite na ovom forumu? Idite na forum onog mutanta Jelene Karleuse pa pljujte, imali bi pravo.

Nipodastavanje odredjenog albuma razumem, nekome se svidja, nekome ne. Ali vredjanje muzicara koji je rame uz rame sa Ralphom Shepersom gostovao na albumu jednog vrhunskog benda kao sto je Shadow Gallery???

 

 

Gresis jer si pristrasan. Niko njima nije okrenuo ledja. Ja redovno idem na njihove svirke i sve je vise fanova na njima. A vidjam se godinama i sa istom ekipom koja se uvecava. Ne pricaj napamet.

 

1. najtirazniji bendovi, ili bendovi sa najvise publike ne moraju sami po sebi biti najkvalitetniji..pominjala si Karsleusu.. eto ona je troo i ima najvise fanova u SR a kurac je od pevacice itd

2. To sto s eneko pojavljivao, ili je dobar muzicar... ne znaci bas mnogo kada od svog muzickog znanja i talenta dobijes... eurosong "metal"

3. Alogiu sam obozavao kad aje izasao prvi album, imao sam i sledeci demo, i bootlege neke, i drugi album i na engleskom itd, da ispostujem blabla

ALI od kako su zaokrenuli u pravcu u kome jesu... sta vis epricati

 

Posledice koje ovaj potez povlaci su:

 

- Na pinku ce ljudi videti skoro metal bend i kao..opa mala, al da cujemo i nesto slicno ovome i dodju do kanibal korpsa i scena nam ukne, novi fanovi itd

- Metalci im okrenu ledja, a fenseri patku, hvala dovidjenja

- nista od navedenog

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjesni odbornik hdz-a,clan omladine honveda

 

ulicna rasvjeta

 

voli sve sto vole mladi

 

lordring:

 

znaci na ovoj temi mogu da postuju samo oni koji iskljucivo ne vole ekstremniji metal?ako ce vam biti lakse,ko sve ima pravo da postuje na ovoj temi?koje bi trebale adekvatne kazne da budu za one koji postuju a ne bi smjeli?

 

niko iz benda nikad se nije oglasavao na forumu?koristio proksije?sta ste vi tacno trazili od rukovodecih ovog foruma i iz kojih razloga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci na ovoj temi mogu da postuju samo oni koji iskljucivo ne vole ekstremniji metal?ako ce vam biti lakse,ko sve ima pravo da postuje na ovoj temi?koje bi trebale adekvatne kazne da budu za one koji postuju a ne bi smjeli?

 

Kao da to nije najstandardnija pojava na forumu i najćešća uzrečica "ti ne možeš pričati o bendu x zato što slušaš bend y" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde obe strane DOSTA.

Svi znamo šta je bilo i kako.

Epilog je tema o kritici na domaćoj sceni, ko nije - nek pročita, ko jeste, nek pročita opet da utvrdi gradivo.

 

Za izlive ljubavi i prepucavanja imate fejsbuk i privatne poruke.

 

Moderator nek pobriše viškove i od sad na dalje nek daje odmor od po 3 dana svakome ko se ne bude ponašao u duhu kritičkog mišljenja.

 

bog otac,staramajka

Atlas foruma :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

која будалаштина

дух критичког мишљења за домаће смеће, а по страним бендовима може да се пљује колико год ко хоће

боли нас курац што ће неки дебил да се увреди, нисмо ми криви што прави очајну музику

 

 

Sve u metalu je odsvirano zilion puta.Bio on nas ili inostrani.

 

ај мало изађи са тема о Гејовору и Слејеру, свашта ћеш моћи да упознаш

  • Upvote 11
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da bi za ovu scenu bilo daleko bolje ukoliko bi se negativna energija ka onima koji se nekome ne sviđaju preusmerila u pozitivnu energiju i podršku ka onima čija vam se muzika dopada, a u slučaju da vam se niko ne dopada na domaćoj sceni, tu je inostrana scena, pa ko voli nek izvoli.

 

naravno da svako ima pravo na kritiku, ali kritika nečega podrazumeva prethodno upoznavanje i analizu, a na argumentovanu kritiku niko nema prava da se ljuti, obaška ego tripovi i sujeta.

  • Upvote 4
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Онда би сваки бенд имао 10/10 рецензије (ееееееевентуално 9.5/10).

 

Овај бенд добија лоше критике углавном због свог надменог понашања, не због музике која, мање - више, не интересује ниједног старог фана. И што се више труде да нам објасне како смо безобразни и незахвални, то ће више хаоса бити.

  • Upvote 13
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

dao si mi minus a nisi ni pročitao moj post, e o tome ja pričam.

 

kad sam na nekim temama pričao o nekim muzičarima i spominjao neke njihove lične osobine odmah su kretali komentari tipa - šta me boli kakvi su to ljudi, ja samo slušam muziku i slično, ja samo kažem i ponoviću kraće - negativna energija da se pretvori u pozitivnu i da se podrže bendovi koji vam se sviđaju, ove druge ignorisati

  • Upvote 7
  • Downvote 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неко други ти је дао минус, ево ти и доказ: http://www.dodaj.rs/f/1k/GI/1S0ACHjR/jum.jpg

 

Нисам фан овог бенда, никад нисам ни био, али има много бендова које не волим, па не идем на њихове теме. Ови својим понашањем просто терају људе да се зезају, исто као фанови Мејдена и Меновора. Нису ни први ни последњи бенд који се променио или снимио очајан албум, али привлаче јако пуно пажње својим безобразлуком.

 

смеће ситијевско

Edited by trenje
  • Upvote 6
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, problem je shto vecina bendova i muzichara ovde mashi sushtinu kritike. Umesto da je shvate kao neku motivaciju (jer budimo realni, negativna kritika motivishe daleko vishe od pozitivne) i usmere energiju u muziku da idu napred i evoluiraju u kvalitetu, oni tu istu energiju upotrebljavaju u prepucavanju preko medija i uchenja svih ostalih pameti. Alogija je svojevremeno veoma zasluzeno imala visoko mishljenje vecine metalaca na ovim prostorima i veliku reputaciju. Da li bi imala to isto da se pojavila sa trecerazrednim pop-rock zanrom i "princeza" stavovima? I eto ga sad...slushaoci nemaju pojma. Ma daj!

 

Generalno, problem je shto vecina bendova i muzichara ovde mashi sushtinu kritike. Umesto da je shvate kao neku motivaciju (jer budimo realni, negativna kritika motivishe daleko vishe od pozitivne) i usmere energiju u muziku da idu napred i evoluiraju u kvalitetu, oni tu istu energiju upotrebljavaju u prepucavanju preko medija i uchenja svih ostalih pameti. Alogija je svojevremeno veoma zasluzeno imala visoko mishljenje vecine metalaca na ovim prostorima i veliku reputaciju. Da li bi imala to isto da se pojavila sa trecerazrednim pop-rock zanrom i "princeza" stavovima? I eto ga sad...slushaoci nemaju pojma. Ma daj!

 

 

 

oooops, odoh u offtopic izgleda :D

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...