Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Nije tabu tema nikad ni bila,nego nauci da se normalno izrazavas.

EDIT:i naravno da nije dozvoljeno to sto si quote-ovao.To se podrazumeva.

...da ne ponavljam to svakom pojedinacno 50 puta i dosta skretanja sa teme.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tabu tema nikad ni bila,nego nauci da se normalno izrazavas.

EDIT:i naravno da nije dozvoljeno to sto si quote-ovao.To se podrazumeva.

...da ne ponavljam to svakom pojedinacno 50 puta i dosta skretanja sa teme.

 

Koliko vidim na drugim temama ima i puno gorih stvari... A to što si dobio autogram od "nedodirljivog" Nikole Mijića i što te Srđan "ugostio" za goleme pare u svom studiju ne znači da moraš da ih braniš :haha:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece,ja niti poznajem bilo koga iz Alogije,niti me je ko ugostio,niti ja njih branim i ne znam sta.

 

...sto uopste nije tema ovde,da ponavljam to vise necu,a posto ti i dalje nastavljas sa offtopic-om - OK,evo ti 3 dana odmora od foruma :meshuggah:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sta! Pa ako mogu da sviraju pesme od toliko razlicitih poznatih bendova na svirci i to jos bolje nego u originalnom izvodjenju to ih cini najboljim zar ne? Npr. definitivno su bolji od recimo, Manowara, samo steta sto ne rade njihove obrade.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :o Lazo, znas sta treba da radis :D

Vidi se da je lik pogubljen i totalno neupucen - kad prica o Alogiji i Manowar-u.

Ja gledao kad je Alogija svirala Kings Of Metal,na onom "cuvenom" festivalu u Smederevu (sad vec ima...valjda nekih 8 godina od tad).

 

 

Plus ima skroz pogresno misljenje o tome (jedino gore misljenje ima Torture Killer),al sta da mu (/da im) radim ja sad.Ne moz' kazniti nekog sto nema pojma/nije upucen :smile:

Tol'ko o tome od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alogija je za mene najbolji bend na svetu, gledao sam ih na svirci i razbili su kako su im dobre obrade.

 

Pa oni skoro da i nemaju originalne pesme, i ove "originalne" su im čist rip-off...

 

Evo npr. pesma "Sećanje na slike iz sna" je potpuno ista kao "

" (samo su tekst promenili). "Zar sunce već zalazi" je kopija "
". Ove dve koje sam uočio su očiti plagijati jer je baš cela pesma iskopirana, dok u drugima kradu po malo od raznih progressive bendova (ili riffove ili kopiraju tuđi stil, uglavnom Dream Theater, dok je pesma izdaja u stilu Nevermorea)... Ako neko uoči još neke njihove "obrade" i sličnosti s drugim pesmama neka napiše.
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da si uzeo u ruke originalni primerak tog prvog albuma, video bi da su ispod te dve pesme potpisani originalni autori iz Pretty Maids i Conception. To su obrade, a ne plagijati.

 

Nego: nova Alogia pesma premijerno na SMP-u u ponedeljak

 

http://www.serbian-metal.org/index.php/alogia-nova-pesma-4.-jula-premijerno-na-smp-u.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da su spremili album, ali sada objavljuj nedovršenu verziju. A zašto - ko zna, možda tripuju oko piraterije, mada ko će njih... :haha:

Uostalom, piše da su snimili nekoliko spotova za nove pesme, tako da ja album sigurno gotov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da su spremili album, ali sada objavljuj nedovršenu verziju. A zašto - ko zna, možda tripuju oko piraterije, mada ko će njih... :haha:

Uostalom, piše da su snimili nekoliko spotova za nove pesme, tako da ja album sigurno gotov.

 

ja sam vise razmisljao u liniji da posto su im dosadasnje pesme i zaokret u stilu naisli na los prijem, dosnimili su cutke jos par pesama u svom starom fazonu u istom studiju, pa ce da zamene neke od pederskijih pesama sa albuma sa novima i ova je jedna od tih :haha::haha::haha:

ali ta misao me brzo prosla, za oko 0.2 sekude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nego inače bend napravi album pa onda u razmaku od nekoliko meseci izbaci oko 2 spota. Dok koliko vidim kod novih muzičara kao što su Lady GaGa, Ke$ha, Justin Bieber, Miley Cyrus, Rihana itd itd. izbacuju jedan po jedan spot dok se album još radi (i to u kratkom razmaku, ponekad čak imaju i više verzija spotova), i sad to rade valjda jer im to više donosi para (ako prvo skidaju jednu po jednu pesmu na itunesu pa onda kupe ceo album), tako da je valjda Alogia isto to shvatila (jer su i oni počeli da stavljaju spotove na youtube, koji baš i nije bio popularan među ozbiljnim muzičarima naših prostora, tj. nisu ni znali šta je to do nedavno)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najuobičajenija varijanta u muzičkoj industriji je da se snimi album i napravi i prikaže spot pre puštanja albuma u prodaju, zbog toga sam ti onako rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ne na ovaj način da se na youtubeu i nekoliko pesama za redom... To je nova moda velikih muzičkih industrija. E da, ali skapirao sam da je Alogia već koristila jednu foru od tih novih muzičkih nada a to je da ti novi "umetnici" imaju jako slične nazive albuma. Npr.

Lady Gaga - Fame

Lady Gaga - Fame Monster

(dakle prvi i drugi album a imaju skoro pa isti naziv, valjda na taj način obrću veću lovu, jer ljudi kupuju slučajno album koji već imaju ili ne znam već kako to ide)...

ili još bolji primer:

Justin Bieber - My World

Justin Bieber - My World 2.0

Justin Bieber - My Worlds

Justin Bieber - My Worlds Acoustic

:D

i onda ako se pogleda diskografija Alogie vidi se ovo:

Alogia - Price o vremenu

Alogia - Priče o Životu

Alogia - Price o Vremenu i Zivotu

:)

 

Tako da eto, koristili su foru da zarade više para još pre nego što su je skapirale muzičke industrije... Baš me zanima kako će da im se zove novi album :mrgreen:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...