Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Ta interakcija nije po knjizi... Melisandra se jeste dokopala jednog Robertovog kopilana, ali to nije bio kovac, koliko se secam, niti je ikada srela Arju. Al' ono nebitne likove su odlucili da smanje na minimum inace bi se prosecan gledalac pogubio. Isto tako nema ni one lude koja se druzi sa Stanisovom kcerkom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa Sale samo mi nije jasna interakcija izmedju Melisandre i Arje...

 

A, i, ko da će ipak zgurati obe sfadbe u ovu sezonu????

 

 

aha vidi se da je van knjige, al ok, meni je lepo legla epizoda.

 

a za sfadbe, pa jednu ce roknu sad, a drugu u sledecu sezonu...polusezonu, kako li..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji čitaju knjige, molim vas obuzdavajte se i pazite o čemu pričate.

Kao što sam i rekao ranije, priča je ista kao u knjigama, ali je radnja drugačija. Inače ovo nije spoil, nego trivia, što ću sada napisati, pošto radanja u seriji ide drugim tokom skroz. Melisandre u knjizi nikad nije upoznala Ariju, tako da ono što joj kaže je nešto apsolutno novo,

ali najverovatnije se odnosi na cult of faceless man i many faced goda

. Kada Arja i Gendri stignu u ovaj brotherhood, tu se Gendrijevo putovanje zavrsava i ostaje da radi ko kovac za njih. Ali očigledno pisci serije žele još da ga zadrže u seriji, tako da eto on najverovatnije menja Edric Storma, koji je trebao uveliko da se pojavi, a pošto nije do sada sasvim očigledno je da se neće pojaviti i da Gendri zauzima njegovo mesto.

 

Sama epizoda je super, pogotovo Lord Baelishova naracina na kraju.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji čitaju knjige, molim vas obuzdavajte se i pazite o čemu pričate.

Kao što sam i rekao ranije, priča je ista kao u knjigama, ali je radnja drugačija. Inače ovo nije spoil, nego trivia, što ću sada napisati, pošto radanja u seriji ide drugim tokom skroz. Melisandre u knjizi nikad nije upoznala Ariju, tako da ono što joj kaže je nešto apsolutno novo,

ali najverovatnije se odnosi na cult of faceless man i many faced goda

. Kada Arja i Gendri stignu u ovaj brotherhood, tu se Gendrijevo putovanje zavrsava i ostaje da radi ko kovac za njih. Ali očigledno pisci serije žele još da ga zadrže u seriji, tako da eto on najverovatnije menja Edric Storma, koji je trebao uveliko da se pojavi, a pošto nije do sada sasvim očigledno je da se neće pojaviti i da Gendri zauzima njegovo mesto.

 

Sama epizoda je super, pogotovo Lord Baelishova naracina ja kraju.

 

Ljudi koji čitaju knjige, molim vas obuzdavajte se i pazite o čemu pričate...i sredite spoiler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema kada uporedjujete razlike u knjizi i seriji, dok god su to desavanja koja su se dogodila u seriji. Ali ono što je Mačka napisala i ja stavio u spoiler, je apsolutno ne korektno prema ljudima koji samo prate seriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema kada uporedjujete razlike u knjizi i seriji, dok god su to desavanja koja su se dogodila u seriji. Ali ono što je Mačka napisala i ja stavio u spoiler, je apsolutno ne korektno prema ljudima koji samo prate seriju.

"Nekorektno".

I zbog cega? Ko prati seriju sad vec zna da ce biti svadbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OGRMONI SPOJLERI NE OTVARAJTE AKO NISTE ČITALI KNJIGU

KinSlayer:

 

Svako ko je čitao knjigu, krajnje očigledno je da će u ovoj sezoni biti ta dva venčanja. Bilo bi veoma čudno da nije tako. Ali diskutabilno je da li će biti crveno venčanje u ovoj sezoni, i nekako pitanje strpaće oba venčanja, mi zvuči ko da pita da li će biti kraljevo i Edmurovo i Roslinovo venčanje u ovoj sezoni. Sad naravno u suštini nije spoiler, dugo mi je trebalo da odlučim, dal da ga ubacim pod spoil ili ne, ali previše je sugestivno pitanje koje navodi prema spoilerima od nekog ko je 100% čitao knjigu...

 

Način na koji je Bogdan napisao ono oko joffreya i moje znanje da on nije čitao knjigu, bio sam siguran šta je mislio. Ali ovo je previše sugestivno.

 

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

To volim kod dobrih adaptacija, slikom se pokaze mnogo i citavi segmenti poglavlja kroz kadar :wub:

dopada mi se i to sazimanje karaktera, iskljucivanje manje bitnih i prebacivanje njihove uloge na bitnije likove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ne da je blah nego ja nemam reci. Nista se jebeno nije desilo u celoj epizodi. Climb kurac, palac!! Razmisljam o bataljivanju gledanja do negde 5. sezone kada ce najzad da bude neka akcija valjda. :mad:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

E sada znam zasto je to jedna od retkih knjiga iz zanra koje nisam procitao. Osecao sam da tu nesto ne valja, a plus ne bih da mi to ostane najvece razocarenje u zivotu posle Hronika Ambera ako deda pandrkne i ne zavrsi sagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ma meni to kao tursko-spanska serija sa nebrojeno verbalnih zapleta i veoma malo prave akcije. Svi se nesto skupljaju, grupisu i jedu govna. Jedini batica koji stvarno napade ispusi ga zesce. Ovi ostali ko da putuju iz drugog univerzuma pa ne mogu da stignu jos.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...