Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

A tosa Kejtlin, pa zaboravljas da je ona pogodjena sa nekoliko strela i da krvari vec neko vreme, plus da je ophrvana bolom i cemerom zbog toga sto konta da su se maestralno sjebali. Sta bi ti, da visi s plafona? :haha: Meni je njena reakcija i cela scena fenomenalna.

A sto se tice velicine sukoba, pa ono, uporedite sa bilo kojim srednjevekovnim ratom, ovo do sad je sve sama vlastela u vojsci, jos nisu digli kuku i motiku :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tosa Kejtlin, pa zaboravljas da je ona pogodjena sa nekoliko strela i da krvari vec neko vreme, plus da je ophrvana bolom i cemerom zbog toga sto konta da su se maestralno sjebali. Sta bi ti, da visi s plafona? :haha: Meni je njena reakcija i cela scena fenomenalna.

A sto se tice velicine sukoba, pa ono, uporedite sa bilo kojim srednjevekovnim ratom, ovo do sad je sve sama vlastela u vojsci, jos nisu digli kuku i motiku :da:

 

ja misljah na talisu, onaj kratki kadar blentanja u pravcu vrste x i izgledanja kao lutka pre wedding gifta

''mislio sam da jesu digli kuku i motiku. mislio sam da jesu vlastela bili bi na konjima pretezno i izgledali malo vise knightly. no kapiram da si u pravu ipak, nije to evropa nego vesteros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tosa Kejtlin, pa zaboravljas da je ona pogodjena sa nekoliko strela i da krvari vec neko vreme, plus da je ophrvana bolom i cemerom zbog toga sto konta da su se maestralno sjebali. Sta bi ti, da visi s plafona? :haha: Meni je njena reakcija i cela scena fenomenalna.

Da, dobro su odradili.

Meni bas bilo Kejtlin zao u knjizi, nekako mi njena poglavlja bila jedna od boljih i bas mi bila zanimljiv lik, a i jedan od pametnijih, za Roba me nekako bas bilo briga, on je sporedni lik bio od pocetka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tl;dr:

 

ja se ne slazem. sever je raidovan a vinterfel spaljen (ali ne i razrusen) ali ne znaci da je ceo region genocidisan. samo su ljudi sa vojnom obavezom otisli i to samo njih ~20k a na severu zive stotine hiljada ljudi (a na celom kontinentu milioni). verovatno su neka sela pretrpela velikosrpsku agresiju ali nigde se spominje da se desila oluja i da su svi prognani i preklani.

 

meni je obrnuto - glupo mi je sto je u setingu svet previse velik za obim sukoba koji se desava koji izgleda kao rat nekih petty kraljevina ili grofovija a ono rat realma sa milionskom populacijom (eksplicitno se napominje to par puta). znaci vojske su previse male a sukob i destrukcija su nekako ograniceni na previse conveniently svedenu topologiju da bi dosledno bio prikazan svih protiv svih na celom jednom velikom i napucenom kontinentu.

 

 

tako da bih ja rekao da je svet velik, a da perspektiva price ne docarava to dosledno. bilo bi bolje da je seting takav da je celi vesteros geografski i demografski predstavljen kao jedna britanija. a zapravo je vesteros opisan kao mnogo vece ostrvo/kontinent (samo ima slican oblik kao britanija). npr vreme putovanja su neki silni meseci "trebace nam meseci da stignemo iz a u b", to znaci da se radi o ogromnim razdaljinama.

 

 

Nisam ni mislio da je samo stanovništvo genocidisano nego baš ovo vojno sposobno, nigde se čak ni ne spominje da su Lanisteri išli redom i palili sva sela, ali ta vlastela i lordovi su se uglavnom odazvali pozivu i sad su uglavnom svi poklani. Bar takav utisak ja imam nakon svega.

 

936250_508022979271749_1316931599_n.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa sudeci po Martinovom stilu pisanja Deneris ce uci i sjebati Lanistere, a White Walker i kompanija ce onda sjebati Deneris i sve koji su preostali i onda ih frostzombifikovati i svi ce biti cool. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih kuca, tj. porodica, mislim da najstrasnija sudbina ceka Freje, pa onda Boltone.

Mislim da ce u svakoj drugoj familiji ostati bar neko ziv, a da ce ove sve do jednog pobiti.

 

North remembers...

Edited by KinSlayer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...