Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Nekvalitet se ne može nadomestiti akcijom više. Prekasno su se setili da rade za TV medij, ili ne dobijaju dovoljno keša da to urade propisno. Likovi se ne razvijaju jer je previše kvalitetnih pobijeno, oni koji drže radnju su spojeni sa nekoliko iz knjiga, akcenat se stavlja na iste stvari iz prethodnih sezona.

 

Jedan veliki circlejerk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E konačno nešto da se desi.

Očekujem da deveta bude još bolja. Ako pogledate, u svakoj sezoni je deveta bila najbolja epizoda u sezoni (odsecanje glave Sarkove, napad na King's Landing, Krvava svadba, Napad na Castle Black).

 

 

Lord Stanis je jedini istinski Kralj !

 

Kakav crni Stanis? Pa Koštunica ima više harizme od njega.

Smorenština samo takva. Jedva čekam da prođu scene sa njim.

Uostalom, i po postupcima je smorenština. Koji to kralj bi kao pseto išao za svakim prohtevom riđokose Melisandre? Je l' treba da kažem "wow" što nije pristao na njen zadnji zahtev (da ne spojlujem sad)?

 

Najbolji kralj bi bio pokojni Tivin Lanister.

Red, rad, disciplina.

Svi ostali su mala deca za njega.

 

za mene je tirion kralj. lik sa najvise talenta za vladaoca.

 

Kao što rekoh - Tivin. Strog i (ne)pravičan. Sve za interes porodice i carstva.

Tirion je suviše romantičarski tip - utopista. Previše dobroćudan za jednog kralja.

Posle Tivina, definitivno Varis bi bio najpogodniji.

Edited by Dark_Elf
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh - Tivin. Strog i (ne)pravičan. Sve za interes porodice i carstva.

Tirion je suviše romantičarski tip - utopista. Previše dobroćudan za jednog kralja.

Posle Tivina, definitivno Varis bi bio najpogodniji.

 

tirion bolje razume sta se desava, tivin je suvise autistican i dok ima silu tera po svom. pametniji je tirion.

 

U suštini gledaš sedam epizoda zagrevanja za tri epizode nekakvog pomaka u priči, da bi onda čekao godinu dana na nastavak.

 

upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah devetu.

 

 

Poserem vam se na seriju!

Koji im je kurac trebalo ono sa Stanisom? Nije ni čudo što sve više ljudi prestaje da gleda seriju. Nema nikakvog razloga, ni osnova da se to desi. Svi volimo iznenađenja, i da nas tvist iznenadi, ali ovo nije iznenađenje, ovo je bljuvotina. Džaba posle i Deneris i zmajevi, kad ostaje gorak ukus.

Izgleda da Martin nema nikakav plan. Počne nešto, ne završi, pa ode na desetu stvar. Gde je Robertov sin kovač, na primer? Nestade čovek bez traga i glasa (i objašnjenja). Šta je bilo sa Psetom? Kud se dedoše mali Starkovi? I milion drugih stvari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pseto je oteg'o papke jos od kad je mala Starkova otisla u pecalbu.Kovac se odao drogi i alkoholu,

A mali Starkovi, ce tek sledece sezone ili one tamo, biti opet u prici valjda, zaputili su se u Srem ov Vesteros.

 

 

Al ja se ne secam da je ova spaljena, to mene zanima, jel opet izmisljaju, zbog radi nekog "neocekivanog obrta" ili sam ja to zaboravio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pseto je oteg'o papke jos od kad je mala Starkova otisla u pecalbu.Kovac se odao drogi i alkoholu,

A mali Starkovi, ce tek sledece sezone ili one tamo, biti opet u prici valjda, zaputili su se u Srem ov Vesteros.

 

Al ja se ne secam da je ova spaljena, to mene zanima, jel opet izmisljaju, zbog radi nekog "neocekivanog obrta" ili sam ja to zaboravio.

 

 

 

Ne bih ja rekao da je Pseto otegao papke. Istina, ostavili smo ga na samrti, ali nema kadra gde umire. Mislim da sam negde pročitao (možda i ovde) da je Martin rekao nešto tipa: "A ko kaže da je Pseto mrtav"?

Ali nevezano za to, sva ta ubistva ne vode nigde. Ne čini priču zanimljivijom, nego samo imamo otezanje, jer i nema karaktera koji bi vozili neke dobre tvistove. Čemu ubiti Roda Starka? Čemu Tivina? Drogo, Tivin, Rob, pa i sam Edard Stark su mogli mnogo dodati u priči da su malo duže poživeli.

Mislim, pogledaj sam Vesteros. Šta se sad tu dešava? Ništa, koliko ja vidim. Ranije se Tivin borio sa Robom, ova kuća sa onom kućom, nešto se dešavalo. Šta sad da se desi kad su svi mrtvi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je sad Televisa Presenta Juego de Trones.

 

sta znam, bem li ga, u knjizi je preminuce, predstavio se u gospodu, od rane.

 

Kopa grobove na tihom ostrvu ne pominje se direktno ali to je on

 

sto se tice ove splacine od epizode

 

citiram Lorda Stanisa istinskog kralja Vesterosa

 

It may be that we shall lose this battle," the king said grimly. "In Braavos you may hear that I am dead. It may even be true. You shall find my sellswords nonetheless."

The knight hesitated. "Your Grace, if you are dead — "

" — you will avenge my death, and seat my daughter on the Iron Throne. Or die in the attempt."

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas bezveze...elem, nek me neko ispravi, ali ne secam se da je u knjizi

mala spaljena, ako jeste, jel znate dje je to, bem li ga, zaboravio sam

 

 

 

nije spaljena, ostala je na zidu

 

inace, ne smeta mi sama cinjenica sto serija ocigledno krece nekim svojim tokom, drugacijim od knjiga, jer tako i mora obzirom da debeli i dalje pise a serija ih je sustigla,

ali izmisljati ovakve stvari koje su potpuno van karaktera odredjenih likova je krajnje neubedljivo i zbrzano, cisto eto da sokira publiku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je nastao zbog velikog uspeha i vise nego odlicne gledanosti serije, tako da su se producenti David Benioff i D.B. Weiss koji ujedno i pisu vecinu scenarija za epizode osilili, pa su umisli da su bolji i veci pisci od Martina i resili da nam u ovoj sezoni objasne kako su kreativni i da nam pokazu kako bi serija bila odlicna da su je oni sami napravili...sto je nazalost potpuno pogresna pretpostavka.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je nastao zbog velikog uspeha i vise nego odlicne gledanosti serije, tako da su se producenti David Benioff i D.B. Weiss koji ujedno i pisu vecinu scenarija za epizode osilili, pa su umisli da su bolji i veci pisci od Martina i resili da nam u ovoj sezoni objasne kako su kreativni i da nam pokazu kako bi serija bila odlicna da su je oni sami napravili...sto je nazalost potpuno pogresna pretpostavka.

+

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Apropo odluke o spaljivanju:

When speaking about the scene where Shireen is burned alive, co-showrunner David Benioff revealed in the Inside the Episode featurette that George R.R. Martin told them that Stannis would choose his ambitious goals of becoming the King of Westeros over familial love by sacrificing Shireen. Benioff said that he and co-showrunner D.B. Weiss were initially horrified but reflected how their visceral reaction stood in stark contrast to how Stannis was originally shown as "burning people on beaches of Dragonstone. And it really all comes to this. There's been so much talk about King's blood and the power of King's blood, and it all leads ultimately [and] fatally to Shireen's sacrifice."

 

S tim što, što reče neko već u knjigama nije ni blizu toga da mu ona bude žrtva, niti se ikako naginje na tu stranu. #nekodefinitivnoneznadeudara

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

S tim što, što reče neko već u knjigama nije ni blizu toga da mu ona bude žrtva, niti se ikako naginje na tu stranu. #nekodefinitivnoneznadeudara

 

 

 

 

 

Stanis je u knjizi imao ozbiljan problem da spali kopile svog brata Roberta, ali se ipak,na kraju balade, jedva odlucio na taj potez, koji je Davos osujetio saljuci decaka vam Stanisovog dometa.Sto nije NI BLIZU ONOGA STO VIDESMO U SERIJI.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...