Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Dosta sam popizdeo nakon ove današnje epizode, i to ne zbog onoga što se dešava, nego kako se dešava.

 

 

Ne mogu da se otmem utisku da su scenaristi postali izuzetno lenji. Uskrsnuće Snežnog je trebalo da bude jedna od glavnih stvari ove sezone, a oni su ga tako nezgrapno sproveli u pet minuta da sam ostao zabezeknut. Dijalog je otprilike tekao ovako:

 

- E Melisandra ima neki zonfić da dignemo ovog iz mrtvih (pala mu rendom ideja tako na pamet?)

- Nema tebra to se ne može

- Ma daj kakvih sam se sve čuda nagledao sigurno može i to

- Pa ono jes videla sam neke jako moćne čarobnjake da su to izveli ali nemam pojma kako

- Pa ajde ti to pokušaj

- Nema šanse razočarala sam se u boga vatre sve je laž ni u šta više ne verujem

- Ma aj ti probaj pa kud puklo da puklo

 

I onda dođe, baci tri prsta aleve paprike u vatru i malo kose i UOPALA diže čoveka iz mrtvih i to sa 30 sekundi zakašnjenja (valjda dok se Windows podigao)

 

mislim KOJI KURAC

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti kurac ko i do sad.

Samo postavljaju nova pitanja, a prethodna zapostavljaju.

 

 

I ja sam pozaboravljao gomilu stvari. Arju je, koliko se sećam, oslepeo onaj njen učitelj bez lica... valjda je to neka staza učenja... nikada mi nije ni bilo upitno da li će Arji da se vrati vid... naravno da oće, kad završi kurs.

Nadam se da je Stanis mrtav, a nadam se i da je ono bio samo Džonov samrtni hropac. Dva najpromašenija lika. Stanis koji ređa gubitke, a ovaj nesretni Džon koji nikako da pronađe sebe, te je samo srljao iz gluposti u glupost.

Da je veštica pametna, vratila bi Tivina iz mrtvih, da rokne ostalu boraniju i da konačno zavladaju red i disciplina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf: da vrati tivina i samonuje seselja pa da carstvo bude u granicama karlov... mislim castle black, iron islands, dorna, esos! i obdradovica da zatvori sve kupleraje u kraljevstvu. :))

 

Pa da. :)

Samo tako bi se uspostavio dugoročni mir, jer niko kao Tivin ne bi bio čvrst u vladavini. Tivina za cara, Varisa za savetnika, Tiriona poslati da kontroliše i balansira severne zemlje, a Sersei kao ministar inostranih poslova. I da vidiš kako bi carstvo cvetalo.

Ne kapiram što se svi lože na Džona Snežnog (ok, u knjizi je i cool, mnogo višeslojniji lik), ali u seriji je katastrofa. K'o pubertetlija koji ne može da se pronađe. Te oće u noćnu stražu, te neće u noćnu stražu, te oće sa divljacima, te izda divljake, pa je nekim čudom postao šef noćne straže, i umesto da učvrsti vlast, da se dogovori sa ljudima šta raditi, on odma potrčao ka divljacima, ni sam ne znajući šta tamo radi... pa naravno da će da ga roknu. Ja sam se čudio što ga još onaj bolesni ćerkojebac nije ubio, kada se Džon onako stupidno (opet, bez ikakvog plana), zakačio sa njim.

A Stanis ko Stanis - Koštunica iz fantasy knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U knjizi je Snezni jos gori, i jos veci razlog imaju da ga utuku, po meni. Pritom lik jeste pubertetlija, zar ne? :mhihi: Tivin je najepskija smradina ne racunajuci Boltone psihopate, sta je taj sve zla doneo svetu ni ona smrt mu nije dovoljno gadna, niti se u seriji ulazi u detalje toliko. Tirion i onaj ubiVeni Dornjanski kralj, eventualno baba Tajrel, jedini koji bi bili pravi vladari Vesterosa. Uz Seselja, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: :haha: :haha:

 

meni bezveze zbog Doranskog princa

ovi iz serije bas ne vole Doranske princeve

jer su najkul :haha:

Oberin je kul lik, Doran je smarac, planira 200 godina osvetu i nikad nista ne uradi

 

SVE OD DORNEEE

SVE OD DORNEEEE

PA DO ZIMOOOVREEEELAAAA

SVE SU STRAZEEE

SVE SU STRAZEEE

TIVIN LANISTEEEEEERAAAAA

to Zen Ravnogorko <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

U knjizi je Snezni jos gori, i jos veci razlog imaju da ga utuku, po meni. Pritom lik jeste pubertetlija, zar ne? :mhihi: Tivin je najepskija smradina ne racunajuci Boltone psihopate, sta je taj sve zla doneo svetu ni ona smrt mu nije dovoljno gadna, niti se u seriji ulazi u detalje toliko. Tirion i onaj ubiVeni Dornjanski kralj, eventualno baba Tajrel, jedini koji bi bili pravi vladari Vesterosa. Uz Seselja, naravno.

 

Ja sam čitao samo prvu knjigu, i to davno. Tamo mi je Snežni mnogo delovao zrelije. Imao sam utisak da je on mlad, ali povučen čovek. Ima naravno te demone u sebi, taj kompleks što je kopile, ali i dovoljno snage da to prebrodi. U seriji je samo napaljeni klinac koji se neubedljivo dere kada insistira na nekim svojim glupim idejama. Bar takav je moj utisak sve vreme.

Tivina se i ne sećam iz te prve knjige, u seriji mi je ubercool. Brutalan jeste, ali ne može demokratija održati sva ta kraljevstva na okupu, a koliko god on bio brutalan, on je brutalan zbog toga što ga je život učinio takvim, a ne zato što je, poput unuka mu, psihopata. To je velika razlika.

Ne verujem da bi Tivin (bar ovaj u seriji), ubijao čisto razonode radi. To je pragmatik, njemu bi to bilo gubljenje vremena.

Baba Tajler je isto super. I ona je veliki pragmatik.

 

pa to znaci da je melisandra niko drugi do sanda raskovic ivic! :haha: TITS OR IT DIDN'T HAPPEN.

 

Konačno ti se slažu kockice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta su slozeniji likovi u knjizi, naravno, jbg razlika je u medijumu, mada koliko su ovu seriju razvukli mogli su dati na character development vise a manje na smaranje sa Smorisi po nekim pustinjskim zabitima. Tivin je kul lik u smislu odanosti porodici i inteligenciji i prepredenosti ali je nevidjen zlikovac koji ne preza ni od kakvih prljavih igara da dobije ono sto zeli.. klasican villain tip. A Snezni jeste vise kul u knjizi ali po knjizi uradi jos vecu glupost zbog koje ga ovi napokon roknu, tako da i u knjizi nije daleko od impulsivnog pubertetlije, sto je uostalom i logicno s obzirom koliko bi trebalo da ima godina. Generalno svaki Stark u najboljoj srBskoj tradiciji mora da bude granicno malouman u svojoj nekoj ideji cestitosti i morala, pa na to ni Snezni nije imun, iako nije bas toliki bilde kao Rob i Ned :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tivin je prenaduvan u seriji. Jeste on izuzetno sposoban političar ali je autokrata i previše je sujetan. Svojim delovanjem je stvorio mnogo neprijatelja a saveznici su samo privremeno potkupljeni. Preveliku ambiciju je nametnuo porodici, nemaju Lanisteri toliko snage, ni vojno pa ni novčano. Loše im se piše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...