Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Ma ja iskreno ne vidim sto se ta cela ledena ekipica toliko hajpuje kad su totalne vune. Od ono malo white walkera sto je bilo, neke uspese da ubiju cak i beskorisni Semvel i onaj devojcurak sto je stitio Brena. A sto se zombija tice.. 2-3 zmaja bi mogli da pobiju celu tu armiju vrlo brzo, pitanje je uopste sta, ako ista, sami White Walkeri mogu da urade protiv zmajeva, a pritom ih ima sve manje. Jeste, imaju ogromnu armiju, ali bez dileme je skil te armije na nizem nivou cak i od Dzonovih generalskih sposobnosti, dakle cak i Taliji bi im jebali majku, realno. Jedina prava opasnost je da se sve ove debilcine nastave da peglaju dok ovi u stilu Heroja Moci i Magije 3 idu okolo i kupe leseve pa na kraju bude bilans 500 iljada na 20 iljada, ali, makar ovi na Severu, sigurno vec znaju da treba sprziti mrcine, sto ce ozbiljno pokvariti nekromenserske planove, valjda.

Edited by Eidolon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja iskreno ne vidim sto se ta cela ledena ekipica toliko hajpuje kad su totalne vune. Od ono malo white walkera sto je bilo, neke uspese da ubiju cak i beskorisni Semvel i onaj devojcurak sto je stitio Brena. A sto se zombija tice.. 2-3 zmaja bi mogli da pobiju celu tu armiju vrlo brzo, pitanje je uopste sta, ako ista, sami White Walkeri mogu da urade protiv zmajeva, a pritom ih ima sve manje. Jeste, imaju ogromnu armiju, ali bez dileme je skil te armije na nizem nivou cak i od Dzonovih generalskih sposobnosti, dakle cak i Taliji bi im jebali majku, realno. Jedina prava opasnost je da se sve ove debilcine nastave da peglaju dok ovi u stilu Heroja Moci i Magije 3 idu okolo i kupe leseve pa na kraju bude bilans 500 iljada na 20 iljada, ali, makar ovi na Severu, sigurno vec znaju da treba sprziti mrcine, sto ce ozbiljno pokvariti nekromenserske planove, valjda.

 

Game_of_Thrones_S04_E04_mp4_003180108.jpg

Edited by Captain Spaulding
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ovo najbolje snimnjena bitka ikad...

 

Jel' se zajebavaš, ili? :)

Svaka bitka u Braveheartu je bolje odrađena, uprkos manjku tehnike koja se sada ima.

A i početak LOTR-a, ona intro bitka je za ovo tata (iako je posle Džekson usrao stvari).

U stvari, i u GOT-u, bitka u prvoj sezoni kad Stanis napada prestonicu je mnogo bolje odrađena.

 

Mislim, nije ovo najgora bitka ikad odrađena, neću to da kažem, ali je za današnje standarde prosek.

 

Jebote, onaj dzin, samo da je dohvatio par onih koplja i dva stita, cisto glavu da zastiti, pola one armije bi razvalio sam ...

 

Pa to sam ja govorio još onomad kad je Stanis napao divljake. Kud se dedoše ti divovi? Kud se dedoše oni slonovi? Ja sam imao utisak, kada su napadali zid, da ih je bilo bar 20, ako ne i mnogo više + 100,000 divljaka, uključujući žene i decu.

I onda dođe Stanis, divova nestade, ovi se predadoše, a onda Stanis ode na jug i sa tom istom vojskom, izgubi bitku, od lokalnog šerifa Remzija.

 

pitanje je uopste sta, ako ista, sami White Walkeri mogu da urade protiv zmajeva, a pritom ih ima sve manje.

Pa znaš šta mogu?

Da dignu ruku, da se pojavi magijska prašina oko ruke, i da ogromne ledene lopte (samonavodeće) krenu na zmajeve, zalede ih, a onda se pod gravitacijom sruše na zemlju u paramparčad.

I ti pitaš svašta za seriju :) , u kojoj Deneris, ničim zasluženo (ni objašnjeno) ima moć da preživi vatru, da je zmajevi razumeju kao majku, da veštica rodi demona koji ubije kralja, da najgluplji lik vaskrsne.

Ledene lopte veličine meteora, koji white walkeri izbacuju iz dupeta je mačji kašalj.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pa znaš šta mogu?

Da dignu ruku, da se pojavi magijska prašina oko ruke, i da ogromne ledene lopte (samonavodeće) krenu na zmajeve, zalede ih, a onda se pod gravitacijom sruše na zemlju u paramparčad.

I ti pitaš svašta za seriju :) , u kojoj Deneris, ničim zasluženo (ni objašnjeno) ima moć da preživi vatru, da je zmajevi razumeju kao majku, da veštica rodi demona koji ubije kralja, da najgluplji lik vaskrsne.

Ledene lopte veličine meteora, koji white walkeri izbacuju iz dupeta je mačji kašalj.

 

Stoji, ali mogli su da to vec pokazu u nekim fajtovima do sada, sta se stekaju ako mogu? :mhihi:

Edited by Eidolon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno kako mogu ovako da teleportuju karaktere

A Song of Ice and Fire is told through the eyes of characters who are sometimes hundreds or even thousands of miles apart from one another. Some chapters cover a day, some only an hour; others might span a fortnight, a month, half a year. With such a structure, the narrative cannot be strictly sequential; sometimes important things are happening simultaneously, a thousand leagues apart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno da su zavrsili pricu oko ove najbitnije teorije. Bas me zanima sta ce debela stoka u knjizi da napise

sta god da napise mnogo toga u seriji je pogresno i pomesano, treba posmatrati seriju i knjige kao dve zasebne stvari

 

Jedna epska scena u epizodi ostalo je onako, mlako

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedna intro epizoda pre ove dve i imali bi sakupljen kvalitet.

 

Epizoda u najboljem Martinovskom maniru - sve ću gi pobijem.

 

A onaj Varys se šeta između Westerosa i ovog drugog kontinenta kao da su u pitanju Slavija i Zeleni Venac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, odvedi ga u suprotnu krajnost, to će rešiti problem.

 

Scena ili dve razbacane tamo-vamo, ili bar ovo podeljeno na dve epizode bi bilo dovoljno. Pre smo gledali likove kako putuju po par epizoda nekuda, sada se svi pojavljuju gde oće kako im se ćefne. Samo da se razumemo, mislim da je to u ovom slučaju dobro za seriju, pošto već na dosta drugih gluposti izgubljeno vremena, ali je opet glupo :D

 

I niđe Stonehearta na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da arja ostane stealth i proracunata i zavrsice vise posla nego cela armada brodova u poslednjoj sceni. ;) ali to ne bi bio gledan spektakl, sve ce da kulminira masovnom borbom zimskih zombija i ujedinjenih ljudi (sto su preostali nakon sto deneris zavrsi sa ofanzivom) pod vodjstvom deneris+snow, gde ce neko od njih dvoje verovatno da izgine...

 

ta zadnja borba ce verovatno da bude nesto najbolje ikad snimnjeno, ako je suditi po S06E09.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fascinantno je kako su snimili 7 epizoda gde se ništa ne dešava, 2 cele epizode gde Arja prosi slepa i dobija po pičCi i onda u poslednje dve epizode, ubije "učiteljicu", radi parkur sa unutrašnjim krvarenjem, izmuze Jaqena, pređe more, upadne ko iz pičke kod Waldera i rokne ga.

 

Ova stone face gadura Sersei dve sezone pokušava da rokne onog fanatika na razne načine i onda ko iz pičke napuni celu kanalizaciju zmajevom vatrom i sprovede kompleksnu zaveru gde sve prođe savršeno kao švajcarski sat.

 

Tirionu trebalo ko zna koliko epizoda da dođe do Degeneris a onda ovo dvoje pređu okean i kontinent za pola epizode, takođe i Varis.

 

Toliko vremena posvećeno malom bogalju da bi nam na kraju i dalje ništa ne bi bilo jasno i nikakvu korist tom liku nisu dali, jedino što je dobro izašlo iz cele te priče je saznanje kako je Hodor dobio ime.

 

Svidelo mi se samoubistvo onog malog emosa, jedna od retkih stvari koja ima smisla i prirodna je, i poslednja scena sa brodovima i zmajevima.

 

Sledeće sezone ćemo imati 8 filer epizoda, jednu fajt epizodu i poslednju epizodu gde će mrtvi verovatno da prođu zid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...