Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

On 4/25/2019 at 6:53 PM, Dark_Elf said:

ili ce oni da ostave nejac u kripti prepunoj mrtvih Starkova, a pred vratima im je white walker, koji podigne ruku i ozivi mrtve?

lmao, baš se tako desilo

Arja briljira od kad se oslobodila seksualne tenzije
Sad nam ostaje da vidimo šta će biti sa Sersei & Deneris, i na čiju će stranu stati Džon i Džejmi

ili Džon ili Deneris ostaju bez glave na kraju , pitanje je tko će 


59345368_869882603352600_824754773626244

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu predobre bitke, scenografije, generalno celog tog feela (cak i ove mracne scene donekle mogu da opravdam), jel moze neko da mi objasni:

 

1. Za koji moj cela ova frka sa White Walkerima, kada je mali Arjo krknuo noz ko iz picke i obrnuo celu igricu? Ne kapiram kakvu ulogu imaju u celoj prici, jel su ovo bukvalno izmislili likove da bi imali povod da okupe sve zive na jednom mestu i pobiju vecinu glumaca. Jebem li ga.

2. Gde je ono isao Bren sa pticurinama? Sta on izvodi, nidje veze.

Tacno ima da ispadne na kraju cele serije da se sve sto smo gledali odvijalo u glavi Brena, koji lezi u krevetu u komi i balavi, nakon pada sa tornja svojom krivicom. 

Sve u svemu, prilicno sam razocaran kako je sve odigrano u poslednjih 5 minuta epizode. Nidje veze. Na silu.

 

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema za šta spoilere stavljati, ko je gledao gledao je, ko nije, ne znam za šta nevino klikće na temu na forumu. Sem ako nema spoiler-tag fetiš, u tom slučaju se ispričavam.

Elem, ovaj komentar sa reddita mi najbolje opisuje prvu polovinu epizode:

Thank the Gods for Melisandre lighting up the trench so that I could actually fucking see what was going on for a couple minutes

Ne znam jel do kopije koju sam skinuo sa neta, TVa... jel i ostalima premračno/blurry sve bilo? Kako ovima što su gledali na HBO direkt?

Na kraju dana, imam više problema sa epizodom nego hvalospeva. A i ti hvalospevi su uglavnom za kul scene nego za nešto narativno. Onaj Dothraki charge sa sve gašenjem mačeva u daljini je stvarno upečatljiv i sjajan, dok ne skontaš koliko je logičko-taktički ultra-tupav potez. A i sa strane gledaoca - seo si da gledaš epizodu od sat i po i ovi jurišaju u petom minutu, šta može da se desi?

Ne znam da l ćemo uopšte doživeti da debeli ikada actually napiše ovu u bitku u knjigama, ali baš me zanima koji će se procenat toga poklapati sa onime što smo videli ovde. Protiv svake logike 90% naših heroja je preživelo, a svaka smrt i ako se desi je teledirigovana kadriranjem i/ili muzikom, da su knjige uvek bile ovako safe kao što su ovi napravili ovu epziodu, ne bi knjige bila infamozne ni blizu kao što jesu danas. Nisu ni ova dvojica sami krivi, debeli zakasnio da isporuči lore i to se vidi. Odsečem kurac na 30 komada ako i u knjigama NK smrt bude onako antiklimaktična. Mogu se kladim da ni on ni Walkeri više neće ni biti pomenuti do kraja serije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

54 minutes ago, Angelystor said:

Ne znam jel do kopije koju sam skinuo sa neta, TVa... jel i ostalima premračno/blurry sve bilo? Kako ovima što su gledali na HBO direkt?

ja sam skinuo 1080p web, od toga nije moglo bolje. poprilično dobro se videlo, osim par scena.

ali, izgleda da je najviše do hbo-a i njegovog lošeg streaming servisa

https://www.theverge.com/2019/4/29/18522550/game-of-thrones-got-season-8-hbo-battle-of-winterfell-long-night-fix-tv-settings-darkness?fbclid=IwAR1UeQakbHuUgnIUTUjAN4OtsESNxm87yGHbT2o2kTCWWYjStfIPC2r23Yw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...