Jump to content

Dark Tranquillity


Earendil

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Evo ga deo iz intervjua sa cuvenim Fredrik Nordstrom-om,koji je inace radio produkciju za novi album...

 

I was wondering if you can give me a hint of what it sounds like?

 

It’s ten times better than HAVEN, which I don’t like personally—only the first song. DAMAGE DONE was a much better step forward and I think this is some kind of a development over DAMAGE DONE. icon_rockdevil.gif

 

Are there any clean vocals on this one (laughs)?

 

No, there is not. This has been a big issue for the band I promise you (laughs)! I think that it was a good move for the band to have clean vocals like they did on PROJECTOR but for their career, it was not a good move. Before that album, in Europe anyway, there was Dark Tranquillity and a small band called In Flames. Then In Flames started going in one direction and Dark Tranquillity was going in another direction and suddenly In Flames totally ran over them. But now, Dark Tranquillity is the big European death metal band instead of In Flames. They have a very good man on the mike—Mikael Stanne.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu je čovek.. pogledajte gde su završili friden i kompanija.. ne znam kako stromblada nije sramota da svira ona sranja.. čovek je jedan od najboljih gitarista na svetu.

 

ali zato dark tranquillity... joj al će to biti albumčina..

 

najveći melodic death metal bend na svetu izdaje najbolji album do sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kent zna šta priča. Tranquillity se kreće putanjom predvidljivosti kojom su išli Flamesi negde od Black-Ash Inheritance do Rerouta. Šteta, uvek ću više voleti Gallery od Jestera, ali Friden i co. su se bar malo izvukli iz učmalosti, dok DT izgleda upada u nju. Videćemo šta će biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kent: a veci od at the gatesa mogu da budu samo u nekoj jako nelogicnoj bajci

 

mislio sam na trenutno stanje.. a kad bi dark tranquillity sada završili karijeru, sigurno da bi bili veći bend od atg.

plus, atg je puko, a dt će izdati sigurno još par killer albuma.

 

Kent zna šta priča. Tranquillity se kreće putanjom predvidljivosti kojom su išli Flamesi negde od Black-Ash Inheritance do Rerouta. Šteta, uvek ću više voleti Gallery od Jestera, ali Friden i co. su se bar malo izvukli iz učmalosti, dok DT izgleda upada u nju

 

ovo je tek glupost

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam na trenutno stanje.. a kad bi dark tranquillity sada završili karijeru, sigurno da bi bili veći bend od atg.

plus, atg je puko, a dt će izdati sigurno još par killer albuma.

 

 

 

ovo je tek glupost

hoces reci da su u ovom trenutku DT veci nego sto su ATG ikada bili? blah... mislim da to ne misle ni Stane&co. koliko mi god drazi bili od Tompe&co.... moras gledati malo realnije stvari, previse subjektivnosti unosis u svaki post vezan za gothenbursku scenu...

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je dt vise puta bolji bend, ali nije o tome prica ovde...

 

"najveći melodic death metal bend na svetu", rece Krang. Ni ja ne razumem najbolje zbog cega su ATG toliko veliki, ali to je cinjenicno stanje. Od DT-a su veci, nema govora.

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je tek glupost

Glupost, zato što se ti ne slažeš sa tim, ili imaš neki jači argument? Vidi, čini mi se da sam pročitao da ti voliš baš taj period Flamesa koji ja najmanje volim, to mi ne smeta, čak i ako je većina na tvojoj strani, a jeste - većini ljudi je to vrh In Flames diskografije. Ok, poštujem. Samo, malo probaj da obrazložiš to što govoriš, a ne ovako samo "glupost" i gotova priča. Ja sam rekao zašto mi se ti albumi ne sviđaju, čini mi se baš na IF temi - stagnacija, ponavljanje, dosada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je dt vise puta bolji bend, ali nije o tome prica ovde...

 

"najveći melodic death metal bend na svetu", rece Krang. Ni ja ne razumem najbolje zbog cega su ATG toliko veliki, ali to je cinjenicno stanje. Od DT-a su veci, nema govora.

 

poz

Izgleda ne podrazumevate isto pod "najveci".

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno tako fiery..

 

hoces reci da su u ovom trenutku DT veci nego sto su ATG ikada bili

 

da baš tako. naravno da jesu.

 

moras gledati malo realnije stvari, previse subjektivnosti unosis u svaki post vezan za gothenbursku scenu

 

pa naravno.. ne znam šta se može smatrati objektivnim kad se govori o tome da li ti se nešto dopada ili ne.. jedini način da se muzika posmatra objektivno je statistički, tj. pitaš dovoljan broj ljudi šta im se sviđa, pa napraviš neki presek..

u stvari lupetam, ono što hoću da kažem da JEDINO mišljenje koje imamo je potpuno subjektivno.. ne postiji SI jedinica kojom se meri veličina nekog benda, zar ne?

a atg su započeli celu melo-death gothenburšku scenu, to ih čini velikim bendom, ali kada gledam kvalitet albuma, tu su smešni u poređenju sa DT.

 

ok WS, da obrazložim.. ja upravo mislim da IF ide putanjom predljivosti, ali i to samo po sebi uopšte ne mora da bude loše... mislim da je to dovoljno jasno svima.. bitno je koliko ti koji zvuk leži.. meni se novi IF uopšte ne dopada, dok mi je zadnji DT album fenomenalan. ne znam zašto, jednostavno je tako..

a to "glupost" se odnosilo na deo "dok DT izgleda upada u učmalost".

 

poz

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postiji SI jedinica kojom se meri veličina nekog benda, zar ne?

mozda ne postoji bas SI, ali svakako postoji... kako bi inace znao da je Slayer veci bend od Subterranaen Masqueradea? Ili tebi nije?

 

Velicina benda se meri mnogim parametrima, a jedan od presudnih je uticaj koji je isti ostavio na scenu. Tu ATG sije DT koji nije uticao skoro ni na koga. Prodaja albuma je takodje, voleo ti ili ne, parametar koji to odredjuje (posto ovde ne pricamo o komercijalnim iliti mainstream bendovima). ATG je samo sa Slaughter Of The Soul gotovo prevazio celokupan DT tiraz do dana danasnjeg. Ne verujes? Probaj da nadjes negde podatke... Zatim, posmatrajmo koncerte... na ATG 96. u bg-u nisi mogao da nadjes kartu da udjes, a tako je bilo na citavoj toj turneji. DT je, recimo, u Budimpesti 2000. imao 100 ljudi u publici, dok je ostatak pio pivo i cekao da krene In Flames. Na solo certu u Minhenu im je te iste godine bilo 100 ljudi. To se ATG-u ne bi nikada desilo. Uostalom, napravi anketu medju ne-metal (mozes i metal) populacijom isa pitanjem ko je poznatiji. Sto vise ljudi ukljucis u nju, drasticno ce se povecavati broj odgovora u korist ATG-a. Mozes ti da gotivis DT 328 puta vise od ATG-a, ali da kazes da su veci bend je apsurdno. U ovom slucaju je razlika toliko ocigledna da nema tu "meni je veci" ili sta vec.

 

ATG i DT su se pojavili na sceni, otprilike, u isto vreme. Mislim da je DT mogao imati malo uspesniju karijeru, s obzirom da su imali kvalitet za to. Medjutim, nisu znali da naprave eksperimente kako je i kad je trebalo. Licno gotivim i Projector i Haven, ali su daleko iza Rerouta ili Soundtracka po umesnosti i cenim da su ih kostali proboja u prvu ligu metala. I Damage Done je dobar melodeath album kakvih je sredinom 90-ih bilo kao golubova... Kad vec nisu znali da naprave neki pomak, odradili su ono sto najbolje znaju, misleci da ce barem sada uzeti tron melodeatha, ali su se i tu zajebali, jer su jos neki u medjuvremenu naucili to da rade i to mozda i bolje... hint : Nightrage, Skyfire, The Duskfall...

 

To je ta ucmalost koju bih ja vezao za DT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...