Jump to content

Knjige o Magiji


Recommended Posts

'Di je crno perje? :haha: Uzgred, čula sam da je na nekom fudbalskom prvenstvu jedan tim bacio drugom , suparničkom timu crnog petla u svlačionicu. Verovatno neki Haićani, šta li :uhoh: ...Nije bilo ovo prvenstvo u Africi, mada su mi one zujalice delovale sumnjivo :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je pri početku PUTA Staza Gnostičke Svetlosti bila beskonačno korisna i prosvetljujuća, i a vremenom sam naučio da cenim Magiku Bez Suza Kroulija kao dosta dobar izvor informacija o raznim korisnim temama za aspiring magi-ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Sve sam pregledao, nema. Ima jedino "Knjiga svete magije Abra-Melina maga". Našao sam Kroulijevu Goeciju na internetu, ali ne bih je uzimao za ozbiljno. Ipak se uzdam u papirnu knjigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seed Mene to više zanima teoretski. Praksa nije baš preporučljiva.

 

@Kumodraski Vo Hvala, ali ne treba. Tražim knjigu na našem jeziku i to papirnu. Čuo sam da ima, pa sam došao da pitam. Izgleda da ću teško naći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za izvođenje tih rituala, osoba se prvo mora dobro psihički spremiti. Praksa nije preporučljiva, jer, kao i drugi rituali takvog tipa, može poći po zlu. Navodno je i sam Krouli, pri obavljanju nekog od svojih rituala, od straha ili čega već, napustio ritual (što se nikako ne treba raditi). A neželjeni rezultati rituala su slični onima kod prizivanja duhova, čini mi se. Na brzinu sam pročitao, a pošto nemam knjige, nisam mnogo obraćao pažnju.

Edited by HAT6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali je, između ostalog, bio upućen u doktrinu visoke magije.

 

Što mu i nije bilo tako teško, sa pomenutim predispozicijama :D

 

Nego, meni se po glavi vrzma jedno drugo pitanje: koja je, 'ajmo tako reći, najjača magija?

 

Vlaška!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...