Jump to content

Kad koji album slušate?


Recommended Posts

Zanimljivo bi bilo cuti kakav senzibilitet dodajete nekom albumu.Navedite 10tak albuma koje ponavljate u odredjenim situacijama,glupo je samo da stavljate dopune po jedan album setite se 3-4 pa dopunjujte

1.Kad putujem iz ksh za bg -einherjer -dragons of the north,dark tranqulity -damage done

2.Kad se secam detinjstva-Iron maiden somewhere in time,ride the lighting,megadeth-youthanasia

3.Kad mi posustaje vera u zivot Manowar-kings of metal,hammerfall -legacy of kings,slayer -evil has no

4.cirkanje skenj-katatonia great cold,novembre -classica

5.Cirkanje veselo-anhtrax state of euphoria,artillery-By Inheritance

6.Kad sredjujem kucu-Ac/dc let there be rock

7.Kad je kisha napolju-primordial - spirit the earth aflame

8.Kad razmisljam -Borknagar -Quintessence

9.Svece,prolece,drvece-Neki pagan folk tipa arkona,nokturnal mortum,thyrfing

10.Bes-Kreator violent revolution,cannibal corpse-bleeding,death-leprosy,sepultura- beneath the remains

11.Za kompletno dizanje iz mrtvih -helloween walls of jericho,blind guiardian-imaginations,persuader-evolution purgatory

12.Sex -isis-Panopticon,paradise lost -draconinan,slayer-sessons

I mnogi drugi :)

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

пред полазак на стадион - Cock Sparrer - Shock Troops

циркање пре утакмице - http://www.youtube.com/watch?v=X6sInViMXdY,

трчање - Annihilator - Waking the Fury

вожња бусом - Skazi - Zoo, Xerox & Illumination - RMX, Disco Hooligans - Darjeeling Express

учење - Pink Floyd - The Division Bell, Riverside - сви албуми

вежбање - Ритам Нереда - Exist to Resist

буљење у празно - Anaal Nathrakh - In the Constellation of the Black Widow

Edited by Underkuruz
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zavisi od raspolozenja...

Uz dizanje tegova bilo koji thrash/speed/death a kad sam umoran obavezno heavy (WASP,Judasi stari,Dokken,Ryche,Lion,Saxon,Church,Crimson,Sabbath,Dio,...).

Kad sam dobro raspolozen Napalm Death,Pestilence,Obituary,Unleashed,Benediction,Bolt Thrower a kad ostanem sam kuci Arise i Alice in hell obavezno do daske pa otvorim prozor (najbolja je produkcija za te egzibicije nazvane "Torture the rural neighbourhood").

Slayer,Death,Kreator,Justice for all i Megadeth (Rust i Countdown) bilo kada.

Edit:Sex samo u apsolutnoj tisini,satanisticka muzika me dekoncentrise a drugo slabo slusam. :D

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno irelevantno je kad šta slušam. Ja muziku slušam zbog muzike, a ne da bih odgovorio određenom raspoloženju ili aktivnosti koju obavljam. Uostalom, žanrovi koje preferiram obuhvataju vrlo raznovrsne pesme - u toku slušanja jednog albuma, morao bih nekoliko puta da promenim raspoloženje, kad bi to bilo bitno.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok pada kisa slusam cesto Tor Lundvala, najvise pesmu ''Tears and Rain.''

Dok posmatram zalazak Sunca, Windy and Carl.

Dizanje tegova uz Manowar, Hammerfall i sl. :)

 

Cesto dok setam nocu slusam progressive rock, i to one duze pesme od po pola sata (Transatlantic) a zimi kad ima snega i magle najvise atmosfericni black i neofolk (Current 93, Sol Invictus, Fire + Ice).. u sumi stari Burzum i Drudkh naravno, od skoro i Evilfeast.

 

Uz pivo volim Slayer, Panteru, black metal.. a dok spavam ponekad slusam muziku iz igara, najcesce Age of Mythology i Spyro the Dragon. Slayer takodje slusam kada se osecam krvozedno.

 

Dok sam ziveo u NS-u svako vece sam setao sa mp3-kom i slusao dark/ambient, neofolk, jazz/prog, avangardu tipa Kayo Dot, maudlin of the well), pa bih se osecao kao da lebdim medju ljudima.

 

Dok citam volim Vivaldija, Betovena, Cajkovskog, bilo sta klasicno ili poneki post-rock, prog rock, i ambient chill out, a kada posmatram zvezde ili blejim u prazno/razmisljam/pisem/citam volim da slusam Isis i Kayo Dot.

Cesto odrvnem i neki trance u kuci, kada je lepo vreme.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompletna U2 diskografija, Kreator do 92' i Violent Revolution , Sodom skoro pa sve, Metalika sve osim zadnja 2(DM dobar ali slabije slusam), Slowly we Rot, To the Gory End, kompletan Savatage, Ipcetova diskografija, Slejer do 90', uglavnom svi od Mutaheda, Seven Churches, kompletan Death, Dawn Of Possession, kompletan Darkthrone, prva 4 Napalm Deatha, Hellish Crossfire (i album Iron Angela, i istoimeni nemacki bend), neki albumi Overkilla, Alice in Hell, Sepultura do Chaos AD-a, ponesto od Megadetha, ex yu (Bombarder, Heller, Evil Blood, Deavastation, od novijih Nadimac, Space eater, AF, Toxic Trace, Mejdeni(doduse ne sve), prvih par Anthraxa, prvih nekoliko Benedictiona, Autopsy, prvi CC, King Diamond, Mercyful fate, Stari Pestilence, Entombed, Mayhem, Dark Angel, Carpathian Forest, prva 2,3 Morbid Angela, i pun kurac krast pank bendova...

To u zadnje vreme, uglavnom oldskul thrash i death, ponegde i neki blek...

Edited by obsessed by cruelty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikakav stalni raspored, mogu samo navesti neke albume koji su mi se u više navrata pokazali dobrim u određenu svrhu ili ih u poslednje vreme ponajviše rabim.

 

Za sreću - Nachtmystium - Addicts: Black Meddle pt. II

Za sex - A Perfect Circle - Thirteenth Step

Za spavanje - Dead Can Dance - Within The Realm Of A Dying Sun

Za tegove, vežbanje i tako to - Terror - Lowest Of The Low i Hatebreed - Perseverance

Za alkoholisanje - Pantera - The Great Southern Trendkill

Za slušanje kasno noću - Katatonia - Night Is The New Day i The Great Cold Distance

Za bes - Anaal Nathrakh - Eschaton

Za desperiju - Paradise Lost - Symbol Of Life

Za pred izlaske a i posle istih - Jaya The Cat - More Late Night Transmissions With...

Za svaku jebenu priliku - Hank Williams III - Lovesick, Broke & Driftin'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad žurim negde obično Fatboy Slim,taman dok stignem završi se pesma Push the tempo...

Kad sam nervozan Cavalera Conspiracy Hex...

Kad sam opušten Kud Idijoti i Doorsi

Nenormalno hiperaktivan Decapitated,Fleshcrawl ili Job for a cowboy (obično Knee deep)...

Kad sam skenjan i kad mi dosadno obično neki hard rock 70'tih,Uriah Heep ili Ten years After ili tako nešto

Kad sam veseo obično Pekinška Patka i Dzukele

 

Mada zavisi,nekad se zaredja da nedelju dana ne slušam ništa sem Sepulture,pa onda nije da mi dosadi već me jednostavno

privuče neka pesma i onda samo idu jedna za drugom,još ovu pa još ovu pa još ovu pa dramatični klimkas pa onda baaaaam prelaz Excrementory Grind Fuckers... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajna tema!

 

Kad ustanem, kad je lepo vreme - powerica neka obavezno, sto veselije, u poslednje vreme Firewind.

Kad asfalt u gradu gori od vrucine Asphyx - The rack, Morgoth - Cursed... old skul death.

Kad idem po sumi u prolece - Amorphis Elegy

Kad idem po sumi kad je bas sneg veliki - Immortal Battles in the north

Kad idem po sumi kad se topi sneg Moonsorrow Voimasta ja kuniasta

Kad idem po sumi u jesen Sentenced Down

Kad se spremam za grad u BGu live 69 eyes da se osetim sexy.

Kad se spremam za grad u Banji Slayer Reign in blood

Kad se vratim pripit iz grada u sitne sate Isis - Oceanic ili Cult of luna - Eternal kingdom.

Kad mi treba dizanje iz mrtvih bilo sta od In flames.

Kad imam puno posla da obavim Testament - The gathering

Kad je lepo vreme i kad volim Amorphis Skyforger.

Kad prigusim svetla i kontempliram bilo sta od Opeth i Porcupine tree.

Poslednjih nekoliko godina kraj avgusta / pocetak septembra obavezno Amorphisova Summers end i PTree - Trains

Kad hocu bas u tezak sevdah da se bacim matori Morbid.

Kad hocu da izgubim um od dobrote King / MFate (moram da sam sam kuci, nije prizor za svakoga)

 

Seticu se jos...

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voznja gsp-om setlista sa PT sa svakog albuma po nesto, Opeth isto, Katatonia BMD, Anathema WAHBWAH, The who, Demian Rice...

Setnja po prirodi i kuliranje Pink Floyd, Dianna Krall, ella fitzgerald, i ovi gorepmenuti

Ucenje, citanja i ostale maloumne aktivnosti- Hans Zimmer, klasika, Clint Mansell, st.germain, paco de lucia, chet baker

Cirkanje sa drustvom- ac/dc, metallica, pantera, maiden-i, bon jovi, whitesnake i tako to, testosteronska muzika

Depresija- anathema TSE, block out

Kada sam bas vesela onda odvrnem Kansas Carry on my wayward Son, ne gotivim nista posebno ovaj bend, ali me ova pesma uvek razveseli kad je cujem :haha:

to mi sada pada na pamet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ne mogu da spavam (a to je prečesto): Wardruna - Runaljod - Gap Var Ginnunga

kad se osećam kao jedino jebeno ljudsko stvorenje na svetu: neki blek metal (burzum, drudkh, negura)

kad se osećam kao jedino jebeno pametno ljudsko stvorenje na svetu: neki progresivni blek metal (borknagar, enslaved)

kad se osećam kao jedino jebeno stvorenje u čitavom svemiru: arcturus!

jesen i kiše: opeth

kad sam sjeban i treba mi nada: pain of salvation

bleja: sabaton :rockdevil:

dok radim: korn, soad...

kad sam veseo: kultur shock, aca lukas

kad sam gej: kamelot

kad sam nadrkan ko da imam 16 godinat: kreator. :rockdevil:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam skenjan,ne slusam nista,vec gledam kako da izadjem iz stanja skenjanosti..

 

kad vezbam u teretani,slusam Lejdi Gagu koju pusti dezurni DJ Klokan na repeat

 

kad se osecam gotik-samo Tristanija prva tri albuma

 

kad se osetim kao Gojko-Antaeus i Zaz

 

kad se osetim kao Talvi-Munsorou

 

kad se osetim kao krushevacka verzija Neshe Galije-samo Viking metal sa dosta larp uticaja

 

kad se osetim kao Dobrokes-trudim se da ne slusam nista

Edited by Fapril ethereal
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su bendovi kojima se u navedenim situacijama vec godinama vracam.

 

Za kishu, sneg ili depresiju bio koji Paradise Lost, Air ili Depeche Mode.

Za nostalgiju (pogotovo period pohadjanja srednje shkole) The Crown, Mnemic, Hypocrisy, Limp Bizkit :D

Za kres uvek bude nekakav trip-hop ili TV, ako me mrzi da se razvlachim do kompa.

Za GSP se Slayer sjajno pokazao, ljudi se sklanjaju od tebe, pogotovo kad treshti neka od "solaza".

Kad vozim, moze Pantera (CFH), Machine Head, Sepultura.

Napijanja su dosta chesto ishla uz Meshuggah, Panteru (opet), a za emociju i pokazivanje neznanja u pevanju In Flames, Soilwork, Fear Factory, Sentenced, a bude i HIM :)

Blejanje po parkicu sa drugarima i ponekim pivom prolaze uz Black Label Society, Cky i kojekakve domace metale.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada mokrim po kurvicama onda obavezno ide manowar - kings of metal , neretko i louder than hell . ovako megadeth u svakoj kombinaciji , posebno rust in peace . njega mogu i kad sam skenjan , srecan , i kad mimo svoje volje apstiniram ili u sobi vezbam i treniram . uz dorucak padne cak i pearl jam , kad na lebac mazem dzem .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...