Jump to content

2011.07.07-10. *Petrovaradin, Novi Sad* Exit Festival


Night Prowler

Recommended Posts

Mozes samo celu kartu(za sva certi dana) da prodas za oko 5000 npr., pa onda od tih para kupi samo za poslednji dan, i zaradices nekih 1000-2000 din. Karta ti vazi za sve dane, ne mozes je prodati samo za prva tri dana, a tebi da ostane cetvrti. Nisu ni oni ludi ;)

 

A kartu(za sve dane) treba da zamenis za narukvicu, i ulazis sa narukvicom, samo nisam ni ja siguran kako to ide(tj. gde se menja), ali imas na sajtu Exita. Ako ces samo jedan dan da ides, onda nema narukvica, ulazi se sa kartom za taj dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXIT je dranje, urbano slihtanje zapadu. Vise se isplati da odem negde na normalan metal festival/kamp/koncert nego da se guram sa masom drogiranih stranaca. Svakako mi ne pada napamet da punim kasu organizaciji koja je podrzala gej paradu, ako se secate.

I umesto samoprozvanih organizatora, treba da neko ko zna znanje napravi metal festival kod nas. A ne da se desavaju bruke kao ono sa Castle i Legacy poklapanjem, otkazom Castla i ispalom svih koji nisu mogli da finansijski isprate oba. :udri:

  • Upvote 3
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve veze gej parade imaju veze sa (ne)kvalitetom jednog festivala, tj. kvalitetom postave i organizacije, ali dobro. Ni masa nadrogiranih ljudi nije neka posebna smetnja, bar ne na Explosive bini. Ali da festival pokušava da prođe sve jeftinije (što se dovođenja izvođača tiče) dok karte svake godine poskupljuju, to jeste. O cenama pića na EXIT-u nemam reči, ne znam kako je bilo prošle godine, ali pretprošle, pa 120 dinara voda, ju, a u prodavnicama nije bila više od 30 dinara. Lepo pravac neki Metalcamp, gde su cene karata slične, ali uvek možeš biti siguran/na da ćeš videti bar nekoliko bendova za koje će vredeti dati taj novac, a iskustvo, putovanje da ne pominjem. Za razliku od takvih festivala, EXIT će ti dati 2-3 headlinera po bini, i do mesec dana pre početka festivala imaćeš informacije o možda 7-8% izvođača koji će nastupati na festivalu. Kada objave ceo program cena karte će već biti 12 000 dinara, a za jedan dan 4 500, evropski, nema šta :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXIT je dranje, urbano slihtanje zapadu. Vise se isplati da odem negde na normalan metal festival/kamp/koncert nego da se guram sa masom drogiranih stranaca. Svakako mi ne pada napamet da punim kasu organizaciji koja je podrzala gej paradu, ako se secate.

I umesto samoprozvanih organizatora, treba da neko ko zna znanje napravi metal festival kod nas. A ne da se desavaju bruke kao ono sa Castle i Legacy poklapanjem, otkazom Castla i ispalom svih koji nisu mogli da finansijski isprate oba. :udri:

Ja ne volim politiku Exita uopste niti podrzavam taj festival ali ovo sto si izjavio urbano shlihtanje zapadu zvuci tako retardirano i isprano da ne vredi uopste komentarisati...

  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXIT je dranje, urbano slihtanje zapadu. Vise se isplati da odem negde na normalan metal festival/kamp/koncert nego da se guram sa masom drogiranih stranaca. Svakako mi ne pada napamet da punim kasu organizaciji koja je podrzala gej paradu, ako se secate.

 

Jesi ti iz Obraza, 1389, Dveri srpskih?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator_ressurected

EXIT je dranje, urbano slihtanje zapadu. Vise se isplati da odem negde na normalan metal festival/kamp/koncert nego da se guram sa masom drogiranih stranaca. Svakako mi ne pada napamet da punim kasu organizaciji koja je podrzala gej paradu, ako se secate.

I umesto samoprozvanih organizatora, treba da neko ko zna znanje napravi metal festival kod nas. A ne da se desavaju bruke kao ono sa Castle i Legacy poklapanjem, otkazom Castla i ispalom svih koji nisu mogli da finansijski isprate oba. :udri:

 

pa Exit ti nije Metal festival. Ti idi u Debeljaču na Moto Festivale , verujem da ti je to bolje od Exita.

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Docicu na Exit, al samo ako mi plate, haha!

Pazi ne branim EXIT,ne posecujem ga sem ako odaberem eventualno jedan dan ako mi se bas gleda neki bend i to je to,niko te ne tera da ides,a festival nije nista skuplji od bilo kog festivala ovog tipa u svetu..Za Nova Rock fest u Austriji jednodnevna karta je bila 90 eura a karta za 3 dana u predprodaji je bila 130 eura tako nesto a Sonisphere recimo jedan dan festa nije ove godine nigde bio ispod 75 eura po karti a isao je i do 110 eura ako si hteo golden circle...

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve veze gej parade imaju veze sa (ne)kvalitetom jednog festivala, tj. kvalitetom postave i organizacije, ali dobro. Ni masa nadrogiranih ljudi nije neka posebna smetnja, bar ne na Explosive bini. Ali da festival pokušava da prođe sve jeftinije (što se dovođenja izvođača tiče) dok karte svake godine poskupljuju, to jeste. O cenama pića na EXIT-u nemam reči, ne znam kako je bilo prošle godine, ali pretprošle, pa 120 dinara voda, ju, a u prodavnicama nije bila više od 30 dinara. Lepo pravac neki Metalcamp, gde su cene karata slične, ali uvek možeš biti siguran/na da ćeš videti bar nekoliko bendova za koje će vredeti dati taj novac, a iskustvo, putovanje da ne pominjem. Za razliku od takvih festivala, EXIT će ti dati 2-3 headlinera po bini, i do mesec dana pre početka festivala imaćeš informacije o možda 7-8% izvođača koji će nastupati na festivalu. Kada objave ceo program cena karte će već biti 12 000 dinara, a za jedan dan 4 500, evropski, nema šta :)

 

 

На Егзиту ће бити гомилетина странаца који су спремни да потроше тај новац, у ствари, који заправо имају тај новац. Познајем гомилу људи који на Егзит иду реда ради, а и гомилу која га проведе искључиво на једном до два стејџа. Ја сам вероватно једа од ретких људи које овај фестивал не привлачи пуно, из простог разлога што се ја увек одлучим за варијанту искључиво метал фестивала, ал' ето, стицајем околности ћу ове године ићи да гледам Креатор. Кад си већ поменуо Метал камп, прошле године сам био и провео сам се никад боље. Цене су апсолутно приступачне, а да не спомињем да у маркетима можеш да купиш пиво по смешним ценама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa Exit ti nije Metal festival. Ti idi u Debeljaču na Moto Festivale , verujem da ti je to bolje od Exita.

Jaoooo hvala ti, zivela sam u zabludi...

Ko je bio na Moto skupu video je sta znaci dobra organizacija. A ti veruj u sta god hoces, ustav ti garantuje to pravo.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXIT je dranje, urbano slihtanje zapadu. Vise se isplati da odem negde na normalan metal festival/kamp/koncert nego da se guram sa masom drogiranih stranaca. Svakako mi ne pada napamet da punim kasu organizaciji koja je podrzala gej paradu, ako se secate.

I umesto samoprozvanih organizatora, treba da neko ko zna znanje napravi metal festival kod nas. A ne da se desavaju bruke kao ono sa Castle i Legacy poklapanjem, otkazom Castla i ispalom svih koji nisu mogli da finansijski isprate oba. :udri:

 

au koji si ti debil jebem ti zivot :haha:

 

ovakve izjave treba zakonom zabraniti majke mi, negde je na nivou velike nuzde na sred ulice, ruzno je, nekulturno, smrdi i pocinilac deluje kao neki mongoloid

 

svaka ti cast, e

Edited by Oddball
  • Upvote 5
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad gori EXIT..

Devojka je apsolutno u pravu, možda je izjava malo grublja, ali to su činjenice.

 

Iz godine u godinu Line up je sve gori. Budite vi urbani koliko hoćete, ali, realno koji izvođač sem Jamiroquai-a vredi nešto?

PULP? Magnetic Man? Arcade Fire? Sars?

 

Živo me interesuje da neki od gore navedenih održe solo nastup u BG-u koliko bi ljudi došlo.

 

Dance arena, takođe prethodnih godina mnogo bolja.

 

Fusion - neću ni da komentarišem, jelen top 10 bendovi me ne zanimaju u životu...

 

Sve u svemu krivo mi je, jer je EXIT mogao da postane jedan od najvećih festivala u Evropi. Lokacija je fenomenalna, cene su prihvatljive, izvođači (bili nekad) odlični.

Nažalost, sada je postao obična "mašinjerija", koji ima kvantitet ali ne i kvalitet. Stranci su se već navikli da dolaze, pre svega zbog jeftinoće, a sumnjam da i znaju ko sve nastupa po stage-evima, tako da lepo njima, još lepše organizaciji.

 

Pozdrav

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz godine u godinu Line up je sve gori. Budite vi urbani koliko hoćete, ali, realno koji izvođač sem Jamiroquai-a vredi nešto?

PULP? Magnetic Man? Arcade Fire? Sars?

 

Grinderman? Portishead? Deadmau5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...